, Robot sprzątający Testy VIOMI

Viomi S9 UV – robot sprzątający z… lampą dezynfekującą (TEST)

Viomi S9 UV / fot. techManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

15 odpowiedzi na “Viomi S9 UV – robot sprzątający z… lampą dezynfekującą (TEST)”

 1. Netka pisze:

  Jak radzi sobie z czarnymi płytkami i progami?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Progi drewniane 1,5 cm i miedziane 1,2 cm pokonuje bezproblemowo – wyższych nie mam, a producent deklaruje wspinanie się do 2 cm, praktycznie jak w większości robotach. Jedyna czarna powierzchnia jaką miałem podczas tego testu to czarna podkładka pod krzesło obrotowe – robot nie miał problemów ze sprzątaniem tej powierzchni, co nie oznacza, że poradzi sobie z czarnymi płytkami…

 2. fufu pisze:

  Wreszcie nie musze ciagac kabla, składac i rozkładac itp. 🙂

 3. Jerzy pisze:

  Wg mnie same diody UV w robocie sprzątającym to tylko chwyt marketingowy. Czas naświetlenia promieniami UV fragmentu powierzchni jest tak krótki (góra 1-2 sekundy), że wyklucza skuteczność dezynfekcyjną. W placówkach medycznych lampy UV (i to znacznie większej mocy) zostawia się włączone na minimum całą noc. Na dodatek lampy UV a diody UV to dwie różne rzeczy. Viomi nie podaje jaki rodzaj światła UV te diody emitują, jaka jest ich moc itp. A to ma zasadnicze znaczenie dla i tak wątpliwej skuteczności dezynfekcyjnej. W praktyce to mogą być zwykłe diody niebieskie, które emitują jakieś szczątkowe fragmenty promieniowania UV, o ile w ogóle. Jeżeli ktoś, przy rozważeniu kupna robota, bierze te diody UV jako główny atut, to wg mnie niech da sobie spokój. Co nie zmienia faktu, że ogólnie ten robot ze stacją oczyszczającą, w cenie poniżej 2000 zł, to uczciwa oferta.

 4. pazin pisze:

  Chcemy kupić coś nowego i właśnie o Viomi myślimy. Jak sie sprawdza? Są tu jacyś użytkownicy?

 5. Jerzy pisze:

  Czy Viomi S9 UV jest lepszy niż Roidmi Evo Plus? Dwie szczotki zgarniające robi różnicę w Roidmi? Czy UV to bardziej gadżet? Mam wątpliwości czy tak krótki czas naświetlenia UV może być nawet minimalnie skuteczny. I najważniejsze. W teście Roidmi Evo+ pisał Pan, że posiada najnowszą 4 wersję Lidar. Czy Viomi S9 tez ma tą samą 4 wersję czy starszą? Który lepiej kupić bez względu na cenę?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Viomi nie podaje której generacji jest to LiDAR, ale obstawiam, że też 4 generacji (widać to po poruszaniu się). Viomi S9 nie jest w niczym lepszy od Roidmi Eve Plus – to bardzo zbliżone urządzenia.

   • Jerzy pisze:

    Na swojej stronie Viomi podaje, że jest to Lidar 2.0 czy to jest równoznaczne z drugą generacją czy ja coś mylę. A jak na tym tle prezentuje się Tefal serii 95? Czy moc ssania 12 000 to tekst reklamowy czy jednak przekłada się na totalnie lepszą skuteczność wobec siły ssania Chińczyków na poziomie 2700.?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

     Viomi ma własne oznaczenie, nie dotyczy one generacji samego LiDARu. Realnie 1 generacja siedzi w Xiaomi Mi Vaccum Cleaner, który użytkuję od wielu lat, 2 generacja jest w Lydsto R1, a 4 w Roidmi Eve Plus – można sobie porównać mapki w moich testach i czasy jakie osiągnęły roboty w tym samym środowisku – dużych różnic nie ma.
     Viomi 147 m2 w 142 min i zostało mu 30% baterii (1 poziom mocy z 4).
     Rodimi 161 m2 w 152 min i zostało mu 13% baterii (też 1 poziom mocy z 4).
     Lydsto 157 m2 w 157 minut i zostały mu 24% baterii (też 1 poziom mocy z 4).
     Różnicę w poruszaniu się opisałem w teście Lydsto:
     „Powód takiej różnicy w powierzchni sprzątania znajdziesz na mapach – porównując radar drugiej generacji w R1 z robotami wyposażonymi w radar czwartej generacji zobaczymy, że Lydsto dzieli pomieszczenia tak, że zostawia sobie paski podłogi wzdłuż ścian „na później”. Podobnie działa 3-letni Mi Robot Vaccum Cleaner pierwszej generacji. Roboty z radarem najnowszej generacji lepiej optymalizują poruszanie się, przez to mogą sprzątnąć o ok. 10-15% większą powierzchnię na tym samym zapasie energii.”

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

     Co do Tefala S95 to tylko chwyt marketingowy, nie zauważyłem tej większej mocy, kurz nie był mocniej zbity w pojemniku. Tefal to też Chiczyk i jak na mój nos, ma on radar 2 generacji (wydajność sprzątania powyżej 1 m2 na minutę). Ogólnie S95 to dobry robot z fajnym zestawem akcesoriów i długim czasem pracy, ale cena 2500 zł to małe nieporozumienie – w tych pieniądzach kupuje się S7.

 6. Donia pisze:

  Czy ten mop należy zmoczyć woda przed użyciem?

 7. PatKamin pisze:

  Cześć,

  Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy viomi s9 , a Rodmi Eve plus . Który będzie lepszy do mieszkania 75m2, z dwoma kotami? Mieszkanie bez dywanów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml