fot. Roborock
Na początku tego roku Roborock pokazał (i po chwili wprowadził do sprzedaży) przełomowego robota Saros 10R. Teraz do sprzedaży trafia wersja ze stacją podłączaną do odpływu wody brudnej i dopływu czystej.
Spis treści
Chwaliliśmy już robota Roborock Saros 10R w naszym teście, ale teraz ten sprzęt robi się jeszcze lepszy, bo do sprzedaży trafia wersja ze stacją podłączaną do odpływu wody brudnej i dopływu czystej.
Nie wymaga częstego uzupełniania wody czy wylewania brudnej i jest sporo mniejsza. Zamiast 48,8 cm wysokości, ma 30 cm, a pozostałe wymiary są takie same – 47,5 cm głębokości wraz z najazdem i 38,1 cm szerokości.
W zestawie dostajemy wszystko, co potrzeba do montażu stacji wolnostojąco, jak i w zabudowie meblowej, a producent ma parę jasnych zaleceń:
Pod względem samych parametrów robota czy funkcjonalności stacji nie ma żadnych różnic między zwykłym Saros 10R ze zbiornikami, a tym z podłączeniem pod dopływ i odpływ wody.
Nadal mamy najniższego robota na rynku (7,98 cm) z dobrą nawigacją i jednym z najlepszych systemów rozpoznawania, omijania przeszkód StarSight 2.0 w zderzaku, z czujnikiem 3D QVGA ToF. Siła ssania na 5 biegu to porządne 19 kPa, robot jest zdolny do pokonywania progów do 4 cm wysokości, gdy są dwuwarstwowe lub do 3 cm przy pojedynczych.
Wewnątrz robota mamy zbiornik wody czystej 69 ml i zbiornik kurzu 270 ml. Szczotka główna jest dzielona, nie plącze włosów i dobrze radzi sobie z drobnym kurzem jak i większymi elementami. Szczotka boczna wysuwa się w narożnikach i też mniej plącze włosy.
System mopowania to dwa pady obrotowe z wysuwaniem prawego do boku w celu niwelacji martwej strefy mycia. Czas pracy to 180 minut w trybie cichym, bateria 6400 mAh ładuje się w jedyne 2,5 h, a robot na jednej baterii jest w stanie sprzątnąć nawet 200 m2 podłogi.
Stacja służy do przemywania szmatek gorącą wodą 80 stopni C z automatycznie dozowanym detergentem. Suszy materiał w 55 stopniach C, opróżnia zbiornik kurzu, uzupełnia zbiornik wody i ma tryb wspomagający czyszczenie tacki z tarkami.
Roborock Saros 10R Refill & Drainage System pojawił się w oficjalnym sklepie marki Roborock w cenie 5699 zł, a z kodem „ROBOROCKS” cena spada do 5414,05 zł – za zapis do newslettera.
Jeśli jesteś ciekaw/a co Saros 10R potrafi, to koniecznie sprawdź moją recenzję – podtrzymuję zdanie, że to praktycznie najlepszy robot na polskim rynku, lecz pół roku od premiery trzeba dodać, że jest to najlepszy robot z padami obrotowymi.
Ostatnie tygodnie to premiery kolejnych robotów z wałkiem obrotowym (Dreame Aqua10 Ultra Roller Complete, Ecovacs X11 Pro Omni, MOVA Z60 Ultra Roller Complete) lub track padem (Narwal Flow).
Jeśli szukasz robota sprzątającego, warto zerknąć na nasz TOP-10 najlepszych robotów sprzątających.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
W sklepach pojawiła się nowa wersja kolorystyczna flagowej, znacznie poprawionej serii Philips LatteGo Pro, czyli…
Mamy nowy hit dnia w Lidlu. Na przecenie wylądowała lekka wiertarko-wkrętarka Parkside PBSA 12 F5…
Od 16 do 23 lipca kupisz stacjonarnie i online kompaktowy model zgrzewarki próżniowej Silvercrest SV…
Nowy Roborock Qrevo Edge 2 może stać się hitem na polskim rynku - w przystępnej…
W RTV Euro AGD mają fajną promocją na sensowną lodówkę Amica FK3706E.2DFZXC (D) w klasie…
Xiaomi wprowadza na polski rynek dwa ciekawe urządzenia pod marką Mijia - pralkę i pralko-suszarkę…
Komentarze
Mam X40 Master od miesiąca (kupiłem za 3,5k, a X50 Master był za 6k więc wolę za 2 lata wymienić niż dokładać 2x tyle).
Jestem bardzo zadowolony. Genialny sprzęt. Bezobsługowy I oby bez awaryjny, chociaż czujniki zalania wstawiłem. Do kompletu mam z40 station i też rewelacja!
Przesiadłem się z Roborock S7 .
Panie Krzysztofie kiedyś Pan polecał do dreame inny środek do mopowania i inne grubsze pady lepiej mopujace.
Nie mogę znaleźć posta.
Przypomni Pan?
Z góry dziękuję.
Tych środków jest teraz pełno, jednym z tańszych i dobrych jest Blue Star (Kleen).
Bardzo dziękuję!
A grubsze pady niż te standardowe, ma Pan coś godnego polecenia?
Jeśli robot ma funkcję zdejmowania i zakładania padów z mopami, nie może mieć grubszych szmatek - wtedy nie będzie działać system magnetyczny tej funkcji. Chyba, że olewamy taką funkcję - wtedy najlepiej zastosować szmatki ze starszych modeli Roborocka, każdy bez wyżej podanej funkcji, choćby jak Roborock Qrevo MaxV .
Ten, czy X50 Master? Na Vacuum Wars prym wiedzie L50 Ultra, jest szansa na wersję z mniejszą stacją do podłączenia pod hydraulikę?
Dreame naparza wariantami ostro, ale realnie nie ma większych różnic między X50, a L50. L50 Ultra można podłączyć pod odpływ i dopływ wody przez specjalny zestaw przyłączeniowy, sprzedawany osobno.