Dobra pogoda wzmaga w nas potrzebę wyjścia na plażę, gdzie pod błogim blaskiem słońca zaczynamy opalać nasze ciała. Nie ma w tym nic złego. Lato, to także okres wspólnych wypadów, pieczenia kiełbasek nad ogniskiem, a także organizowania biesiad z grillem na czele. Nie ma nic bardziej przyjemnego niż wspólna zabawa z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, mając w zapasie napoje chłodzące i pyszne jedzenie – rzecz jasna przygotowywane na grillu.
Przychodzi jednak dzień – niestety, ale też w lato – kiedy to pogoda zaczyna płatać figla. Robi się szaro, brzydko, pada, a temperatura skłania nas do noszenia cieplejszych ubrań. Zmarnowany urlop? Nie do końca. Warto być na nią przygotowanym. „Rozpalić” grilla elektrycznego, zaprosić znajomych i bawić się w domu. Wbrew pozorom elektryczna wersja grilla wcale nie musi być gorsza od tradycyjnego. Czasami wydaje się być lepsza, a na pewno zdrowsza. W tym miesiącu przygotowaliśmy dla Was dziesięć urządzeń na udane grillowanie w domu. Tak na wszelki wypadek, jakby pogoda miała się zepsuć.
Tefal GC702 OptiGrill
Tefal GC702 OptiGrill wygląda bardzo nowocześnie. Urządzenie charakteryzuje się dużą mocą (2000 W), a także powierzchnią do grillowania (600 cm2). Cechą charakterystyczną modelu jest lampka kontrolująca temperaturę wewnątrz urządzenia, nieprzywierająca powłoka płyty, a także zawsze chłodny uchwyt. Grill ma aż 8 programów do automatycznego smażenia. Wystarczy ustalić rodzaj mięsa, poczekać aż grill się nagrzeje – poinformuje nas o tym fioletowa lampka – a następnie nałożyć mięso na powierzchnię grillową, przykryć i czekać aż urządzenie wskaże optymalny poziom wysmażenia. Urządzenie poinformuje nas o tym, kiedy mięso będzie mało, średnio lub bardzo wysmażone. Zmierzy też jego grubość, dzięki czemu automatycznie dobierze parametry, by za każdym razem dać nam zasmakować idealnie przygotowanego steku czy ryby. Pełna automatyka – genialna sprawa!
Bosch TFB3302V
Pod względem wyglądu Bosch TFB3302V średnio. Więcej tu plastikowego „kiczu”, ale cena za urządzenie nie jest abstrakcyjnie wysoka. Model ten charakteryzuje się dobrą mocą (1800 W), a także skokową regulacją temperatury. Jest składany, co jest jego kolejną zaletą. Niestety, ale urządzenie ma również i wady. Największą jest powierzchnia, bo urządzenie jest niewielkich rozmiarów (390 x 120 x 325). W przypływie gości, będziemy musieli smażyć na raty. Nie jest ciężki (3,86 kg). A co z czyszczeniem? Istnieje możliwość demontażu górnej i dolnej płyty – po ich uprzednim ostygnięciu. Płyty można myć pod bieżącą wodą lub włożyć je zmywarki. Grill posiada także specjalny pojemnik do odprowadzania tłuszczu, który wydobywa się podczas smażenia.
Zelmer GE1000 (ZGE1000X)
Zelmer GE1000 (ZGE1000X) to zupełnie inny rodzaj grilla. Pod względem budowy widać, że nie jest to model składany – posiada ruszt i płytę. W konstrukcji bliżej mu do tradycyjnego grilla, poprzez konieczność przewracania mięsa, ryb lub warzyw na drugą stronę. Potrzeba więc dwukrotnie więcej czasu na odpowiednie przyrządzenie potraw. Zelmer nie zachwyca też mocą (1650 W) oraz powierzchnią grillową. Posiada jednak nieprzywierającą powłokę, zbiornik do odprowadzenia tłuszczu, a także nienagrzewający się uchwyt. Urządzenie zostało wyposażone w pokrywę ze szkła hartowanego. Niemniej, to idealny model dla tych, którzy chcą mieć namiastkę tradycyjnego grilla w domu. W tym przypadku należy mieć świadomość własnych umiejętności i doświadczenia, którego nie sposób zastąpić maszyną.
Tefal GC6000 XL800
Tefal GC6000 XL800 to kolejna wersja dość popularnego składanego grilla. Charakteryzuje się tym, że dany rodzaj mięsa, warzywa, ryby, czy nawet bułek, opiekany jest równomiernie z dwóch stron. Wpływa to na czas przyrządzenia, który w tym przypadku skraca się do minimum. Duża moc (2000 W) i wręcz ogromna powierzchnia (800 cm2), pozwoli przygotować mięso dla co najmniej kilku osób, w szybkim jak na grilla tempie. Możliwość demontażu płyt (górnej i dolnej) wpływa na komfortowe zmywanie pozostałości na grillu. Przydatny zdaje się być też pojemnik, do którego spływa cały tłuszcz. Urządzenie posiada lampkę, która poinformuje nas o tym, czy mięso, ryba lub inne warzywa, są już gotowe. Szybko, łatwo i przyjemnie.
Unold 8555
Unold 8555 posiada dość nietypowy, patrząc na konkurencję, rodzaj grilla o nazwie panini. Nadaje się on idealnie do różnego rodzaju opiekanych kanapek lub sandwiczy. Co więcej, posłuży także jako grill do przygotowania mięsa, ryb, a także warzyw – moc 2000 W. Dzięki regulacji płyty górnej, możemy stworzyć sporą powierzchnię grillową (792 cm2). W modelu 8555 w prosty sposób można dokonać demontażu górnej i dolnej płyty, a następnie umyć je pod bieżącą wodą lub umieści w zmywarce. Urządzenie ma jedną wadę – nie można odprowadzić tłuszczu.
Severin PG 2792
Severin PG 2792 to także inny rodzaj grilla – barbecue. Wyglądem i konstrukcją przypomina zwykłego, tradycyjnego grilla, którego zabieramy na letnie biesiady. Przyjemność z grillowania jest bardzo podobna, z tą jednak różnicą, że urządzenie działa na prąd. Grill charakteryzuje się największą ze wszystkich mocą – 2500 W. Regulacja temperatury jest płynna, a demontaż poszczególnych części jest niezwykle prosty – ułatwia czyszczenie. Do przygotowania potraw mamy do wykorzystania aż 1066 cm2. Poza tym, Severin PG 2792 zapewnia możliwość odprowadzenia tłuszczu – pojemnik.
Sencor SBG 7001BL
Sencor SBG 7001BL to kolejny przedstawiciel grilla tradycyjnego – rusz i płyta. Nowoczesny wygląd, atrakcyjnie wyglądająca pokrywa, półka na akcesoria i pojemnik na tłuszcz – jest wszystko co trzeba. Sencor SBG 7001BL ze względu na jeden parametr, góruje nad resztą konkurencji. Powalająca wręcz powierzchnia grillowa – 1452 cm2 – na której jesteśmy w stanie przygotować porcję dla każdego i to w tym samym czasie. Na uwagę zasługuje też duża moc (2400 W) oraz płynna regulacja temperatury – w zależności czy smażymy mięso, ryby lub warzywa. Urządzenie posiada nieprzywierającą pokrywę, a łatwo demontażu sprawdza się przy szybkim czyszczeniu.
Russell Hobbs Colours Flame 19921-56
Russell Hobbs Colours Flame 19921-56 to jeden z najtańszych grillów dostępnych na rynku. Nie prezentuje być może pierwszorzędnej jakości – względem rywali – bo i moc jest słaba (1600 W) i powierzchnia mała. Jednak jest to jeden z tych modeli, przeznaczonych dla „niedzielnych” fanów grillowanych potraw. Jest mały, więc z łatwością można go schować. Poza tym, prezentuje podobne możliwości, co inni konkurenci. Znajdziemy tu nieprzywierającą powłokę, pojemnik do odprowadzenia tłuszczu, a także lampkę kontrolną temperatury. Łatwy w demontażu.
Philips HD6305/20
Philips HD6305/20 to jeden z ciekawszych modeli grillów elektrycznych – płyta. Dobra moc (2000 W) oraz duża powierzchnia – po rozłożeniu grilla – sprawiają, że smażenie na nim potraw jest bajecznie proste i szybkie. Do wyboru jest pięć programów, które zależnie od wyboru, dostosowują temperaturę urządzenia. Wystarczy lekko przechylić urządzenie, by nadmiar zgromadzonego tłuszczu spłynął do dołączonej tacki. Poza tym, w standardzie nieprzywierająca powłoka płyty, a także lampka kontrolna temperatury. Łatwy w demontażu i jeszcze prostszy w czyszczeniu.
Morphy Richards Intelli Grill 48018
Morphy Richards Intelli Grill 48018 to grill składany, a więc opiekający potrawę z dwóch stron jednocześnie. Nie dość, że jest to wygodne, to w dodatku oszczędza nasz czas. Moc niczego sobie (1800 W), podobnie jak powierzchnia, choć ta mogłaby być ciut większa. Znajdziemy tu także funkcje niedostępne w innych, konkurencyjnych urządzeniach. Karbowana powierzchnia grzejna, miernik temperatury, a także timer. Znajdziemy tu także lampkę kontrolną temperatury, cyfrową regulację temperatury, a także możliwość odprowadzenia tłuszczu do pojemnika. Łatwy w demontażu.
Artykuły dla Grill
- Wielofunkcyjna frytkownica Philips Airfryer zużywa do 80% mniej tłuszczu!
- Test | Landmann Dorado 31400. Ciekawy grill węglowy
- Test | Landmann Black Taurus 660. To może być ostatni grill w Twoim życiu
- Landmann 12736 – test grilla gazowego
- Landmann Triton 4 - test grilla gazowego
więcej: Grill »
Dodaj komentarz