, Kuchnie i piekarniki Solgaz Testy

Solgaz GPC 4+2 – test innowacyjnej płyty gazowej

Solgaz GPC 4+2 / fot. agdManiaK.pl

Solgaz GPC 4+2 / fot. agdManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

136 odpowiedzi na “Solgaz GPC 4+2 – test innowacyjnej płyty gazowej”

 1. TERESA pisze:

  Witam,
  Nie polecam.Szkło bardzo szybko się odbarwiło,porysowało i wygląda bardzo brzydko ,a do tego pod jedną płytą wysiadł czytnik ustawiania mocy gazu.Koszt wymiany szyby i czytnika to ok.1000zł + koszt dojazdu.Taką inf. otrzymałam od firmy SOLGAZ.
  Pozdrawiam.

 2. Nina Socha pisze:

  Bardzo duża i optymalnie zaprojektowana płyta gazowa. Idealnie sprawdza się na wyspie w dużej kuchni. Nigdy nie miałam problemu, że garnki się na niej nie mieściły, to raczej przy takim rozłożeniu i wielkości niemożliwe. Te dodatkowe dwa pola to też fajny dodatek, który się sprawdza. Wszędzie tam gdzie nie chcemy by coś ostygło to dodatkowe pole sprawdza się wręcz znakomicie. Może trochę te kratki nie wyglądają super designersko, ale nie jest to wada, która by mocno przeszkadzała. To taki mały minus tej płyty.

 3. Klaudia pisze:

  Jestem użytkowniczką tej płyty od roku i bardzo sobie chwalę gotowanie na niej. Działa bez zarzutu i wygląda cały czas bardzo efektownie. Nie zamieniłabym jej na żadną inną.

 4. Tomasz (@Tomasz33491164) pisze:

  Dokładnie. Pozytywnych opinii trochę krąży w necie. Powyższy test też wypada pozytywnie. Gdzieś widziałem tez na YT fajną recenzję produktu Solgazu i tez w tonie pozytywnym. Może się zdarzyć, że jakiś egzemplarz jest totalnie trafiony i psuje się nie wiadomo dlaczego. Raczej to pojedynczy przypadek. Trochę przykro że tak się dzieje. I dobrze że to nie moja płyta. Jak na razie po 2 latach używania mam spokój.

 5. Bartek Ursache pisze:

  Zawsze może się zdarzyć jakaś awaria czy coś. To normalne. Ciężko mi się odnieś do tego co napisał Włodzimierz. Mam takie wrażenie, że gdzieś na forum widziałem identyczny wpis ale inaczej podpisany. Może to ta sama osoba pisała? Z mojego punktu widzenia płyta działa i zdaje egzamin. Nie należy do najtańszych ale jest dobrze wykończona. Miałbym tylko uwagę odnośnie czasu gotowania (minimalnie dłuższy od starej płyty) i samej głośności działania. Ciągłe włączanie i wyłączanie trochę może denerwować. Na szczęście kuchnię mam zamkniętą i tego aż tak nie czuć. Czy to wada? To raczej pewna specyfika działania systemu. Taka uroda. Po pewnym czasie nie zwracamy na to uwagi i tyle.

 6. Tomasz (@Tomasz33491164) pisze:

  Z mojego punktu widzenia płyta jest ok. Używam 2 lata. Naprawy serwisowej ani innej „regulacji” w tym czasie nie miałem. Płyta już jest trochę porysowana ale bez przesady. Normalne ślady użytkowania i przesuwania garnków na szkle. Fakt, trochę dłużej stygnie palnik ale można to wykorzystać wyłączając pod garnkiem trochę wcześniej. To oszczędność. Poparzyć można się i zwykłą, płytą gazową. Jak się żeliwne ruszta rozgrzeją to nie ostygną w moment. Trwa to moim zdaniem dłużej niż stygną te palniki wspieranie przecież wentylatorem. Z utrzymaniem czystości też jakoś problemu nigdy nie mieliśmy. Jak coś wykipiało, to pod ręką był ręcznik papierowy i zawsze można było na szybko przetrzeć. Przy otwartym palniku jest to niewykonalne. Chyba że jakąś gąbką lub szmatką.Oczywiście każdy ma swoje zdanie i własne doświadczenie. Ja jestem zadowolonym użytkownikiem.

 7. Włodzimierz Nodzak pisze:

  kuchenka została kupiona na przełomie lipca i sierpnia 2016. Jej numer fabryczny

  to 9007.07.16.

  1. Pierwsza naprawa 01.09.2016 – wymiana sterownika

  2. Druga wizyta serwisu 12.09.2017 – regulacja płyty

  3. Trzecia naprawa 12.10.2017 – ponowna wymiana sterownika

  4. Czwarta naprawa 16.07.2018 – wymiana płyty. Stara płyta odbarwiała się oraz

  wybrzuszała na polu grzewczym.

  5. Kolejna wizyta serwisu 30.07.2018 – nie pamiętam w jakim celu

  6. Ostatnia naprawa 25.10.2019 – wymiana generatora zapłonu.

  Średnio dwie naprawy rocznie. W tej chwili ta nowa płyta (pracuje trochę ponad

  rok) również się odbarwiła. Jak dotąd nie zaobserwowałem wybrzuszania. Rozumiem,

  że płyta się zużywa, ale pytanie dlaczego tak szybko i dlaczego tak. Nikt mnie nie

  poinformował, że średnio co dwa lata czeka mnie wymiana płyty ! Nikt mnie nie

  poinformował, że trwałość kuchenki jako całości jest taka krótka !!!!!

 8. agata pisze:

  A już byłam bliska zakupu

 9. BARTOSZ pisze:

  Nie polecam, non stop brudna przypalona, wieczny strach żeby dzieci się nie poparzyły. TAK SŁABEGO SPRZĘTU TO JESZCZE NIE WIDZIAŁEM.

 10. Dorota pisze:

  Witam,
  Czy ktoś z Państwa próbował zwrócić tę płytę?
  Niestety mimo informacji na stronie producenta nie da się tej płyty zwrócić. Już na wstępie miła Pani mnie poinformowała,że jak zwócę płytę, to obciążą mnie sumą co najmniej 500 zł, za zużycie. Jak miałam sprawdzić w/w cacko nie podłączając go do gazu?????

 11. Lanza pisze:

  Pozytywne komentarze to piszą sprzedawcy a nie użytkownicy.

  Mam dwa lata tą płytę. Trzy reklamacje wydarte z gardła, obsługa gwarancyjna poniżej krytyki. Zawsze wina użytkownika bo używa płyty i śmie na niej gotować.

  1. Bardzo trudno się czyści, firmowe środki bardzo drogie,

  2. Długo się nagrzewa i długo studzi,

  3. Wadliwy system chłodzenia, jak przestaje działać płyta nagrzewa się bardzo i następuje uszkodzenie powłoki lakierniczej listwy ozdobnej, serwis oczywiście umywa ręce bo po co gotujesz – patrz i nie uruchamiaj bo jak stwierdził Pan z serwisu będzie BRUDNA,

  4. Płyta szybko się rysuje, gdyż przypalone trzeba zeskrobać i ma się rysować tak twierdzi serwis, i umywa ręce bo po co gotujesz – tylko patrz,

  5. Przepychanki z serwisem na zasadzie piszą bzdury a może klient się znudzi i da spokój

  NIE POLECAM Niewspółmierność ceny do jakości i SERWISU

 12. Arek pisze:

  Pozytywne komentarze to piszą sprzedawcy a nie użytkownicy.

  Mam dwa lata tą płytę. Trzy reklamacje wydarte z gardła, obsługa gwarancyjna poniżej krytyki. Zawsze wina użytkownika bo używa płyty i śmie na niej gotować.

  1. Bardzo trudno się czyści, firmowe środki bardzo drogie,

  2. Długo się nagrzewa i długo studzi,

  3. Wadliwy system chłodzenia, jak przestaje działać płyta nagrzewa się bardzo i następuje uszkodzenie powłoki lakierniczej listwy ozdobnej, serwis oczywiście umywa ręce bo po co gotujesz – patrz i nie uruchamiaj bo jak stwierdził Pan z serwisu będzie BRUDNA,

  4. Płyta szybko się rysuje, gdyż przypalone trzeba zeskrobać i ma się rysować tak twierdzi serwis, i umywa ręce bo po co gotujesz – tylko patrz,

  5. Przepychanki z serwisem na zasadzie piszą bzdury a może klient się znudzi i da spokój

  NIE POLECAM Niewspółmierność ceny do jakości i SERWISU

 13. kasia pisze:

  Używam płyty tej firmy od 1,5 roku. Patrząc racjonalnie, to uważam, że ma plusy i minusy. Plusem jest to, że mimo, iż jest na gaz, to nie powoduje osadzania się brzydkich plam na meblach oraz to, że (w moim przypadku) póki co, jeszcze działa bezawaryjnie. Minusy: z tyłu kratka bardzo mocno się nagrzewa, pola są małe i 2 garnki nie mieszczą się, trudno się ją myje (ale przy tego typu płytach jest to normalne), umyć ją można dopiero jak całkowicie wystygnie, a trwa to długo, więc wokoło czysto, a kuchenka zasyfiona, no i jak dla mnie największy minus: przy jakiejkolwiek próbie przetarcia wilgotną ściereczką włącza się alarm (ani razu natomiast nie włączył się przy zalaniu podczas gotowania). Mam w domu 2 małych dzieci i ciągle się budzą, gdy tylko chcę posprzątać po gotowaniu. To jest okropne, zaczynam już łapać stresa, gdy zbliżam się ze ściereczką do tej płyty.
  Raczej raz jeszcze bym się na nią nie zdecydowała.

 14. u1979 pisze:

  Strona cenzurowana nie mogłem wkleić maila odpowiedzi serwisu o kosztach 450zł za sterownik i wyświetlacz 200zł.
  Kuchenkę mam 3 lata. Jest po 4 naprawach i dalej koszty. To jest szajs

 15. u1979 pisze:

  Po 4 naprawach i 3 latach użytkowania. Odpowiedz na niedziałający palnik i wyświetlacz.:

  Szanowny Panie Tomaszu,

  Przykro nam, że w przypadku Pańskiego sprzętu nastąpiła opisana usterka. W takim przypadku konieczna jest wymiana modułu sterowania, ponieważ wyświetlacz jest z nim zintegrowany.

  Koszt serwisu pogwarancyjnego mieści się w granicach 200zł, koszt sterownika to 450zł brutto. Każdy nowy element objęty jest gwarancją.

  Pragnę poinformować, że korzystamy z podzespołów wyłącznie od polskich dostawców.

  W celu przyjęcia zgłoszenia proszę o podanie następujących informacji:
  – numer fabryczny płyty

  – rodzaj gazu, do którego płyta jest podłączona.

  Z poważaniem

 16. Użytkownik Solgaz po 3 latach pisze:

  Przez 3 lata użytkowania padł iskrownik i kuchenka nie zapalała. Do polskiego produktu ładują chiński iskrownik. Dla zainteresowanych mogę podesłać foto.
  Koszt wymiany po 2 latach gwarancji to 300 zł przez serwis Solgaz.
  Po 2,5 roku zanikły pola na wyświetlaczu. Nie wiem teraz na jaką moc jest ustawiony palnik.
  Obecnie średni palnik wogòle nie zapala i pokazuje się litera G czy C nie wiem bo wyświetlacz nie działa prawidłowo. Za małe pola na garnki. Po prostu nie ma szans postawienia 3 garkòw na tej płycie. Ogòlnie ta kuchenka to jakaś pomyłka. Jak chcecie mieć dodatkowe problemy w domu to kupcie Solgaz. I czytajcie uważnie na co jest gwarancją, bo nie na wszystko co pada obejmuje. Przygotowuje film z recenzją i antyreklamą i wrzucę na YouTube, aby przestrzec innych. Serwis to działa tak że pòł miesiąca jesteście bez ciepłych posiłkòw więc się zastanòwcie.

 17. JANUSZ pisze:

  Szkoda, że nie wymieniłeś jeszcze siarkowodoru, fosgenu i innych paralityczno-drgawkowych!!! Jedynym produktem spalania gazu ziemnego(metanu) jest para wodna oraz odrobina tlenku azotu.Azot jest dodawany sztucznie(nawaniany) do gazu tylko i wyłącznie w celu BEZPIECZEŃSTWA, by można go było wyczuć za pomocą naszego węchu.
  GAZ ZIEMNY (metan) jest BEZWONNY I BEZZAPACHOWY!!!

  i

 18. Andrzej pisze:

  Płyta Solgazu jest NIEBEZPIECZNA w użytkowaniu, mimo zapewnień producenta że ma 2 zabezpieczenia przeciw wypływowe gazu po 3 latach od zakupu prawie zatruła użytkowników wydobywającym się gazem.Podobno trzeba wyczyścić dysze,palniki,za co winszują sobie
  200 złotych za sam dojazd + koszta naprawy.Typowa płyta nie wymaga takich wydatków
  i działa bez konserwacji długie lata.NIE POLECAM PŁYTY SOLGAZU JEJ KONSTRUKCJA
  JEST NIEDOPRACOWANA I NIEBEZPIECZNA W UŻYTKOWANIU.

 19. Asia G pisze:

  Stanowczo nie polecam zakupu tej plyty.Moja okazała się od razu zepsuta i była reperowana juz 2 razy a jeszcze jeden palnik nie działa .Wszystko się przypala nie można jej doczyścić a woda na herbatę zagotowywuje się pół godziny az się odechciewa pić. Poza tym śmierdzi gazem i mimo że jest duża to i tak garnki się nie mieszczą.Przepłacony bubel NIE POLECAM

 20. Piotr Grzybowski pisze:

  Kupilismy caly zastaw Solgaz tzn płyte gazową piecyk duo I wyciag. Dwa z tych urządzeń płyta i wyciąg od razu okazały sie niesprawne. Po kilku wizytach nieudolnego serwisu firma postanowiła wymienić płytę a okap zabrali do naprawy. Czekają nas kolejne dni bez kompletnej kuchni. A żona chciała wspierać polski przemysł…..

 21. KG pisze:

  Jak najbardziej nie polecam płyty gazowej tej firmy. Posiadam gazową płytę ceramiczną typu GPC 4. Jest już po 3 naprawach gwarancyjnych i jednej nieudanej wymianie. Firma nie jest w stanie usunąć usterki a wymiana kończy się dostarczeniem również wadliwego produktu. Płyta gazowa podczas odpalania palników wydziela na zewnątrz płomień, dodatkowo naprzemiennie jak na dyskotece uruchamia wszystkie alarmy jakie posiada. Stwarza realne zagrożenie życia i zdrowia. Ponadto pracownicy techniczny nie potrafią nawet dobrze uzupełniać kart gwarancyjnej.

 22. majchrowicz pisze:

  Mam płytę GPC 3-T . Eksploatuję ją o kwietnia 2017 r. Płyta musi mieć duży dostęp powietrza – drzwi od szafki na której jest zamontowana musza być otwarte w trakcie gotowania. Zamknięte drzwi szafki w trakcie użytkowania płyty powodują zamknięcie gazu w najmniejszym palniku. Odnośnie kosztów opłaty za gaz – płaciłam 43,00 zł za 2 miesiące w 2017 r. teraz w prognozowanym rozliczeniu na 2018 r. kwota ta wynosi 48,00 zł. Moim zdanie użytkuję płytę bardzo ekonomicznie, wyłączam wcześniej lub wykorzystuję pobrane ciepło i nastawiam kolejną potrawę. 50% oszczędności to jakaś fikcja.
  Pozdrawiam
  Grażyna M.

  • krrrr pisze:

   mam płytę 2-palnikową podobny okres czasu i niestety powoli dorastam do wyrzucenia tego „cuda” – ciepło jakie bucha z kratki parzy i nadtopiło obudowę sąsiadującej płyty, konieczność podpięcia do prądu burzy to co zaplanowałam … jedyny plus, ładnie wygląda, bo mało używam 🙂

 23. Ania904 pisze:

  Mam.I nie polecam .Przy gotowaniu jest cała gorąca i gdy smażę na jednym palniku to brudna i przypalona jest cala,bo gdy coś kapnie to od razu się przypala.Palnik niby darmowy też ciągle gorący,jak poleci kropla to od razu przysłona.Ciezka do czyszczenia.Trzeba czekać aż ostygnie w tym czasie stoi ufajdana.Poza tym ciężko zmieścić 2 garnki 5l i jeden 3l to już się nie mieszczą.Nie wspomnę o patelni chyba że bardzo malutka.Osobiscie nie polecam.

Dodaj komentarz


reklamaml