REKLAMA TP
, Newsy Płyty indukcyjne #linki-afiliacyjne

Za małe pola na indukcji? Poznaj płyty Cata z polem aż 40 cm średnicy!

Cata GIGA 600

Te artykuły także cię zainteresują:
Popularne produkty:

10 odpowiedzi do “Za małe pola na indukcji? Poznaj płyty Cata z polem aż 40 cm średnicy!”

  1. Misiek pisze:

    Mam ostatnie pytanie Panie Krzysztofie. Jeżeli w przypadku zakupu płyty indukcyjnej, która ma 4 jednakowej wielości kwadratowe pola po 21 cm, to czy na każdym z nich płyta złapie np mały rondelek o średnicy 13 cm czy jesteśmy skazani na używanie tylko i wyłącznie dużych garnków? Pytanie czysto teoretyczne z ciekawości. Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To zależy od płyty – w instrukcji każdy model ma podane minimalne średnice naczyń dla danej cewki. Zazwyczaj są to średnice od 12-12,5 cm dla pól octa 21×19 cm jak i okrągłych 21 cm średnicy.

  2. Misiek pisze:

    Myślałem jeszcze o tym modelu tylko ta jest błyszcząca ale ma kilka cewek na polu łączonym co Pan o niej sadzi względem tamtych matowych Bosch PIX631HC1E

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Dostajemy jeszcze lepsze pole łączone z 4 cewek owalnych, możliwość łączenia po 2-3-4, mniejsze martwe strefy między cewkami.

  3. Misiek pisze:

    Panie Krzysztofie, która lepsza: obie Boscha : PVQ61CHB1E czy PVS61AHC1 Eewentualnie Siemens ED61AHSC1E
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Rozwiązanie z 2 polami łączonymi jest nieco mniej praktyczne niż jedno łączone + 2 zwykłe okrągłe, no chyba, że gotuje się lub smaży w 2 patelniach grillowych na raz (lub innych naczyniach podłużnych).
      Slider z Boscha ma precyzyjnie nadrukowaną skalę 1-9 + połówki, czyli 17 poziomów – w mojej ocenie jest wygodniejszy od węższego slidera z Siemensa. A tak to jeden koncern, więc bebechy te same, obie mają sensory smażenia na 1 polu.

  4. Misiek pisze:

    Bardzo dziękuję Panu, Panie Krzysztofie za wyczerpującą odpowiedz. Gdybym jednak zapytał który sprzęt ma trwalszą elektronikę byłby Pan w stanie odpowiedzieć ewentualnie który będzie tańszy i łatwiejszy w naprawie? Zaznaczam że płyta będzie w granicach 2500 zł czyli Bosch seria 6 lub 8 i Electrolux wyższe modele. Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie ma rzetelnych danych rynkowych, którymi można poprzeć twierdzenie, że elektronika indukcji jakiegoś producenta jest najtrwalsza, nikt nie publikuje takich danych.
      Odpowiedzieć na to pytanie mogę jedynie subiektywnie, na podstawie własnego doświadczenia pracy w branży od 2015 roku, rozmów z serwisantami i dostępnych ocen/opinii.
      Jeśli ktoś twierdzi, że jedna z tych marek jest lepsza od drugiej, to ma Pan pewność, że nie stoi za tym żadna twarda statystyka.
      Gdy to już mamy ustalone, w mojej ocenie nie ma większych różnic w trwałości, cenie części, czy łatwości naprawy między tymi 2 koncernami – obie firmy prezentują jeden z najlepszych poziomów trwałości płyt indukcyjnych na naszym rynku (z pominięciem segmentu premium).
      Jeśli awaria nie zostanie spowodowana przez źle zaprojektowane meble, dające za słabą wentylację lub przepięcia prądu, to przeciętnie elektronika dobrych płyt indukcyjnych wytrzymuje ok. 6-7 lat, a koszt jej wymiany z usługą oraz częściami, często jest po prostu nieopłacalny, dlatego warto mieć AGD ubezpieczone w ramach ubezpieczenia nieruchomości – takie pakiety kosztują kilkadziesiąt zł rocznie, najczęściej obejmują sprzęty nie starsze niż 5 lat, choć i są takie do 10 lat. Trzeba tylko zwrócić uwagę na limity – ilości napraw rocznie i do jakiej kwoty, oraz co pokrywają. Ja mam do 5 napraw, każda do 1800 zł, pokrywają koszty dojazdu, robocizny i części.

  5. Misiek pisze:

    Witam Panie Krzysztofie po zakupie z Pana polecenia idealnej suszarki LG RC90 i genialnego robota Roborock Saros 10 R przyszedł czas na zakup indukcji 60 cm nablatowej. Proszę o polecenie czy lepiej Bosch czy Electrolux? Czy matowa czy połysk, płyta będzie pod siłe, jakie funkcje brać pod uwagę, wiem że w łączonych polach główna rolę gra ilość cewek. Która firma mniej awaryjna, z teorii stawiam na Bosch mam ich zmywarke lodówkę i są genialne natomiast Electrolux często płata figle, nie wiem jak jest w przypadku płyt indukcyjnych. Czy do tych matowych faktycznie jest sens dopłacać podobno gorzej się czyści bo są porowate a szkło gładkie, chodź Bosch podobno jest satynowy. Proszę o poradę

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Obie marki prezentują podobnie wysoki poziom w kategorii indukcji, w sensownych modelach mają ograniczoną pulsację, w miarę ciche wentylatory (jak na indukcję) i dobrze pomyślaną elektronikę, choć totalnie inaczej, więc to kwestia preferencji.
      Electrolux stosuje w dobrych modelach 2 rodzaje programatorów, każdy z 4 sliderami, ale starsze modele mają wersję ze skalą 0-14 z niepełnym nadrukiem, więc nie jest precyzyjnie. Nowsze mają skalą 1-9 i każda cyfra jest wypisana, więc możemy od razu wybrać właściwy poziom, bez zbędnego szukania palcem po suwaku. Bosch za to ma 1 slider z zaznaczonymi 9 poziomami mocy i połówkami za pomocą kropek, co finalnie daje skalę 1-17. Najpierw trzeba mu wskazać pole którym chcemy zarządzić i dopiero ustawiamy. Zwolenników obu rozwiązań jest mniej więcej tyle samo, osobiście wolę 4 precyzyjne slidery niż 1, ale to mocno indywidualne. Electrolux ma też inne podejście do układu cewek – mają większe pola łączone od Boscha, praktycznie na całej głębokości płyty, elektronikę dają po prawej. Bosch elektronikę ma wycentrowaną, przez co jest mniej miejsca na cewki po lewej, więc jeśli szukać najlepiej zagospodarowanej cewkami płyty – będzie to Electrolux. Bosch za to ma najlepiej działający sensor smażenia PerfectFry i spory wybór indukcji z polami łączonymi z większej ilości cewek 4-9.
      Co do szkła to dziś mamy boom na szkło w macie i mi osobiście bardzo się podoba, faktycznie mniej na nim widać zarysowań, czy odcisków palców, ale jest nieco droższe, wybór płyt jest też sporo mniejszy, a do tego mają one problem tłustymi zaciekami – ciężko usuwa się smugi po tłuszczu z matowej powierzchni – świetnie to pokazali na kanale YT sklepu piekarnikiparowe.com.
      Niestety nie ma prostej odpowiedzi na Pana dylematy – kupić to i to, a będzie dobrze. Musi sam Pan ocenić co dla Pana jest wygodniejsze i bardziej intuicyjne (sterowniki), z jakich naczyń Pan korzysta lub chce korzystać w przyszłości (rozstaw cewek zwłaszcza na polu łączonym), czy wykorzysta Pan dodatki takie jak czujniki gotowania lub smażenia, a także kwestię wykończenia – mat, czy połysk. Wszystko ma wady i zalety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.


reklamaml