, Robot sprzątający Roidmi Testy

Roidmi Eve Plus ze stacją czyszczącą, czyli prawie jak Roomba i7+, ale taniej (TEST)

Roidmi Eve Plus / fot. techManiaK.pl

Roidmi Eve Plus / fot. techManiaK.pl

Popularne produkty:

19 odpowiedzi na “Roidmi Eve Plus ze stacją czyszczącą, czyli prawie jak Roomba i7+, ale taniej (TEST)”

 1. Aglias pisze:

  Dzień dobry,

  Mam nieduże mieszkanie jest w nim dywan i nie zależy mi aż tak bardzo na stacji czyszczącej. Planowałam kupić Xiaomi vacum mop pro . Wydawał mi się optymalny do moich potrzeb. Ale po tej recenzji zaczęłam się wahać. Czy pana zdaniem warto dopłacić do EVE plus?

 2. Pepe pisze:

  Witam,
  Panie Krzysztofie jaki robot poleciłby pan do odkurzania sierści zwierząt. Powiedzmy do max 2200 PLN.

 3. natalia pisze:

  Witam
  kupiłam robota, ale mam problem z podłączeniem do aplikacji XIAOMI HOME. Możesz podpowiedzieć jak połączyć go z tą aplikacją

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Trzeba w aplikacji wybrać region Chiny lub coś w okolicy, ale jakby co apka Roborocka działa bdb.

 4. Jarek pisze:

  Panie Krzysztofie zamierzam kupić tego typu odkurzacz. W jednym z artykułów wspomniał Pan, że mają wypuścić wersje z poprawianą funkcją mopowania, zamiast „głaskania podłogi” będzie miał wibracje które dociskają do podłogi, wyobrażam sobie , że coś podobnego do ubijaka do piachu, czyli w środku jakiś kręcący się mimośród. Czy wiadomo jaką będzie miał nazwę ten odkurzacz, i kiedy się pojawi u nas w sprzedaży.

 5. Tomasz pisze:

  Witam,

  Niestety nie jestem w stanie sparować odkurzacza z aplikacją, czy są jakieś specjalne wymagania odnośnie regionu? WIFI działa, ale samego odkurzacza nie wykrywa. Czy natknął się Pan na jakieś problemy, jest jakieś rozwiązanie, którego nie znam?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Nie miałem żadnych problemów. Prosto przeszedłem przez konfigurator.

  • jarek pisze:

   Może jest problem z siecią. Oba urządzenia muszą być zalogowanie i mieć przydzielony adres IP. Smartfon, na pewno ma adres IP, inaczej pan nie byłby w stanie przeglądać internetu. Pewnie odkurzacz się nie zalogował, i nie ma adresu IP. Nie mam pojęcia jak sprawdzić czy odkurzacz ma przydzielony adres IP, pewnie w ustawieniach rutera trzeba sprawdzić ile urządzeń jest podłączonych. Proponuję wyłączyć wszystkie urządzenie podłączone do sieci (komputerowej), zostawić podłączony smartfon i odkurzacz. Jeśli w ustawieniach rutera będzie tylko jedno podłączone urządzenie to znaczy , że odkurzacz nie zalogował się do sieci i nie ma szans na sterowanie ze smartfona. Dalej trzeba szukać tak jak problem z każdym innym urządzeniem podłaczonym do netu, z tym, że odkurzacz nie m żadnego interfejsu diagnostycznego, i to jest utrudnienie, a może ma, nie mam ( na razie) takiego odkurzacza, a jako programista chętne bym go przepatrzał, pohackował 🙂

 6. kariniok pisze:

  Proszę o info czy robot mopuje w jodełkę Y?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   W jodełkę nie mopuje, w ogóle mopowanie w robotach ciężko nazywać myciem podłogi… Można ustawić w funkcjach podwójne mopowanie – efekt będzie podobny do jodełki.

 7. Tomek pisze:

  Pytanie do autora, czy to dobry model jako pierwszy zakup, w domu głównie drewno kafle i mały dywan powierzchnia 80m2 2 kondygnacje. Czy moze Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Dodam na mopowaniu mi absolutnie nie zależy.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   To inna półka – Roidmi ma wszystkie parametry flagowe + stację czyszczącą, a Xiaomi to podstawowy model 2w1 tej firmy. Oba są ok, ale to jak porównywanie auta za 80 tys. do innego za 200 tys.

 8. Damiano88 pisze:

  Chciałbym jeszcze zapytać czy ktoś tutaj orientuję się jak wygląda sprawa z gwarancją w przypadku zakupu na aliexpress? XIAOMI Roidmi Eve Plus jest słabo dostępny w PL a gwarancja to też ważna sprawa.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   To zależy od sprzedawcy – jedni dają 1 rok, u innych można dokupić gwarancję na 1 serwisu w pl.

 9. Faf pisze:

  A dla mnie ten robót ma jedna jedyna ogromną wadę… Szczotka zamiast gumowego walka. Przy moich trzech zwierzątkach to po prostu nie ma prawa bytu.

  Tak już prawie kupowałem w myślach go 🙂

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Za to lepiej wyczesuje dywany i wchodzi w głębokie fugi – roboty z gumowymi szczotkami jedynie mocą ssania próbują coś zrobić z marnymi efektami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml