, Poradniki Pralki i suszarki

Jak dbać o suszarkę, żeby uniknąć awarii?

Electrolux EW8H458BP / fot. techManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

4 odpowiedzi na “Jak dbać o suszarkę, żeby uniknąć awarii?”

 1. Pmrow pisze:

  Zastanawiam się nad sensem stosowania takiego filtra. Z pewnością, pozwala zaoszczędzić czas na czyszczeniu wymiennika ciepła, jednak posiadam identyczny model suszarki od 9 miesięcy i na czyszczenie poświęciłem na razie 2×15 minut.
  Natomiast taki filtr, ogranicza przepływ powietrza przez wymiennik ciepła, co powodować może, że suszarka działa cały czas tak, jakby wymiennik ciepła był przytkany. Czyli proces suszenia może być dłuższy, bądź efekty mogą być niezadowalające. A koniec końców dłuższe suszenie, to droższe suszenie.
  Kolejne pytanie jakie mi się nasuwa, to ile czasu potrzeba na odcięcie takiego filtra?
  Oczywiście pytam nie dlatego że neguje sens stosowania takiego rozwiązania, lecz dlatego, że analizuję ekonomiczne aspekty stosowania dodatkowego filtra.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Większość poprzednich serii suszarek Beko, Grundig, Electrolux, AEG miało fabrycznie takie filtry, do dziś stosują je Gorenje, Whirlpool i pojedyncze modele Boscha. Filtry nie zmniejszają przepływu powietrza, czas suszenia jest identyczny jak bez nich – sam to sprawdzałem. Pan czyszcząc skraplacz odkurzaczem, sięga max 5 cm między blaszki, a skraplacze mają długość 30-40 cm. Gwarantuję Panu, że w dalszej części skraplacza ma Pan już nieco syfu, a z czasem, samym odkurzaczem, nie wiele Pan zrobi. Filtr niczemu nie szkodzi, a zabiera 99% tego co przejdzie przez filtr w otworze bębna. Nie bardzo rozumiem co Pan rozumie poprzez odcięcie filtra? Kupiłem oba materiały na allegro, dociąłem na wymiar w jakieś 5 minut. Wkładam je w komorę skraplacza, dociskam drzwiczkami, a do czyszczenia, po prostu je wyjmuję, one nie są jakość montowane na stałe.

   • Pmrow pisze:

    Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o dociecie, a nie odcięcie, ale słownik spłatał figla. Co do filtra, to martwi mnie jedynie to, że jest on przez klapkę dociskany do wymiennika ciepła, a fabryczne filtry posiadają szczelinę, ale skoro pisze Pan, że nie ma to znaczenia, to spróbuję zakupić i dociąć. Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

     Można zrobić taki o grubości 2 cm i dorobić ramkę dociskającą z otworami od góry – kwestia inwencji twórczej 😉 choć nie ma większego znaczenia. Na moim filtre z gąbki, resztki ubrań są zarówno od góry, jak i w środku, a także przy samej włókninie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml