REKLAMA TP
, Newsy Whirlpool Zmywarki

Premiera nowej serii zmywarek Maxi Space firmy Whirlpool!

Whirlpool W8I HP42 L Maxi Space

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

12 odpowiedzi na “Premiera nowej serii zmywarek Maxi Space firmy Whirlpool!”

 1. Piotrek pisze:

  Panie Krzysztofie,

  czy ta zmywarka posiada zawiasy ślizgowe? Według Pana tekstu rozumiem że nie, ale Media Markt podaje w specyfikacji produktu informacje o „zawiasach fixed”. Jak to w końcu jest?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Whirlpool W8I HP42 L
   Zawiasy ślizgowe (przesuwne) w nowym nazewnictwie marki (modele W6, W7, W8) to litera S na końcu, czyli ten ich nie posiada.
   Pozostałe rozkodowanie:
   W – Whirlpool
   8 – nowy kosz Space Clean, dysze PowerCleanPro
   I – zintegrowana do zabudowy
   H – zmywarka
   P – nazwa panelu sterowania
   4 – klasa C
   2 – 42 dB

 2. krysz pisze:

  jak maja sie nowe zmywarki whirpoola do boscha z top10, warto je kupic czy nie wiadomo jak beda sie sprawowac?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Zmiany polegają głównie na kwestiach praktycznych, więc nie będą to gorsze sprzęty niż poprzednie serie WH (WIO i WIP, lub ich wariacje), może być tylko lepiej. Porównania do BSH zawsze są trudne, bo podobne parametry i wyposażenie co w WH za 2800 zł, w BSH znajdziemy za 4-5k zł i jeszcze czegoś nie będzie… Pod względem awaryjności ciężko o lepszy sprzęt od zmywarek Boscha/Siemensa – przykładowo w 2022 roku serwisy tego koncernu wyjeżdżały do awarii zmywarek ok. 1400 razy, więc jak na producenta, który jeszcze niedawno miał ponad 50% rynku zmywarek w PL (w ostatnich 2-3 latach spadło im dość mocno), to stosunkowo śmieszna ilość zgłoszeń serwisowych, a dodam, że sprzedają dziesiątki tysięcy zmywarek rocznie, a serwisy jeżdżą zarówno do zmywarek 2-3 letnich, jak i do takich 10-15 letnich.

 3. Piotr pisze:

  Dzień dobry Panie Krzysztofie,
  Na stronie ME oraz whirlpoola pojawiły się nowe zmywarki z koszem space clean i nie tylko. Wygląda na to, że whirlpool wymienia całą linie zmywarek.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Dokładnie tak – choć to będzie długi proces, sklepy mają ogromne zapasy starych modeli, a do tego coraz więcej sieci ma problem z płatnościami i sytuacją finansową, więc pewnie pełną ofertą wraz z modelami na wyłączność dla danych sieci zobaczymy dopiero po wakacjach.

 4. Adamo023 pisze:

  Sam projekt trzeciej szuflady zaskakujący, w końcu jakieś mądrzejsze wykorzystanie. Natomiast same programy, po analizie instrukcji obsługi, nie wnoszą niczego nowego, głównie długie programy operujące między 50 a 60 stopni i czasy mycia powyżej 1,5 godziny. Na jednym z programów zużycie wody ma wahanie nawet do 24 litrów co jest zaskakujące, ale w negatywną stronę.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   O tyle, że podzielili auto na 3 osobne programy, cudów w krótkich programach nie można się spodziewać przy aktualnej technologii mycia zmywarek domowych.

 5. Bartek pisze:

  Ja tam czekam aż zrobią wreszcie prawdziwie wyższa zmywarkę. Przy zabudowie o wysokości 90cm, blat zaczyna się najdalej na 86. Tymczasem zmywarki nadal uparcie 82. 4 cm marnują się na powietrze.
  Wiem że nie tylko ja mam ten problem.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Zmywarki XXL ma BSH w ofercie – 86,5 cm wysokości. Na polskim rynku są też ich modele pod brandem IKEA, a tak to reszta producentów nie bawi się w inne wysokości niż 80,5-82 cm.

 6. Piotr pisze:

  Dzień Dobry,
  Czy wie Pan kiedy spodziewać się wyższych modeli z serii MaxiSpace?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Premiera tego modelu była bez zapowiedź, WH ma bardzo słaby marketing, więc nic nie wiemy, jedynie tyle, że trochę poczekamy na pojawienie się ich w Euro i w ME.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


reklamaml