REKLAMA TP
, Ekspresy do kawy TOP, rankingi

Jaki ekspres ciśnieniowy kupić? TOP-10 (zima 2024)

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

3 220 odpowiedzi na “Jaki ekspres ciśnieniowy kupić? TOP-10 (zima 2024)”

  1. Remek pisze:

    Witam,
    Panie Arkadiuszu mam do Pana kolejne pytanie dotyczące ekspresu Saeco Moltio 8769/09, który zakupiłem dzięki Pana poradzie. Czy da rade jakoś zmienić to automatyczne płukanie za każdym włączeniem i wyłączeniem ekspresu (może da rade wyłączyć tę funkcję). Często w tygodniu robię jedną kawę, w weekendy więcej ale tez w odstępach i wolałbym płukać np. wieczorem.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Remku, to są ustawienia fabryczne, które nie zmienisz, do tego taki proces jest konieczny, abyś nie pił zlewek.
      Pamiętam że w któreś Melicie wprowadzono taką funkcję, automatycznie smak kawy znacznie się zepsuł, od tego czasu dobra firma jest w cieniu innych marek.

  2. Magda pisze:

    Pani Marto bardzo dziękuję za opinię 😀
    Sama od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyborem modelu. Czym więcej czytam, tym częściej zastanawiam się czy warto zapłacić tak duże pieniądze za automat??? Na forach kawowych, ludzie którzy naprawdę znają się na kawie i jej obróbce z ekspresów automatycznych tylko się śmieją! Twierdzą, że żaden automat nie ma nawet szans zrobić dobrego już nie mówiąc poprawnego espresso!!! Tylko odpowiedni kolbowy plus dobry Młynek i niekoniecznie ceramiczny, który jest kruchy i nietrwały.
    Więc upierając się przy automacie czy jest różnica w smaku kawy między tym ekspresem za 1,5 tys a tym za 3 tys.
    A i tak zwykły śmiertelnik porównania mieć nie będzie, bo i skąd…
    Prawdą jest ze akurat model, który Pani posiada najbardziej wizualnie mi odpowiada:-D Z braku w pl białej eletty, byłam nawet skłonna nabyć Picobaristo, lecz wyczytałam w opiniach, że mleko z pianką wychodzi z niego chłodne…
    Jak to jest z tym mlekiem?
    Czym więcej czytam, tym mam większe wątpliwości…

    Pozdrawiam serdecznie

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Magdo, z tym mogę się zgodzić że automat, nie zrobi prawdziwego espresso jak barista, tyko ci bariści nie piszą ile się musieli uczyć, po ilu setkach zaparzonych kaw wyszło im żądane espresso, jakich wzorów i receptur przestrzegać aby osiągnąć sukces i na koniec jakiego ekspresu użyć aby osiągnąć idealną temperaturę dla mieszanki kaw, a jest ich wiele.
      Więc, przeciętny użytkownik nie poświęci tyle czasu na naukę jak barista, on chce dostać dobrą kawę, według własnego gustu smakowego, dla tego powstały ekspresy automatyczne by nie musieć o wzorach i recepturach.
      Magdo chodne mleko w Pico baristo wynika ze złego ustawienia temperatury zaparzania, wystarczy wybrać średnią lub wysoką, a wszystko się zmieni.
      Co do Eletty, jest jeszcze czarna wersja i tańsza 44.660B, funkcję te same, różnica że okrojono panel sterowania i zamiast jednego wciśnięcia guzika, musimy wcisnąć 2 x.

  3. Magda pisze:

    Panie Arkadiuszu a może Pan coś powiedzieć na temat Krupsa 829E?
    Na temat jego mlynka oraz jego ustawień?
    Czy da się zrobić samo gorące i spienione mleko?
    Czy ma ustawienia mocy kawy i czy kawa z tego modelu wychodzi smaczna?
    Czy jest to sprzęt awaryjny i jak wygląda serwis Krupsa?
    Ma Pan największe możliwości picia kawy z różnych urządzeń, proszę napisać czy rzeczywiście różnice w smaku są znaczne między różnymi modelami?
    Pozdrawiam

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Magdo, ten model Krupsa mogę z czystym sumieniem odradzić, młynek przypalający kawę i największa jego wada thermoblock wykonany z aluminium, co często prowadzi do jego rozszczelnienia i wycieków pod spodem ekspresu.
      Dużo lepszy jest KRUPS EA850B One Touch z systemem TSC, czyli mini thermoblock ze stal nierdzewnej i w nim bez problemu otrzymasz samo spienione mleko.
      Jeżeli chodzi o serwis Krupsa, musiał bym użyć ostrych słów. a tak w skrócie Kanał.

  4. Sabina pisze:

    Witam wszystkich ekspertów. Będę wdzięczna za pomoc. Przejrzałam już setki opisów ekspresów, opinii i chyba wiem jeszcze mniej niż zanim zaczęłam :(. Może Państwo mi pomożecie. Szukam ekspresu ciśnieniowego automatycznego dla mamy na prezent. Budżet to maks 3.000 zł. Ekspres do użytku domowego tj 6 kaw dziennie i od święta do 20 (przy uroczystościach). Zależy mi żeby:
    1. był prosty w obsłudze i czyszczeniu.
    2. z młynkiem
    3. wyjmowanym systemem do zaparzania (podobno przedłuża żywotność)
    4. jak najmniej awaryjnym (nikt nie lubi reklamacji a moja mama wybitnie 🙂 i dobrym serwisem w Polsce)
    5. z możliwością ustawienia mocy kawy i może temperatury wody (do espresso)
    6. z automatycznym robieniem kaw mlecznych (cappucino i latte) ekstra bylaby funkcja gorącej wody i mleka do kakao czyli to chyba wyspa mleczna
    Nie wiem czy o czymś nie zapomniałam.

    Pozdrawiam
    Sabina

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Witam Cię Sabino,
      Ilość ekspresów do wyboru w tej cenie jest bardzo duży, ja zaproponuje ci 2 godne uwagi.
      DE LONGHI ECAM 44.660 B Eletta, często niedoceniany model, lecz z dużą ilością funkcji, oczywiście kawy mlecze jak cappuccino, latte, latte macchiatto czy samo spienione mleko to dla niego nie problem, wszystkie te kawy można zaparzyć za jednym dotknięciem, dla wymagających dołożono funkcją moja kawa, dzięki jej możemy zaprogramować swoją ulubioną kawę z mlekiem nie zapominając o funkcji gorącej wody..
      Menu w języku polskim, bardzo prosta obsługa i konserwacja, wyjmowany do czyszczenia blok zaparzający, regulacja mocy i grubości mielenia, możliwość zaprogramowania czasu włączenia i wyłączenia ekspresu i wiele innych funkcji.
      Drugi SAECO PicoBaristo HD8927/09, funkcjami podobny do Eletty z tą różnicą że posiada młynek ceramiczny, który nie przegrzewa kawy w trakcie mielenia, to jego największa nad De Longhi, jedyny mały minus, że pomimo posiada program szybkiego czyszczenia mlecznej wyspy, musimy codziennie przepłukać wysuwany suwak i rurę pod ciepłą wodą.
      Sabino zastanów się nad moją propozycjami i napisz.
      Pozdrawiam Arkadiusz Bielawski.

      • Sabina pisze:

        Panie Arkadiuszu,

        serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź. Dziękuję, że zasugerował Pan tylko dwa ekspresy. Będzie mi łatwiej. Mam jeszcze tylko pytania do tych dwóch modeli:
        – Czy w De longhi do przegrzewanie kawy jest wyczuwalne dla zwykłego śmiertelnika przy np zaparzeniu 8 kaw pod rzad? Podejrzewam że głównie będą to kawy mleczne a espresso raz na jakiś czas lub jedna na te 8 kaw 🙂
        – Czy Saeco ma funkcje gorącego mleka bo nie mogę tego nigdzie znaleźć w opisie?
        – Czy w Saeco można pominąć filtr wody? Mamy osobny dzbanek filtrujący.
        – Czy w tych ekspresach można ustawić temp napoju wyższą niż fabrycznie, bo krążą opinie że czasem kawa jest za chłodna?
        – Jak wypada serwisowanie tych firm w Polsce? Zakładam co prawda że będziemy dbać o prawidłową konserwację ale wolę mieć pewność, że w kujawsko pomorskim nie będzie problemu z serwisem.

        Pozdrawiam
        Sabina

        • Arkadiusz Bielawski pisze:

          Sabino odpowiem ci krótko.
          W wypadku zaparzania kawy z mlekiem, różnice w smaku przypalonej kawy są trudne do rozpoznania, lecz w tym modelu temu zażegnano, nowy cichszy młynek, już nie przegrzewa tak kawy jak w starszych modelach.
          Tak Pico Baristo posiada taką funkcję pod nazwą BabyMilk.
          Tak można używać wody przefiltrowanej, lecz ważniejszą rzeczą jest ustawienie odpowiedniej twardości wody w pozycji 2 i w wypadku Saeco odkamieniać regularnie raz na 5 tygodni. Saeco zaleca stosowanie własnego filtra i podaje że odkamienianie należy przeprowadzić raz na 5000 zaparzeń, w wypadku jego braku, musisz odkamienić go częściej.
          Temperaturę zaparzania można ustawić w 3 stopniach niska, średnia i wysoka, przy kawie z mlekiem i mieszance kawy Arabicy i Robusty lepiej ustawiać wysoką.
          Serwisy obu firm są dostępne bez problemu, lecz warto się zastanowić nad przedłużeniem takiej gwarancji, serwis w razie awarii jest dostępny po wykonaniu jednego telefonu.

  5. Izabela pisze:

    Dzień dobry Panie Arkadiuszu!

    jak wszyscy pozostali forumowicze noszę się z zamiarem kupna ekspresu. Wstępnie „przekopując” internet i odwiedzając sklepy mój wybór padł na model Delonghi ECAM 25.462.s. Czytając Pańskie opinie zaczęłam się jednak lekko wahać, bo pojawił się potencjalny konkurent – typ 25.452 i dlatego postanowiłam zasiegnąć porady u fachowca:o) Moje oczekiwania co do kawy są następujące: najchętniej pijam kawę cappuchino (w niewielkich ilościach) lub inne mleczne kawy. Interesujaca jest też opcja przyrządzenia kakao. Chodzi o taki ekspres, który zapewni optymalną jakość napoju, będzie łatwy w użytkowaniu, niewymagający stałego serwisowania, o wymiarach zliżonych właśnie do DeLonghi.
    Będę bardzo wdzięczna za Pańską odpowiedź
    Pozdrawiam, Izabela.

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Witam Cię Izabelo,
      25.452 i 25.462 to ten sam ekspres, jedyna różnica to sterowanie regulacją przy mlecznej wyspie.
      Twoje oczekiwania na pewno zostaną zaspokoine, z automatu możesz w nich zaparzyć cappuccino, latte, latte macchiatto czy nawet samo mleko do zrobienia aby zrobić kakao.
      Menu w języku polskim, prosta obsługa i konserwacja, nawet mlecznej wyspy.
      Jeżeli chodzi o serwisowanie, należy regularnie ekspres konserwować, ustawić właściwą twardość wody, która będzie dozowana i płukać blok zaparzający.
      Innym modelem o podobnych funkcjach jest 44.660 B Eletta, z cichszym młynkiem i funkcą Long, czyli kawa Americano. To o kilka lat nowszy model i moim zdaniem godny uwagi, lecz nieco większy od poprzednika.
      Zastanów się nad moją propozycją i napisz.

      • Izabela pisze:

        Witaj Arkadiuszu,

        dziękuję za odpowiedź. Wczoraj pofatygowałam się do sklepu i miałam przyjemność obejrzeć sobie ekspres DeLonghi 44.660 B Eletta; fakt trochę większy, ale i niestety tylko czarny. Moja kuchnia jest bardzo jasna i nie bardzo widzę w niej takiego „czarnego potwora”, tym bardziej, że wszystkie sprzęty agd są srebrne. Co do modelu ecam 25.462s – pani w sklepie wszystko mi pokazała, jedynie zastanawiam się, czy to pokrętło nie będzie w przyszłości szwankować?

        • Arkadiusz Bielawski pisze:

          Tym się nie martw Izo, mało zdarza się takich awarii, jest to bardzo łatwo opisane, jak nim przekręcać. Jak mam cię uspokoić, to taka część to koszt do 15 zł.

  6. Magda pisze:

    A więc co będzie lepsze? 8927/09 czy może Delonghi 45,760 ???

    • Marta pisze:

      Magdo, wedlug mnie jest to kwestia indywidualna i zależna od tego kto czego oczekuje od sprzętu. Obydwie firmy, modele są chwalone i myślę, że jakością za bardzo nie różnią się od siebie, więc zgodnie z własnymi wymaganiami należałoby porównać funkcje, łatwość obsługi, wygląd. Ja nie wiem czy tu się da tak wprost powiedzieć co jest lepsze, ale nie ja jestem ekspertem, tylko użytkownikiem. Szczerze, u mnie przeważył ceramiczny młynek, ilość kaw za jednym przyciskiem (mi zależało na czasie, przy porannej kawie (włączam, wciskam, pije, nie stoje, nie pilnuję i nie czekam) i wygląd 🙂 bo chcielismy niewielki, estetyczny sprzęt, zajmujący stosunkowo mało miejsca, a to że coś tam należy przy ekspresie zrobić nie stanowi dla mnie problemu. Przy wielu urządzeniach coś trzeba zrobić.

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Magdo, Marta dobrze to wyjaśniła, funkcję są w obu modelach podobne, lecz należy wymienić że faktycznie przewagą PicoBaristo jest ceramiczny młynek i większa pojemność kawy, Eletta posiada łatwiejszy system oczyszczania systemu mleka i pełne menu w języku polskim.
      Pod kątem jakości nie odbiegają od siebie, pytanie tylko do ciebie co jest dla ciebie ważniejsze, a wybór ekspresu przyjdzie sam.

  7. Wojtek pisze:

    Witam, Panie Arkadiuszu czytam od dość długiego czasu Pańskie odpowiedzi. Podziwiam znajomość tematu. Mam zamiar kupić expres Saeco. Używałem już automatyczne, proste kolbowe i na kapsle. Proszę doradzić mi który z poniższych modeli:
    8917/19
    8769/09
    8906/01
    8927/09
    najbardziej podoba mi się ostatni model. Chodzi jednak głównie o jego działanie / jakość kawy, łatwość obsługi, możliwości ustawień zaparzania kaw / awaryjność. Czy w 8927 jest możliwość zastosowania kawy w ziarnkach jak również mielonej ?
    Pozdrawiam.

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Witam Cię Wojtku,
      Jak najbardziej masz rację co do wyboru ekspresu 8927/09 jest bardziej dopracowany z pozostałych modeli, posiada prostą obsługę i największy wybór kaw zaparzanych automatycznie.
      Dzięki młynkowi ceramicznemu, kawa smakuje świetnie. Oczywiście ten model posiada zasobnik na kawę ziarnistą i mieloną, co do awaryjności nie spotkałem się z takim problemem.
      Wiem że będę się powtarzał, awaryjność w większej mierze zależy od nas, czy będziemy regularnie i prawidłowo konserwować ekspres.
      Co do pozostałych, W intelii nie wstawisz wysokiej szklanki do latte, Moltio to stary model Incanto jest godny polecenia, lecz jest ekspresem nieco okrojonym z funkcji i trochę trudniejszy w obsłudze w porównaniu z PicoBaristo.
      Więc jak najbardziej słuszny wybór.

      • Marta pisze:

        Zgadzam się z Arkiem, od 2 miesięcy użytkuję Picobaristo. Nawet to problemowe codzienne czyszczenie mlecznej wyspy przestało być dla mnie problemem (dla mojego męża rozmontowanie wszystkiego nigdy nie było problematyczne), ja natomiast miałam na początku pewne trudności jednak trochę wprawy i już jest w porządku, za to mam gwarancje że żadne pozostałości mleka mi tam nie gniją. Konserwacja prosta jak drut, wyjmowanie bloku raz na tydzień – jedną ręką (damską), środki do czyszczenia stosunkowo tanie i do użycia raz w miesiącu. Kawa pyszna, wszystkie szklanki wchodzą, do cremy z mlekiem ja używam tych grubych, wysokich z Ikei. menu intuicyjne z dodatkowym podświetleniem klawiszy, których należy kolejno używac, więc ekspres sam podpowiada co wcisnąć. Ogólnie jesteśmy zadowoleni. dodam tylko, że bardzo pilnuję wszystkich czynności konserwacyjnych, wskazanych w instrukcji, za nami już więc odtłuszczanie bloku, smarowanie smarem, mleczną wyspę co tydzień moczę w roztworze z kwasku i wody. Za około miesiąc wymiana filtra, chociaż po 2 miesiącach ekspres wyświetla zużycie filtra 60%,ale wodę leję z Brity. Nie mam pewności co do indywidulanych ustawień kawy, bo nie mieliśmy takiej potrzeby, te fabryczne są dla nas ok, więc nie wiem do końca czy jest to możliwe (pewnie do sprawdzenia w instrukcji albo do zapytania Arka :))

  8. Wiola pisze:

    Dziękuję za szybką i profesjonalną odpowiedz, A więc wybór padł na DeLonghi ECAM 45.760.W 🙂 Kolor biały mi nie przeszkadza a wprost przeciwnie ładnie się komponuje w jasno-kremowej kuchni.
    pozdrawiam

  9. Magda pisze:

    Panie Arkadiuszu
    Lepiej to chyba wygląda w Saeco np. Picobaristo.
    Z tego co kojarzę można tam ustawić kilka profili kawy i dowolnie je opisać. Do tego proporcje ustawia się za pomocą ml. A nie na oko.

    Pozdrawiam

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Magdo, ogólnie tak ,lecz masz możliwość wyboru z menu napojów specjalnych można wybrać ristretto, espresso double, flat white, baby cappuccino, spienione mleko lub gorącą wodę, lecz nadal pozostaje kwestia czyszczenia układu mleka, po mimo że jest opcja szybkiego czyszczenia, to i tak rurkę i wysuwany podajnik musisz codziennie czyścić pod ciepłą wodą. W De longim możesz z automatu zaparzyć Latte, Latte Macchiatto, Cappuccino, spienione mleko i wybrać swoją ulubioną kawę dzięki funkcji moja kawa, a czyszczenie odbywa się dzięki pokrętłu Clean.

  10. Wiola pisze:

    Witam który Waszym zdaniem express do kawy kupić : DeLonghi ETAM 36.365.M , DeLonghi ECAM 45.760.W czy DeLonghi ECAM 28.465.M. Zależy mi aby miał dużo rodzajów kawy , wiem że wszystkie te modele robią świetną kawę ale chciałabym poznać zdanie ekspertów.
    pozdrawiam

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Witam cię Wolu,
      Bez dwóch zdań najlepszy będzie 45.760 lub w innym kolorze 44.660, to nowsze modele od poprzedników, z cichszym młynkiem i bardziej uproszczonym i czytelnym menu.
      Kilku forumowiczów posiada te modele i są z nich zadowoleni.
      Pozostałe to starsze modele a zwłaszcza 36.365, który ma niewygodny wyjmowany zbiornika na wodę z tyłu, jedyny plus że jest węszy od pozostałych, lecz i tak nie bawił bym się w stare modele.
      Pozdrawiam Arkadiusz Bielawski.

  11. Magda pisze:

    Witam ponownie Panie Arkadiuszu.
    Mam pytanie do Pana jak i użytkowników 45,760,
    Jak wygląda sprawa z ustawieniami Moja Kawa???
    Ilu użytkowników można w ten sposób ustawić?
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że każda zmiana odbywa się w obrębie ustalonej (wgranej fabrycznie) kawy i jeżeli zmienimy proporcje np. cappuccino to przy robieniu kolejnej tej kawy proporcje będą już zmienione według tego co sami ustaliliśmy a nie fabryczne?
    Trochę obawiam się zmian skoro nie wprowadza się w mililitrach tylko na oko- według instrukcji- a większość różnic w poszczególnych kawach wynika właśnie z różnic proporcji mleka i kawy…
    Jak to wygląda w praktyce?

    Czym różni się kawa Long od Lungo?
    Pozdrawiam M.

    P.S. Panie Marku z instrukcji wynika , że 44,660 nie wykonuje kawy Lungo , oraz espresso machiato- tak jak to robi 45,760

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Magdo, funkcja moja kawa, ustawiasz tylko jeden rodzaj zaprogramowanej kawy, czyli ilość mleka i ilość kawy, lecz pamiętaj o pokrętle, gdzie ustawienie bez pianki zaparzysz Cafelatte, Mało pianki idealne do Latte Macchiatto, Dużo pianki Cappuccino.
      Różnice również wynikają z ustawienia mocy kawy od bardzo łagodna po bardzo mocny, różnice będą nie tylko wizualne lecz również smakowe. Ważnym elementem jest również sama kawa, najlepsza będzie mieszanka Arabicy i Robusty, z przewagą tej pierwszej.
      Spróbuj zaparzyć inaczej, wybierz kawę espresso o normalnej pojemności oraz mocnym smaku, później wybierz samo mleko, spieniasz w pozycji mocno spienione jak do cappuccino, efekt wizualny powinien cię zadowolić jeszcze lepszy smakowy.

  12. Magda pisze:

    Arkadiuszu zastanawia mnie jego czyszczenie. W Siemensach był problem z wyczyszczeniem jednostki zaparzającej, skoro środek jakoś specjalnie się nie zmienił to w tym przypadku będzie to samo? Które Siemensy można łatwo wyczyścić i jak z jednostką zaparzającą i jej czyszczeniem jest w Jurach?
    Pozdrawiam i dziękuję

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Magdo, w Jurze odbywa się wszystko automatycznie, dodajesz tabletkę do czyszczenia i ekspres już resztę zrobi sam, w Siemensach, również musisz dodać tabletkę do czyszczenie i na dodatek raz, dwa razy w tygodniu musisz wyjąć blok zaparzający i go wypłukać pod wodą.
      Tabletka w Siemensach ma za zadanie oczyścić blok i układ spieniania mleka i taki proces wygląda tak samo we wszystkich ekspresach Siemensa, lecz najłatwiej przeprowadza się w modelach EQ 6, EQ 7, EQ 8 czy najnowszy EQ 9, w wymienionych ekspresach po zakończeniu pracy, czyli wyłączenia ekspresu, dysza do spieniania mleka będzie oczyszczała się automatycznie, przepłukując system gorącą wodą i parą.

  13. Magda pisze:

    Witam Panie Arkadiuszu.
    Chciałam się dowiedzieć jaką ma Pan opinie o modelu Vero Aroma 500?
    Pozdrawiam

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Witam Cię Magdo,
      Bosch TES60523RW to stosunkowo nowy model i wzorowany jest na modelach Siemensa EQ 6, zmieniono panel dotykowy na przyciski i dodano funkcję nalewania kaw mlecznych jednocześnie z dwóch wylewek oraz zwiększono ciśnienie do 19 bar.
      Ogólnie zapowiada się nieźle, lecz mam jedną wątpliwość, przy nalewaniu kawy z mlekiem czy ekspres nie rozcieńczy kawy w stosunku do mleka.
      Należy pamiętać że ten model jak posiada automatyczny dobór temperatury do mieszanki kawy, sam to testowałem w innym modelu i to się nie sprawdza, należy wtedy przestawić temperaturę zaparzania na wysoką.
      Ogólnie niezły modeli dobrze się prezentuje, lecz ja bym się nad nim jeszcze zastanowił.

  14. Magda pisze:

    Panie Pawle gwarancja jest w Polsce respektowana, więc nie ma najmniejszego problemu. A menu jest w j.polskim a instrukcja ta sama co 45.760
    Pozdrawiam

  15. Kelob pisze:

    Witam .Poszukuje pojemnik na mleko do Ekspres DE LONGHI ECAM 25.462.S.??????
    Czy ktoś poleci gdzie można dostać taki pojemnik????
    Pozdrawiam

  16. Kelob pisze:

    Witam. Poszukuje zbiornika na mleko do Ekspres DE LONGHI ECAM 25.462.S i jest problem bo nie można go dostać. Gdzie można dostać taki zbiornik??

  17. Paweł pisze:

    Witam! Pani Magdo jestem za elettą czarną (45.766)- jeszcze jej nie kupiłem ale czytałem z neta instrukcję po polsku gdzie w jej nagłówku jest zapis: Ecam 45.76X. Także pasuje do tego czarnego i białego. Ciekaw jestem co gwarancją po zakupie w niemczech . Pozdrawiam!

  18. Pablo pisze:

    A co myślicie o ekspresie Zelmera ZCM4822X. czy warto wydać 2500 zł?

  19. Kamil pisze:

    -> Witam Panie Arku. Kupiłem French Press + przymierzam się do zakupu przyzwoitego ekspresu na kolbę. Potrzebuję więc do pełni szczęścia dobrać młynek. Piję często kawę sam max w 2 osoby. Wyczytałem, że poleca Pan De Longhi KG 79 jako elektryczny, jednak minimalna porcja kawy jaką mieli to 2 filiżanki. Czy nie lepiej dla mnie będzie wybrać inny model lub jakiś porządny młynek ręczny? W nich z tego co się doszukałem, to ziarna przelicza się na gramy, czyli powiedzmy 6ziaren=ok 6gramom kawy ? Więc parząc w F-Pressie mieliłbym konkretną liczbę ziaren na konkretną ilość wody.
    Proszę o radę i pozdrawiam,
    Kamil

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Kamilu, prasa francuska potrzebuje świeżo zmielonej kawy w młynku żarnowym z regulacją mielenia, takim młynkiem ja słusznie zauważyłeś jest De Longhi KG 79.
      Pamiętaj że młynki udarowe tną kawę i w ten sposób pozbawiamy jej smaku, żarnowe zgniatają zachowując smak i aromat.
      Zgodzę się z tobą że należy przeliczyć ilość kawy na pojemność French Press, czyli ok 60 g kawy mielonej na litr wody.
      Młynek De Longhi to najlepszy wybór, są na rynku inne młynki żarnowe Severina czy MPM, lecz spora część klientów na nie narzeka, że przypala kawę, mieli bardzo grubo.

      • Kamil pisze:

        Rozumiem 🙂 Podobają mi się bardzo te ręczne młynki typu Rhinowares, ale skoro elektryczny żarnowy będzie lepszy to po prostu go kupię, gdyż zwykły udarowy z lat 80-tych posiadam, więc nie chcę dublować skoro będzie tak samo ciął kawę i to bez regulacji stopnia zmielenia.
        A skoro już tak, to czy KG 79 będzie lepszy od RUSSELL HOBBS 23120-56 i innych w przedziale powiedzmy do 250zł ? Jeśli tak to go po prostu kupię i już nie zawracam głowy 🙂

  20. Magda pisze:

    Świetnie Pani Agnieszko. Tak więc czekam.
    Pozdrawiam

  21. Magda pisze:

    Witam ponownie.
    Oto kolejna dobra informacja dla fanów Eletty

    Zgodnie z informacjami uzyskanymi z naszej włoskiej centrali Eletta Cappuccino Top ECAM 45.766.B ma wgranych 16 języków w tym język polski natomiast instrukcja obsługi urządzenia została przetłumaczona na język angielski i niemiecki.

    Więc śmiało można kupować czarną Elette w Niemczech 🙂

    pozdrawiam M

  22. Magda pisze:

    Panie Arkadiuszu bardzo dziękuję za wyjaśnienia i pozdrawiam

  23. Magda pisze:

    Witam Panie Arkadiuszu
    Mam pytanie o kawę – ponieważ już się pogubiłam…
    W jednym z postów pisał Pan, że jest małe prawdopodobieństwo przypalenia kawy arabici w ekspresach DeLonghi, a gdzieś tutaj wyżej napisał Pan niedawno, że w szczególności może przypalać właśnie arabicę… To jak to w końcu jest?
    Może gdzieś się Pan przejęzyczył i chodziło o rubustę?

    pozdrawiam Magda

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Magdo, znane są 3 techniki palenia kawy na sucho, mokro i mieszana, przy robuście najczęściej jest stosowana ta pierwsza i dla tego jest ona mocniej palowa i do tego ze względu na odmianę bardziej gorzka, o aromacie korzennym czy cytrusowym, więc przypalenie robusty już nie ma żadnego znaczenia, będzie jedynie miała bardziej ostry aromat, który już nie wpłynie znacznie na smak.
      Arabica zaś jest kawą bardziej szlachetną, dojrzewa na wyższych wysokośćiach, zbiera się ją jedynie raz dwa razy w roku i palona najczęściej techniką mieszaną, w krótszym czasie, więc bardziej narażamy mieszanki kaw Arabicy na przypalenie niż Roburty.
      I jeszcze jedno, przypalenie kawy następuje, jeżeli raz za razem bez przerwy zaparzamy kawę, młynek pod wpływem tarcia, przejmuje temperaturę, a ona przechodzi dalej, w nowych modelach De Longhi proces ten zaobserwujesz przy zrobieniu powyżej 12 zmieleniach, w starych modelach jak ESAM 3500 niemal natychmiast.
      Mam nadzieje że już wyjaśniłem wątpliwości.
      Pozdrawiam Arkadiusz Bielawski.

  24. Agnieszka pisze:

    Witajcie ponownie,
    odzywam się po przerwie na testowanie ekspresów.
    Ostatecznie dla siebie kupiłam jurę E6. Do firmy kupiliśmy jurę XJ9.
    Jeśli chodzi o E6 to nie mam żadnych zastrzeżeń. Kawa jest pyszna, crema świetna a pianka mleczna świetnie ubita. Ustawienia i programowanie dość intuicyjne.
    Ekspres firmowy podobnie, z jednym zastrzeżeniem. Za poradą sprzedawcy płuczemy system spieniania mleka niezależnie od ilości zrobionych kaw mlecznych codziennie na koniec dnia. System jednak tego nie zapamiętuje i zdarza się, że następnego dnia rano po zrobieniu jednej lub dwóch kaw znów chce płukania systemu mlecznego. Wydaje mi się, że ekspres tej klasy powinien reagować a ma tylko prosty timer.
    To tyle moich uwag.
    Jeśli ktoś miałby pytania do tych modeli to chętnie się podzielę swoim (jeszcze wprawdzie krótkim, ale zawsze) doświadczeniem z ekspresami jura.
    pozdrawiam wszystkich kawoszy a szczególnie Arka, za jego pomoc porady

    • Magda pisze:

      Witam Pani Agnieszko.
      Jeżeli można to chciałam zapytać jakie funkcje ma Jura E 6?
      Jakie kawy można zrobić z automatu- jakie ma zaprogramowane?
      I czy można wykonać dodatkowo jakieś inne- czy ustawienia na to pozwalają? Czy mleko wychodzi gorące, a pianka w odpowiedniej konsystencji? Poleciłaby Pani ten ekspres?

      Pozdrawiam serdecznie Magda

      • Agnieszka pisze:

        Jeśli nie jest to pilne to postaram się zrobić opis podobny do tego, który zrobił Bernard o swoim ekspresie, ale to w weekend dobrze?
        Na razie powiem, że z czystym sumieniem mogę go polecić. Mam w domu ekspres Saeco (fakt, ze już leciwy) i zrobiliśmy z mężem eksperyment przez tydzień. Robiliśmy takie same kawy w obu ekspresach i ta z jury jest nieporównywalnie smaczniejsza. Ma się wrażenie, że jest robiona z innej kawy. Jakbym sama nie sypała to bym nie uwierzyła, że to ta sama kawa

  25. Marek pisze:

    Jak ktoś chce czarny to DL to 44.660 robi to samo co 45.760

  26. Marek pisze:

    Ja polecam De Longhi 44.660 za 2700zł.
    Zmielił już 4kg kawy i jest ok,pomyśl też o tym modelu.Obsługa ,konserwacja prosta,kombinacje kaw przeróżne,smak kawy ok.
    Pozdrawiam wszystkich.

    • Kinga pisze:

      Wracam po dłuższej nieobecności. Ekspres DeLonghi 45.760 zmielił już prawie 2 kg kawy i jest super 🙂 Kremowa kawa, piękna pianka. no czego chcieć więcej? Miejmy nadzieje, że długo posłuży. Póki co polecamy wszystkim ten model mimo, iż jego kolor (biały) może początkowo nie zachęcać 🙂

  27. waldek pisze:

    Panie Arkadiuszu
    Potrzebuje porady. Jestem zainteresowany kupnem ekspresu – wytypowałem dwa modele firmy saeco tj. 8914/09 i 8924/09. Nie mogę znaleźć różnic między nimi (oczywiście po za wyglądem i ceną). Wizualnie bardziej podoba mi się pico baristo ale czy warto dołożyć prawie 400 zł w stosunku do tego pierwszego ? Czy oba te modele produkowane są w Rumuni ? I oczywiście najważniejsze: czy smak kawy obu tych ekspresów jest porównywalny?. A może w tej cenie tj. 2 – 2,5 tys. jest inny ekspresy godny rozważenia ?
    Z góry dziękuje za odpowiedź
    Pozdrawiam.

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Witam Cię Waldku,
      Wybrałeś w tej kwocie jeden z ostatnio moich ulubionych ekspresów, PicoBaristo.
      Różnica w cenie nie wynika tylko z wyglądu, lecz z możliwości 8924/09, posiada ten sama młynek ceramiczny lecz z 10-cio stopniową regulacją grubości mielenia, Incanto 5 stopni i tu już pojawi się różnica w smaku, znacznie większa możliwość kombinacji kaw i kaw mlecznych, prostsze menu i jak wspomniałeś dużo ładniejszy wygląd.
      Jeżeli lubisz kawę i chcesz eksperymentować z napojami, wybierz 8924/09, jeżeli chcesz jedynie zaoszczędzić na kasie to też nie będzie to zły wybór. Znasz już moje zdanie, który bym wybrał, lecz sam musisz zdecydować.
      I na koniec oba modele są produkowane w Rumunii, lecz tym bym się nie sugerował.

  28. Magda pisze:

    Witam wszystkich zainteresowanych wyborem ekspresu, oraz Pana Panie Arkadiuszu.

    Po przeanalizowaniu dogłębnie różnych ekspresów, ich funkcji, oraz parametrów doszłam do zaskakującego wniosku, że niepotrzebnie się tak wgłębiłam w temat, ponieważ doszłam do zupełnie innych informacji oraz wniosków niż oczekiwałam, niż się spodziewałam!!!
    Tak jak już pisałam wcześniej My, jako Polacy, jako konsumenci jesteśmy traktowani jak IDIOCI! Zarówno przez producentów jak i dystrybutorów!
    Nie zdziwię się, jeżeli mój wpis bardzo szybko zniknie!
    Pisałam już wcześniej o DeLonghi, więc nie będę się powtarzała. Dodam tylko, że otrzymałam oficjalną odpowiedź, że modeli 45, 766, oraz 45, 366 nie zobaczymy w Polsce, ponieważ taką decyzję podjęło DeLonghi Włochy.
    Na plus, DeLonghi jednak przemawia fakt, ze w każdym z krajów, w którym ekspresy są sprzedawane cena jest podobna!
    Inaczej sprawa się ma z firmą Jura, która jest tutaj wychwalana pod niebiosa… i właściwie nie wiem, dlaczego, ponieważ w zagranicznych sklepach ocena modelu, który mnie akurat najbardziej interesował, czyli F9 na 5 gwiazdek ma tylko 3- czyli daleko za DeLonghi 45, 760 czy 45,766
    Poza tym wlewka do 11 cm wyklucza 90 % szklanek.
    Zaraz usłyszę, że przecież Jura ma szklanki tego typu… a no ma, tyle, że w Polsce jakoś nie udało mi się znaleźć tych mniejszych A za te większe 2 szt. Sklepy krzyczą sobie 200, 00 zł
    https://www….oCcPXw_wcB
    Dla porównania niemiecki sklep wysyłkowy firmy Jura
    http://www….p4400.html
    Drodzy Państwo to jeszcze NIC!
    Zaskakującym odkryciem dla mnie było, że Juę F9, która w PL kosztuje:
    http://www….l/37130568
    6490, 00 zł bez wyjątku jakiegokolwiek, u naszego sąsiada możemy mieć już za 999 euro!!!
    http://www….-jura.html

    Pytanie, które się nasuwa jest jedno! SKĄD TAKA RÓŻNICA W CENIE -2000, 00 zł nawet już po przesyłce 14, 99 euro. Pomijając nawet fakt, że możemy się starać o zwrot vatu, a w przypadku zakupu na firmę od razu zapłacimy bez vatu.
    Nie byłabym sobą gdybym nie zapytała u źródła… Zadzwoniłam na infolinię Jury z zapytaniem skąd ta różnica w cenie….
    Otrzymałam odpowiedź od sympatycznej Pani, że jedyna różnica polega na tym, że w Polsce wgrywa się menu polskie-, ALE ZA 2000,00???
    I, że taka cena jest ustalona odgórnie i że przecież ona na to nic nie poradzi…
    Odnośnie gwarancji usłyszałam pokrętną odpowiedz, że najpierw w Polsce nie będzie respektowana( No, cóż można się było spodziewać takiej odpowiedzi skoro ma się krocie ze sprzedaży ekspresów to robi się wszystko żeby tak zostało)
    Po kilkuminutowej wymianie zdań jednak okazuje się, że gwarancja będzie respektowana w PL. Tyle, że ekspres musi być zakupiony u polecanego dystrybutora!!!
    Swoją drogą gwarancję daje producent a nie sprzedawca, wiec, O CO CHODZI!!?
    I znowu ten sam wniosek, że nasz dużo bogatszy sąsiad nie dość, że ma taniej to jeszcze Producenci i Dystrybutorzy traktują Go poważniej!!!
    I kolejne pytanie, jakie się nasuwa to w końcu, na jakim poziomie jest ta Jura?
    W Niemczech sprzedawana za 999 euro i to z zyskiem, bo charytatywnie nikt biznesu nie robi…, czyli cena oscyluje w granicach DeLonghi 45, 760 – tyle, że ten 2 ma lepsze opinie…

    W końcu reklama dźwignią handlu a zyski to krocie – przynajmniej w tym przypadku.

    I na dzień dzisiejszy odechciało mi się ekspresu!!! I to nie jest to wniosek, którego spodziewałam się na końcu 
    Pozdrawiam

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Magdo, rozumiem twoje rozżalenie i często tak jest że w Niemczech sprzęt jest tańszy niż w Polsce, wynika to z Bóg wie czego.
      Jeżeli chodzi o gwarancję do Jury kupioną za granicą u sprawdzonego dystrybutora, będzie ona honorowana, lecz czas na naprawę zostanie wydłużony, ze względów formalnych.
      Więcej informacji uzyskasz od Maćka :maciej.cieslak@pl.jura.com.
      I na koniec, dobrze że poruszasz tak delikatny temat, i podejrzewam że twój wpis jeszcze trochę pozostanie na forum.
      Pozdrawiam Arkadiusz Bielawski

  29. Bernard pisze:

    Od około miesiąca użytkujemy ekspres Saeco Incanto 8917/09 i dla osób zainteresowanych zakupem ekspresu tej lub innej marki króciutka recenzja tego ekspresu.
    Saeco Incanto 8917/09 jest ekspresem z karafką na mleko, posiada też końcówkę do gorącej wody i zaślepkę jeżeli nie używamy ani karafki na mleko ani końcówki do gorącej wody. Ekspres został wyprodukowany w Rumunii. Ekspres jest nieduży, wielkością odpowiada starszym modelom Saeco serii Minuto. Ekspres wpada w oko ze względu na to,że pokrywy górne i część panelu przedniego jest wykonanych z stali, pozostałe elementy z przodu to tworzywo imitujące stal. Ze stali jest jeszcze wykonana pokrywka podstawki pod filiżanki. Tył ekspresu oraz boki to czarne tworzywo sztuczne. Z prawej strony ekspresu są drzwiczki serwisowe na magnesy, za którymi znajduje się blok zaparzający. Tackę ociekową wraz z pojemnikiem na fusy wyjmuje się naciskając dwa przyciski z boków podstawki na filiżanki i wysuwając dolną część panelu czołowego ekspresu. Tu po prawej stronie znajduje się nieduży pojemnik na fusy (15 porcji), który można osobno wyciągnąć i opróżnić. Otwierając lewą górną pokrywę znajdziemy w środku wyciągany pojemnik na wodę, w którym można zamontować filtr AquaClean dołączony do ekspresu. Pod górną prawą pokrywą znajdziemy miejsce na wsypanie kawy ziarnistej i młynek ceramiczny. W górnej prawej pokrywie jest okrągły otwór z plastikową klapką na porcję kawy mielonej.
    Ekspres posiada menu graficzne, które jest proste i zrozumiałe w użyciu. Z tyłu ekspresu na dole znajduje się włącznik zasilania a z przodu pod wyświetlaczem przycisk do włączania ekspresu. Na panelu przednim po lewej stronie mamy przyciski „espresso”, „espresso lungo” i „aroma strenght”. Za naciśnięciem jednego przycisku zrobimy sobie więc z kaw czarnych espresso i espresso lungo. Ilości nastawione fabrycznie to odpowiednio 40 ml i 120 ml. Oczywiście ilość kawy można zmienić i zapamiętać dzięki funkcji moja kawa w zakresie od 10 ml do 230 ml. Przez naciśnięcie dwa razy przycisków espresso czy espresso lungo możemy przygotować albo podwójne espresso lub espresso lungo albo pojedyńcze espresso czy espresso lungo do dwóch filiżanek. Ekspres wtedy mieli ziarna i nalewa kawę i ponownie mieli ziarna i dolewa kawę. Przyciskiem aroma strenght ustawiamy moc kawy dla kaw czarnych jak i mlecznych. Do wyboru mamy aromat bardzo lekki, lekki, średni, mocny i super mocny. Mamy także możliwość ustawienia grubości mielenia kawy na młynku ceramicznym w 5 zakresach. Od lewej najgrubiej zmielona kawa do prawej, najdrobniej zmielona kawa. Fabrycznie ekspres był u mnie nastawiony na 3 kropkę. Regulację młynka ceramicznego można przeprowadzać tylko w czasie mielenia kawy i tylko o jeden stopień za jednym razem. Za pomocą przycisku aroma strenght możemy wybrać także możliwość zaparzania porcji kawy wstępnie zmielonej czyli kawy mielonej. Po prawej stronie panelu mamy przyciski „cappuccino”, „late macchiato” i „menu”. Tak więc z jednego przycisku możemy zrobić takie kawy mleczne jak cappuccino i late macchiato. Fabrycznie są nastawione dla tych kaw następujące wartości: mleko 34 sekundy i 50 ml kawy oraz mleko 40 sekund i 30 ml kawy. Tu także po przyciskami możemy sobie zapamiętać swoje ustawienia w zakresach: mleko od 10 sekund do75 sekund, kawa od 10 ml do 230 ml. Pod przyciskiem menu mamy do wyboru: Drinks – tu możemy wybrać przygotowanie albo gorącego mleka (możemy np. dolać do kawy czarnej lub przygotować kakao) albo gorąca woda (np. do herbaty po założeniu odpowiedniej końcówki), temperatura kawy – domyślnie średnia, stand-by -domyślnie 15minut, kontrast wyświetlacza – domyślnie średni (w naszym ekspresie wyświetlacz jest niebieski a przycisk włączania ekspresu po wyłączeniu miga na czerwono), twardość wody – domyślnie 4 woda bardzo twarda (papierek lakmusowy jest dołączony do ekspresu), filtr AquaClean – do zainstalowania (ustawia się ilość kolejnych zainstalowanych filtrów ponieważ po chyba 8 wymienionych ekspres upomni się o odwapnianie),reset – przywracanie ustawień domyślnych. Ekspres wyświetla także komunikaty graficzne informujące: pojemnik na kawę ziarnista jest pusty, nie włożono bloku kawy, kasetka na fusy jest pełna, pojemnik na wodę jest pusty, urządzenie nie działa, należy wykonać odwapnianie, należy wymienić filtr AquaClean, włożyć tackę ociekową, zamknąć drzwiczki serwisowe i inne pokazujące co aktualnie ekspres robi podczas uruchamiania się i parzenia kawy. Po włączeniu ekspres płuka dysze bardzo małą ilością wody i przy wyłączaniu jeżeli był dłużej nie używany także płuka dysze małą ilością wody. Po zrobieniu kawy mlecznej wyświetla się komunikat o przeprowadzeniu płukania dyszy spieniającej mleko, jeżeli naciśniemy przycisk aroma strenght w przeciągu 10 sekund to ekspres przejdzie w tryb oczekiwania na płukanie i po ponownym naciśnięciu przycisku aroma strenght nastąpi przepłukanie układu spieniania mleka. Jeżeli natomiast w ciągu tych 10 sekund nie naciśniemy przycisku aroma strenght to ekspresy nie przejdzie do trybu płukania dyszy do spieniania mleka. Ekspres należy oczywiście odpowiednio konserwować aby służył długo i bezawaryjnie. Zgodnie z instrukcją trzeba zmieniać filtr, robić odwapnianie i odtłuszczanie ekspresu a także płukać karafkę na mleko i blok zaparzający. Nie należy także zapominać o smarowaniu odpowiednich miejsc bloku zaparzającego dołączonym do ekspresu smarem. Kiedy i jak należy to wszystko robić jest opisane w instrukcji obsługi. Jeżeli chodzi o smarowanie dobrze jest sobie obejrzeć filmik na stronie producenta ponieważ o wiele lepiej widać na nim co należy smarować niż na zdjęćciach w instrukcji. Do ekspresu jest także załączona miarka do przygotowania kawy wstępnie zmielonej, która z drugiej strony ma końcówkę służącą do regulacji młynka ceramicznego.
    Używając ekspresu do kawy trzeba się liczyć z kosztami środków do konserwacji ekspresu a także z zwiększonym zużyciem kawy ziarnistej i mleka. Zauważyliśmy, że zaczęliśmy pić zdecydowanie więcej kaw mlecznych ale także i czarnych. No i kakao też się czasem zdarza zrobić. Kawa z ekspresu jest pyszna, czuć różnicę po zmianie aromatu, grubości zmielenia czy też po zmianie mieszanki kawy. Ekspres bardzo dobrze spienia mleko a temperatura jest w sam raz do picia. Daje się jednak zauważyć, że każda pierwsza kawa czarna czy mleczna jest zawsze troszkę chłodniejsza od kolejnych a pierwsze spienione mleko jest troszkę mniej spienione od kolejnych. Następne kawy robione jedna po drugiej czy chwilę później maja wyższą temperaturę i bardziej spienione mleko. Alarm o braku wody pojawia się choć jest w nim jeszcze woda na przynajmniej jedną kawę. Po płukaniu dysz przez jakiś czas skapuje jeszcze woda, przy spienianiu mleka najpierw leci trochę gorącej wody a potem zaczyna lecieć spienione mleko (to samo zaobserwowałem w serii PicoBaristo i Avanti). Ekspres posiada dysze o regulowanej wysokości, według producenta zmieszczą się szklanki o wysokości do 152 mm. Pojemność pojemnika na kawę to 250 g, na wodę to1,8 l (wyciągany). Ekspres pracuje z ciśnieniem 15 bar i waży 7,5 kg. Ekspres jest mały i mieści się nawet w małej kuchni, dla nas nie jest za głośny, słyszeliśmy głośniej działające ekspresy.
    Jesteśmy zadowoleni z ekspresu i używamy go z przyjemnością. Ilość funkcji i możliwości ustawień jest wystarczająca do codziennego użytku i do przygotowanie większej ilości rodzajów kaw. Ekspres nie posiada płyty do podgrzewania filiżanek. Przy nalewaniu mleka i kawy do niskich filiżanek czasem na początku może trochę pryskać na boki. Pojemnik na mleko ma pojemność 0,5 l i nie posiada regulowanej na wysokość dyszy do spieniania mleka.
    Pozdrawiam.

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Dobra robota Bernardzie,
      W recenzja dość szczegółowa i konkretna, zawarte zostały wszystkie aspekty ekspresu, nawet te szczegółowe.
      Oczywiście nie zapomniałeś o najważniejszym, że jesteście zadowoleni, to dzięki takim recenzją stajesz się pasjonatem, na którego można polegać i zasięgnąć bezcennych informacji pomocnych dla osób w niedalekiej przyszłości zainteresowanych.
      Pozdrawiam Arkadiusz Bielawski.

    • MMM pisze:

      Panie Bernardzie proszę opisać jak wygląda czyszczenie modułu zaparzającego. Czy można go całego myc pod bieżąca woda a może nawet w zmywarce? Czy po wyjęciu modułu trzeba jeszcze doczyścić wnętrze odkurzaczem? Jaka jest możliwość ustawiania ilości kawy oraz ilości mleka na szklankę? Czy istnieje możliwość ustawienia swojej kawy w pamięci. Czy do zrobienia drugiej kawy trzeba czekać aż ostygnie bojler? Jak wygląda i czy musi być przeprowadzone co dzień czyszczenie wyspy mlecznej? Jakie wady opisałby Pan w/w ekspresu?
      pozdrawiam Mirek

  30. Kinga pisze:

    Witam Panie Arkadiuszu.
    Mam pytanie odnośnie DeLonghi EC 850. to chyba jedyny ekspres kolbowy z tego typu spieniaczem do mleka?
    Co Pan o nim sądzi? Czy wart jest uwagi?
    pozdrawiam Kinga

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Kingo, to jeden z lepszych ekspresów kolbowych, posiada stalową nie jak w większości aluminiową kolbę, 3 rodzaje sit, automatyczny system spieniania mleka dzięki mlecznej wyspie, automatyczne wyłączenie po napełnieniu filiżanki.
      EC 850 to jeden z najlepszych ekspresów, po mimo że to starszy model, nadal uważam go za super model.

  31. Arkadiusz Bielawski pisze:

    Witam Cię Anja,
    To tak naprawdę ten sam model, z tą różnicą że 8847 posiada przełącznik do kawy espresso lub Americano, czyli jak z ekspresu przelewowego.

  32. Anja pisze:

    Witam Panie Arkadiuszu. Proszę mi powiedzieć co Pan sądzi o modelu philips 8847. Jaka jest różnica pomiędzy 8834 a 8847. Przy robieniu dużej ilości kaw mlecznych, który model będzie wg. Pana lepszy. Pozdrawiam.

  33. Paweł pisze:

    Dziękuję Ci Magdo!!! Tak też myślałem. Pozdrawiam.

  34. Magda pisze:

    Panie Pawle z tego co udało mi się dowiedzieć to 45.766 to to samo co 45.760 tylko w lepszych kolorach.
    45.366 i 45.766 niestety niedostępne w Polsce!

    Pozdrawiam

  35. Paweł pisze:

    Mam pytanie do P. Arka czym różnią się od siebie modele eletty 45,760 ; 45.366 i 45.766? Wiem że ten pierwszy jest biały jaka jest różnica między drugim i trzecim a wyglądają na identyczne. Dzięki!

  36. Wojtek pisze:

    Panie Arkadiuszu potrzebuje porady w wyborze pomiędzy modelami SAECO HD8917/09 lub Siemens EQ.5 TE515201RW – oraz Siemens EQ.7 M-series TE712201RW . Wszystkie oscylują w cenie ok 2500zł. Jaki proponowałby Pan wybrać i dlaczego? Pozdrawiam

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Witam Cię Wojtku,
      Z wymienionych ekspresów przez ciebie całkiem nieźle prezentuje się Siemens TE712201RW, lecz ja osobiście skłaniał bym się przy Saeco 8917, po prostu mam większe zaufanie do tego modelu, niż Siemens EQ 7. Wiem że TE712201RW jest prostszy w obsłudze i konserwacji, lecz coraz więcej moich klientów zaczyna narzekać na tą serie, z powodów że nie spienia tak dobrze mleka, zacinający się blok zaparzający i do tego wciąż ten sam problem nie wystarczająco gorąca kawa i kawa z mlekiem.
      O takich problemach z Saeco nie słyszałem.
      Ekspres jest dość prosty w obsłudze, wiele kombinacji własnych kaw i kaw mlecznych, szybki thermoblock, informacje w postaci ikonek, które wyraźnie informują o wykonywanych czynnościach lub potrzebach ekspresu.
      Jedynym minusem jest konieczność przepłukania suwaka i rurki w mlecznej wyspie, lecz wydaje się to błahostką w porównaniu z problemami poprzednich wymienionych ekspresów.

      • Wojtek pisze:

        Czyli sądzi Pan że w cenie ok 2500zł Saeco 8917 jest najlepszym wyborem. Jak wygląda obsługa serwisowa Saeco w Polsce?

        • Arkadiusz Bielawski pisze:

          Wojtku, serwisy Saeco Philips są w każdym z większych miast i obsługa takich serwisów nie różni się niczym od Siemensa czy Boscha, lecz istnieje możliwość rozszerzenia gwarancji na lepszych warunkach niż producent proponuje, czyli krótszy czas naprawy i nawet po ekspres przyjedzie do domu kurier, więc można taką możliwość rozważyć.

  37. Magda pisze:

    Panie Arkadiuszu miejmy nadzieję, że w końcu potraktuje polskiego klienta poważnie.
    Pozdrawiam

  38. Agnieszka pisze:

    Dzień dobry panie Arkadiuszu.
    Zepsuł nam się ekspres do kawy i stoimy teraz przed wyborem następnego.
    Ekspresu używa wiele osób(duuuża rodzina i jeszcze większa orbita znajomych :)) i mniej więcej wychodzi z 20 rożnych kaw dziennie. Chcielibyśmy by był łatwy w obsłudze i by można go było łatwo doczyścić – automatyczne czyszczenie i odkamienianie.
    W poprzednim modelu pod koniec użytkowania pojemnik na kawę mieloną zapychał ekspres choć rzadko był używany, przez to czyszczenie nie pomagało bo tabletki utykały w miejscu. Niestety też wymiana skroplin odbywała się już po 2 kawach co było uciążliwe. Ponadto w środku zbierała się pleśń, mimo czyszczenia. Poprzedni model to Siemens.
    Chcielibyśmy też by kawę robił w miarę szybko. Co do mlecznej to raczej nie chcielibyśmy wyspy mlecznej ani rurki – to trudno doczyścić a kawy się u nas pije dużo.
    Patrzyliśmy na model De Longhi MAGNIFICA S ECAM 22.320.SB, ale chciała się upewnić co do informacji dodatkowych i czy spełniałby nasze wymagania (+ wyświetlacz, + pojemnik na kawę ziarnistą)
    No i cena też żeby to nie byłą najwyższa półka.
    Dzięki za wszelkie informacje
    Pozdrawiam

  39. Magda pisze:

    Witam Wszystkich, oraz Pana ,Panie Arkadiuszu
    Od przedstawiciela DeLonghi otrzymałam informację, że pisali pisma do siedziby głównej we Włoszech i starali się zdobyć ten ekspres do Polski z takim skutkiem , że otrzymali odpowiedź odmowną!
    Jest to dla mnie bardzo duże zaskoczenie…Przy obecnej globalizacji jest to po prostu śmieszne! Mogłabym to jeszcze zrozumieć gdyby podział był np. na Europę, Chiny czy Amerykę ale wewnątrz Europy??? Naprawdę kpina z nas klientów.
    Poza tym tak naprawde najbardziej zbliżony model do białej eletty to De’Longhi ECAM 45.766.B http://www….B012H8N34C
    Moim osobistym zdaniem co ładniejsze modele jak widać omijają Polskę szerokim kołem!!! Jest to naprawdę przykre , że zostaje nam właściwie brak wyboru i skazani jesteśmy na białą elette , która w większości przypadków po prostu się nie podoba! A kosztuję tyle samo!
    Byłam z kilkorgiem znajomych w sklepie oglądać białą elette i zawsze była jedna opinia…. Że owszem najbardziej funkcjonalna i za razem najbrzydsza… A za te same pieniądze Niemcy cieszą się i kawą i pięknie wyglądającymi ekspresami! To nie fair ze strony DeLonghi!
    A, ze ja przekorna jestem tak więc DeLonghi może spadać razem z tą swoją haniebną polityką! Wybieram producenta, który traktuje Nas poważniej… dopłacę i kupuję Jure przynajmniej nie będzie straszyła białym kolorem w kuchni!

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Magdo, rozumiem twoje rozżalenie, lecz musisz pamiętać ż De Longhi W Polsce jest często uzależnione od De Longhi we Włoszech, lecz nic straconego. Polski przedstawiciel nie składa tak szybko broni i myślę że Włosi w wprowadzą ten model do sprzedaży w Polsce.

  40. Paweł pisze:

    Dzięki!!! Pozdrawiam!

  41. Marek pisze:

    Eletta made in Italy .

  42. Paweł pisze:

    Dzień Dobry! P.Arku nie kojarzę czy ktoś pytał o elettę tj. gdzie jest dokładnie produkowana Włochy czy Chiny i czy jest tutaj jakaś różnica?! Chodzi mi o wszystkie modele tej serii.

  43. Marek pisze:

    Ok pozdrawiam

  44. Magda pisze:

    Panie Marku bardzo dziękuję za informację i pozdrawiam serdecznie

  45. krzysiek k pisze:

    Witam P. Arkadiuszu i mam takie krótkie pytanko natury praktycznej Philipsów HD 8847 , a mianowicie : mogłem wzrokowo porównać je z delonghi i zauważyłem iż dyszy do kawy nie można obniżyć tak nisko jak w delonghi ( jest różnica tak na oko 4-5 cm ) i zastanawiam się jak w philipsie jest przy nalewaniu kawy do małych filiżanek ,czy nie chlapie kawą ? . Jak to jest w praktyce.
    Pozdrawiam Krzysiek K

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Krzysztofie, jak słusznie zauważyłeś wylewki w Saeco nie da się ustawić tak nisko, aby nie chapało kawy do małych filiżanek, lecz jest to problem tylko na początku napełnienia filiżanki, później takiego zjawiska nie zaobserwujesz.
      Saeco uznało że większa część klientów nie używa filiżanek lecz dużych kubków i z dlatego uznano że nie jest konieczne bardziej obniżać wysokość wylewki.

  46. Marek pisze:

    Kawy robi takie jak 45.760 wszystko można ustawiać ,ilość kawy ,mleka. To ten sam model co 45.760 tylko ma mniej przycisków no i nie jest biały.Kawy jakie robi;long,normalna mała,duża,cappuccino ,caffelatte, latte macchhiato, flat white, gorące mleko,moja kawa wedle ustawień.Młynek chodzi ok nie zauważyłem żeby w Saeco były cichsze.
    Młynki w De Longhi są żarnowe jednak już w tym modelu są udoskonalone (nie przypalają kawy) i nie ma różnicy co do ceramicznego ,a z drugiej strony są trwalsze i mniej podatne na uszkodzenia od ceramicznych.
    Ja polecam ,ja wyczytałem że nie jest awaryjny.

  47. Angelika 9 pisze:

    Witam ponownie
    Dowiedziałam się ,że kupując ekspres w Niemczech , w razie awarii można go oddać do Polskiego serwisu bez najmniejszego problemu. Dowiedziałam się również , że akurat ten model dostępny jest tylko w Niemczech – wymogi rynku!!! I wcale bym się nie zdziwiła gdyby akurat w tym modelu na niemiecki rynek był młynek ceramiczny!!!
    Normalnie się zbulwersowałam!!! Czy my to jakiś podgatunek w Europie, że nikt nie traktuje Nas poważnie! My też chcemy- jako konsumenci akurat ten model i co???
    45,760 byłby świetny gdyby właśnie nie ten kolor. Ilu ludzi w Polsce ma białe kuchnie ? A do żadnej innej kolorystycznie po prostu nie pasuje ! Robi się wielki biały kleks!.
    Panie Marku a czy mógłby mi Pan opisać jakie dokładnie kawy wykonuje Pana Ekspres? Czy młynek chodzi cicho? i czy wszystko można poustawiać jak np. ilość mleka w szklance?
    Niestety spotkałam się z opiniami, że to dość awaryjny model 🙁

  48. Marek pisze:

    Czemu odpada 44.660 ?.Ja jestem zadowolony.Jest ok.

  49. Bogdan pisze:

    Witam serdecznie. Panie Arku czy może mi Pan powiedzieć coś na temat ekspresu Zelmer ZCM3821B. Jest on stosunkowo niedrogi, a mam ograniczony budżet do ok. 1500 zł. Kusi mnie zintegrowany system mleczny. Pozdrawiam

    • Arkadiusz Bielawski pisze:

      Witam Cię Bogdanie,
      Ekspres ZELMER ZCM3821B to jeden z najtańszych ekspresów kompaktowych, po połączeniu z BSH wyszedł całkiem niezły ekspres i dość prosty w obsłudze, lecz ma jedną małą wadę, blok zaparzający należy płukać 2 x częściej niż w Saeco czy De Longhim, jeżeli co to nie przeszkadza, to można się o niego pokusić.
      Lecz, aby pozostawić ci jakąś alternatywę zaproponuje ci jeszcze inny ekspres PHILIPS HD8824/09 z młynkiem ceramicznym i podobną przystawką do spieniania mleka.

  50. Magda pisze:

    Pozdrawiam serdecznie
    Magda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


reklamaml