, Pralki i suszarki TOP, rankingi

Najlepsze pralki. TOP-10 (2020)

TOP10 pralki
Popularne produkty:

1 981 odpowiedzi na “Najlepsze pralki. TOP-10 (2020)”

 1. Pan Dariusz pisze:

  W takim razie dopytam jako totalny laik – skoro wszystkie pralki mają możliwość dodawania prania w czasie cyklu ale nie mają drzwiczek to jak można dodać pranie jak woda jest w bębnie?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Pralki są dość oszczędne i pobierają mało wody – zazwyczaj nie jest to ilość, która mogłaby się przelać przy otwarciu drzwi – pralka sama wie kiedy może nam pozwolić na otwarcie drzwi i zazwyczaj jest to początek cyklu prania, bo dalej to nie miałoby żadnego sensu. Samsung to po prostu przerost formy nad treścią.

 2. PanZdzisław pisze:

  Panie Krzysztofie, a co Pan sądzi o pralce LG F2J6QY0W? Dobry wybór czy szukać czegoś innego w tej cenie (1700PLN)?

 3. Mery pisze:

  Jaką pralkę Pan by kupił do 1000 zł, dla 2 osób. Proszę o pomoc i podać całą nazwę. Chodzi mi o wąską pralkę otwieraną z boku.
  Dziękuję i pozdrawiam

 4. Mery pisze:

  Witam
  Jaką pralkę Pan by kupił do 1000 zł, dla 2 osób. Proszę o pomoc i podać całą nazwę.
  Dziękuję i pozdrawiam

 5. Pralka pisze:

  Dzień dobry. Bardzo proszę o radę , jaką wybrać pralkę dla 2 osob. Chciałabym kupić z zakładnikiem 6 -7 kg, z parą tą dobrą, silnikiem inwerterowym, z możliwością krótszych programów prania, możliwością skracania prania, samego wirowania , i innymi przydatnymi programami w cenie od ok.1500 – ok.2000 zł. Dziękuję

 6. Pan Dariusz pisze:

  Jakie pralki poleca Pan do zabudowy? Ciche, dobrej jakości (silniki bezszczotkowe?) i z ad washem?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Ad Wash to marketingowa nazwa dodatkowych drzwi w Samsungach. Dodawanie prania w trakcie ma praktycznie każda pralka na rynku. Z tańszych i prostszych modeli polecam Beko i Amicę (1600 zł). Z lepszych pralek do zabudowy będzie Bosch, ewentualnie Electrolux, ale tu trzeba liczyć ok. 2500-3000 zł.

 7. ketrab89 pisze:

  Panie Krzysztofie,
  Od lat mamy z żoną pralki Boscha, głównie ze względu na krótkie programy. Teraz jednak małżonka chciałaby wypróbować jakąś inną firmę i głównie ze względu na Pana porady zdecydowaliśmy się na pralkę BEKO (również ze względu na krótkie programy).
  Zastanawiam się nad modelem PWTV9646XW. Czy miał Pan może z nim styczność? A może poleca Pan jednak jakiś inny model, który będzie się lepiej sprawował (co do ładowności nie jesteśmy mocno przywiązani do 9 kg – może być nawet coś na 7 kg)?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Dobry model z masą opcji i programów. Ma wszystko co ta firma oferuje, a do tego cena nie jest kosmiczna. Awaryjność przeciętna, trwałość jak wszystkich pralek 4-7 lat w zależności od użytkowania.

 8. Łukasz pisze:

  Szukam czegoś w miarę prostego, taniego, na 2 osoby, ze skręcanym bębnem i wymienialnymi łożyskami i zastanawiam się nad tymi trzema pralkami:
  – Siemens WM14N06EPL
  – Bosch WAN2416EPL
  – Bosch Serie 2 WAJ2006EPL
  i nie potrafię się zdecydować, przydałaby się jakaś podpowiedź

 9. Mery pisze:

  Witam
  Jaką pralkę polecił by Pan kupić dzisiaj dla 2 osób, ok. 1000-1200 zł, odpowiednio dobrą do ceny. Chodzi mi o konkretne nazwy: otwieranej z przodu i otwieranej od góry. Pozdrawiam

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Bosch seria WAJ – proste modele
   Gorenje – wygodne programy
   Beko – najkrótsze programy na rynku dla pełnego wsadu

 10. Beata pisze:

  Dzień dobry,proszę o radę między wyborem pralki: Bosch WAN2826FPL czy Beko 8634XAW?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   To są zupełnie inne urządzenia… Bosch to stary typ pralki, bez bajerów, ze skracaniem czasu prania, wymiennymi łożyskami, metalowymi zbierakami w bębnie, skręcanym bębnem, najmniejszym na rynku otworem załadunkowym i mikro wyśiwetlaczem (dość nieczytelny). Wady tego modelu to awaryjny moduł sterujący – przegrzewa się, więc serwis zaleca robić przerwy między cyklami prania. Model Beko to pralka z najkrótszymi cyklami prania dla pełnego wsadu – Codzienne Szybkie – 30 minut dla 8kg w 30 stopniach i tylko 10 minut więcej w 40 stopniach. Pralka ma najszerszy zakres regulacji czasu prania, programy parowe, wielki, czytelny wyświetlacz, skracanie czasu prania, wstępne mieszanie detergentu z wodą przed wrzuceniem go do bębna, duży otwór załadunkowy, tryb nocny, funkcję pupil – ściąga sierść z ubrań (tak średnio to działa – zależy od rodzaju sierści/włosia). Bęben jest klejony, a łożyska zgrzewane – wymienia się cały podzespół piorący za ok. 400 zł (Beko ma tanie części, a Bosch jedne z najdroższych). Wybrać co się bardziej podoba pod względem funkcjonalności – oba zepsują się tak samo szybko.

 11. Wojciech pisze:

  Serdecznie dziękuję Panie Krzysztofie za poradę. Zdecydowałem się na zakup tego modelu LG: www.mediaexpert.pl/agd/p…7d3812bb9e Muszę przyznać, że wraz z żoną jesteśmy zachwyceni. Pralka pracuje niezwykle cicho. Poprzedni model jaki posiadałem (z innej firmy) w trakcie wirowania niemal ,,wychodził” z łazienki 🙂 a w przypadku LG pralka w ogóle nie drży. Wygląda bardzo stylowo. Posiadam małe dzieci więc często korzystam z funkcji pary. Polecam każdemu.

 12. Magda pisze:

  Czy modele LG ktore są liderem w Pana rankingach spełnią moje oczekiwania co do kwestii długości programów ?
  Zrezygnuje z tego koloru obudowy 😉

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   LG opiera czas prania na automatyce wagowej. W lepszych modelach jest program krótki 14 minut dla 2 kg prania i TurboWash dla 3 kg prania (59 minut).

 13. Agnieszka pisze:

  Dzień dobry, po 12 latach funkcjonowania z dwukrotną wymianą łożysk muszę się pożegnać z pralką Bosch WAE… Maxx6
  I teraz jestem w kropce, bo sama muszę dokonać wyboru i z sentymentu i z obiegowej opinii myślałam o zostaniu przy Boschu ale…
  wolałabym ciut wygodniej, czyli większy otwór, jakieś 😉 odświeżanie, program antyalergiczny czy odkłaczanie (pies w rodzinie), nie rezygnując z ekonomiki czyli wymienne łożyska, gwarancja przedłużona i produkcja chociaż u nas (czyli z szansą na dłuższy żywot)…
  Skłaniam się ku LG… czy jednak lepiej pozostać przy Boschu?
  Docelowo także chciałabym dokupić do tejże wybranej pralki suszarkę (ciut później, teraz razem jest to niemożliwe) tworząc funkcjonalny komplet, niedrogi a wydajny pod względem zużycia i wody i prądu i niezawodności. Wiem, że to wyidealizowane założenia ale co mógłby Pan doradzić?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Bosch nie spełnia takich wymogów (brak odświeżania parowego, odkłaczania, dużego otworu załadunkowego w dobrej serii 4). Pralki Boscha polskiej produkcji to proste modele bez bajerów z możliwością skracania czasu prania i naprawialną konstrukcją – nic więcej. LG nie spełnia wymogu odkłaczania – to jest funkcja z pralek Beko, działa średnio, więc nie przejmowałbym się nią tak bardzo. LG spełnia większość wymogów, jedyną wadą ich pralek jest brak możliwości skracania programów – wszystko robi za nas automatyka wagowa, więc jeśli ma się przyzwyczajenia do prania 30-60 minut, LG nie będzie dobrym wyborem (pierze 60-120 minut) – wtedy brać Beko.

 14. Magda pisze:

  Oczywiście nie chcę na siłę przepłacać za kolor 😉

Dodaj komentarz


reklamaml