Na polskim rynku debiutuje nowa pralka typu slim – to model X9 od marki Haier. Obudowa jest w kolorze antracytowym, a sama pralka prezentuje się bardzo dobrze.
Chińska marka Haier już rok temu na targach IFA 2025 pokazała nową linię stylistyczną pralek pod nazwą X11 i wprowadziła ją w kwietniu 2025 roku na polski rynek.
Jeszcze w tym samym miesiącu wystartowali z grubą promocją – dawali za zakup pralek z serii X11 500 zł do Rituals.
W połowie wakacji Haier wprowadził dwie nowe serie pralnicze – X9 i X7, a najbardziej interesującym modelem jest nowa pralka slim Haier X9 HW90-B14387GTUPL o głębokości po blacie 42,5 cm i całkowitej 50 cm.
Co wiemy o Haier X9 HW90-B14387GTUPL?
Obudowa jest w kolorze antracytowym, a sama pralka prezentuje się bardzo dobrze. Względem poprzednich serii iPro 5 i 7 nie ma zaokrągleń panelu, czy maskownicy drzwi, wszystko jest tu proste.
Haier X9 HW90-B14387GTUPL ma najwyższą klasę energetyczną A – zużywa 37 kWh prądu na 100 cykli programu ECO, a na 1 cykl tego programu potrzebuje 42 l wody. Maksymalne obroty wirowania to 1400, a głośność pracy nie przekracza 70 dB.
Wsad to spore 9 kg, a pozostałe wymiary są standardowe – 85 cm wysokości i 60 cm szerokości. Waga pralki to 65 kg, a na silnik inwerterowy Direct Motion , bezpośredni, pozbawiony paska i koła pasowego dostajemy aż 25 lat ograniczonej gwarancji.
Podobnie jak w pełnowymiarowej serii X11 mamy tu technologię przepływu powietrza utrzymującą świeżość prania po zakończonym cyklu nawet do 12 h. Nie zabrakło funkcji parowych – od odświeżania parą po programy higieniczne z dodatkiem pary.
Haier chwali się zastosowaniem zaawansowanych algorytmów AI dla idealnych efektów prania i oszczędności zużycia prądu oraz wody, a już sama klasa energetyczna wykracza o 25% względem wymogu klasy A. AI to też system DBS redukujący hałas i wibracje, funkcja czyszczenia bębna i uszczelki oraz kilka cykli opartych o sztuczną inteligencję.
Pralka ma też opcję wskazania 1 z 6 rodzajów plam, a cykl zostanie tak skonfigurowany, aby jak najdokładniej ją usunąć. Bęben ma strukturę Pillow Drum, więc jest delikatny dla ubrań. Rozszerzeniem funkcjonalności jest aplikacji hOn oferująca 60 dodatkowych programów, statystyki zużycia prądu i wody, a także zdalne sterowanie.
Coś, czego nie spotyka się w pralkach slim często to oświetlenie bębna – ten model je ma. Nie brakuje też typowych opcji, jak dodatkowego płukania czy prania wstępnego, a panel sterowania wreszcie ma polskie napisy!
Fajna promocja na start
Nowy model dostępny jest w sklepie RTV Euro AGD w cenie sugerowanej 3399 zł, ale do 1 września został przeceniony do kwoty 3099 zł, a płatność można rozłożyć na 20 rat 0% z odroczeniem spłaty do listopada.
Szukasz dobrej pralki lub suszarki?
Jeśli szukasz sprawdzonego, polecanego modelu, zerknij na naszą listę najlepszych pralek oraz zestawienie najciekawszych suszarek do ubrań dostępnych w polskich sklepach.
Jeśli liczy się każdy grosz, z pewnością przyda Ci się nasze zestawienie pralek, które zużywają najmniej prądu.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.










Opieszałość serwisu to chyba teraz Norman kupiłem ostatnio pralkę Amica tłucze jak młot pneumatyczny był serwisant stwierdził że to tak ma być producent odpisał że Pralka jest sprawna pokazałem filmik w sklepie jak to tłucze podczas wirowania i mają odebrać pralkę i zwrócić pieniądze
Niska jakość obsługi posprzedażowej, brak bliskiego magazynu z częściami i zrzucanie winy na posiadacza to standard dla większości serwisów.
Sąsiadka ją kupiła i zawołała żeby się pochwalić. Robi wrażenie. Włożona w szafę jest tak cicha i stabilna że patrzyliśmy razem czy to na pewno wiruje. Jak moja się rozkraczy to już wiem, że chcę taką albo ciut większą.
Czy warto kupić ? Szukam wersji slim ,rozważam jeszcze: LG Vivace R700 F2W9S72YZ Slim 9kg 1200obr/min .Podobno elektronika w Haier płata figle ,LG pewniejsza ?
W seriach iPro 5 i 7 były początkowo problemy z elektroniką, ale to już dawno rozwiązano, a seria X9 to też inne panele sterowania.
LG to ich flagowy model slim na koniec wakacji. W tym roku będą wprowadzać sporo nowych pralek, ale dokładnych terminów nie znam.
Ogólnie LG ma super pralki, jedynie mają problem z wadą fabryczną głośnego wirowania, której nie da się rozwiązać inaczej niż wymiana na inną – ryzyko trafienia w wadliwą niestety jest, co też widać po opiniach w sieci i wściekłych klientach LG na YT i FB, a także komentarzach u nas.
Zaryzykować i brać Haiera? ,mniejszy rozmiar mnie przekonuje na głębokość ,podobno łożyska też demontowalne jak w LG,ale jednak użytkownicy narzekają na opieszały serwis i mam obawy ,że jak wsadzę pod blat drewniany w łazience to producent będzie kwestionował ewentualne zgłoszenie reklamacyjne…
Serwis tych marek chińskich jest faktycznie słaby, ale z roku na rok coś tam poprawiają, choćby tworząc magazyny części w UE – nie z własnej dobrej woli, ale szykując się do unijnych, nowych przepisów wchodzących za 1,5 roku.
A to nie jest wada przeciwwagi druga sprawa iż problem z wirowaniem to nie tylko jego głośność, ale również zatrzymywanie na pewnym etapie i brak dokończenia cyklu prania.
Rozmieszczenie mas dotyczy głównie przeciwwag, ale i całego projektu tego dość dużego zbiornika z bębnem 68 l – tak twierdzą serwisanci.
czyli wada projektu a LG produkuje wadliwy produkt i mamy koło zamknięte.