, Kuchnia Kuchnie i piekarniki TOP, rankingi

Najlepsze piekarniki. TOP-10 (2019)

top piekarniki

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

899 odpowiedzi na “Najlepsze piekarniki. TOP-10 (2019)”

 1. Tomek pisze:

  Ale chyba nie popełniłem błędu przy wyborze tego konkretnego modelu?

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   Nie kupiłbym nic z Electroluc/AEG z pokrętłami – świecący tandetny plastik i kiepskie spasowanie. Pieką dobrze, ale sam Pan napisał w 1 poście, że sprzęt ma być dobrze wykonany – ten nie jest.
   ED77589BA+ Q-Type Pyro, Amica ED87669BA+ X-Type Wi-Fi i Bosch HBG635BB1 są w tej samej cenie a oferują więcej i to w lepszej jakości wykonania. Osobiście wybrałbym model z tabletem – bardzo wygodny programator + super opcja WiFi – sterowanie smartfonem. Jeśli chce Pan czarny mat i samoczyszczenie to wersja z pyrolizą też jest ok. Bosch będzie super jeśli nie zależy Panu na rozbudowanych funkcjach – bardzo prosty, podstawowy model, lecz dobrze piekący i świetnie wykonany.

 2. Tomek pisze:

  I ostatecznie zamówiłem piekarnik AEG, przekonało mnie made in sweden 🙂

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   A w czym Made in Sweden jest lepsze od Made in Germany lub Made in Poland? Porównuje się konkretne urządzenia, a nie samo miejsce produkcji. W tym przypadku AEG i Electrolux nie są choć w 50% tak dobrze wykonane jak Bosch 8 seria, czy Amica X-Type, ale co kto lubi – niektórzy kupują nawet największe dziadostwo dla znaczka 😉

 3. Tomek pisze:

  Mam też informację, że ten konkretny model aeg jest wyprodukowany w Szwecji

 4. Tomek pisze:

  I jeszcze jeden piekarnik AEG BCE556350B ostatnia prośba o jego ocenę czy wybrać ten model czy electroluxa wymienionego w poprzednim poście.

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   Piekarnik z plastikowymi pokrętłami i ścierającymi się napisami za 2000 zł? Na dodatek AEG to tylko droższy znaczek Electroluxa – tak jak pisałem wcześniej – wszystkie wcześniej wymienione przez Pana modele (1.Amica ED77589BA+ Q-Type Pyro, 2.Amica ED57589BA+ Q-Type Pyro, 3.Amica ED87669BA+ X-Type Wi-Fi, 4.Bosch HBG635BB1) są znacznie lepiej wykonane od modelu AEG i Electroluxa. Polecam przejść się do sklepu i zobaczyć jak tragicznie wykonany jest ten AEG i porównać go do Boscha 8 serii i Amici X-Type.

 5. Tomek pisze:

  Doszedł jeszcze jeden model, który nam podoba – Electrolux EOE7P31Z SenseCook. Chciałbym zapytać jak wypada na tle wymienionych we wcześniejszym komentarzu.

 6. Tomek pisze:

  I zapomniałem dodać, że najważniejszym kryterium dla nas jest jakość wykonania i bezawaryjność, cena jest na dalszym planie.

 7. Tomek pisze:

  Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wymianę naszego starego piekarnika Whirpoola i w związku z mam prośbę o poradę, który piekarnik mam wybrać:
  1.Amica ED77589BA+ Q-Type Pyro
  2.Amica ED57589BA+ Q-Type Pyro
  3.Amica ED87669BA+ X-Type Wi-Fi
  4.Bosch HBG635BB1
  z góry dziękuję i pozdrawiam

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   1. Najlepszy – wygodny programator (wyświetla tekst), dobre wyposażenie i ten czarny mat wygląda super.
   2. Wersja z prostszym programatorem
   3. BDB model z programatorem obrazkowym i masą funkcji, ale będzie dostępny w połowie października.
   4. Prosty model 8 serii – jakość bdb, ale poza termoobiegiem, 1 prowadnicą i delikatnym domykiem, nic nie ma.

 8. Iza pisze:

  Prosze podac ze dwa przykłady tych droższych w granicach 800-900 zl bo ta.amica w.ogole.mi.sie nie podoba.

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   Nie widzę różnicy w wyglądzie między tą Amicą a podanymi niżej modelami… Jedyna jaka jest, to Amica ma wykończoną blachę emalią niepalcującą się, a pozostałe nie. W okolicy 900 zł jest pełno modeli z tych firm – polecam otworzyć 1 lepszy sklep.

 9. Iza pisze:

  A który okap będzie lepszy?Elica Okap ELITE 14 PLUS GRIX/A/60 czy Okap Falmec SLIM EVO 60X teleskopowy a moze OKAP FALMEC SLIM EVO/PLUS . Ma byc teleskopowy, podszafkowy. Nie.znam.sie ma.tym. rozstrzal cen jest duŻy a.na okapach się nie znam w ogóle. Dziękuję za dotychczasowa pomoc. Bardzo mi Pan pomogl w wyborze pozostalych sprzętów

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   To nie cena na te marki – min. 800 zł w tych firmach trzeba wydać, żeby dostać porządny sprzęt. W budżecie do 400 zł najlepiej wypada ten okap: Amica OTP6241I – ponad 400 m3/h i dobra jakość wykonania.

 10. d pisze:

  Dziękuję! Rozwiązał Pan mój dylemat. Pozdrawiam

 11. d pisze:

  Dzień dobry, poszukuję piekarnika, przeczytałam wiele treści na tej stronie (w tym komentarze) i skłaniam się ku Amice Steam lub dzielonemu na dwie komory. Czy te drugie są faktycznie funkcjonalne? Czy mógłby Pan jakieś konkretne modele z obu kategorii do 2300 zł polecić?

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   Dzielony piekarnik to bzdura, dlatego poza Samsungiem i papugami z Beko, żadna duża firma tego robi. Amica będzie okey, podobnie jak Bosch 8 seria, Gorenje.

Dodaj komentarz


reklama