REKLAMA TOP
poniedziałek, 30 grudnia 2013, Maciej

Inteligentne lodówki i piekarniki to tylko początek, czyli o tym, co przyniesie rok 2014

Brian Jackson, Fotolia
Fot. Brian Jackson - Fotolia

0 odpowiedzi na “Brian Jackson, Fotolia”

 1. Linek pisze:

  Szkoda, że nie urodziłem się 15 lat temu. Nie chodzi o to, że żyłbym w czasach Gunsów, początków Green Daya, czy całej kariery Linkinów. Chodzi o to, co będzie za parę naście lat, gdy przyjdzie dla mnie i rówieśników czas budowy własnego domu, co do niego kupić?! Wszystko z netem(prędzej DARMOWE INFO O TOBIE DLA TAJNYCH SŁUŻB I RZĄDU USA LUB TUSKA – DIOTDTSIRULT), bądź bez niego, czyli retro za 5 razy tyle kasy.
  Prorokiem nie jestem, ale powstanie chyba nowa kontrkultura. W latach 80′ byli Grunge’owie(Nirwana… uwielbiam ich muzę), czyli sprzeciw elektronice w muzyce, a teraz chyba powstaną(na pewno się przyłączę)antyinternetowi wolący sami decydować, co ludzie o nich wiedzą, co kupić, kiedy i co prać, co zjeść, gdzie iść, chcący sami prowadzić auto(stop dla autopilotów w aucie!) i wolący przygotować coś samemu z ukochaną, niż wyjmując prawie gotowe ze skrzynki na listy i odgrzewać, co w tym jest, jest w tym bombowy prezent od Talibów, lub hackerów?
  Oby ta moda minęła, bo czeka nas zagłada i staniemy się bezmyślnymi istotami do obsługi elektroniki, rząd będzie mógł na nas liczyć(w końcu będzie nami sterował), hackerów będzie kilka razy więcej niż innych profesji razem wziętych, bo będzie wszędzie net, w ludziach pewnie też(za to w lasach nie będzie, rośli zielone wytną wszędzie, bezmózgi nie będą nic potrzebować, wifi zastąpi nam tlen). Boję się przyszłości i chętnie zacznę być co raz bardziej zacofany, bo jeśli spełnią się te ostrzeżenia sprzed lat, moje przemyślenia i inne horrory, to chętnie powalczę o tytuł najbardziej zacofanego człowieka nie ever, a kiedykolwiek.
  Szczęśliwego nowego roku!
  P.S.
  Jeśli macie się dziś upić, to lepiej idźcie na spacer, powchodźcie na jakieś ruiny, potańczcie w deszczu z drugą połówką w deszczu, ale z dala od alkoholu, narkotyków i innych używek.
  Kieliszek szampana o północy wystarczy. Bez alkoholu można się bawić(zakończenie roku w trzeciej gimnazjum u mnie w szkole), ale to już na inne rozważania.

 2. zxzxzxz pisze:

  Nie zapominajmy o profesjonalnym sprzęcie dla gastronomii, piekarnictwa, restauracji zautomatyzowane pralnie, może nawet obrabiarki cyfrowe, wspomniane samochody, bankomaty – Samsung i Intel dobrze kombinują z tym Tizenem.
  Jak dobrze pomyślą i zrobią naprawde dobry lekki system, to mogą zagarnąć prawie całe branże te powyższe gdzie dzisiaj albo stosowane są jeszcze Windowsy NT, xp, 2000, Unix czy dedykowane Linuxy.
  Ani Android ani najnowsze Windowsy zbytnio się nie nadają do sprzętów wbudowanych które muszą oferować bezawaryjność, maksymalną stabilność a jednocześnie lekkość systemu.

 3. pokulan pisze:

  Jej! Będę mógł spuścić wodę w porcelance zdalnie!…. Żenada.

 4. kubuspuchatek pisze:

  @Linek

  Nikt ci przecież nie każe korzystać z internetu czy urządzeń elektronicznych. To jest dla wygody, nie chcesz nie korzystaj. Możesz nawet iść do jaskini mieszkać jak chcesz 🙂 Rozwój technologii właśnie jest piękny, dzięki temu masz wybór, oprócz jaskini możesz mieszkać w inteligentnym domu.

  • Linek pisze:

   Dzięki @kubuspuchatek, ale nie ciągnie mnie do jaskini :D. Mimo wszystko wolę normalny, zwykły dom, gdzie net jest tylko w 1 urządzonku i to mi wystarcza.
   Wszyscy(a może nie?) wiemy o prism i temu podobnych i dlatego wolę, by net pozostał tam, gdzie jest i dalej się nie pchał.
   A co do inteligentnych domów, to powiem ci tyle, że odrobina ruchu nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Może wygodnie mieć wszystko smart, ale ja bym nie chciał. To ja mam decydować, co jem, kiedy, jak to przygotuje, a nie ktoś(talib?) wysyła nie wiadomo co, ty to odgrzewasz i domu nie ma. Mnie to nie kręci, może ciebie, nie wiem.

 5. Razdwatrzy Budujemy PL pisze:

  Ja bardzo sobie cenie google tv – mk808b ze zwykłego taniego telewizora zrobiłem mega kombajn multimedialny.


reklamaml