, Kuchnia Poradniki

Kupujemy okap. Na co zwracać uwagę?

jaki okap kupic poradnik

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

5 odpowiedzi na “Kupujemy okap. Na co zwracać uwagę?”

 1. Qgar pisze:

  Panie Krzysztofie,
  Rzeczywiście biorę pod uwagę Falmeca. Spodobała mi się jakość wykonania. Jak porównałem z wiszącym obok Faberem, to odczułem różnicę. Jednak te 610m3/h we wspomnianym NRS jest dopiero w trybie intensywnym, a tam już robi się głośno. Stąd rozważam Bosch/Siemens z serii 8/iq700, bo parametrami wydają się ok 58dB vs 55dB i 525m3/h vs 460 Falmec. Zwłaszcza, że biorę pod uwagę w zasadzie tylko płyty indukcyjne BSH pod uwagę i mógłbym połączyć z okapem. A kto robi okapy dla BSH?
  Jeszcze pytanie o taką funkcjonalność wykrywania jakości powietrza – w BSH climateControl czy jakoś tak. Czy to się sprawdza?
  Mam też pytanie odnośnie połączenia okapu do komina, o ile mógłby Pan poradzić. Większość okapów ma wyjście 150mm, a u mnie jest wentylacja hybrydowa z modułem Awentis, który ma wejścia na 125mm. Czy dużo stracę na wydajności i cichości stosując redukcję 150/125?
  I jeszcze czy zna Pan firmę Nordberg? Trafiłem na ich okapy w jakimś sklepie internetowym i wydają się mieć dobre parametry wydajność vs głośność.

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   Większość okapów Bosch bierze z Turcji. Czasami działa, czasami nie. Po redukcji będzie głośniej. Falmec ma najlepsze okapy. Tryb intensywny to nic innego jak kolejny bieg. Nordberg to ten sam poziom co Ciarko i inne średniaki.

 2. Krzysztof Kuikowski pisze:

  Model Falmec Grupa Silnikowa NRS ma 50 cm szerokości lub 70 i wydajność realną 610m3/h – zawsze bierze się wydajność z ostatniego biegu, czyli ten jest w zupełności wystarczający.
  Falmec ma świetne okapy. Ok są też: Faber, Elica, Globalo. Reszta firm nie produkuje okapów np: Bosch/Siemens.

 3. Qgar pisze:

  A czy można liczyć na polecenie jakiegoś modelu do aneksu z salonem o objętości ok. 58m3? Chciałbym model meblowy lub teleskopowy ewentualnie przyścienny tuba lub skośny do płyty 60cm. Falmec ma cichy model NRS, ale wydajność przeciętna bo do ok. 300m3 normalnie a dopiero tryb intensywny 610m3 – skąd taka różnica między trybami? I sterowanie spod spodu lub niepraktycznym pilotem :/
  Globalo miał model skośny Berasso 60.1 – cichy i wydajny, choć drogi, ale już niedostępny.
  Bosch/Siemens ma teleskopowy ze sterowaniem z przodu, ale wydajność trochę niska i przeciętny hałas.
  Czy jest ideał na rynku? Nawet przy wyższej cenie?

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   Model Falmec Grupa Silnikowa NRS ma 50 cm szerokości lub 70 i wydajność realną 610m3/h – zawsze bierze się wydajność z ostatniego biegu, czyli ten jest w zupełności wystarczający.
   Falmec ma świetne okapy. Ok są też: Faber, Elica, Globalo. Reszta firm nie produkuje okapów np: Bosch/Siemens

Dodaj komentarz


reklamaml