fot. Xiaomi
Chiński gigant wprowadza na polski rynek dwa nowe roboty w bardzo niskich cenach na start, z nieco ulepszonymi specyfikacjami względem poprzedników.
Oferta Xiaomi rozbudowuje się o kolejne konstrukcje, po tym jak w maju pojawił się dobrze wyceniony X20+ ze stacją myjącą, teraz przyszła pora na modele ze zwykłymi stacji ładowania, bez dodatkowych funkcji.
Robot z 5000 Pa mocy ssania i zbiornikiem 2w1 na kurzu (400 ml) i wodę (270 m). Ma radar laserowy i podstawowy zestaw czujników, pamięć wielu map i porusza się precyzyjnie. Mopowanie to podstawowy system z przyczepianą szmatką pod zbiornik i wyborem 1 z 3 poziomów dozowania wody z aplikacji na jej powierzchnię.
Ulepszeniem mopowania jest możliwość sprzątania nie tylko w trybie S (raz przy razie), ale też w trybie Y, czyli w jodełkę. Sporą zaletą Xiaomi S20 jest mała średnica 32,5 cm, a z uwagi na wysokość 9,8 cm, mieści się pod wieloma meblami. Czas pracy tego modelu to 120 minut, a ładowania do pełna 390 minut. Głośność pracy nie przekracza 65 dB, a za filtrację odpowiada filtr zmywalny E11. Robot występuje w kolorze białym i czarnym.
Bardziej zaawansowany robot oferuje 6000 Pa mocy ssania i osobne zbiorniki: 450 ml kurzu i nieznanej wielkości zbiornik wody. Czas pracy to 170 minut z baterią 5200 mAh, a ładowania 390 minut. Głośność pracy to też 65 dB, robot nawiguje z radarem laserowym, ale dodatkowo ma z przodu czujniki do rozpoznawania przeszkód w celu ich ominięcia.
Apka pamięta wiele map pięter i ma sporo dodatkowych opcji personalizacji. Dużo lepiej rozwiązano tu mopowanie – mamy dwa pady obrotowe z dociskiem do podłoża i opcją unoszenia w górę, gdy robot wykryje dywan. Średnica robota to 35 cm, a wysokość 9,7 cm. Na naszym rynku dostępna jest na razie tylko wersja biała.
Nowe roboty na bank będą przeceniane do jeszcze lepszych cen, a na dodatek warto pamiętać o poprzednikach S10 i S10+, które mają minimalnie gorsze specyfikacje, ale za to potrafią być jeszcze tańsze.
Jeśli szukasz robota sprzątającego, warto zerknąć na nasz TOP-10 najlepszych robotów sprzątających.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Radzę, jak w 2026 roku zrobić warzywnik wygodny w obsłudze, bez wydawania fortuny. Podpowiem, co…
Za 200 zł można teraz w Lidlu kupić najlepszy z tanich odkurzaczy do pracy na…
Klasa premium "za grosze"? Sprawdzamy, czy warto kupić pralki Asko Classic, które wcale nie ustępują…
Jaki odkurzacz na lata wybrać? Najlepszy odkurzacz to nie tylko taki, który oferuje dużą moc. Trwały…
Szukasz dobrej zmywarki? Sprawdź nasz TOP-10 polecanych zmywarek, w którym wybieramy najlepsze urządzenia na polskim…
Jeszcze niedawno cieszyliśmy się, jak podstawowy model serii EQ700 od Siemensa spadał cenowo do 3200…