Na stronie LG pojawiła się kolejna, trzecia już pralka LG z nowej linii stylistycznej. To model LG F4X7511TBB z autodozowaniem.
Po ogromnej LG F4X7513TBB ze wsadem 13 kg i pralce typu slim LG F2X50S9THB z niższej serii przyszedł czas na premierę modelu LG F4X7511TBB z autodozowaniem.
LG F4X7511TBB to pralka z serii R700
LG F4X7511TBB to nowy model z wysokiej serii R700, więc pralka jest świetnie wyposażona, a przy okazji nieco płytsza od wersji 13 kg – po blacie ma 56,5 cm, a ze wszystkich co wystaje 62 cm.
Wsad to 11 kg, bęben ma 68 l pojemności, obroty to 1400, a przy nich pralka nie przekracza 71 dB hałasu. Klasa energetyczna to najwyższe A-30% – zużywa tylko 37 kWh prądu na 100 cykli programu ECO, na jeden taki cykl potrzebuje 50 l wody.
Obudowa jest idealnym prostopadłościanem, więc jeśli pralkę wstawimy w zabudowę meblową, będzie ładnie licować się z frontami. Wykonanie to z frontu ciemna, grafitowa stal szczotkowana poprzecznie, boki są emaliowane, a czarne są drzwi, pokrętło i panel boczny.
Pralka ma typową jakość wykonania dla LG – napęd bezpośredni Direct Drive pozbawiony paska i koła pasowego z 10-letnią gwarancją, maskownica drzwi to szkło hartowane, a nie plastik, zawias drzwi i bolec zamka to metal, podobnie jak zabieraki w bębnie.
Fartuch nie ma głębokiej zakładki, więc jest prosty w czyszczeniu, a zbiornik pralki jest skręcany, więc wymiana łożysk jest łatwa i tania.
Nowy design to i nowy panel sterowania
Wyświetlacz mamy w pokrętle, tak samo sensory cofania i zatwierdzania. Boczny panel dotykowy to wybór 1 z 3 poziomów zabrudzenia, prędkość wirowania, liczbę płukań i temperaturę.
Pralkę wyposażono w system automatycznego dozowania detergentów i co ważne, LG pozwala korzystać z dwóch różnych detergentów zamiast z jednego detergentu i płynu do płukania – komora 1 jest tylko na detergent, a komora 2 ma opcję zmiany. Ilość dozowanego detergentu jest dostosowana do programu, wsadu i twardości wody, a z poziomu panelu możemy prosto ją modyfikować. Pojedynczy zbiornik detergentu ma wystarczyć na nawet 31 prań.
Programowo mamy to, co w LG najlepsze, czyli program codzienny dla 5 kg TurboWash 39 minut, szybki program 14 minut dla 2 kg, pranie AI Wash dla 3 kg, gdzie to pralka wybiera wszelkie parametry. Łącznie 5 bazowych programów ma czas pracy poniżej 1 h, a wiele dodatkowych znajdziemy w aplikacji LG ThinQ, która pozwala na zdalne sterowanie jak i podgląd statystyk. Łącznie dostajemy aż 24 programy.
W opcjach nie brakuje prania wstępnego, dodatkowych płukań, opcji parowych, czy skracania programów długich. Programator po 10 pierwszych cyklach układa programy w kolejności zgodnej z częstotliwością użytkowania, a jeśli w danym programie 3 razy wybierzemy te same ustawienia, zostaną one zapisane jako domyślne.
Podobnie, jak w modelu 13 kg, mamy program Mircoplastic Care, który zmniejsza ilość mikroplastiku w wodzie o 60% dla 3 kg prania.
Cena nowej pralki to 3199 zł, chwilę była już dostępna na stronie LG – pewnie niedługo trafi do oferty sieciówek. Pojawić się też mają idealnie dopasowane suszarki z pompą ciepła, samooczyszczeniem skraplacza i przednią rewizją.
Szukasz dobrej pralki lub suszarki?
Jeśli szukasz sprawdzonego, polecanego modelu, zerknij na naszą listę najlepszych pralek oraz zestawienie najciekawszych suszarek do ubrań dostępnych w polskich sklepach.
Ceny LG F4X7511TBB
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.











Krzysztofie,
zastanawiam się nad tym modelem lub ewentualnie WRB247DEPL . Bosch zachęca klasą energetyczną, ale plastikowa pokrywa drzwi mnie zniechęca.
Nie wiem, co tak naprawdę wybrać.
Pomijając kwestie możliwego trafienia w sztukę dość głośno wirującą (wada fabryczna), to LG wydaje się jeszcze ciekawsze od Boscha.
Za to Bosch to mniej problemów i lepszy serwis.
Cena tej pralki obecnie wywala z butów. Wyjściowa 5000 zł, ale łaskawie obniżyli o 500 zł na 4500 zł. Wygląda na to, że to nowe oprogramowanie jest bardzo drogie
To mam jeszcze jedno pytanie, wiesz może kiedy będzie dostępna suszarka dla tego modelu pralki?
Na rynku niemieckim już jest, u nas mają pojawić się jeszcze w tym kwartale – takie info dostałem od LG, ale z tymi ich deklaracjami to już nie raz było różnie.
Podziękował 🙂
Dziękuje Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź 🙂
Przewertuję jeszcze fora i Reddita a później uderzę do LG może coś doradza mądrego 😉
Witam,
kupiłem pralkę jak była jeszcze dostępna, obecnie jest jakiś problem z oprogramowaniem (mam takie info od znajomego któremu zaproponowali anulowanie zamówienia lub dłuższy okres oczekiwania), cytuję „Dzwonił facet z LG z info że pralki będą wysyłane na początku października, bo muszą w nich soft zmienić i nie da się tego samemu zrobić. Albo się zgadzasz na zmianę terminu albo anulacja zamówienia”
Ja póki co jestem bardzo zadowolony, świetnie wygląda ma mnóstwo funkcji ale mam dwa spostrzeżenia:
– nigdzie nie mogę znaleźć funkcji Scent+ (nie ma jej w menu pralki ani w aplikacji mobilnej)
– i druga ważna dla mnie uwaga: pralka pierze, ubrania są czyste, nie śmierdzą ale zupełnie nie czuć zapachu płynu do płukania gdzie przy poprzedniej 20 letniej pralce nie było z tym problemu. Uprzedzę pytanie czy płynu w komorze nr 2 ubywa, tak zmniejsza się jego ilość z prania na pranie.
Zastanawiam się gdzie lezy problem? Czy pralka jest tak dobra że wypłukuje wszystko łącznie z zapachem płynu do płukania czy ma jakiś problem konstrukcyjny lub softwarowy?
Może ma pan jakieś info dla mnie i potrafi pomóc? Pralka ma dosłownie parę cykli ale chyba coś jest nie tak?
Heh to nie byłby pierwszy raz, gdy LG promuje jakąś funkcję, której potem okazuje się, że na polskim rynku nie ma – tak było z komunikacją suszarki z pralka choćby, ale postaram się Scent+ jeszcze zweryfikować – w pl instrukcji z tego co pamiętam było coś o tym napisane.
Ciekawe info co do tego softu.
Co do zapachu to w poprzednich modelach też tak było i to dość typowe dla większości współczesnych pralek, ale bez autodozowania.
Sprawdziłbym w 1 kolejności ilość dozowanego płynu i z tym ustawieniem poeksperymentował.
Jeśli nic nie da, może być małe ryzyko jakiegoś błędnego złożenia pralki, ale żeby to sprawdzić, trzeba opłacić serwis (raczej na gwarancji nie przyjadą ,,bo pranie nie pachnie” 😉 ) lub spróbować samemu.
Mam pralke hisense s7 też nie czuć zapachu płynu. A dosypuje już nawet te zapachowe kuleczki. Z silana przesiadłem się na perfumowane zmiękczacze i dalej zbytniej poprawy nie ma. Opcje standardowej dawki z 50 ml zwiększyłem na 60ml i w opcjach dałem żeby dozowala więcej ale znaczącej poprawy nie ma. Z tego co patrzę w statystykach to zazwyczaj pralka płuka 3x. Stara zabytkowa 15 lat bardziej pachniało ale ona 1 lub 2 płukała. One tak chyba mają albo jakieś inne opcje trzeba może włączyć
Coraz częściej to słyszę od użytkowników nowych pralek…
Wygląda na to, że te 3 płukania usuwają zapach.
Może trzeba pokombinować z innymi programami, któryś powinien mieć tylko 1 płukanie, zwłaszcza jakiś krótki.