REKLAMA TOP.agd
, Bosch Lidl Odkurzacze Testy #linki-afiliacyjne

Bosch Unlimited 10 ProPower BCS1051POW. Odkurzacz wyprodukowany w Polsce (TEST)

Bosch Unlimited 10 ProPower BCS1051POW / fot. K. Kulikowski, agdManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:
Popularne produkty:

19 odpowiedzi do “Bosch Unlimited 10 ProPower BCS1051POW. Odkurzacz wyprodukowany w Polsce (TEST)”

  1. Jan B pisze:

    hej u mnie ten model w trybie eco sam zmienia moc ssania np w przypadku najechania na dywan. Samoistna zmiana mocy ssania powinna być jedynie trybie auto? Będę wdzięczny za info jak to wygląda u Ciebie?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Testowałem go w marcu, minęło prawie 9 miesięcy – nie sięgam tak daleko pamięcią w szczegóły danych testów. Najprościej byłoby podpytać innych użytkowników, lub przy okazji podejść do sklepu i sprawdzić na sztuce ekspozycyjnej. Choć wydaje mi się, że zmieniać tryb ssania na dywanach powinien w każdym trybie – ale tylko dzięki funkcji rozpoznawania podłoża, nie w innych przypadkach.

  2. pawel pisze:

    Cześć, czy możesz doradzić, jak podejść do kwestii wymiany filtra? Po pół roku intensywnego użytkowania (i regularnego czyszczenia) filtr hepa wydaje się już mocno zużyty. Zacząłem szukać nowego filtra, oryginalnego albo zamiennika, ale okazało się, że Bosch w ogóle nie oferuje takiego produktu na swojej stronie, a jedyny zamiennik dostępny jest z Amazona i kosztuje 350 zl 😐 czy to jest jakaś celowa polityka, że w urządzeniu za 2500 zl nie można wymienić najbardziej zużywającej się części? I czy w takiej sytuacji doradzałbyś np. czyszczenie starego filtra pod bieżącą wodą?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Z uwagi na konstrukcję z filtrem HEPA w zbiorniku i fakt, że zapycha się mocno kurzem, a skuteczność pokrętła skrobiącego jest taka sobie, należy ten filtr wyjmować i płukać przynajmniej raz w miesiącu i zostawiać na min. 24 h do całkowitego wyschnięcia. Gdy będziemy dbać o ten filtr, powinien wytrzymać ok. 2 lata.
      Gdy testowałem Unlimited 10, filtr ten był dostępny na ich stronie po 129 zł.
      Faktycznie już go nie widzę, a on ma to wcięcie w górnej części, więc z innych modeli nie będą pasować.
      AliExpress też nic nie ma.
      Pytał Pan ich infolinię serwisową kiedy będą ponownie dostępne te filtry?

      • krb pisze:

        Przychodzę z odpowiedzią i pytaniem, gdyż sama zakupiłam ten odkurzacz 🙂 Filtr ten można zakupić na stronie producenta po wpisaniu numeru modelu jak i wiele innych części zamiennych (https://www….odkurzacze). Cena na obecną chwilę za wspomniany filtr to prawie 143 zł. W związku ze wspomnianym czyszczeniem przychodzę z pytaniem, w jaki sposób poleca Pan czyścić konkretnie ten filtr/pojemnik na brud? Co tydzień opróżniam dokładnie pojemnik oraz filtr (tzn. rozbieram na 3 części, wyrzucam brud z głównej komory, ściągam kurz z siateczki, która jest mocowana na filtr oraz „drapię” wbudowanym mechanizmem filtr. Czy poleca Pan czyścić np. pod bieżącą wodą wszystkie części, czy filtr HEPA również można myć w ten sposób, czy można go jedynie „wydrapywać”? Jak często powinno być wykonywane takie czyszczenie? Być może to dość dziwne pytanie, jednak wszystkie moje poprzednie odkurzacze były workowe a chciałabym maksymalnie najdłużej cieszyć się z filtra jednocześnie korzystając z mocy jaką ma ten odkurzacz (po miesiącu użytkowania jestem bardzo zadowolona, odkurzacz nie pozwala na pozostawienie jakiegokolwiek brudu na podłodze) 🙂

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Skrobak jest skuteczny w 50%, ale jeśli będziemy stosować go często, to filtr nie będzie się zapychać i przetrwa do 2 lat. Można go płukać, trzeba pamiętać o dokładnym suszeniu. Polecam taki serwis robić raz na miesiąc przy codziennym użytkowaniu sprzętu. Fakt, że mycie filtra skraca nieco jego żywotność, ale przynajmniej jest czysty i drożny. Obstawiam, że pojawią się zamienniki tańsze na AliExpress.

  3. Rad pisze:

    Dzień Dobry,
    Mam pytanie odnośnie modelu Bosch BBS1041RBA który ma elektroszczotke uniwersalną, ponieważ w domu mam podłogi z paneli i płytek (żadnej wykładziny i dywanu), czy ta uniwersalna zda egzamin czy jednak szukać z dodatkową szczotką do twardych podłóg. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jak sama nazwa mówi, to elektroszczotka do wszelkich zastosowań, a jedynie gorzej radzić sobie będzie z usuwaniem mikroskopijnego kurzu z podłóg twardych, ale to dosłownie minimalnie.
      Na Pana miejscu raczej poszedłbym w elektroszczotkę dedykowaną do podłóg twardych lub w wersję z jedną i drugą w zestawie.

  4. Ziomek pisze:

    Przecież piąta końcówka mieści się bezpośrednio pod bazą!

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Wtedy utrudnia wstawienie odkurzacza – może na ścianie nie byłoby problemu, ale w stojaku uniwersalnym nie dało się tego wstawić.

  5. gosc pisze:

    Jak z uchwytem ściennym? Jak mocno odstaje zamontowany tak odkurzacz od ściany?

  6. Ter pisze:

    Dzień dobry

    Czy mogę prosić Pana o polecenie odkurzacza z dobrą mocą i dosyć długą pracą jak Pan także pisze aby nie był zbyt ciężki.
    Będę wdzięczna za pomoc

  7. Rafał pisze:

    Bardzo dobry i wyczerpujący test, dziękuję. Mnie zniechęca ten system filtracji – po co super wydajne filtry (99.9% czy więcej) jak później przy opróżnianiu i czyszczeniu człowiek się nawdycha i ubrudzi…
    To mnie zniechęciło i raczej nie kupię tego odkurzacza – waga byłaby dla mnie do zaakceptowaniu. Również problematyczny jest banalny fakt braku elastycznej końcówki – szczególnie jeśli sam odkurzacz jest ciężki i niezgrabny w dotarciu do różnych zakamarków.
    Ciągle jeszcze nie znalazłem odkurzacza, który chciałbym kupić – technicznie chyba Dreame by mi odpowiadał – ale wsparcie w Polsce dla Dreame jest bardzo słabe.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Z tego co dowiedziałem się już po publikacji testu, Bosch szykuje dla tej platformy jakieś odjechane akcesoria i końcówki. Ponoć wszystko co mamy do serii 9 i 10 wykorzystuje tylko jedną stronę pinów w połączeniach elektrycznych, a ta druga strona jest właśnie przeznaczona pod te nowe, bardziej wymagające prądowo końcówki, więc pewne jest, że Bosch będzie mocno rozwijał ekosystem nowej platformy.

  8. Jacek pisze:

    Ta 10tka to trochę taki stereotypowo zaprojektowany produkt zza zachodniej granicy, gdzie pewnie nie wiedzą, że wytrzymałość można uzyskiwać nie tylko przez zwiększenie grubości materiałów i masy produktu. 😉
    A co do tego umieszczenia filtra przed silnikiem to pewnie główna składowa 10 letniej gwarancji. Ale przy tym systemie filtracji to w sumie nic dziwnego, jakby dali tylko płaski, materiałowy to zapchałby się przy pierwszym sprzątaniu. W Dreame jest płatki i większość czasu nie ma co robić, wydaje się, że brud w ogóle do niego nie dolatuje. No chyba że nie wiem, odkurza się w pozycji odwróconej albo wykonuje jakieś nienaturalne wstrząsy. 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jak dobrze zaprojektuje się separacje wielocyklonową to mało co leci na filtr płaski, a Bosch ma jeden cyklon oddzielający ledwie większe zabrudzenia, a realnie i tak robi to filtr z metalowej siateczki.
      Samsung ma normalnie zaprojektowaną filtrację i też daje 10 lat na silnik 🙂

    • Załamka pisze:

      Uff, jak dobrze, że w Polsce takie i nie tylko takie rzeczy wiedzą dzięki czemu jesteśmy potęgą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.


reklamaml