, Haier Newsy Pralki i suszarki

Haier prezentuje pralki i pralko-suszarki z serii i-Pro 7 na 2020 rok

fot. Haier

fot. Haier

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

38 odpowiedzi na “Haier prezentuje pralki i pralko-suszarki z serii i-Pro 7 na 2020 rok”

 1. Adam pisze:

  Jak to jest z tym bębnem? Facebook Haier’a twierdzi, że bębny w i-Pro-7 są klejone a nie skręcane.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Pisałem do nich i dostałem inną informację:
   „17 paź 2020, 15:27
   Dzień dobry,
   uprzejmie informujemy że bęben jest rozbieralny, więc tak, mają wymienne łożyska.
   Z poważaniem,
   BOK Haier
   ————— Original Message —————
   From: Krzysztof Kulikowski [kkulikowski1234@gmail.com]
   Sent: 13/10/2020 11.53
   To: wsparcie@haier.pl
   Subject: haier i-pro 7

   Dzień dobry,
   Czy Państwa nowe pralki i pralko-suszarki z serii i-pro 7 nadal mają wymienne łożyska i skręcane zbiorniki?
   Pozdrawiam,
   Krzysztof Kulikowski”

 2. Marek pisze:

  Dzień dobry.

  Panie Krzysztofie, czy pralka posiada program antyalergiczny czy dziecięcy? W instrukcji nie ma nazwy programów, a jedynie ikonki. Ma Pan może takie informacje?

  Pozdrawiam

 3. Łukasz pisze:

  Dzień dobry Panie Krzysztofie, zastanawiam się nad zakupem pralkosuszarki Haier I-Pro 7 HWD80-B14979 i-Refresh, jednak w internecie jest dosyć ograniczona ilość informacji na jej temat, dlatego będę bardzo wdzięczny za pomoc w postaci odpowiedzi na parę poniższych pytań:
  1. Czy sprzęt ma funkcję dodawanie prania w trakcie trwania programu?
  2. Jaki jest zakres regulacji temperatury w pralce?
  3. Czy pralka ma funkcję opóźnionego startu, tj. programowania czasowego?
  4. W internecie ciężko znaleźć rzetelną informację o rzeczywistej głębokości pralki. Czy mógłby Pan wyjaśnić jaka jest głębokość pralki od jej tylnej części do końca blatu z przodu oraz o ile cm poza blat wystaje część frontowa pralki (tj. część z panelem z przyciskami oraz wiekiem)? Czy blat jest zdejmowany?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   1. TAK
   2. Taki jak w każdej pralce na rynku
   3. tak
   4. Nie miałem okazji mierzyć tego sprzętu – w sklepach nie stoją. Podane 46 cm to głębokość liczona po blacie, więc z przodu dodałbym 5 cm, a z tyłu max. 2 cm.

   • Łukasz pisze:

    Dziękuję bardzo za odpowiedź.

    Pytając o zakres regulacji temperatury bazowałem na Pana artykule o tytule: „Kupujemy pralkę. Na co zwrócić uwagę” w którym pisał Pan: „Standardem powinien być wybór między temperaturami: zimna/20/30/40/60/90, ale wiele tańszych pralek nie posiada tak szerokiego zakresu regulacji temperatury. Głównym problemem jest brak opcji prania w 30 stopniach, czego wymagają tkaniny delikatne. Brak ten dotyczy głównie firm koreańskich: starszych modeli LG i tańszych pralek Samsunga – warto zwrócić na to uwagę przy zakupie.”

    Ostatnie pytanie: czy wie Pan może, czy pralka ma zdejmowany blat?

    Pozdrawiam serdecznie.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

     Aktualnie 30 stopni nie mają tylko wybrane modele Samsunga, co od razu widać na programatorze. Ma zdejmowany blat, ale nie zmniejsza on wysokości.

 4. Mr Pingwin pisze:

  Witam.
  Czy orientuje się Pan czy głębokość modelu 12kg 60cm jest wymiarem całkowitym?
  I mam jeszcze zapytania o funkcję i-time i parę. Na czym to polega że się zwiększa i skraca czas prania?
  Czas programu odświeżania parowego również można zwiększyć i zmniejszyć.
  Czy opcja pary dodawana jest zarówno na początku prania czy na początku i na końcu czy wyłącznie na końcu?

  Dziękuję i pozdrawiam.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Na pewno nie. To wymiar blatu. Trzeba dodać przynajmniej 7 cm. Można skrócić czas prania kosztem większego zużycia energii/wody, lub wydłużyć dla oszczędności. Długie cykle są oszczędniejsze niż krótkie. Na resztę pytań odpowiedzi znajdzie Pan tylko w instrukcji obsługi i tabeli programów.

 5. Teresa pisze:

  Dzień dobry, bardzo Pana proszę o pomoc, ponieważ na stronie Haiera nie można nic zrobić, niby strona jest, ale nic tam nie można znaleźć a formularz nie zostaje wysłany z zaputaniem. Jestem zainteresowana zakupem pralko suszarki Haier I-Pro 7 HWD100-B14979 i-Refresh, ale nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji obsługi. Na stronach sklepów internetowych jest zbyt ogólna informacja o produkcie, w sklepach stacjonarnych brak modeli do obejrzenia na miejscu. Mam kilka pytań dot. funkcjonowania urządzenia:
  1. jaki jest zakres temperatury, proszę o podanie wszystkich wartości, tzn. jeżeli jest od np. 20 st. do 90st. to jakie wartości są między tymi st. proszę o podanie wszystkich
  2. jaki jest zakres wirowania, proszę podać wszystkie wartości od najmniejszego do największego
  3. czy jest program płukania i wirowania
  4. czy jest program samego wirowania
  5. do jakich programów jest funkcja pary
  6. jakie programy urządzenie posiada
  Bardzo proszę o odpowiedź i jeżeli byłaby taka możliwść to proszę o instrukcję obsługi
  Dziękuję, z wyrazami szacunku
  Teresa

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Nie odpowiem na to pytanie, skoro nie ma w sieci instrukcji obsługi w wersji PL… Mogę jedynie powiedzieć, że 3 i 4 są w tej pralce. Musi Pani dzwonić do firmy i wydobyć od nich instrukcję. W sieci znalazłem jedynie instrukcję ENG – z niej też wyciągnie Pani sporo informacji https://www….rukcja?p=6

   • Teresa pisze:

    Bardzo dziękuję za odpowiedź, tą instrukcję też znalazłam, ale zakres temperatury i wirowaniea w tej pralce jest niewystarczający dla mnie, brak temperatury np. 50 st. a jeżeli chodzi o obroty wirówki jest bardzo duży przeskok między 400 a 800. Teraz mam Hotpointa, a poprzednie pralki to były Ariston, jedna AD10 rewelacyjna. Hotpoint to już nie to co Aristony, bardzo odbiega jakością prania od poprzedniczek, ale nadal ma płynną regulację wirowania i temperaturę można zmieniać co 10 st. Być może nowe Haiery mają już inne rozwiązania w tym zakresie. Nowe Hovery mają płynną regulację co 100 obrotów i temperaturę też. O marce Hover już Pan mi odpowiadał, dlatego zaczęłam myśleć o marce Haier, polecanej przez Pana, która rzeczywiście ma dużo fajnych rozwiązań. Zadałam kilka pytań na stronach sklepów internetowych, może ktoś odpowie, pozdrawiam Pana serdecznie i dziękuję za dobre rady

 6. Irek pisze:

  Bardzo dziękuję za odpowiedź.
  Czy te modele LG, które Pan podał nie wyszły już czasem ze sprzedaży? Na stronach elektromarketow jest tylko teoretyczna dostępność w sklepach stacjonarnych. Czy jest zatem jakiś model, który jest następcą tych wspomnianych przez Pana? I czy są takowe z 1400 obrotów/min? Czy polecił by Pan te LG pod zabudowę pod blatem?

 7. Irek pisze:

  Dzień dobry Panie Krzysztofie,

  Interesuje mnie kupno pralko-suszarki o głębokości ok 45 cm.
  Jestem w zasadzie nastawiony na kupno modelu Haier HWD80-B14979 z uwagi na Pana bardzo pozytywną opinię na jej temat oraz możliwości naprawiania. Obawiam się tylko dostępności ewentualnych części zamiennych oraz serwisu i czy mógłby Pan mi polecić jakiś „równoległy” model pralko-suszarki ale z firmy LG tak dla konfrontacji z tym Haierem.

  Prosiłbym również o opinię ku której wówczas by się Pan skłaniał?

  Jeszcze jedno pytanie czy ten Haier ma grzałkę ceramiczną?

  Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   F2DV5S8S1 i F2DV5S8S0
   LG i Haier są porównywalne, mają podobną konstrukcję i jakość. Inaczej rozwiązano programy, więc dobrałbym pod siebie. Nie ma w pralkach grzałek ceramicznych, a jedynie pokryte emalią ceramiczną i takie ma Samsung. LG ma grzałki niklowe, a Beko niklowane. Nie wiem jakie grzałki stosuje Haier – musiałby Pan napisać do Haiera i zapewne poczekać na odpowiedź tydzień lub dwa.

 8. Justyna pisze:

  Dzień dobry Panie Krzysztofie.
  Mam pytanie odnośnie pralko-suszarki HWD80-B14979 – jakie są realne różnice w kosztach użytkowania samej pralki vs. pralko-suszarki na powiedzmy rodzinę 2os. -> pranie: 1-2 x tydzień? Czy to jest różnica +100-200-300zł/Msc? Nie kupiłabym sprzętu kombinowanego, ale jest to przesłanka małego metrażu mieszkania.

  A jeśli sama pralka do 50 cm, ok. 2000zł to jaki model? Na Pana forum głównie przewija się LG/ Samsung- a jeśli tak to który?
  1. LG Vivace F2WN6S7S1
  2. LG Vivace F2WN4S6S0
  3. LG Vivace F2WN4S7S1
  4. Samsung AddWash Slim WW60K42109W
  5. Samsung AddWash Slim WW80K5210VW
  6. Samsung AddWash WW8NK52E0VW

  Głównie zależy mi na dodawaniu ubrań podczas prania i w miarę możliwości bezawaryjnym sprzęcie.

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   1 najlepszy z uwagi na przynależność do serii V600 – ma TurboWasha i skracanie programów. Jakościowo wysoka półka sprzętowa

 9. Zielony Kazik pisze:

  Jak to jest z poborem prądu / wody ?
  Czy pralko-suszarka używana głównie jako pralka pobiera więcej prądu / wody? Czy tylko jak coś suszymy jest dodatkowy pobór, są tu jakieś większe zmiany w konstrukcji samej pralki? czy tylko dodany nawiew ciepłego powietrza, który można uruchomić okazjonalnie? więc piorę codziennie jak w zwykłej pralce i pracują takie same podzespoły jak w standardowej pralce?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Nie. Jako pralka zużywa tyle samo co osobny sprzęt. Większy pobór wody jest tylko gdy suszymy. Odp na ostatnie pytanie – TAK.

 10. Zielony Kazik pisze:

  Co jest lepszym wyborem:
  Osobna pralka Haier i-Pro7 czy pralko-suszarka z serii i-Pro7 ?
  Wymiary takie same, a zawsze jest dodatkowo możliwość suszenia.
  Co jest lepsze od strony technicznej? Czy warto się pakować w pralko-suszarkę gdy początkowo szukało się pralki?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Osobno zawsze lepiej bo wtedy suszarka ma pompę ciepła, suszy w niższych temp – mniej niszczy ubrania (co nie znaczy, że można suszyć wszystko co mamy w szafie). Jeśli nie planuje Pan zakupu suszarki osobnej, to zakup pralki z dodatkową funkcją suszenia będzie rozszerzeniem jej funkcjonalności. Pralka jakościowo będzie taka sama.

 11. Alojzy Kowalski pisze:

  Mam jeszcze pytanie co jest lepszym wyborem:
  Osobna pralka Haier i-Pro7 czy pralko-suszarka z tej samej serii?
  Wymiary takie same, a zawsze jest dodatkowo możliwość suszenia. Co jest lepsze od strony technicznej? Czy warto się pakować w pralko-suszarkę gdy początkowo szukało się pralki?

 12. Alojzy Kowalski pisze:

  W sklepie sprzedawca twierdzi że Haier i-Pro7 mają rozkręcane obudowy bębna i wymienne łożyska. Ciekawe tylko czy faktycznie posiada rzetelną wiedzę na ten temat…

 13. Sebastian Goyke pisze:

  Dzień dobry,
  a co Pan myśli o pralkosuszarce Haier I-Pro 7 HWD80-B14979 i-Refresh ? Wczoraj polecał nam ją Pan w mediaexpert, gdyż szukamy pralkosuszarki o głębokości 45 cm, ale przyznam, że nigdy nie urządzałem mieszkania i nie znam żadnych produktów tej firmy a w internecie opinii też jest stosunkowo niewiele. Z góry dziękuję za odpowiedź

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   To światowy lider w branży AGD, a to jego flagowa seria na naszym rynku – jakościowo porządny sprzęt, funkcje super, serwis słaby, dostępność części słaba, ale to może się poprawić.

   • Sebastian Goyke pisze:

    A może jest Pan w stanie polecić nam jakąś inną pralkosuszarkę o głębokości do 45 cm, ale w ciut niższej cenie? Przyznam, że żonę bardzo kusi opcja pary i prania płaszczy, ale 2700 vs 2100 za LG C4 slim F2J6HM1W trochę jednak działa na korzyść LG 😛 Myśli Pan, że to LG będzie też dobrym wyborem? Czy zna Pan jeszcze jakieś modele o fajnej jakości?

 14. Alojzy Kowalski pisze:

  Mam wrażenie że bęben w Haier z tymi wytłoczonymi „poduszkami” jest pozytywną cechą tj. wydaje się gładki i pozbawiony widocznych połączeń jak np. w Candy lub LG. Bęben w Haier i-Pro7 fakturą przypomina bębny z Miele ale niestety ma plastikowe elementy (takie jakby przegrody) zamiast metalowych jak w pralkach Miele.

  Bęben to dla mnie ważna cecha ponieważ wpływa na wycieranie się tkanin podczas prania, w skrajnych przypadkach wyciąganie nitek z np. ręczników.

 15. Alojzy Kowalski pisze:

  „…Nieznana jest konstrukcja pralek – dotychczas wszystkie modele ładowane od frontu miały wymienne łożyska i skręcane zbiorniki, ale z uwagi na współpracę z Candy/Hoover mogło się to zmienić, gdyż włosko-amerykański koncern ma w swojej ofercie tylko pralki z niewymiennymi łożyskami i zgrzewanymi zbiornikami… „

 16. Alojzy Kowalski pisze:

  Dzień dobry,
  wiadomo już coś na temat konstrukcji tych pralek Haier i-Pro7:

  1. Czy nowe pralki Haier będą miały skręcany zbiornik czy może jednak klejony jak Candy?

  2. Czy łożyska można będzie normalnie wymieniać w i-Pro7 ?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Haier Polska nie wie jak skonstruowane są ich nowe pralki. Kazali wysłać maila i czekać na odp – podobno przekazali go do producenta w Chinach…

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Właśnie dostałem maila, że seria i-Pro-7 ma skręcane zbiorniki i wymienne łożyska.

   • Alojzy Kowalski pisze:

    Dziękuję uprzejmie za cenną informację. Sprzedawca w sklepie również twierdził że zbiornik jest skręcany i wymienne łożyska ale teraz dzięki Panu mamy sprawdzoną opinię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml