REKLAMA TP
, Solgaz Testy

Solgaz SI-4T — test wielofunkcyjnej płyty indukcyjnej

Solgaz SI-4T / fot. agdManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

37 odpowiedzi na “Solgaz SI-4T — test wielofunkcyjnej płyty indukcyjnej”

 1. Magda pisze:

  Postawiłam na tą płytę nie tylko ze względu na jej funkcjonalność, design ale to, że jest wykonana przez polskiego producenta. Zyskałam bardzo efektywnego „pomocnika” w kuchni.

 2. syedov pisze:

  Podoba mi się rozwiązanie jakie ma ta płyta. Funkcjonalna ale i prosta. Czego chcieć więcej. A co do zarzutu, że płyta ma za małą moc. W praktyce nikt nie używa wszystkich palników na pełnej mocy. A tylko w takim przypadku rozwiązania na więcej faz wykażą swoją zaletę. Czyli raz do roku na święta. Albo i nie. W normalnym życiu nawet z 3 pól grzewczych korzysta się rzadko.

  • Jakub Ślusarek pisze:

   Niestety niektórzy próbują zakrzywiać rzeczywistość.Nawet widziałem gdzieś wpis, że płyta z 12kW to mało. Ja nie wiem dla kogo oni gotują. W normalnym użytkowaniu moc oferowana przez tą płytę jest wystarczająca. Więcej naprawdę nie potrzeba. Najważniejsze by działała i była funkcjonalna. A ta jest taka.

 3. Ola pisze:

  Zachwycił mnie ta kuchenka indukcyjna i to, że jest ona wykonana przez polskiego producenta. Uważam, że warto wspierać polska technologię, która pięknie wygląda, jest funkcjonalna i bezpieczna w użytkowaniu.

 4. Tomasz (@Tomasz33491164) pisze:

  Tak sobie czytam komentarze i wielu narzeka, że takiej płyty się nie da podłączyć pod zwykłą sieć. Dziwne. U mnie działa takie rozwiązanie. Może przez to, że przy normalnym użytkowaniu nikt normalny nie używa 4 palników z pełną mocą. Nawet jak mieliśmy gazowa kuchenkę to najwięcej używaliśmy 3 i to przy jakiś imprezach. I nie na pełnej mocy. Nie wyobrażam sobie sytuacji wykorzystania wszystkiego na pełnej mocy. Nierealne. A przy normalnym używaniu moc z gniazdka jest wystarczająca.

 5. Dariusz Michalski pisze:

  Solgaz bardziej mi się kojarzy z tymi rozwiązaniami na gaz. Całkiem ładnymi (szczególnie ta nowa linia). Jakoś nigdy nie zwracałem uwagi na ich indukcje. A jak widać też mają coś do powiedzenia w tej kwestii.

 6. Dominika Mrugała pisze:

  Co tu można powiedzieć o tej płycie. Prosta i funkcjonalna. Niektórzy wspominają, że nie ma szans by dobrze gotowała przy podłączeniu do sieci.Niby za mała moc. A kto używa wszystkich pól do gotowania na maksymalnej mocy? Nawet jedno bywa tak wykorzystywane sporadycznie (np. szybko zagotować wodę). Przy normalnym gotowaniu i tak korzysta się z dużo mniejszych mocy, więc wszelkie opinie tak komentujące raczej nigdy nic nie gotowały,i tyle 😉

 7. Bartek Szambelan pisze:

  A ja tam jestem zadowolony z użytkowania tej płyty. Działa całkiem fajnie, czyści ją się też dobrze. Grzeje całkiem szybko. Czy jest lepsza od konkurencji? Ciężko powiedzieć nie używając innych rozwiązań. Mogę się wypowiadać tylko odnośnie tej płyty. A ta działa dobrze. Po ponad roku używania nie mieliśmy żadnych problemów. Obsługa jest banalnie prosta, gotowanie szybkie i przyjemne. Czyszczenie proste.

 8. Konrad Woźniak pisze:

  W Solgazie podoba mi się to, że mają bardzo intuicyjne sterowanie. Niby nic prostszego niż pokrętła na gazówce nie można wymyślić ale sterowanie dotykowe i to jeszcze z pomiarami temperatur to już skok na wyższą półkę. Indukcje też mają całkiem fajnie rozplanowane i funkcje boost i ta do łączenia pół w jedno większe to kolejny element, który pokazuje, że myślą o funkcjonalności. I to mi się bardzo podoba.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Każda firma ma takie płyty… Tylko, że reszta producentów nie ściemnia jak Solgaz.

   • Michał Kosierkiewicz pisze:

    A w którym momencie Solgaz ściemnia? Bo jakoś tego nie zauważyłem. Ich rozwiązania działają a kilka jest takich, których u konkurencji nie znajdę. Nie mam ich indukcji, więc tu się nie wypowiem ale mam ich płytę gazową, taką tradycyjną. Nie z palnikiem pod ceramiką, tylko ze zwykłymi palnikami. Zwykłymi ale z czujnikiem temperatury, który dotyka garnek i pokazuje co się tam w środku dzieje. U konkurencji takiego rozwiązania nie znalazłem, a jest całkiem wygodne. Duszenie mięsa w określonej temperaturze (niskiej) jest tutaj jak najbardziej możliwe. Frytki w garnku? Możliwe do zrobienia, bo panujemy nad temperaturą oleju.

 9. Michał Adamczyk pisze:

  Wiadomo, że płyta indukcyjna na siłe to lepsze rozwiązanie, większa moc, ale nie wszędzie jest to możliwe. W starszych blokach instalacja raczej nie pozwala na taką zmianę. W takim przypadku jak ktoś chce mieć indukcję to tylko na 230V, jak ta Solgazu.

  • Jasmin Antonia Borger pisze:

   Dokładnie tak. Mieszkam w takim bloku. Jak się wprowadziłam to połowa gniazdek nie działała. Przewody aluminiowe. Przerabiałam na miedziane, by było normalnie. Ale i tak mam tylko jedną fazę. Mogę podłączyć tylko taką indukcje na 230V. Pytałam sie w spółdzielni i nie ma możliwości podłączenia do mieszkania 3 faz. Każda idzie przez inne mieszkania. Jakoś to tak dziwnie zaprojektowano w latach 70-tych.

 10. Janek Bogusławski pisze:

  Bardzo fajna recenzja. W pełni się zgadzam z werdyktem. Płyta indukcyjna Solgazu jest bardzo fajnym rozwiązaniem. Może nie tak innowacyjna jak ich płyty gazowe, ale i tak jest warta uwagi. A co do uwag, że napięcie 230V i taka moc nie zadziała, to dodam, że i płyta z Ikea tez tak ma. A nawet inne, markowe sprzęty mają moce do 7kW i podłączane są pod 230V.

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   Z 1 fazy można uzyskać 3,7 lub 4,6 kW – nie ma opcji 7 kW. Żaden producent nie wciska płyty 1 fazowej jako płyty na siłę. Po prostu tą płytę można podłączyć pod każdy rodzaj prądu, ale wtedy zmniejsza się moc płyty poprzez ograniczenie mocy maksymalnej. Taka płyta działa znacznie wolniej, szybciej się przegrzewa i wymaga większego zabezpieczenia na linii. Jeśli ktoś mówi, że jest inaczej jest zwykłym kłamcą – marketingowiec Solgazu nie jest wstanie naciągnąć rzeczywistości.

   • Jacek Brzeźiński pisze:

    Rozumiem, że Candy ze swoją CIB633CTP z mocą 7,4kW na 230V też oszukuje? Electrolux EHH6240ISK 6,6kW na 230V? Jakaś zmowa z Solgazem? Nawet Bosha widziałem o takich parametrach, więc albo wszyscy oszukują albo jakoś jest to wykonalne.

    • Krzysztof Kuikowski pisze:

     To są płyty z regulacją mocy za pomocą ogranicznika – pod 1 fazą będą miały 3,7kW lub 4,6kW – jak czegoś się nie rozumie to lepiej tego nie komentować…

     • Maciej Kowalczyk pisze:

      Może masz rację ale czemu o tym producent nie informuje? Poszukałem sobie tą Candy wymienioną wyżej i nie ma na stronie producenta ani na stronach sklepu żadnej informacji o jakiejś redukcji mocy. Jest tylko informacja o pełnej mocy. Na stronie elektroluxa jest podobnie. Tylko informacja o pełnej mocy. Więc pisanie, że „żaden” producenci tak nie robią to pewne przekłamanie nie sądzisz?

     • Krzysztof Kuikowski pisze:

      Najwidoczniej nie umiesz szukać… Amica, Beko, Bosch, Electrolux mają płyty przystosowane do 1 fazy 3,7 kW lub 4,6 kW.

 11. Pavel Adamowicz pisze:

  Płyta jest bardzo fajnym dodatkiem do nowoczesnej kuchni. Wygląd jest bardzo fajny. A działanie ciekawe. Funkcja boost to całkiem przydatne rozwiązanie, przyspieszające gotowanie. Do tego możliwość położenia innej ilości garnków niż ilość pól to fajny dodatek. Oczywiście należy tą funkcję włączyć, łącząc dwa pola w jedno duże. Skuteczność takiego gotowania jest całkiem spora. No i daje dużą swobodę w ułożeniu.

 12. Werra pisze:

  Mam tą płytę od dłuższego czasu. I zgadzam się z opinia w samym artykule. Taka indukcja działa wręcz idealnie. A te duże pola są doskonałym uzupełnieniem. Mam taki specjalny, podłóżny garnek i on idealnie się tu spisuje.

 13. henryk pisze:

  Czytam komentarze pisane jakby przez ,,profanów,,
  7,0 kW mocy kuchni indukcyjnej zasilanej z jednej fazy to wygoda!!!
  Dla kogo-dla producenta czy użytkownika kuchni.
  Przy mocy 7,0kW pobór prądu wyniesie ponad 29 A .
  Prąd znamionowy zabezpieczenia samoczynnego to 32A/.Bo 32 A>od 29A/
  Przekrój przewodu dla tegoż zabezpieczenia obwodu zasilającego kuchenkę to Cu 4,0 mm2.
  Nie ma takiego osprzęty wtykowego dla jenej fazy by można było taki przekrój
  pod zaciski przyłączyć.
  /Pomijam w w/w rozważaniach wymóg dostawcy prądu by symetrię obciążenia faz zachować/
  Odniosę się natomiast do info producenta ,że płyta nagrzewa się między polami jeżeli położymy
  naczynie podłużne by zapytać jaki kształt ma pole indukcyjne/duże rozproszenie zapewni to/
  i jaką sprawność wtedy kuchnia posiada.
  Natomiast wszystkich piszących peany nt.wyrobu zapytam a jakąż to wielkością mocy dysponujecie
  w mieszkaniu czy też w domu i jaka jest wielkość zabezpieczenia dla tej mocy którą dostawca ograniczył
  w umowie sprzedaży???
  Zwiększenie mocy możliwe jest po uzyskaniu WTZ i wykonaniu projektu z obliczeniami i niezbędnych robót!!!
  A wymaga to uzyskania zgody np.wspólnoty mieszkaniowej etc.etc. i poniesienia kosztów tych prac.
  Poniżej załączam moją korespondencję dot,kuchni Clatronic by oznajmić,że konkretnej odpowiedzi na moje zapytania
  nikt NIE udzielił.POzdr.Henryk

  To: 'sklep@clatronic.pl'
  Subject: Płyta indukcyjna Clatronic DKI 3609

  Witam by wreszcie otrzymać konkretną odpowiedź na moje zapytania dot.Waszego wyrobu.
  Podwójna indukcyjna płyta kuchenna Clatronic DKI 3609
  Nr katalogowy: 263703

  Pytania dot.wyrobu,vide korespondencja do sklepów OLisko i Morele, zamieszczona na samym dole.

  Odpowiedź ze sklepu Morele.net
  Temat: RE : Dotyczy produktu nr 855406
  Treść:
  Witam serdecznie,

  Wszystkie szczegółowe informacje jakie posiadamy na temat urządzenia przedstawione są bezpośrednio na stronie producenta sprzętu, firmy Clatronic:
  http://www….-3609.html

  Płyta indukcyjna Clatronic DKI 3609
  Witam by zapytać jaka jest średnica poszczególnych pól grzewczych i jaka moc każdego z pól.
  O ile większą średnicę musi posiadać garnek by sprawność kuchenki była max.
  Czy mogę zamówić takową kuchenkę w opcji,zasilaną napięciem 230V lecz z dwóch oddzielnych faz każde pole.
  W takiej opcji nie przekroczę wielkości zabezpieczenia przedlicznikowego.Wielkość zabezpieczenia określił dostawca w umowie sprzedaży energii elektrycznej.
  Dla mocy 3500 W obwód zasilania kuchenki musi posiadać zabezpieczenie 16A a przy zasilaniu z 2 oddzielnych faz tylko 8A.
  Pozdrawiam Henryk.
  Mój telefon 602 ………
  Zapytam jeszcze czy produkt posiada świadectwo kontroli technicznej producenta,że jest sprawny i czy jest dopuszczony do użytku w Polsce.
  Chyba winien być przebadany przez stosowny urząd i posiadać tzw.KWE.POzdr.Henryk

 14. krystynal pisze:

  Jest moja od 2 miesięcy. Nie mogę się nią nacieszyć. Najbardziej podziwiam pomysł samowykrywających się garnków. Super sprawa.

 15. GZ pisze:

  Widzialem wczoraj w sklepie i juz moge powiedziec: na pewno kupuje! Juz zamowilem na stronie solgazu, na zywo robi wrazenie. Super ze to polacy!

 16. Jacek pisze:

  Płyty indukcyjne są godne polecenia. Sam taką płytę, ale nie kupowałbym ponownie płyty z błyszczącą powłoką, a matową. Duże lepsza jest w utrzymaniu czystości i lepiej wygląda po latach użytkowania.

 17. GZ pisze:

  Fajny mają ten sprzet. Dzis ide do sklepu zobaczyc jak tam na żywo

 18. qwerty pisze:

  Jak można nazywać płytę mającą moc jedynie 7kW dobrą?

  • Szymon Marcjanek pisze:

   To „jedynie” 7 kW idzie ze zwykłego gniazdka – dla mnie to spory plus. 😉

   • zenek pisze:

    Zastanawiam się nad sprzętem Solgazu i co nie wejde w jakis artykul to ten qwerty sie czegos czepia. Konkurencja jakas czy co?

    • qwerty pisze:

     jak nie masz pojęcia o sprzęcie AGD to się nie dziw, że ktoś z wieloletnim stażem pracy w branży krytykuje rozwiązania, które są nieprzemyślane.

   • qwerty pisze:

    Z gniazdka? Jedna faza daje 4,8kW – 2 fazy dają 7 kW. Większość płyt 60 cm szerokości ma 7,4 kW z 2 faz lub 8 kW z 3 faz. W większych płytach mamy nawet 10-12 kW z 3 faz. Kupowanie płyty indukcyjnej i podłączanie jej pod 230W to idiotyzm, dłuższe czasy pracy i brak podstawowych zalet płyty. Indukcja tylko pod 2 lub 3 fazy. Wynalazki tego typu są dobre dla ludzi nieświadomych tego co kupują. Ostatnio widzę, że sporo artykułów i testów Solgazowi robicie… a o innych POLSKICH firmach zapominacie i informujecie o dobrych promocjach, ani nowych produktach od lutego tego roku…

    • Szymon Marcjanek pisze:

     Czy idiotyzm, to już ocena subiektywna – jak z większością produktów, rynek zweryfikuje czy ta płyta była potrzebna czy skazana jest na zapomnienie. Pozdrawiam

    • grazie pisze:

     Bzdury mówisz. Po podłączeniu do gniazdka na 230V jedyną różnicą będzie trochę słabszy booster. Żaden krótszy czas oczekiwania. Przyczepiłeś się do nich jak naprawde jakas konkurencja…

  • zielant pisze:

   A co ty dla wojska gotujesz na 70kW że narzekasz na 7kW? Człowieku…

   • qwerty pisze:

    doba płyta 60 cm szerokości ma 7,4kW lub 8kW, płyty 77-90 cm między 10-12kW. Tak robi się dobre płyty indukcyjne i podłącza się je pod siłę a nie 230V jak jakąś zabaweczkę. Widzę, że wypowiadają się tu sami marketingowcy Solgazu 😀

 19. Wiolka pisze:

  Nie wiedziałam, że robią też indukcje. SUPER!

 20. GrzegMaz pisze:

  Widzialem na targach . Ladna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


reklamaml