REKLAMA TOP
środa, 20 lipca 2022, Szymon Marcjanek

Kupujesz pralkę lub pralko-suszarkę Whirlpool? Dostaniesz fajny prezent!

1
fot. Whirlpool

0 odpowiedzi na “1”

 1. tomi pisze:

  Witam Panie Krzysztofie

  Mam pytanie odnoście pralko-suszarki. Jaką by Pan polecił cena nie gra roli. Słyszałem że lepiej kupić osobno pralkę i suszarkę ale u nie z miejscem słabo.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Zawsze lepiej kupić osobne dwa sprzęt, a pralko-suszarka to ostateczność jak nie ma miejsca i nic się nie wykombinuje. Najlepsze to te z pompą ciepła, czyli Electorlux/AEG za 5000 zł – są dość awaryjne (skomplikowana konstrukcja), ale jako jedyne 2w1 suszą z pompą ciepła, czyli w niskich temperaturach. Z normalnych dobre ma LG, zwłaszcza serie V700 i V900, niezłe są wyższe modele Boscha/Siemensa.

   • tomi pisze:

    no własnie u mnie problem z miejscem a dla samego faceta jeszcze prasować, a tak wygodniej a co Pan powie o LG pralko-suszarce?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

     Temat wałkowany 100 razy… Pralko-suszarka to opcja ostateczna, jak nie ma jak zmieścić osobnych sprzętów. Z LG najlepsze są te z serii V700 w okolicy 3000 zł, choć właśnie widzę, że wróciła do dostępności ich pralko-suszarka z pompą ciepła z linii Signature LSWD100E – cena kosmos 8999 zł, ale sprzęt dużo lepszy od Electroluxa/AEG z PC. To jedyny taki sprzęt na rynku – ma 6 amortyzatorów, gdzie normą są 2, super cicha, duży wsad prania i suszenia, jakościowo poza ligą sprzętów dostępnych w PL.

 2. Tomi pisze:

  Witam Panie Krzyśku jeszcze raz. Jest mała zmiana wcześniej mi Pan polecił płytę gazową ale wszyscy na mnie krzyczą że do drewnianego domku tylko indukcja co Pan by polecił w tej kwestii szer 60 cm. Czy Elektrolux czy coś innego. Wiadomo ma się nie psuć i ma być ekonomiczna hehe.

  pozdrawiam

  Tomek

 3. tomi pisze:

  Witam Panie Krzyśku. A wracając do płyty indukcyjnej jaka jest najlepsza? Obecnie jestem przy elektroluxie eiv644 może bosch siemens? coś innego? oczywiście 60 cm

  pozdrawiam

 4. tomi pisze:

  czy lepirj eiv654 ?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   To model z 1 polem łączonym z 4 cewek owalnych – pole jest dłuższe, równomierniej podgrzewa – to wyższy model od EIV644 , tylko pytanie czego Pan potrzebuje – 2 pół łączonych, ale krótszych, czy 1 dłuższe wystarczy?

 5. Tomasz pisze:

  nie zastanawiałem się nad tym zawsze miałem gaz czyli 4 palniki i tyle.

 6. Tomasz pisze:

  Witam Panie Krzysztofie jeszcze raz. Zmiana koncepcji nastąpiła. Czy może mi Pan doradzić jaka jest najlepsza normalna pralka na dzień dzisiejszy czyli bez suszarki. Cena nie gra roli. Aczkolwiek aby była super i ekonomiczna prąd/woda. może być klasyczna jak i ładowana od góry.

  Z góry dziękuje

  Tomek

 7. Tomasz pisze:

  Witam Panie Krzysztofie.
  Odzywam się dość późno bo prosze sobie wyobrazić że dopiero teraz mi do domu prąd podłączyli po 2 latach hehe ech…
  I chciałbym aby Pan zerknął na moją listę agd które wtedy razem a bardziej Pan mi dobierał. Bo być może pojawiło się coś nowszego lepszego.
  1. Piekarnik EOE7P31Z SenseCook
  2. Płyta Electrolux EIV644 lub EIV634 nie wiem jeszcze która
  3. Lodówka LG GBB92MCBAP
  zmywarkę i okap już kupiłem te które mi Pan doradził.
  Nie wiem jaką pralkę kupić dobrą i czy nie lepiej pralko suszarkę( LSWD100E )? cena nie gra roli.
  pozdrawiam
  Tomek

  • Tomasz pisze:

   A jeśli chodzi o sama pralkę co Pan poleci?

   • Krzysztof Kulikowski pisze:

    To już wybór dużo większy – najlepsze pralki na rynku robi Asko i Miele z lekkim wskazaniem na tych pierwszych.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   To nadal dobry i polecany zestaw. Lodówka zyskała od tego czasu kilka innych wersji w LG z klasą A. Pralko-suszarka LG Signature LSWS100E z pompą ciepłą to kozak sprzęt w kosmicznej cenie – najlepsza pralko-suszarka na naszym rynku, do premiery nowszej wersji 😀

 8. Tomasz pisze:

  a może Pan podać jakieś modele warte grzechu?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Asko ma 3 serie pralek różniące się głównie wielkością wyświetlacza, ilością programów i dodatkami. Flagowa jest seria Style jak Asko W6098X.S/3 . Nieco tańsza jest seria Logic jak W4086C.W/3 i W4096R.W/3 , a podstawowa to linia Classic i te są najszerzej dostępne, w tym w Media Expert.

 9. Tomasz pisze:

  WItam

  Pralki Asko w cenie prawie tej pralko suszarki od lg za 9999

  A jaką Pan poleci pralkę Miele?

  Tomek

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Pralki Asko mają zbliżone ceny do swoich odpowiedników Miele produkcji niemieckiej i najdroższych polskiej – podstawowe jak ASKO W2084C.W jest za ok. 4600 zł, a ASKO W2086R.W za ok. 5100 zł.
   Miele warto brać z serii 125 Edition – mają opcję darmowego przedłużenia gwarancji do 4 lat i prawie 5 miesięcy, czyli mniej więcej od modelu Miele WWB 380 WCS w górę, czy Miele WWB680 WCS .

 10. Tomasz pisze:

  Może inaczej. Którą pralkę by Pan kupił dla siebie….

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Gdyby budżet był dobry to pewnie kupiłbym Asko – bardzo jestem ciekaw tych sprzętów, a jeśli iść w coś bardziej znanego to Miele 660 i 680.


reklamaml