REKLAMA TP
poniedziałek, 16 stycznia 2023, Szymon Marcjanek

Najlepsze lodówki na polskim rynku. Te 10 modeli warto kupić w 2026 roku

6. Beko B5RCNA406LXBW
Beko B5RCNA406LXBW

0 odpowiedzi do “6. Beko B5RCNA406LXBW”

  1. Hawk pisze:

    Cześć, proszę o polecenie lodówko-zamrażarki wolnostojącej w kolorze srebrnym/szarym do mieszkania pod wynajem.

    Budżet: do 2500 zł, im mniej tym lepiej.
    Wymagania: max 70 cm szerokości, max 203 cm wysokości, max 300 l pojemności.
    Preferencje: zależy mi na bezawaryjności, łatwym serwisie i możliwie cichej pracy; No Frost mile widziany (ale nie musi, jeśli mocno podnosi cenę).

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Hmmm, max 300 l pojemności? To żadna lodówka o typowych wymiarach combi 60 cm szer. i 185-203 cm wysokości, jedynie jakieś mikrusy 170 cm wys. i 54-55 cm szerokości będą jak AMICA FK4015T.2FZTHD
      Dobre lodówki zaczynają się od 185 cm wysokości i 59,5 cm szerokości, wszystkie mają No Frost – do 2500 zł można kupić porządną lodówkę LG.
      Lodówka będzie stać we wnęce meblowej, przy ścianie, w częściowej obudowie?

  2. Hawk pisze:

    Co mi odpowiedz nie działa. Przepraszam, chodziło mi o to aby lodówka nie była zbyt ogromna a to 300 l tyczyło się chłodziarki.
    Lodówka wolno stojąca bez ograniczenia miejsca

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To najlepiej celować w LG, aktualnie nie ma jakiś wybitnych promocji, ale w budżet wchodzi LG GBBSJ20EPY – są też modele 186 cm wysokości i te nowe serie GBBSJ mogą być obudowane, stać przy ścianie lub we wnęce meblowej.

  3. Lecho pisze:

    Dzień dobry

    Która lodówka będzie najlepsza:

    LG GBV7280AMB

    LIEBHERR KGNSD 57VC03

    Bosch KGN392LAG

    Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      LG i Bosch najoszczędniejsze, LG najpojemniejsze i najlepiej wyposażone, więc dla mnie wybór prosty 🙂

  4. Jurek pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie,staram się czerpać rady z Pana komentarzy,Obecnie posiadam wolnostojącą lodówko- zamrażarkę gorenje HZS 2866 model K287MLB seria nr.40630008, która wymaga już zastępstwa.Proszę o polecenie coś w tym stylu ,najlepiej w kolorze czarnym matowym .Muszę ją zmieścić we wnęce ,która ma tylko 155cm. wysokości a szerokości :63cm. Stara gorenje mieściła się idealnie. Budżet do 3000zł.

  5. Tomasz pisze:

    Dzień dobry, Panie Krzysztofie rozważam HISENSE RF5S454GMFE , przeraża troche zużycie energii-kat. E, jest alternatywa? Z góry dziękuję za pomoc

  6. Jurek pisze:

    Bardzo dziękuję Panu za wskazówki co do wyboru odpowiedniego rodzaju lodówki .Pozdrawiam.

  7. Anna pisze:

    Dzień dobry, chciałabym kupić wytrzymałą bezusterkową lodówkę wolnostojącą. Nie zależy mi na wyglądzie, design lub innych ,,bajerach” 🙂
    Lodówka ma działać długo i może dobrze by było gdyby nie żarła prądu. I żeby nie była za droga czyli nie przepłacać za zbędne rzeczy, a skupić się na najważniejszych parametrach.
    Bardzo proszę o pomoc

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Musimy ustalić kilka kwestii – typowa dobra lodówka ma ok. 59,5-60 cm szerokości, 65-69 cm głębokości i 185-203 cm wysokości, większość wymaga zachowania przestrzeni na wentylację wokół – czy taka będzie ok.
      Proszę też określić kolor frontu.

  8. Tomasz pisze:

    Panie Krzysztowie szukam lodówki no frost do 200 cm problem leży w głebokości do 59 cm nie wiecej przez ustawienie w kuchni wybrać sharp amica hisense czy beko nie wiem ktorą markę wybrać bo chyba z innych marek o tej głebokości nic nie znajdę

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      200 cm równe? Większość modeli ma jednak 201-203 cm, więc wybór ograniczy się dość mocno…
      Jeśli 200,4 cm jest ok to ma Pan do wyboru 3 modele Hisense:
      RB440N4GBE
      RB440N4GBD – ta najlepsza – klasa D
      RB440N4WFE
      Należące do tego koncernu Gorenje ma całą serię lodówek 59,2 cm głębokości, dostępne główne w Neonet i tu najlepiej wypada GORENJE NRK620CA2XL4 w klasie C.
      Potem z 185-6 cm wysokości jest seria Hisense PureFit – opisałem ją tutaj.

  9. Anna pisze:

    Dzień dobry, kolor frontu nie jest taki ważny, ale na czarnym to chyba było by wszystkie palce widać.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Ok, skoro nie wspomina Pani nic o wymiarach to zakładam, że może być ok. 2 m i ma Pani sporo miejsca na wentylację lodówki. Jedne z lepszych lodówek robi LG.
      W dobrej cenie kupić można LG GBV7280DPY w klasie D – 2599 zł.
      W klasie C mamy teraz LG GBV7270CEV za 2995 zł
      Jeśli chce mieć Pani lodówkę maksymalnie oszczędną, to LG w klasie A kosztuje 3799 zł – LG GBV7280AEV .

  10. Michał pisze:

    Dzień dobry, Panie Krzysztofie a jaka lodówko-zamrażarka wolnostojąca będzie maksymalnie cicha i beżowa 🙂 szerokość nie ma znaczenia, wysokość jakieś 180cm, budżet to tak w granicach 6 tys. ale wiadomo jak będzie jakaś co jej zupełnie nie słychać i beżowa to rodzice wyłożą każde pieniądze 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      W beżu nie ma zbytnio wyboru:
      CANDY CNCQ2T518EC – tani model z NoFrost ale tylko 55 cm szerokości, więc mała pojemność, no i 38 dB.
      SAMSUNG BESPOKE AI RB38C7B5D39 EF – w pięknym satynowym beżu (wymienne panele frontowe), dobrze wyposażony model, na papierze 35 dB, ale realnie każdą lodówkę NoFrost z kompresorem inwerterowym będzie trochę słychać i są to zupełnie inne dźwięki niż w starych lodówkach, a Samsung należy do tych głośniejszych.
      GORENJE NRK6202AC4 – porządny, stary model, dobrze wyposażony, z ładnym frontem, bez bajerów i mimo głośności 38 dB na papierze, to są jedne z cichszych lodówek. Występuje też w wersji retro Gorenje NRK6202CLI .
      Następnie mamy kiepskie lodówki w stylu retro:
      AMICA FK2965.3GAA – stary typ bez NoFrost, zwykły kompresor tłokowy, więc chodzi jak stare lodówki, tylko 55 cm szerokości, raczej nie kupowałbym…
      VESTFROST VR-FB373-2E2BG – turecki Vestel zapakowany w logo marki, która kiedyś podchodziła pod premium i cena x3 – trzymać się z dala.
      SMEG FAB32LCR3 – marka premium i kultowy design, więc cena kosmiczna, a innych zalet poza designem niestety brak.
      Podsumowując bezpiecznym wyborem będzie słoweńskie Gorenje lub można postawić na sprawdzonego i popularnego Samsunga – zaoferuje większą pojemność, bajery jak funkcje smart, ale będzie głośno.
      Warto brać też pod uwagę, że różnice sklepy nazywają kolory – kremowy i beżowy to dla nich często to samo…

  11. Doki pisze:

    Panie Krzysztofie potrzebuje lodówki do 60 cm głębokości czy to dobry wybór Lodówka HISENSE RB3K330SAIC 330l czy RB390N4AC2 albo RB3K330SEIE mam dylemat między nimi czy warto dopłacić lodówka będzie stała pomiędzy szafkami z tyłu będzie 5 cm po bokach 3 cm

  12. Małgorzata pisze:

    Panie Krzysztofie, a jak Pan ocenia lodówkę HISENSE RB5B280SSWC w porównaniu do tej Hisense RB5K330GSFC z Pana powyższego rankingu?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Pierwsza to lodówka do zabudowy, druga to sprzęt do obudowy. Różnica w rozmiarze, pojemnościach, fakcie, że druga jest wykończona z frontu i nie ma możliwości montażu frontu meblowego – to zupełnie inne typy lodówek i obie są świetne.

  13. Doki pisze:

    RB5B280SSWC kupiłem tą lodówkę jest cicha moja wczesniejsza była zdecydowanie głośniejsza i jest ładna w środku przód ze stali szkoda tylko że boki z tworzywa plastiku ale teraz to chyba.Testuje czy bedzie dobrze chłodzić jak ją załaduje żywnością agregatu nie słyszę jedynie wiatraki.Te wszystkie modele pure fit róznią się zużyciem energii i kolorem reszta praktycznie taka sama Czas pokaże czy było warto bo zawsze kupowałem boscha.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To jedna z lepszych lodówek do zabudowy na naszym rynku, nie licząc segmentu premium – świetne wyposażenie, dobra specyfikacja, zawiasy nożycowe.

  14. Doki pisze:

    Panie Krzysztofie czy te lodowki hisense RB3 a RB5 do obudowy róznią się jakością czy oby dwie to średnia półka?bo róznice to czesto 300-400 zł

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Różnią się serią, czyli wyposażeniem wnętrza, wykończeniem, więc w związku z tym funkcjonalnością. Te z ciemnym wnętrzem kosztują więcej od tych z białym. Jakościowo to mocna, średnia półka lodówkowa – spokojnie mogą konkurować z Samsungiem, wypadają lepiej od Beko, czy Whirlpoola.

  15. Tonek pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie. Będę niedługo szukał lodówki do wnęki o wymiarach 60-62cm głębokości i 65 szerokości. Wysokość nie ma ograniczeń. Lodówka ma mieć w miarę małe zużycie prądu. Wolę teraz więcej dopłacić niż później płacić za zużycie.

  16. Nati pisze:

    Witam
    Zastanawiam się pomiędzy modelami Hisense RB5K330GSFC , a Hisense RB3K330SAFC , wg opisu różnią się kolorem wnętrza i tym, że jedna z nich ma powlokę antybakteryjną. Na czym ta powłoka polega i czy warto dopłacić? Obecnie równica w jednym ze sklepów to 300 zł, ale po za promocją to różnica 600 zł. Proszę o poradę.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Obie mają powłokę antybakteryjną, praktycznie jak każda lodówka, różnicą się tylko kolorem wewnętrznym plastików, droższa po prostu wygląda po otwarciu bardziej premium, funkcjonalnie to ten sam, niezły sprzęt.

  17. Karol pisze:

    Witam
    Jaka lodówkę by Pan polecił ? Zależy mi na kolorze białym i głębokości max 60 cm i wysokość ok 2m , te lodówki Amica z rankingu są za niskie

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Realnie ma Pan tylko 1 lodówkę do wyboru GORENJE NRK6202AW4 – 1999 zł, 59,2 cm głębokości, 201 cm wysokości, NoFrost, praktyczne wnętrze, produkcja serbska (własna Gorenje). Pozostałe o takiej głębokości i wysokości to wersje szare, grafitowe i czarne.

  18. Karol pisze:

    Dziękuje , zakupiona, kolejny raz Pan pomógł 🙂

  19. Tomasz pisze:

    Jaka by Pan lodówkę polecił o dowolnej wysokości 60 szerokości i glebokosc wnęki to 62cm, może ewentualnie trochę wystawać. Klasa zużycia przynajmniej C. Kolor raczej srebrny,lub inny ciemny.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To ustalmy jak bardzo może wystawać 😀
      Typowe lodówki mają 65-69 cm, najlepsze w jeszcze normalnej cenie jak LG, to ok. 68 cm, czyli z wnęki 60-62 cm będą wystawać o grubość drzwi. Tak może być czy jednak celuje Pan w modele o głębokości ok. 60 cm, aby zlicować je z frontami meblowymi/wnęką?

  20. Tomasz pisze:

    Nie mogę odpowiedzieć w tym samym wątku. Lodówka nie musi się licowac z meblami, ale mam dość wąska kuchnie i po drugiej stronie drugie meble, więc razem z przestrzenią za lodówka max to około 70-72cm.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To jak lodówka może być o normalnej głębokości, ale będzie miała mało miejsca po bokach, to celowałbym w nowe modele LG jak LG GBBS726AEV w klasie A za 3899 zł – wymaga tylko kilku cm z tyłu, taniej są modele w niższych klasach energetycznych:

  21. Kamil pisze:

    Dzień dobry. Czy lodówka GBBS727AEV w cenie 3 349 to dobry wybór?

  22. Kamil pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie. Przepraszam za długi brak odpowiedzi. Na stronie LG da się połączyć kupon z Kauflandu 10%, kupon na nowe konto i jeszcze chyba kupon za zwrot starego sprzętu i wychodziło około 3300 za gbbs727aev.

  23. Michał pisze:

    Dzień dobry,

    Szukam lodówki wolnostojącej o szerokości 60 cm. Zależy mi na możliwie małych odstępach po bokach.
    Obecny faworyt to HISENSE RB5P410SAFC ze względu na dużą pojemność i chyba całkiem dobre wyposażenie. Czy jest jakas ciekawa alternatywa w kolorze czarnym/grafitowym? Lodówki Samsung Bespoke i LG wszystkie chyba wymagają odstępów po bokach ok 5 cm z każdej strony? Z kolei Bosch to już ponad 25 mniej litrów w zamrażarce.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nowe LG nie wymagają przestrzeni po bokach, tylko stare GBV, a nowe GBBSJ i GBBW już nie i to są porządne lodówki, choć i wskazany Hisense nie będzie złym wyborem – ma co trzeba.

  24. Magda pisze:

    Czy lodówka GBBSJ20EEP to dobry wybór?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Ogólnie to dobra lodówka, ale nie w cenie 2799 zł – to sprzęt podstawowy w klasie energetycznej E – za te pieniądze spokojnie kupi się klasę C z lepszym wyposażeniem i też w grafitowej stali szczotkowanej: LG GBBS323CEV

  25. Monika pisze:

    Dzień dobry. Mam mało przestrzeni w kuchni dlatego potrzebuję lodówki z jak najmniejszą konieczną przestrzenią po bokach. Czy może mi Pan polecić lodówkę w czarnym kolorze o głębokości 60 cm i szerokości do 65 cm. Nie udało mi się znaleźć lodówki, która by tu pasowała w klasie energetycznej A, najlepszym wyborem wydaje się Hisense RB5K330GSFC PureFit .

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      W klasie A, do obudowy bez potrzeby zostawiania przestrzeni po bokach jest kilka lodówek, ale o standardowej głębokości 66-68 cm (LG, Bosch, jeśli ma to być 60 cm, to już sama Pani wskazała właściwy model.

  26. ZYBI pisze:

    Dzień dobry,cały sprzęt wymieniony dzięki Panu oprócz lodówki.
    1.wys 186cm
    2.szer 59.5
    3.głębokość, może wystawać o
    grubość drzwi tylko drzwi
    lodówki otwierając się muszą
    licować z bokiem lodówki
    4. kolor biały srebrny
    jasnoszary
    5. Nie może,,oddychać,,bokami
    wchodzi na wcisk dosłownie
    aż boki lekko szorują dla
    tego poproszę też o wąskie
    ale nacisk na 59.5 chodzi o
    pojemność.
    6. Co Pan sądzi o marce Liebherr nigdzie nie są polecane przez Pana.
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Zbyszek

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      O Liebherze pisałem nie raz – serie wyposażone w komory BioFresh to jedne z najlepszych lodówek na rynku, jak nie najlepsze, ale swoje kosztują – 7000-9000 zł.
      Jeśli ma to być coś w bardziej normalnej cenie i do obudowy, to trzeba celować w nowe modele LG jak GBBS716CPY – 3100 zł, dobre wyposażenie, licuje się przy otwieraniu.
      Dalej już głównie lodówki promowane jako do obudowy (nie mylić z do zabudowy), czyli Bosch PerfectFit, Hisense PureFit, itp.

  27. Magda pisze:

    Dzień dobry,
    Czy znajdę lodówkę którą mogę obudować meblami z zachowaniem jak najmniejszych szczelin o wysokości 2m oraz czarnym szklanym frontem? Zależy mi też na dobrej jakości produktu.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      BOSCH KGN39LBCF – to model PerfectFit w czarnym szkle, więc można ją tak budować, choć jak na cenę, mogłaby mieć komorę zerową i jakość składanej półki też nie należy do najlepszych.
      LG GBB72BM9DQ – w teorii producent zaleca zostawienie przestrzeni, ale w praktyce to lodówka z radiatorem zew. z tyłu, więc też można ją obudować, zostawiając po bokach po kilka mm luzu i pamiętając aby zostawić co nieco z tyłu i nad lodówką – dużo lepsze wyposażenie, pojemności i jakość plastików niż w Boschu.

  28. Jakub pisze:

    Jaką lodówkę poleciłby Pan najlepiej białą ewentualnie inox, wysokość koło 180, szerokość maks 60. głębokość też koło 60, klasa energetyczna przynajmniej C. Najfajniej coś jak HISENSE RB440N4ACA tylko niższa. Jeśli chodzi o cenę to dobrze byłoby zamknąć się do 3000, a jeszcze lepiej koło 2500. Gdyby nie były czarne to zastanawiałbym się pomiędzy HISENSE RB3K330SAFC a AMICA FK299TG.2FXHC .
    Z innej beczki gdyby miał Pan polecić pralkę slim (do 50 cm głębokości brutto) do 2000 zł z silnikiem inwerterowym a najlepiej direct drive to którą? Myślę nad HISENSE Seria 5I WF5I8043BWF lub tańszą HISENSE WF3V8023BWS

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      180 cm to lodówki najniższej klasy i jakości jak ta Amica – to 54 cm szerokości, takie kupuje się tylko gdy miejsce w kuchnii na inną nie pozwala.
      Porządne modele zaczynają się od 185 cm wysokości i większość współczesnych lodówek ma głębokość od 65,8 cm do 69 cm, czyli zazwyczaj wystają o grubość drzwi z uszczelką, z typowej linii meblowej 60 cm gł. Wskazany Hisense jest świetny to linia PureFit, więc może być obudowana meblami, występuje w wersji białej HISENSE RB3K330SEWE z klasą E, jak i srebrnej HISENSE RB3K330SEIE też E. Instnieje wersja szara w klasie C, ale chwilowo jest mniej dostępna – HISENSE RB3K330SAIC i to jest jedyny znany mi model spełniający wszystkie postawione przez Pana wymagania.
      Mimo tego samego logo, to są totalnie inne pralki – 5i to seria chińska, własna Hisense – właśnie mam model z tej serii ale 10,5 kg wsadu z autodozowaniem (niestety prezentacja sponsorowana, a nie test), a druga to produkt słoweńskiej produkcji Gorenje. Pierwsza nowocześniejsza, lepiej wyposażona, z masą bajerów smart, skręcany zbiornik, wymienne łożyska. Druga prostsza, też ma zdalne sterowanie, ale z ograniczoną funkcjonalnością – to stara i porządna platforma produkowana od wielu lat pod Gorenje – mogę polecić z czystym sumieniem, a co do 5i to jeszcze wstrzymam się z werdyktem 😉
      Direct Drive w slimach to cecha wszystkich LG i wybranych pralek Haiera, nikogo innego na polskim rynku.

  29. Anja pisze:

    Witam,
    chciałam się zapytać o 2 lodówki: Chłodziarko-zamrażarka Liebherr CBNsfc 572i Plus BioFresh NoFrost cena 4200 oraz Lodówka TCL RP382BBD0EU No Frost 203cm Ciemny Inox Komora Zero Metal Cool 382L znacznie tańsza 2300. Wiem, że ta 2 to chońszczyzna, ale ma dobre opinie i ma też komorę zero. Co Pan o nich sądzi?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Hmmm a co ten Liebherr tani tani 3696 zł w 2 sklepach i 3999 zł w pozostałych?
      Kurka, ma BioFresh – najlepsze komory zero, No Frost, klasę C, niską głośność, sensowne wyposażenie – w tych pieniądzach to świetny wybór, warto dołożyć względem nie tylko TCL, ale i Samsunga, LG, czy Boscha, jedynie Liebherr ma nieco mniejsze pojemności, ale to jedyna wada.

  30. Mariusz pisze:

    A co Pan myśli o tej? HISENSE RF5s454gmfe
    zależy mi na dużej lodówce (wysokośc ~200cm). Ma stać zaraz przy ścianie. Szerokość mogę jeszcze dobrać

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Niezły model, choć pod względem jakości plastików nie jest tak dobry jak odpowiedniki Haiera, czy LG. Aby komfortowo wysuwać szuflady w chłodziarce, lodówka nie może stać idealnie przy ścianie – drzwi wychodzą poza obrys lodówki i producent wymaga pozostawienia 10 cm luzu z każdej strony.

  31. esp pisze:

    Witam serdecznie
    Zgłaszam się o poradę z nietypową sprawą, chodzi o szerokość 70cm i wysokość do 195cm. Tyle jest miejsca po po poprzedniej. Na rynku wybór takich lodówek jest bardzo mały.
    Co by Pan polecił, wybrał ?
    Co znalazłem inox/srebnego to tylko od 2 do 4tys zł to :
    Bosch Serie 4 KGN56XLEB
    GRUNDIG GKPN6793XD
    LG GBB566PZHMN
    HAIER A3FE742CMJ – już praktycznie wycofany i niedostępny

    Zależy na wykonaniu, trwałości (Beko pochodziło do pierwszej naprawy 26mieciecy) i chłodziarce

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Ma Pan równe 70 cm miejsca, zero dodatkowej przestrzeni po bokach na wentylację/oddawanie ciepła?

  32. esp pisze:

    Luka jest 74cm, jest wentylacja na dole po bokach , pleców nie ma i do ściany jest ponad 10cm

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Czyli przy 70 cm szerokości ma Pan po 2 cm z boków i totalnie wolny tył na 10 cm – w takich warunkach powinna poradzić sobie praktycznie każda lodówka, nawet ta, która ma w wymaganiach podane 10 cm po bokach, może jedynie lekko zwiększyć się zużycie prądu (do 15%). Typowo do obudowy są w tym rozmiarze lodówki Boscha i Siemensa – oznaczają je jako PerfectFit, czyli praktycznie większość modeli. Grudnig to Beko – w 70 cm nie polecam, LG jest ok, ale to podstawowa, biednie wyposażona lodówka – jeśli to nie przeszkadza, to będzie dobrym wyborem. Haier ma następców, to najlepiej wyposażone lodówki na rynku – HAIER HTR5719ENPT .

  33. esp pisze:

    Panie Krzysztofie problem, bo szukamy srebrnej/inox i w przypadku tego Haiera HAIER HTR5719ENPT w naszym przypadku kolor czarny odpada. HAIER A3FE742CMJ niestety już nigdzie praktycznie niedostępny. Poprzednia to była BEKO CN 148231 X i właśnie zależy, żeby to miejsce wykorzystać 70szerokośc i 195cm wys a tu się okazuje że wyboru praktycznie nie ma. Jakby odpadał ten czarny Haier to zostają te Bosche.

  34. Piotr pisze:

    Jaką lodówkę by Pan polecił o wysokości 176cm do 190-195cm wolnostojącą, żeby miała same półki u góry lub tylko jedną szufladę z jakąś komorą fresh czy zero, najlepiej ciemny kolor jeśli oczywiście uda się coś takiego znaleźć. Wcześniejsza Amica padła po 18 latach pracy, nowa na pewno tyle nie wypracuje… Dziękuję za pomoc.

  35. Mariusz pisze:

    Niestety nie mogę dać odpowiedzi w poprzednim wątku. Znalazłem jeszcze LG GBBW726AEV . Co Pan o tym myśli?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To jedna z najlepszych lodówek o szerokości 70 cm z układem combi – wyposażenie na maksa, duże pojemności, dobra specyfikacja, ładny front.

  36. Matt pisze:

    Szukam lodówki, 70cm, do zabudowy lub nie, cicha – co pan poleci?
    Średnia półka cenowa.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jakieś ograniczenia na wysokość i głębokość jeśli byłaby to wolnostojąca? Jest miejsce po bokach, czy to wnęka 70 cm?

  37. Matt pisze:

    „Szukam lodówki, 70cm, do zabudowy lub nie, cicha – co pan poleci?” Brak ograniczeń wysokość i głębokość. Jest miejsce po bokach.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Wolnostojąca, gdy ma Pan miejsce, zawsze będzie wygodniejsza, pojemniejsza.
      LG GBBW726AEV – świetnie wyposażony model, w klasie A i z niską głośnością, dużymi pojemnościami, w ofercie rat 0% cena spada do okolic 4500 zł.
      HAIER HTW7720DNGB – układ frenchdoor, bardzo wygodny, świetnie wyposażona i z dobrej jakości wnętrzem, występuje w innych wersjach kolorystycznych, cena ok. 4600 zł lub 4300 w ratach.
      SAMSUNG RB53DG706AB1EO – trochę szersza 76 cm, ale też z jeszcze większą pojemnością, choć gorzej wyposażona od LG i Haiera – brak komory zero, cena 4999 zł.
      BOSCH KGN49OCAF – nie zachywca pojemnością, czy wyposażeniem, a jakość plastików mogłaby być nieco lepsza, zwłaszcza balkoników, ale sam sprzęt jest bardzo dobrze wyspecyfikowany, cena 3999 zł.

  38. Luke pisze:

    Dzień dobry. Proszę o poradę.

    Szukam lodówki :
    – wysoka 203-205cm
    – kolor: czarny lub ciemny grafit
    – komora zero
    – pełny no frost
    – 2 termostaty
    – sterowanie temperaturą oddzielnie chłodziarki i zamrażarki
    – preferowane marki: LG

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      LG GBBS726AEV w klasie A jest teraz wszędzie po 3699 zł, ale w sklepie własnym LG można zbić cenę do okolic 3000 zł – super oferta jak na ten model. Kod powitalny 50 zł, kod z czatu LG 20 zł, 5% rabatu za wymianę starej lodówki na nową (nic nie trzeba oddawać) i 10% rabatu z Pluxee lub z Karty Mundurowej.

  39. Carlos pisze:

    Witam serdecznie
    Co Pan sądzi o chłodziarko – zamrażarce Bosch KGN49VXCT ?
    Czy warto ją kupić?
    Poszukuje coś w rozmiarze wysokość: 203 szerokość: 70
    z pełnym no frostem komorą zero i pojemną zamrażarką.

  40. Andrzej pisze:

    Dzień dobry,

    szukam następcy za Bosch KGN39VL31E (awaria) do 3000zł, wolnostojąca, nie w zabudowie, ok. 200x60x65, wstępny selekcja lodówek to modele: TCL RC382BXC0EU , SAMSUNG RB38C776CS9 EF , HISENSE RB5P410SBFC lub HAIER 3D 60 Seria 3 HTR3620CNMG . Najbliższa mi jest propozycja TCL, czy może Pan wypowiedzieć się na temat tego modelu, mało jest informacji w sieci, lub doradzić inny wybór? Na bazie recenzji udało się niedawno zakupić pralkę Haiera, doskonała strona, pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Najlepsze lodówki combi w normalnej półce cenowej robi LG (a premium Liebherr). Z tego co Pan wymienił, najgorzej wykonana jest lodówka Samsunga, podobnie model TCL, choć jest tańsza, a oferuje praktycznie to samo.
      Hisense jest tu najlepiej wykończony i ma największą pojemność, równie dobrze zrobiona jest lodówka Haiera i ma praktyczne, zewnętrze szuflady zamrażarki, więc to już nie jest lodówka typu combi, a wąski frenchdoor.

  41. Basia pisze:

    Dzień dobry
    Szukam lodówki dużej zależy mi na dużej chlodzierce i dość sporej zamrażarce. Bez podłączenia do wody więc bez kostkarki ewentualnie tej w środku zamrażarki. Najlepiej 4 drzwi .pozdrawiam

  42. bcsz pisze:

    Czy orientuje się Pan czy sa jakiekolwiek różnice poza wizualnymi pomiędzy lodówkami GBBSJ1CCEP i GBBS716CPY ? Jeśli tak to która jest lepszym wyborem? Z góry dziękuję.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Tak, pierwsza to najniższa seria, druga to praktycznie najwyższa.
      Kupując drugą zyskuje się składaną półkę, metalizowane wykończenie, półkę na butelki, komorę FreshBalancer z regulacją wilgotności na warzywa i owoce.
      Cena ta sama, lepsze wyposażenie.

  43. Jacek Multan pisze:

    Dzień dobry,poszukuję lodówki o szerokości 69-72 wolnostojąca,po lewej stronie wolna przestrzeń,bez wyświetlacza na drzwiach,zależy mi na dużej pojemności.Po złych doświadczeniach z Siemens(obecna lodówka ma wycieki gazu juz 3 razy uzupełniałem czynnik chłodzący) celuję w Gorenje.LG może Samsung.budżet to 3500 zł.Dziękuję za pomoc.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Wybór dość mocno ogranicza cena. Samsung nie robi takich lodówek – ich szerokie combi mają 76 cm szerokości, a niżej mają zwykłe 59,5 cm.
      Najlepiej celować w LG:
      LG GBBW322DPY – szara za 3499 zł
      LG GBBW322CEV – grafitowa za 3800 zł
      Alternatywą w typie combi jest też HISENSE RB645N4BIE – plastiki takie sobie, ale poza tym to dobra lodówka, najtańsza z dużą pojemnością i sensowym wyposażeniem.
      Obie czasem są jeszcze taniej.
      Potem mamy jeszcze:
      Haier Seria 5 HTR5719ENPT – układ typu french door za 3500 zł, grafitowa.
      Haier Seria 7 HTW7720ENMP – też układ typu french door za 3500 zł, nieco lepsze wyposażenie, inox.
      HAIER HTW7720ENPT – jak wyżej tylko grafitowa i nieco drożej.

  44. Basia pisze:

    Dzień dobry
    Szukam lodówki dużej zależy mi na dużej chlodzierce i dość sporej zamrażarce. Bez podłączenia do wody więc bez kostkarki ewentualnie tej w środku zamrażarki. Najlepiej 4 drzwi .pozdrawiam

    Krzysztof Kulikowski
    24 kwietnia 2026 godz. 13:06
    A ile ma Pani miejsca na szerokość?

    Witam
    Nie mozna dodać odpowiedzi więc w taki sposób
    Miejsca mam dużo . Będzie stała osobno .Zależy mi na lodówce typu multdoor..french…takie lodówki. Nie ma możliwości podłączyć do wody więc gdyby miała zbiornik na wodę -kostki. do 5 tyś Pozdr.

  45. Andrzej N. pisze:

    Witam

    Poszukuję lodowki o szerokości 70cm +- 2cm. Najlepiej jak najwyższej chłodzonej tyłem, po bokach szafki kuchenne, a z drugiej strony ściana. Z możliwie jak największą pojemnością zamrażalki.

    PS. Panie Krzysztofie dwukrotnie polecane przez Pana modele działają super :), teraz szukam dla córki 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jeszcze do niedawna wybór byłby prosty – ok. 70 cm combi do obudowy meblowej – Bosch i Siemens z oznaczeniem PerfectFit, czyli prawie wszystkie.
      Jednak ich lodówki nie są najlepiej wyposażone, a pojemnością ustępują większości konkurencji. Niestety te najpraktyczniej wyposażone – Haier i Hisense – wymagają zachowania przestrzeni wokół lodówki.
      Najlepszym wyborem będzie LG GBBW726AEV – ma duże pojemności, świetne wyposażenie, jest Fit&Max, więc może stać przy ścianach, ciepło oddaje tyłem, producent zaleca aby dać jej z tyłu parę cm luzu na oddychanie.

  46. whyduck pisze:

    Witam

    Panie Krzysztofie, czy znajdzie się coś w typie LG SBS GSLE91EVAC Pełny No Frost 179cm bez podłączenia do wody, ale z kostkarką tylko w niższej cenie?

  47. Iwona pisze:

    Witam. Jaki telewixor 65 albo 70 cali poleciłby pan?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To nie moja działka, ale prywatnie zakochany jestem w matrycach OLED i to właśnie w takie warto celować. Najlepszym modelem w stosunku ceny do możliwości jest seria C5 od LG jak LG OLED65C54LA i pokrewne (jest sporo wersji), a właśnie wchodzi nowa, tegoroczna seria C6 – cenowo na razie kosmos. W promocjach C5 65 cali chodzi po 5500 zł, za 7000 zł można już kupić serię flagową z 2025 roku, czyli G5 w tym samym rozmiarze. Kolejna wielkość w LG to już 77 cali.

  48. Krzysztof pisze:

    Dzień dobry, Panie Krzysztofie.
    Jakie modele lodówek (lodówka combi, wysokość 200 cm, szerokość 60 cm) Samsunga i LG, są najnowszymi modelami.
    Czy w porównaniu do tych modeli poleciłbym Pan coś jeszcze?

    Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Najnowsze LG to GBBS i GBBSJ – to modele, które można obudować i poprawiono szuflady zamrażarki – mają nie pękać. Potem nieco starsze są GBV – mają większą chłodziarkę.
      W Samsungach jeden pies – od lat jedyne co dodali to Wi-Fi ze sterowaniem przez Smart Things.

  49. Krzysztof pisze:

    Dzień dobry.
    Jaki model lodówki Samsunga można porównać z LG GBBS727AEV ?
    Ewentualnie jaką lodówkę innej marki mołby Pan polecić. Żonie podoba się jeszcze Haier HTW7620ANMG ale jest tylko w kolorze Inox, ciemniesze zaś mają słabszą klasę energetyczną C.

    Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Na siłę można wskazać Samsung Bespoke RB38C7B6AB1 , ale to nie jest poziom LG – gorsze plastiki, brak prawdziwej komory zero, półka składana o mniejszej nośności, brak podwieszanego boxa pod jedną półką i nie są to jak LG lodówki do obudowy, czy postawienia bezpośredni przy ścianie/meblach. Jedyne plusy Samsunga to lepsza apka Smart Things i nieco większa pojemność chłodziarki, choć realnie wypadają tak samo.
      Co do Haiera to już inny typ lodówki – wąski frenchdoor z zamrażarką mającą zewnętrzne szuflady – praktycznie, ale nie każdemu pasuje. Prawdziwą komorę zero ma, od LG i Samsunga posiada dużo lepsze oświetlenie i praktyczne dzielone balkoniki środkowe. Tak jak Samsung nie nadaje się do obudowania, wymaga przestrzeni wokół.
      Podsumowując – 1 LG, 2 Haier, 3 Samsung.

  50. KasiaK pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie,

    na podstawie Pana rankingu wybrałem kilka modeli lodówek do zabudowy, które rozważam:

    1. Whirlpool WHC18 T332 – kusi ciszą (32 dB) i ceną, ale ma zawiasy ślizgowe
    2. Samsung BRB80F26ACF0EO – zawiasy nożycowe, klasa C, 20 lat gwarancji na sprężarkę
    3. Hisense RB5K330GSFC PureFit – głębokość 60 cm, więc licuje się z szafkami

    Mam wnękę pod lodówkę o głębokości 60 cm i nie wiem czy w tej sytuacji pasuje jedynie lodówka Hisense?

    – Czy zawiasy nożycowe Samsunga to realnie lepsza opcja od ślizgowych przy standardowych frontach meblowych – pytam na przyszłość, gdyby wneka była głębsza?
    – Czy przy wnęce 60 cm Hisense PureFit jest faktycznie jedyną sensowną opcją, czy są inne modele warte uwagi w podobnej cenie?

    Z góry dziękuję za pomoc!

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To 3 mocno różniące się lodówki – z tych do zabudowy, Samsung ma przewagę zawiasami nożycowymi i ogólnie mniejszą ilością problemów serwisowych od Whirlpoola w tej kategorii. Jednak mamy tu też lodówkę combi wolnostojącą, z opcją obudowy, o znacznie większej pojemności, flagowym wyposażeniu (prawdziwa komora zero, wykończenie wnętrza na ciemny kolor). Radzę najpierw ściągnąć sobie instrukcję obsługi tego Hisense i sprawdzić rysunek montażowy, czy spełnia Pani wszystkie wymagania, jeśli tak, to pod względem funkcjonalnym jest najlepszy wybór, a gdy jednak chce Pani sprzęt ukryć to brałbym model Samsunga.
      Zawiasy nożycowe sprawiają, że front jest montowany na sztywno do frontu lodówki, a nie na ślizgach, nie rusza się – to pewniejszy system, dlatego dostępny głównie w droższych modelach.
      Do 60 cm gł. są też inne modele z tego koncernu, czyli Gorenje i Asko.

  51. Krzysztof Kulikowski pisze:

    BRB30715DWW EF ma wyższą klasę energetyczną, pseudo półkę na butelki z plastiku i inne zawiasy – nożycowe, lepsze, ale nie pasują pod IKEA.

  52. DawidM pisze:

    ale namieszałem… 😀

    lodówka którą kupiłem to: https://www….0703eww-ef

    lodówka którą rozważam w zamian powyższej: https://www….nt=1519650

    przepraszam za zamieszanie 🙂

  53. Krzysztof Kulikowski pisze:

    Seria GBB71 od LG najlepsza, na drugim miejscu modele Szajsunga i Haiera.

  54. Krystian pisze:

    Dodam że interesuje mnie srebrna lodówka szerokość około 60 wysokość 180-190 pozdrawiam


reklamaml