REKLAMA TP
, Oczyszczacze powietrza TOP, rankingi

10 oczyszczaczy powietrza, które TERAZ warto kupić (zima 2023)

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

389 odpowiedzi na “10 oczyszczaczy powietrza, które TERAZ warto kupić (zima 2023)”

  1. Artur pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie!

    Po pierwsze: niedawno znajomi polecili mi Pana stronę i przyznam, że robi wrażenie. Jestem przed remontem i jeżeli będę kupował sprzęty w którymś ze sklepów, postaram się skorzystać z Pana linków afiliacyjnych. 🙂

    Po drugie, pytanie: czy orientuje się Pan w takich wynalazkach, jak jednostki klimatyzatorów połączone z oczyszczaczami powietrza? Jeżeli tak, na co warto zwrócić uwagę? Jakie modele będą dobrym punktem wyjścia w rozeznaniu rynku? Czy w ogóle nie ma sensu rozważać takich technologii? Koszty (również utrzymania) są dość ważne, ale nie pierwszorzędne. Wizja ukrycia oczyszczacza w klimatyzacji jest na tyle atrakcyjna, że jestem gotów na wyższe ceny, ale w ramach rozsądku.

  2. Roman pisze:

    W komentarzach często pojawia się klarta. Ja używam już trochę czasu i co mogę powiedzieć – na początku z minusów – potrzebuje dłuższego przewodu, ten ma 1,5 m, trochę dla mnie za krótki. Sam design dla mnie ok, żonie się bardzo podoba.

    Na plus to wykonanie, działanie, szybko czyści i ma dobrą cenę.

  3. Iza pisze:

    Dzien dobry. Szukam dobrego oczyszczacza głównie roztoczą i kot za sensowne pieniądze. Pow. Ok 45 metrów.
    Bardzo dziękuję za informację

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Dobre są modele Sharpa o wskazanym przeznaczeniu metrażowym, przykładowo KC-G60EUW . Z tańszych niezłe będą Philips AC2958/53 , a z najtańszych Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro

      • Michał pisze:

        Sharp będzie dobry, jeżeli mamy problem z niską wilgotnością. W przypadku kurzu wzniecanego przez biegające zwierzęta czy przenoszeniu na ich sierści dobry będzie przede wszystkim Philips, którego czujnik na podczerwień wykrywa raczej te większe cząstki. W przypadku mniejszych frakcji: PM2,5 czy alergeny białka śliny zwierząt – zdecydowanie Klarta lub np. Electrolux.

  4. Dorota pisze:

    Witam,

    Czy istnieje jakiś w miarę dobry oczyszcza z powietrza do 400zl? Zależy mi na filtrach HEPA i węglowym głównie. Pozdrawiam

  5. Igor pisze:

    Dzień dobry,

    Czy polecałby Pan Philips AC3857/51 za 1770zł? Sypialnia + salon, ale zależy mi na ciszy więc wielkość jest dla mnie ok. Mam xiaomi 2H i jakoś dziwnie buczy. Spoko byłoby z nawliżaniem, może coś lepszego w tym budżecie? ewentualnie mogę dokupić nawliżacz osobno.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Całkiem niezła cena za dobry oczyszczasz – dają też drugi filtr za 1 zł, więc spokój z kupnem na długi czas. Wybór dobry.

      • Igor pisze:

        Dzień dobry,

        Chodziło mi oczywiście o 3854/51. Czytałem Waszą recenzję i go generalnie nie rekomendowaliście, ale przy cenie rzędu 2500. Zależy mi głównie na ciszy i fajnym trybie auto. Chętnie bym również wykorzystał opcję nawliżania.
        Rekomenduje Pan jakieś inne urządzenie typu 2w1 do budżecie do powiedzmy do 2k? Czy lepiej wziąć tego Philipsa i osobny nawilżacz ( jaki ? )
        Pozdrawiam,

  6. Ola pisze:

    Dzień dobry bardzo proszę o wyrażenie opinii odnośnie oczyszczacza z funkcją nawilżania z Dyson? Czy ten sprzęt naprawdę jest wart takich pieniędzy? Szukam oczyszczacza do pomieszczenia ok 70m

  7. LastDay pisze:

    Dzień dobry! Mam pytanie, jak na tle tych droższych oczyszczaczy powietrza wypada Klarta? Mam kawalerkę 25 metrów kwadratowych, czy opłaca się dopłacać do lepszych oczyszczaczy, czy lepiej wybrać Klartę?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Klarta to brandowany chińczyk, ale całkiem fajny, z dobrymi parametrami i niedrogimi filtrami, porządnym serwisem, więc można je brać.

  8. Kamil pisze:

    Witam Panie Krzysztofie, co mógłby Pan polecić dla 20m pokoju do kwoty 800 zł ?

  9. Malgorzata pisze:

    Witam,Panie Krzysztofie szukam dobrego oczyszczacza do salonu z kuchnią(pow.ok 70m2)w domu mamy małego alergika z astmą,nieważny kolor i kształt.Jeśli będzie cichy i z funkcją nawilżenia to też plus. Proszę o podanie chociaż dwóch modeli..Dziekuję.

  10. Bart pisze:

    Witam.
    Szukam oczyszczacza z to 1700 zł.
    Po małych poszukiwaniach zastanawiam się nad dwoma modelami:
    Klarta Stor 2
    Webber AP 9700W – jonizacja – lampa UV.
    Czy jest Pan w stanie porówna te 2 modele lub doradzić jakiś inny.
    Mieszkanie 75m2.
    Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Oba to dobre oczyszczacze z podobnie wycenianymi filtrami (Webber nieco tańszy w eksploatacji). Tryb auto bardziej rygorystyczny w Klarcie, a tak to zbliżone sprzęciory.

      • Maciej pisze:

        Nie zgodziłbym się – Klarta pod względem automatyki, jak i obecności funkcji – np. jonizacja plazmowa czy bogata aplikacja mobilna bije na głowę Webbera. Do tego filtry są porządniej wykonanie. A lampa UV w oczyszczaczach to z reguły po prostu mała diodka za kilka $, której producent nawet nie testuje, ale potem chwali się jej niepotwierdzonym działaniem 😉

  11. Karina pisze:

    Dzień dobry, mam możliwość kupić w dobrej cenie oczyszczacz Aeg AX91604DG . Czy to dobry sprzęt i wart wydania 1000zł?

  12. Weronika pisze:

    Dzień dobry,
    Panie Krzysztofie, bardzo proszę o pomoc, który z modeli Sharp będzie wystarczający do pokoju Małego Alergika, pomieszczenie ok 16 m2.
    SHARP KC-930EUW Plasmacluster
    SHARP UA-HG30E-B Plasmacluster
    SHARP UA-HD40E-L Plasmacluster
    SHARP UA-HD50E-L Plasmacluster
    SHARP UA-HG40E-T Plasmacluster

    Który wybrać?

    Pozdrawiam serdecznie

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Spory rozstrzał modelowy. W ramach modeli UA podaje Pani modele różniące się wydajnością i ewentualnie kolorem obudowy. Na 16 m2 spokojnie wystarczą podstawowe modele z pracą w pomieszczeniach do 21 m2. Różnice w głośności prawie żadne, a cenowe nie małe…

  13. Anna pisze:

    Dzień dobry, który Pana zdaniem oczyszczacz warto wybrać: Sharp UA-PM50E-B czy Klarta Stor 2 ? Mieszkanie 40m2

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Podobne konstrukcje i ceny, ale opcja wyłapywania komarów lampą UV ciekawa w Sharpie – mam takie osobne urządzenie i latem robi robotę 😉

  14. Alix pisze:

    Polecam Klarta Stor 2 . Od roku z niego korzystam i do tej pory nie zdażyło mi się narzekać.

  15. Tomek pisze:

    Ja polecam ten Klarta Forste 4 . Jak ktoś chce mieć oczyszczacz z najlepszą filtracją i jonizatorem to Klarta jest w rankingach na 1 miejscu. Mam go i jest suuuppeeeer !!! I ma fajny design. Do tego polska firma. Dzwonisz do Klarty i we wszystkim Ci pomogą.

  16. Edyta pisze:

    Dzień dobry. Panie Krzysztofie a co Pan myśli na temat oczyszczaczy Vestfrost VP-A1Z40WH i VP-B1F50WH ? Miałby stać w pomieszczeniu o powierzchni ok 30m w którym znajdują się schody na piętro.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie widziałem, nie miałem styczności, a że Vestfrost to Vestel turecki, to pewnie coś od nich – jak brać Vestela to lepiej iść w ich podmarkę Sharp – te oczyszczacze są sprzedawane 2 torowo – od Turka, jak i prawdziwego Sharpa japońskiego – oba są ok.

  17. Paulina pisze:

    Dzień dobry, bardzo proszę Pana o poradę jaki oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżacza wybrać do pokoju 20m2 dla dziecka z alergią i początkami astmy i poradę czy jeżeli taki nawilżacz pracuje przy otwartych drzwiach to ma to sens czy drzwi powinny być zamknięte podczas pracy urządzenia żeby ograniczyć przestrzeń. Jeszcze pytanie czy można taki nawilżacz używać co drugi dzień raz w jednym raz w drugim pokoju czy trzeba codziennie i potrzebuje dwóch? Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Sprzęt tego typu głównie działa w pomieszczeniu w którym stoi, wymiana powietrza z innymi jest mała, lub żadna i zależy głównie od tego jaką mamy wentylację w domu. Jeśli budżet dobry to poszedłbym w modele Sharpa 2w1, potem Philipsa, a jak taniej to Webber.

  18. Mateusz K pisze:

    Witam, dziekuję za ostatnią odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie – co Pan myślu na temat oczyszczaczu Klarta Store 2 ?
    Pozdrawiam

  19. MoniMo pisze:

    Dzień dobry, szukam oczyszczacza do pokoju dzieci. Warunek jest taki aby łatwo było go wyczyścić, poprzednio mieliśmy Huawei Airpurifier i szkodniki wlały do niego mu jabłkowy który zaczął śmierdzieć a nie umieliśmy go rozkręcić aby wyczyscic

  20. Mateusz K pisze:

    Witam Panie Krzysztofie, mam pytanie, czy jak colosciowo mieszkanie mam ok 60m2 salon z kuchnia otwarta 35m2 powieniem zakupic oczyszczacz ktory ma wydajnosc na 40m2 czy jak wezme np. 70 obejmnie mi rowniez pokoje?
    Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Oczyszczacz działa głównie w pomieszczeniu w którym stoi, wymiana powietrza z sąsiednimi pokojami jest stosunkowo mała, ale przewymiarowanie wydajności to nie głupi pomysł pod wieloma względami.

  21. Michał pisze:

    Witam pani Krzysztofie jestem alergikiem i astmatykiem proszę o pomoc wyborze oczyszczacz powietrza dom o powierzchni 70 m2. Bardzo dziękuję za informację

  22. Ania pisze:

    Proszę o pomoc w wyborze oczyszczacza do sypialni dziecka ok.18 m2, który w ciągu dnia mógłby stać w salonie ok. 30 m2. Niestety, salon jest otwarty na hol i kuchnię. Proszę o pomoc. Miałam Klartę Stor 2, ale zwróciłam, ponieważ ciągle pokazywała zero mimo dymu za oknem i uchylonego okna. Dziękuję.

  23. Kacper pisze:

    Dzien dobry,

    Poszukuję dobrego nawilżacza dl mieszkania z aneksem i salonem 45m2 i całe mieszkanie ma ok80m2.

    Mamy dużo kwiatów w salonie.

    Jaki nawilżacz wybrać?
    Biore pod uwagę różne ceny w zależności od jakości i wydajności.

    Dziękuję

  24. Piotr pisze:

    Proszę o pomoc w wyborze oczyszczacza dla rodziców. Dom 3 poziomy, powierzchnie pomieszczeń 15-25 m2 łącznie 150 m2. Możliwie najbardziej czyszczące powietrze urządzenie. Cena nie ma większego znaczenia, problemem są rożnego rodzaju pyłki widoczne na meblach mimo dbania o czystość. Bardzo dobre opinie czytałem na temat Electrolux Pure A9 PA91-604GY ale nie wiem czy nie jest to zbyt wydajne urządzenie. Dziękuję

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To dobry oczyszczacz, wydajność dobra na duże pomieszczenia, więc z 25 m2 sobie poradzi, a w mniejszych mniej się napracuje (ma tryb automatyczny, oczyści pomieszczenie i ustawi obroty podtrzymujące dobry stan powietrza, czyli będzie też dość cicho).

  25. Jakub pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie,
    Po zakupach pełnego sprzętu AGD z Pana pomocą wracam z pytaniem tym razem o oczyszczacz powietrza 🙂

    Mieszkanie nieduże (48m), oczyszczacz głównie będzie stał w salonie z aneksem (ok. 23 m) i sypialni (13m).
    Zależy mi też na miejscu dlatego raczej sprzęt 2 w 1 z nawilżaczem.
    Cena max 2000.

    Z tego co sam wyczytałem to wybrałem te modele:
    1. Sharp UA-HD60E-L
    2. Philips AC2729/10

    Co Pan myśli? Który lepiej lub coś innego może?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Oba są spoko, Sharp ma bardziej rygorystyczny tryb auto, ma minimalnie lepsze parametry, ale Philips daje zapasowy filtr za 1 zł…

  26. MK pisze:

    Panie Krzysztofie,
    dziękuję za wszystkie rady, dzięki Panu zakupiłem cały sprzęt do kuchni 🙂

    teraz planuje zakup oczyszczacza z nawilżaczem tak do około 2000 (coś konkretniejszego). Co mógłby Pan polecić?

    Urządzenie by działało naprzemiennie w pokoju dziecka (10m2) i salonie (25m2)

  27. Dominik pisze:

    Dzień dobry.
    Przeczytałem kilka stron komentarzy i tak się zastanawiam dlaczego nie pojawia się w nich oczyszczacz z rankingu: Panasonic F-VXR90G-K
    Są jakieś znaczące minusy tego oczyszczacza? Po opisie w rankingu ciężko się do czegoś przyczepić. Chyba można go też ustawić przy ścianie, bo nie pobiera powietrza z tyłu jak większość? Czy on ma połączenie przez aplikację/wi-fi?

    Czy mógłby Pan polecić jakiś porządny oczyszczacz dla alergika koniecznie z nawilżaczem na okolo 30 m²? I też ewentualnie z tą jonizacją, bo strasznie się w mieszkaniu elektryzuje wszystko.

    Fajnie by było jakby miał funkcje smart/wi-fi (możliwość zdalnego włączenia przed przyjściem z pracy do domu, ustawianie w jakich godzinach ma działać, itp.).

    Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Był jego poprzedni model w naszym top10, ale na dłuższy czas nie miał dostępności, więc wyleciał. Ogólnie Panasonic ma jedne z najlepszych oczyszczaczy na rynku, ale nie bawią się w funkcje smart – mimo to i tak warto.

  28. Jola pisze:

    Hej,
    Proszę o informację czy ktoś z was posiada Klarta Forste 4 lub Klarta Stor 2? Zastanawiam się nad którymś z nich i poszukuje opinii na ich temat od osób, które znają te urządzenia.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Dobre, niedrogie oczyszczacze z niezłymi trybami Auto i sensowną wydajnością na średnie i duże pomieszczenia. Filtry w normalnych cenach, jakość wykonania akceptowalna.

  29. Alexandra pisze:

    Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w wyborze między oczyszczaczami: DYSON Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A , a SHARP UA-KIN50E-W
    Chodzi mi stricte o paramatry/jakość tych urządzeń, nie biorąc pod uwagę rzeczy typu wygląd, gratisy w postaci filtrów itd tylko o samą jakość urządzeń, które lepsze, ponieważ ja nie bardzo znam temat (tyle co wyczytałam) i nie mam żadnego doświadczenia z oczyszczaczami dlatego byłabym wdzięczna za Pańską pomoc. Pozdrawiam:)

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To zależy od pomieszczenia w jakim ma pracować – Dyson ma realnie bardzo małą wydajność w stosunku do ceny.

      • Alexandra pisze:

        Tak, widziałam, że bodajże ok.32m2, ale akurat ten sharp też dedykowany jest do pomieszczeń do 38m2 więc metraż podobny, a przynajmniej z tego co mogłam wyczytać w opisach, bo tak jak pisałam wcześniej, ja nie bardzo znam temat od strony praktycznej, dlatego chciałam zaciągnąć u Pana języka. Czyli mam rozumieć, że sharp mimo zalecanej powierzchni jest w stanie „obsłużyć” większą kubaturę? Czy to dyson może mieć problem z taką jak deklarują? Ja generalnie potrzebuję urządzenie z przeznaczeniem do pokoju córki -alergiczki więc w teorii wystarczyłby mi na powierzchnię do 20m2 ale wiadomo drzwi pokoju nie zawsze są zamknięte. Chciałabym też dopytać, jako kompletny laik, czy pod pojęciem „realnie małą wydajność do ceny” (ceny urządzeń są bardzo zbliżone -ok 3tyś) kryje się jak ja to rozumiem jedynie powierzchnia pomieszczenia czy chodzi tu też o jakość wypuszczanego powietrza? Któreś z nich zrobi to lepiej, nie wiem, zlikwiduje coś z czym nie poradzi sobie ten drugi? A może w ogóle nie ma sensu wydawać 3tyś bo np. jakiś model za 2tyś zrobi dokładnie to samo a jakość samego sprzętu/ awaryjność też będzie podobna? Pozdrawiam:)

  30. Weronika pisze:

    Witam. Panie Krzysztofie czy wysoki model sharpa z nawilżaniem na Ok 70 m2 to miał Pan na myśli Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W ? Czy może jest jeszcze coś trochę tańszego? Serdeczna prośba o polecenie modelu sharpa z nawilżaczem do pokoju dziecka z początkami astmy Ok 12m2

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Między innymi ten model – oni mają tego pełno, a tańsze będą miały po prostu mniejszą wydajność, więc wystarczy dobrać właściwy model pod ten parametr 🙂

  31. Kasja pisze:

    Dostaliśmy oczyszczacz powietrza z nawilzaczem Philipiak Milano KJ350F . W związku z tym mam pytanie – czy to dobry sprzęt? Nie znam się na tym, a zależy mi na skuteczności, ponieważ mam alergika w domu (mieszkanie 56m2, centrum dużego miasta). Podam do niego parametry:
    Moc znamionowa 50W
    Obszar działania 100m2
    Obszar CADR cząstek 350m3/h
    Nawilzanie 300ml/h
    CADR formaldehydu 150 m3/h

    Ma również funkcje ozonowania i jonizowania, posiada 4 warstwy filtrujące, w tym filtr HEPA 13.

    Proszę o opinię 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Brandowany Chińczyk, ale jest ok jeśli chodzi o możliwości i parametry, zwłaszcza jak dostało się go za darmo – 7300 zł jak podają na stronie Philipiaka nie jest warto – max. 1500 zł.

      • Kasja pisze:

        Dziękuję za szybką odpowiedź 🙂 Była niespodzianka na święta, szukałam informacji o nim, nigdzie nie było żadnych opinii. I tak właśnie myślałam, że cena oznacza głównie markę, a nie jakość, niestety. Dobrze, że przynajmniej bedzie działał. Pozdrawiam!

  32. Karo pisze:

    Witam proszę o pomoc w wyborze oczyszczacza powietrza do pokoju 10m syn jest astmatykiem chyba że coś innego pan poleca do 1000zl
    Webber AP 8650
    Webber AP9405B
    Philips AC0830/10
    klarta forste 4

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Wszystkie 4 wymienione są godne polecenia, choć dla astmatyka na bank brałbym model z wbudowanym nawilżaczem, lub osobno nawilżacz, żeby powietrze nie było zbyt suche. Dobrać sprzęt wydajnością do pomieszczenia w którym ma pracować, do tego brać pod uwagę skalę głośności. W pracy automatycznej, najbardziej rygorystyczny tryb auto ma Klarta.

  33. Patito pisze:

    Witam, który oczyszczacz według Pana będzie lepszy do salonu z aneksem Klarta stor 2 , czy Xioami purifier pro ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Klarta cichsza, ma lepszy tryb automatyczny i nieco większą wydajność, ale oba są godne polecenia.

  34. Weronika pisze:

    Witam. Panie Krzysztofie, ze względu na alergie wziewne dziecka poszukuje dwóch porządnych oczyszczaczy powietrza, koniecznie z funkcja nawilżania. Bardzo proszę o polecenie modeli: pierwszy salon z otwarta kuchnia Ok 70 m2, drugi do sypialni synka Ok 16 m2. Pozdrawiam Weronika

  35. Marta pisze:

    Witam. Czy może pan mi pomóc wybrać oczyszcza z powietrza z jonizacja i może ale nie musi być z nawilżaczem? Szukam czegoś naprawdę dobrego dla dziecka z dużą alergia. Sypialnia 30 m2. Ale może być do większych powierzchni to postawie go między pokojami.

  36. Bart pisze:

    WitamJak myślisz który z nich będzie najlepszy? Czy lepiej rozważyć inne modele? Raven wyglada ok, trochę mnie przekonuje,
    Klarta Forste 4
    RAVEN EOP002 – jonizacja
    XIAOMI Mi Air Purifier 3H
    Oczyszczacz powietrza Xiaomi Smart Air
    Purifier 4 – jonizacja

    Pokój 4m-5,5m

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Raven to marka własna Euro, więc raczej sobie darowałbym z uwagi na dostępność filtrów po latach… Klarta to podobna, lecz bardziej rozbudowana konstrukcja, godna polecenia. Modele Xiaomi jak najbardziej dobre, choć mają nieco gorszy tryb automatyczny od Klarty.

      • Bart pisze:

        A Polecasz jakiś konkretny oczyszczacz z jonizacją do 700-900 zł?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          W tym budżecie właśnie Klarta będzie ok 🙂

          • Bart pisze:

            Dziękuje za szybką odpowiedz

          • Bart pisze:

            Witaj mam pytanie jeszcze jedno przeglądając opinie
            Rozważam głównie Klarta Forste 4 po twojej radzie ale również znalazłem 3 inne czy maja jakie porównanie do tego wyżej
            Oczyszczacz powietrza Webber AP9405B – jonizacja
            Oczyszczacz powietrza WEBBER AP8700
            Tu jeszcze mam jeden model w którym trochę więcej było by trzeba dołożyć pytanie czy opłaca się aż tyle dopłacić
            Z góry dziękuje ci za podpowiedz 😊

          • Bart pisze:

            Ten droższy do którego trzeba dopłacić to chodzi mi o model Oczyszczacz powietrza Webber AP 9700W – jonizacja – lampa UV, nie wkleił mi się link wcześniej

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Webber też ma porządne i godne polecenia modele w dobrej cenie. Kwestia doboru wydajności i parametrów do pomieszczenia.

  37. Karolina pisze:

    Dziękuję za szybką odpowiedź 🙂 mam jeszcze jedno pytanie, czy warto dopłacić i jednak kupić taki model: oczyszczacz powietrza webber ap9700 wifi ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To już sporo wydajniejszy model, więc pytanie czy jest takowy potrzeby na mały metraż… Sam sprzęt Webbera mega spoko.

  38. Karolina pisze:

    Czy taki model by Pan polecił:
    Oczyszczacz powietrza TCL Breeva A2 – jonizacja

  39. Karolina pisze:

    Dzień dobry,
    poszukuję oczyszcza z nawilżaczem do sypialni 16 m2 dla osoby starszej z alergią i astmą. Jak model Pan poleca? I czy nawilżacz nie spowoduje, że w domu będzie wilgoć?

  40. Janusz pisze:

    sharp fp-j60euw cw . Czy ten sharp jest wart uwagi, Czy lepiej kupić Sharp KC-D60EUW – jonizacja. Już nie wiem, które są nowsze i tańsze w eksplatacji. 10 lat beż wymiany filtra. Czy naprawdę trzeba wymieniać w Poznaniu co roku filtr za 450 zł

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Znajomy ma 2 sztuki modeli z 60 w nazwie i pokazywał jak wyglądają filtry po roku – gdyby to miało być używane przez 10 lat to współczuję 🙂 Wszystko jest kwestią miejsca gdzie się żyje, jakości powietrza, jakie zakłady są obok itp. Warto kontrolować stan filtrów wizualnie i samemu decydować kiedy należy wymienić. U mnie, w lesie, na wsi, pewnie i 10 lat te filtry by dały radę…

  41. Kris pisze:

    Witam
    Zastanawiam się nad zakupem oczyszczacza powietrza z nawilżaczem. Rozważam dwa modele i proszę o pomoc w wyborze. Pierwszy to philips Combi 2w1 AC3829/10 a drugi to Sharp KC-D50EUW .
    Orientuje się Pan czy obecna jonizacja ma znaczenie w oczyszczaczach powietrza?
    Proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Oba są dobre, Philips daje drugi filtr gratis, więc eksploatacja wyjdzie na 2 lata za free, za to Sharp ma nieco bardziej rygorystyczny tryb auto.

      • Marek pisze:

        Za to filtry Sharp wystarczą na 3-4 lata, czyli mamy 3 lata za free. A co z tą jonizacją?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Kwestia warunków w jakich filtr pracuje – przykładowo w Poznaniu wymienić filtr należy po roku, max. 1,5. Producenci podają żywotność filtrów pracujących w dobrych warunkach 😀

          • Marek pisze:

            Kris napisał „Orientuje się Pan czy obecna jonizacja ma znaczenie w oczyszczaczach powietrza?” Ja również zamierzam kupić oczyszczacz z jonizatorem. Możemy liczyć na odpowiedź?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            O jonizacji w oczyszczaczach napisano w sieci praktycznie wszystko, więc nie ma sensu się powtarzać – to tylko pozytywna funkcja, nie ma negatywnego wpływu na zdrowie, wręcz odwrotnie, choć przy posiadaniu oczyszczacza, warto pamiętać o nawilżaczy – oczyszczacze osuszają powietrze.

  42. liryq pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie,
    zastanawiam się nad oczyszczaczem powietrza, głównie do sypialni bo tam gromadzi się u nas strasznie dużo kurzu (Ok 20m2). Bardzo podoba mi się Electrolux A9 (wizualnie) ale czy Philips albo Samsung w tej cenie nie będzie mimo wszystko lepszy?
    Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Philips ma coraz mniejszą ofertę, ale to co zostało nadal ma promocję z dodatkowym filtrem za 1 zł, więc realnie mamy 2 lata spokoju z ich zakupem.

  43. Ryszard pisze:

    Dzień dobry,
    Kupiłem lodówkę z Pana polecenia i jestem mega zadowolony 🙂
    teraz kolej na oczyszczacz
    53m2, + 1 kot 🙂 i parking blokowy pod oknem
    który by Pan polecił :
    Sharp KC-G60EUW
    Electrolux Pure A9 PA91-604DG
    czy może cos innego ? – koszt nie ma znaczenia ważniejszy stosunek jakości do ceny

    Dziękuję 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Oba są niezłe, ale Sharp ogólnie mniej awaryjny, choć i bardziej toporny z wyglądu 😉

      • Ryszard pisze:

        Electrolux taka awaryjność ?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Nie jest jakaś straszna, ale czujnik obecności filtra i nie tylko on, psuje się po gwarancji, a serwisy Electroluxa nie chcą tego naprawiać, trzeba kombinować samemu.

  44. Julek pisze:

    Aria firma Mateko- nie wyprzedza czasem niektórych z tego rankingu?

  45. Kris pisze:

    Witam
    Zastanawiam się nad zakupem oczyszczacza powietrza z nawilżaczem. Rozważam dwa modele i proszę o pomoc w wyborze. Pierwszy to philips Combi 2w1 AC3829/10 a drugi to Sharp KC-D50EUW .
    Orientuje się Pan czy obecna jonizacja ma znaczenie w oczyszczaczach powietrza?
    Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

  46. Dorota pisze:

    Dzień dobry,
    Chciałabym zakupić 2 sprzęty oczyszczacz 2w1 z nawilżaczem oraz sam oczyszczacz. Dwóch alergików w domu i pies (na którego jest niestety alergia też). Powierzchnia największego pomieszczenia nie przekracza 40 m. Zależy mi na jak najlepszym i najbardziej wydajnym sprzęcie, cena jest mniej istotna. Zastanawiałam się nad Philips AC2958/53 , ale może jest coś lepszego na rynku dla alergików. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  47. Maciek pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie. Początkowo rozważałem zakup, do pokoju 24 m2, oczyszczacza SHARP UA-HG40 bądź UA-HG50 (większa liczba czujników i funkcji). W tej chwili skłaniam się do zakupu UA-KIN40 . Seria UA-KIN jest na rynku już od roku, jednak w Pańskich komentarzach brak jest opinii na jej temat. Na rożnych stronach lub forach mało informacji lub są sprzeczne, (np słaby czujnik PM2.5) Jaka jest Pana opinia o serii KIN? I jeszcze taka ciekawostka-niedawno w jednej z wiodących sieci elektro marketów (na M) zobaczyłem oczyszczacze serii UA-HG z napisem Made in Vietnam. Wybierać chińskie czy wietnamskie? Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Niestety z nowszą serią nie miałem styczności, głównie wszędzie są modele U-H i takie też mam w rodzinie, czy wśród znajomych – sprawdzają się bezbłędnie, a co do miejsca produkcji, nie słyszałem o żadnych różnicach jakościowych – składane są z tych samych klocków.

      • Maciek pisze:

        Dziękuję za szybką odpowiedz. Chyba zdecyduję się na serię KIN. Ze względu na lepszy jonizator a przede wszystkim na cyfrowy wyświetlacz PM2.5 i brak konieczności kalibracji czujnika pyłu. Pozdrawiam

  48. oWiec pisze:

    Witam serdecznie, a co może Pan powiedzieć o modelu xiaomi air purifier 4 pro ? Czy w tym zestawieniu w podobnej cenie jest coś lepszego?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Dobry oczyszczacz ze świetną aplikacją i przeciętnym kosztem eksploatacji. Czujniki pracy automatycznej nie są specjalnie precyzyjne, ale i tak sprzęt daje radę, jak na wydajność do ceny.

  49. Ewa pisze:

    Bardzo dziękuję za informację i pomoc w wyborze. Kupię KC-G40EUW .
    pozdrawiam

  50. Ewa pisze:

    Dzień dobry
    Poproszę o pomoc w wyborze oczyszczacza z funkcją nawilżania do pokoju ok.12m. Zależy mi aby był cichy.Fajnie byłoby zmieścić się do max. 1000 zl. Kupiłam do mieszkania za Pana radą Pure 9 elektrolux. Jest swietny, cichutki. Jednak u syna w pokoju przydaloby sie tez nawilzenie. Oczyszczacz chodzi też cala noc. A wtedy pure do 2 pokoju.
    Dziękuję

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Wielkiego wyboru nie ma: Sharp KC-F32EUW – cichy i tani jak na Sharpa.

      • Ewa pisze:

        Dziękuję za odpowiedź. Mam tylko wątpliwość odnośnie tego co Pan napisał że nie ma wielkiego wyboru. Tzn. że nie ma wyboru w tej półce cenowej czy w ogole jeśli chodzi o oczekiwania tzn. 2 w 1 i cichy? Jeśli w Pana ocenie jest coś lepszego to poproszę o informację. Ja po prostu nie lubię bez sensu przepłacać za coś tylko dlatego że jest mocno reklamowane ale zależy mi na czymś dobrym.
        Dziękuję.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Nie ma dużego wyboru w oczyszczaczach z funkcją nawilżania do niedużych pomieszczeń. Dosłownie kilka modeli, a tak większy wybór jest w większych modelach o większej wydajności i wyższej cenie.

          • Ewa pisze:

            Rozumiem. A z większych modeli co by Pan polecił? Mogłabym przedstawiać oczyszczacze pomiędzy pomieszczeniami w razie potrzeby. Mam raptem 2 pomieszczenia. Pokój 12m i salon z aneksem 35m.

          • Ewa pisze:

            Zapomniałam napisać że może bez uwzględniania wysokości ceny. Po prostu godny polecenia sprzęt na takie potrzeby.
            Dziękuję

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Wszelaki Sharpy, wycofywane modele Philipsa, a z dobrych cenowo Webbery.

          • Ewa pisze:

            Bardzo dziękuję za informację i sugestie. Przeanalizowałam Pana rady, ranking, poczytałam dostępne informacje i myślę jednak o Sharpie. Proszę podpowiedzieć mi który wariant wybrać KC-F32 EUW , KC-G40EUW czy KC-D40EUW ? Jak na mnie informacji jest jednak za dużo i z tych 3 to już nie wiem, który wybrać. Dwa ostatnie wg informacji są cichsze niż ten pierwszy a ma to dla mnie duże znaczenie. Różnica w cenie KD-KG ok. 300 zł. Nie wiem czy warto dopłacać. Dziękuję.

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Sharp KC-G40EUW z tych 3 wypada najlepiej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


reklamaml