REKLAMA TP
poniedziałek, 23 maja 2022, Szymon Marcjanek

Jaką szeroką i pojemną lodówkę do zabudowy kupić? Sprawdzamy nowości od Beko

1
fot. Beko

0 odpowiedzi na “1”

  1. trururu pisze:

    To miło, że pojawia się w końcu jakaś alternatywa dla archaicznych Whirpooli, ale akurat to:
    „nowe lodówki Beko mają 280 litrów chłodziarki i 90 litrów zamrażarki. Jak widać, chłodziarka jest pojemniejsza od praktycznie wszystkich lodówek wolnostojących o szerokości 60 cm i wysokości ok. 200 cm” – nie jest prawdą. Chwalone na tym blogu i bardzo popularne lodówki Samsunga oraz LG w tym wymiarze (200×60) mają większą pojemność niż to Beko. Żeby znaleźć coś mniej pojemnego, trzeba spojrzeć na urządzenia klasy B w rodzaju Electroluksa, Whirpoola czy właśnie Beko. Co prawda różnice są minimalne, ale wybierając ten sprzęt warto pamiętać, że pod względem pojemności alternatywą są właśnie wymienione 60-tki LG/Samsunga, a nie sporo pojemniejsze Bosche/Siemensy serii 49 czy Haiery.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Czytanie ze zrozumieniem się kłania – 280 litrów >>>>>CHŁODZIARKI<<<<<, a nie całej lodówki – żadna lodówka 200×60 cm nie ma takiej pojemności: Beko 253 litry, LG 277 litrów, Samsung 276 litrów, Whirlpool 264 litry, Bosch 279 litrów, Haier 257 litrów. W niektórych przypadkach różnice są kosmetyczne, a trzeba grać pod uwagę konstrukcję lodówek do zabudowy – są płytsze o 10-14 cm od tych wolnostojących, ale za to zyskujemy tu 9,5 cm na szerokość (15 cm względem lodówek do zabudowy).

      • trururu pisze:

        Prawda, ale wiele to nie zmienia – trudno traktować pojemność większą o 3-4 litry jako jakąkolwiek zaletę w stosunku do standardowych lodówek 200×60. Zwłaszcza, że całościowa pojemność dobrych 60-tek jest większa.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          To są lodówki do zabudowy i jak na tą kategorię pojemności są bardzo dobre, a porównanie do wolnostojących ma służyć pokazaniu, że lodówka do zabudowy wcale nie musi być sporo mniejsza od zwykłej. Tyle w teamcie.

  2. Barti pisze:

    Witam. Zakupiłem lodówkę LG GBB72MCDMN ale w dobrej promocji pojawił się model GBB72PZDFN . Czy oprócz lepszej i klasy energetycznej co

  3. Maciek pisze:

    Witam, proszę o info czym się różni model „40” od „50? ?
    Jakiej jakości można się spodziewać po tym urządzeniu ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Przecież różnice są opisane w tekście:
      „Beko BCNE400E40SN kosztuje 3251 zł (z kodem ME10-210622) – to lodówka z kompresorem inwerterowym i głośnością nieprzekraczającą 35 db. Zużywa 246 kWh prądu rocznie (klasa E), czyli tyle, ile mniejsze lodówki wolnostojące.
      Beko BCNE400E50SHN kosztuje 4099 zł. Kompresor i głośność taka sama, ale klasa energetyczna to już D, więc zużycie energii spadło do 198 kWh na rok. Dodatkowo tylna ścianka została wykończona blachą, więc lodówka nie tylko lepiej wygląda, ale też szybciej przywraca właściwą temperaturę po otwarciu.”
      Jakość lepsza niż w tych 69 cm szerokości Whirlpoola.

      • Matt pisze:

        Gdzie wpisuje się te kody (ME27-300622)?

      • Maciek pisze:

        Przepraszam, ale ta informacja jest dla mnie nieczytelna:
        „Jakość lepsza niż w tych 69 cm szerokości Whirlpoola”
        Zapytam więc jeszcze raz, jakiej jakości można się spodziewać po tym modelu Beko, np „50” w porównaniu z wolnostojącymi:
        Samsung RB38T776CB1 Grand+
        LG GBB72MCEGN
        Haier A3FE737CMJ
        Bosch KGN49MIEA
        – które są u Pana wskazywane na liście top 10 ?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          LG najlepiej wykonane, Haier z wygodną zamrażarką i dobrą komorą zero, Bosch to lodówka 70 cm szerokości. Co do jakości wykonania tych Beko do zabudowy to jest taka sama jak tych wolnostojących z tej marki – średnia.


reklamaml