, Kuchnie i piekarniki Poradniki

Piekarnik parowy, czyli jaki? Co kupić, żeby nie żałować?

fot. Amica

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

122 odpowiedzi na “Piekarnik parowy, czyli jaki? Co kupić, żeby nie żałować?”

 1. Piotr pisze:

  No a Electrolux EOB8S31X ..? Jak z jego stosunkiem jakości do ceny..? Przyznam że najbliżej jestem zakupu właśnie tego modelu..

  • Piotr pisze:

   Chyba nie widać mojej odpowiedzi 🙁

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   To model niemiecki, całkiem dobrze wykonany i funkcjonalny.

   • Piotr pisze:

    Dziękuję za odpowiedź. Ale mam kolejny problem: jaki model kuchenki mikrofalowej dobrać do tego piekarnika ? Czy jedyne opcje dla mnie (estetyczno/wizualne) to duże, czarne kompakty ? Jeśli tak to która z nich jest dedykowana pod EOB8S31X ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

     EVK8E00X z kompaktów
     LMS4253TMX i KMFE172TEX ze zwykłych modeli

     • Piotr pisze:

      Niestety te mikrofale Electroluxa niespecjalnie mi się podobają. Design z zewnątrz taki sobie – razi mnie ten plastik mający imitować szkło. Czy mógłby Pan polecić coś innego co ewentualnie mogłoby zaistnieć w 1 słupku z piekarnikiem Electrolux EOB9S31WX ? Może być całe czarne, najlepiej też całe szklane, najlepiej o wysokości do 38 cm… Otwierane koniecznie w lewo, koniecznie na dotyk..?

     • Krzysztof Kulikowski pisze:

      AMMB25E2SGI X-TYPE z srebrnymi listewkami, trochę jak w tym Electroluxie lub całowicie czarny model AMMB25E2SGB X-TYPE . Wyglądają dużo lepiej od tych Electroluxa, choć to ten sam chińczyk 😉
      A nie lepiej celować w mikro otwierane do dołu idealnie pasujące?
      EVM8E08WX – też kolorowy wyświetlacz tylko trochę mniejszy – na dniach w sklepach
      EVK8E00X – prostszy programator tekstowy, też dobry.

     • Piotr pisze:

      Panie Krzysztofie, dziękuję za te typy z Amiki. Przyglądam się wnikliwie. Widziałem komentarze, że nie wszystko jest dobrze z estetyką/montażem, że widoczne są szyny i śruby w szafce (po zamontowaniu). Potwierdza Pan ? Odnośnie mikrofalówek otwieranych do dołu to minus jest taki, że ta mikrofala będzie się zaczynać od około 130cm, a talerz obrotowy będzie na wysokości około 140cm od podłogi, więc drzwi otwierane w dół będą bardzo utrudniać korzystanie z urządzenia.. Bardzo 🙁 Eliminuję to rozwiązanie więc.
      A co Pan sądzi o BOSCH BEL554MS0 ? Jest otwieranie na dotyk, są przyciski dotykowe, są konkretne moce wybierane z poziomu menu głównego.. Jest (chyba) pełne czarne szkło, niestety aż 2 listwy inox (trudno). Jest też pokrętło, które chyba przyspiesza ustawienie czasu, ale tu bym prosił o konsultację czy rzeczywiście tak jest (?) I jakiej jakości to pokrętło i samo wykonanie kuchenkiNo i jakie ogólne wrażenie wizualne ta kuchenka robi – czy też pasowałaby do tego piekarnika Electrolux EOB9S31X ?

     • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Można zamontować a listwę górną – wtedy mogą być widoczne 2 śrubki, lub do boku szafki (otwory pod zawiasem), wtedy nic nie widać. Boscha wygląda na tego samego chińczyka – jest ok.

     • Piotr pisze:

      Z tego co się dowiedziałem (w sklepie gdzie mają ten model Boscha na ekspozycji) to na etykiecie widnieje 'made in Germany'.. A sama idea pokrętła w dobie przycisków dotykowych się sprawdzi Pana zdaniem?

      Odpowiedz

     • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Dla mnie nie ma różnicy w obsłudze mikrofali między pokrętłem, a sensorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml