wtorek, 20 lipca 2021, Szymon Marcjanek

LG ThinQ GBB92MCACP, czyli jaka powinna być idealna lodówka?

2
fot. LG

0 odpowiedzi na “2”

 1. B. pisze:

  Tutaj 277 litrów chłodziarki i 107 l zamrażarki przy 67,5 głębokości.
  Samsung KitchenFit ma 246/122 przy 59cm głębokości. I nie trzeba pozostawiać po 5cm z boku (choć potrzebny jest wtedy otwór w sąsiednich bocznych ściankach na dole blisko tyłu).
  Starsze wersje (~5 lat temu) miały 276/130 przy głębokości 65cm.
  Jest więc szansa, że za jakieś kilka lat to i LG dogoni obecne modele Samsunga.
  PS. Nie jestem fanatykiem marki ani z nią nie mam nic wspólnego – prócz tego, że użytkuję ich niektóre sprzęty. Samsung robi fajne telefony (zwłaszcza „S”-ki), za to AGD od Samsunga mnie niespecjalnie przekonuje – ale taką właśnie lodówkę od kilku lat użytkuję – głównie ze względu na możliwość „włożenia” między meble – konkurencja nie miała niczego zbliżonego (nie liczę takich z namiastką zamrażalnika w postaci dwóch mikrych szufladek o łącznie ~50l pojemności + chłodziarka wielkości 2/3 normalnej). Gdyby jeszcze chcieli zrobić taką o szerokości 70cm, głębokości ~65cm i podobnych proporcjach chłodziarki/zamrażarki, ew. ciut więcej zamrażarki kosztem nieco niższej chłodziarki – to zmieścili by tam łącznie ~480l – więc przy proporcjach 300/180 albo 280/200 mogliby zdeklasować większość SbS szerokich na 90cm i głębokich na 75cm

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Bzdury piszesz. Normalne modele Samsunga mają od 98 do 114 litrów pojemności, czyli jak LG, Beko i inni. Mniejsze pojemności ma Bosch, Siemens, Electrolux, AEG, Gorenje i Amica (zazwyczaj poniżej 100 l zamrażarki). KitchenFit to lodówki prawie bez izolacji – super cienkie ścianki i wymagające otworów wentyalcyjnych po bokach, więc i tak pod ścianą nie postawi się takiej lodówki, no chyba, że ktoś chce robić dziurę w ścianie… KF to tylko kilka modeli, a normalna oferta jest w starej serii o mniejszej pojemności od LG i nowej Grand+ z minimalnie większą pojemnością (114 litrów). Gdyby ktoś tu miał do kogoś dorastać to Samsung mógłby uczyć się jakości wykonania od LG, bo pojemności mają zbliżone. LG po prostu nie oferuje lodówek typu KitchenFit.

 2. Emi pisze:

  Czy ta lodówka w kolorystyce srebrnej to: ThinQ GBB92STACP ?

 3. paul pisze:

  idealna powinna mieć: kostkarkę do lodów z kruszarką, pakowarkę próżniową i większy ekran do tv / internetu (youtube) – jak od samsunga family hub ale oczywiscie nie w tej cenie.

 4. G pisze:

  Panie Krzysztofie, potrzebuję lodówkę w czarnym kolorze. Czy modele GBB62BLFGC lub GBB940BMQZT to dobry wybór? Czy są porównywalne do opisywanej powyżej? Może poleci Pan coś innego?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Dobre modele, ale GBB62 to niższa seria – różnic się wykończeniem i klasą energetyczną, a druga to jedyny ich model w szkle – super sprzęt.

 5. nazwa pisze:

  Szkoda że lodówki LG mają fatalne światło w środku, paskudne zimnobiałe diody o niskim współczynniku oddawania barw sprawiają że jedzenie traci kolory.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Nie bardzo rozumiem o co Panu chodzi – oświetlenie jak oświetlenie, w większości modeli od góry, więc faktycznie przydałoby się w najdroższych modelach dodać jakąś listwę LED z boku.

 6. Bartosz pisze:

  Panie Krzysztofie poważnie zastanawiamy się nad zakupem lodówki:
  HAIER A3FE742CGBJ No frost 190.5cm Czarna
  co Pan sądzi o tym modelu?

 7. Katarzyna pisze:

  Witam Panie Krzysztofie. Którą lodówkę by Pan polecił? Zastanawiam się na tym LG i Samsungiem RB38T776CB1 . Jakieś zasadnicze różnice między nimi? Na początku w ogóle skłaniałam się ku LG, ale widziałam 2 ich lodówki w sklepie i miały strasznie „pofalowane”, jakieś takie nierówne boki.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Obie to dobre lodówki, ale LG ma lepszej jakości wnętrze, mniej plastiku na półkach i grubsze balkoniki.

   • marcin pisze:

    Panie Krzysztofie

    Czyli poza różnicami o których Pan pisze wybór którejkolwiek z nich jest będzie dobry? Czy też po za tym na coś by jeszcze Pan zwrócił uwagę i bardziej polecił którąś lub zarekomendował?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

     Tak jak pisałem – pod względem jakości plastików, wnętrza, komór – LG góruje nad Samsungiem, choć za to Samsung i tak jest lepszy od połowy stawki z Whirlpoola, Amici, Electroluxa itp.

   • Katarzyna pisze:

    Dziękuję za odpowiedź, zapoluję na LG. Pozdrawiam.

 8. tpok pisze:

  Mam pytanie co do pozostawienia 5cm wolnego od ścian. Jestem prawie zdecydowany na zakup tej lodówki, ponieważ sprzedawca w MM poinformował mnie, że ten model oddaje ciepło DOŁEM, a nie bokiem – a mam problem z ilością miejsca z boku lodówki. Czy możesz potwierdzić lub zdementować informację od sprzedawcy?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   To już kwestia tego czym się bardziej przejmujemy. To jest lodówka z kratkami wentylacyjnymi po bokach, które wymagają dostępu do powietrza – jeśli ją obudujemy, to musimy zostawić w meblu wycięte miejsce na same kratki. Producent jak i my w tym artykule, podajemy zalecenia z instrukcji obsługi – a LG obojętnie czy ich model oddaje ciepło tyłem, bokami, czy ma kratki wentylacyjne, czy nie – pisze, że najlepiej zostawić po 5 cm od każdej ściany aby uzyskać deklarowane zużycie energii – dając jej mniej miejsca, zwiększymy zużycie energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml