REKLAMA TP
, Lodówki TOP, rankingi

Najlepsze lodówki do zabudowy. TOP-10 (zima 2023)

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

749 odpowiedzi na “Najlepsze lodówki do zabudowy. TOP-10 (zima 2023)”

  1. Misza pisze:

    Witam, poszukuje dobrej lodówki do zabudowy. Max 3-3,5 tys. zł, pełny lub tylko w zamrażalce No Frost.

    Problem w tym, że musi spełniać określone wymiary… tzn. Całkowita wysokość nie może przekraczać 188,4 cm, jednak może być niższa ALE koniecznie zamrażalka musi być na dole i musi mieć DOKŁADNIE 64,4 cm a chłodziarka od 80 do 114,4 CM. X 54,5-54,9 głębokości X 54 szerokości

    Znalazłam taką:
    https://www….sce819e5ts
    Producent electrolux

    Proszę o pomoc, czy ta lodówka jest ok pod względem technicznym itp, bo nie znam tej marki i ewentualnie, czy znalazłby Pan tańszą z dobrymi parametrami i z określonymi wyżej wymiarami.. 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie przepadam za chłodnictwem do zabudowy tej marki, ale jakaś tragiczna nie jest… Lepiej sprawdzić Whirlpoola i Samsunga w rozmiarze 177 cm, jakie mają wymiary frontów i jeśli coś będzie pasować, kupić.

  2. Karolina pisze:

    Dzień dobry. Proszę o radę. Potrzebuję do zabudowy osobno chlodziarkę i osobno zamrażarka. Który zestaw będzie lepszy? Haier HLE 172 + HFE 172 NF czy Whirpool ARG 18081 + AFB 18401 . pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      W Haierze są lepsze plastiki i nieco praktyczniejszy układ wnętrza, więc zdecydowanie wygrywają z WH.

  3. Kejołka pisze:

    Dobry wieczór,
    jestem w trakcie doboru sprzętu ale przyznam szczerze że wśród tych wszystkich ofert zaczynam się gubić, dlatego zwracam się z serdeczna prośba o podpowiedź
    1. lodówka pod zabudowę powyżej 180cm, budżet do 3,5tys, no Frost, ważne by była cicha, zawiasy nożycowe ( z tego co wyczytałam najbardziej polecane)
    2.zmywarka do zabudowy 60cm
    3. okap montowany pod meblami do pomieszczenia ok 26m2 (salon z kuchnią), kolor czarny
    4. pralka i suszarka, montowane w pionie i zabudowane. Ważne by były pojemne i możliwie slim (ale nie jest to priorytet)

    Oczywiście ważna również klasa energooszczędności.
    Z góry dziękuję!

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      1. Wybór prosty – takie ma głównie Samsung, najlepiej brać modele z 715 w nazwie.
      2. W okolicy 2000 zł Whirlpool seria WIO i WIP, lub Beko, a z droższych, niemieckie z metalowym dnem Boscha/Siemensa.
      3. Teleskopowy, czy wsad meblowy?
      4. Ile miejsca na głębokość?

      • kejołka pisze:

        Dziękuję za odpowiedź.
        1. a porównując Samsung vs whirlpool o podobnych parametrach? na której marce warto się skupić ? Brałam pod uwagę whirpool WHC 20 T352
        3. w zasadzie chyba bez znaczenia
        4. głębokość około 60-65 cm
        Pozdrawiam

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          1. WH nie ma zawiasów nożycowych, a ślizgowe.
          3. Osobiście wolę wsady meblowe – nie widać ich 🙂 celować w coś o dobrej wydajności ok. 650-700 m3/h – dobre są Toflesz Linea Glass i ich klony od Nortberg.
          4. Większość suszarek ma głębokość całkowitą (z drzwiami i osłoną z tyłu) 66,5-67 cm – wejdzie tyle?

          • kejołka pisze:

            Mam jeszcze prośbę o Pana opinię
            1. Lodówka, intensywnie odradzano nam w sklepie lodówkę pod zabudowę… Nie ukrywam szczerze już sama nie wiem. Czy faktycznie lodówki pod zabudowę są tak słabe?
            2.Zmywarka: polecono nam ELECTROLUX EEM69310L , a osobiście rozważałam WHIRLPOOL WIO 3T133 PLE – Pana zdaniem który zakup byłby lepszy?
            3. piekarnik
            Polecono nam HISENSE BSA66334PG Elektryczny parowy Czarny A ( podobno świetne parametry, funkcja parowa czyszczenie, pieczenie w 300stopniach, steam add plus) osobiście nie podoba mi się wizualnie.. a jest to dla mnie również ważne
            4. okap – maan tytan 60 to dobry wybór?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            1. Ale w jakim sensie? Są po prosty mniejsze o ok. 30% pojemnościowo, ale to tyle… Wybór może i jest nieco gorszy (najlepsze to Liebherr, a z tańszych Samsung/Whirlpool).
            2. Była Pani w Media Expert? Widać to po sprzętach, gdyż ta zmywarka Electroluxa jest zawsze z dobrą prowizją 😉 Nie jest zła, ale też wolałbym Whirlpoola z serii WIO, lub WIP – cudów nie będzie, ale przynajmniej ma solidniejsze wnętrze.
            3. To dobry piekarnik ze wspomaganiem parowym (nie jest to piekarnik prawdziwie parowy, nie ma generatora pary), ale jak się nie podoba to po co kupować?
            4. Okap tani i bdb.

  4. Justyna pisze:

    Dzień dobry! Proszę o radę czy lodówka do zabudowy MPM-240-FFH-01/A to dobry wybór. Nigdy nie kupowałam sprzętu tej firmy. Z góry dziękuję.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Bardzo podstawowy model, lepszy od poprzednich tego dystrybutora. MPM w kategorii dużego AGD nic nie produkuje – bierze gotowce z Chin (czasem coś tam z Turcji) – to najniższa półka jakościowo i cenowa.

  5. Kacper pisze:

    Dzien dobry. Poszukuje lodowki do zabudowy 69cm. Widzialem dwie opcje od BEKO i od Whirpoola. Czy brak No-Frost w zamrazalniku to duzy problem? Widzialem ze w chlodziarce i tak jest autoamtyczne odmrazanie. Jaka jest roznica pomiedzy modelami Whirpoola? Dziekuje bardzo za pomoc.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Lepiej brać modele Beko, są znacznie nowocześniejsze i lepiej wykonane w środku. Whirlpool musi odświeżyć swoje 69 cm, bo dawno tego nie robili.

  6. Remigiusz pisze:

    Dzień dobry, proszę o radę lodówka z zamrażarką 4 szuflady do zabudowy. Co Pan poleci. Z góry dziękuję za informację

  7. ŁUKASZ pisze:

    Witam serdecznie, bardzo Pana proszę o fachową pomoc w wyborze sprzętu AGD do zabudowy. To co do tej pory wybrałem to: OKAP: KERNAU KBH0861B , miałem propozycje CIARKO HTH G BOX ale jest 2 razy droższy, nie wiem czy warto. LODÓWKA: SAMSUNG BRB30602 ewentualnie zastanawiam się nad WHIRLPOOL WHC20T352 i nowym modelem BEKO BCNA306E3SN ; PŁYTA INDUKCYJNA: Electrolux EIT61443B lub jakiś BOSH? ,; ZMYWARKA : Electrolux KEMC8321L lub jakiś model Whirlpool- może jakaś sugestia od Pana . PIEKARNIK: Największy ból głowy. Parowe odpadają ponieważ zaczynają się od 3500zł dodatkowo raczej nie byłaby zbyt często używana (‘para”) raczej mało gotuje i nie wiem czy jest sens dopłacać jeśli użyję go sporadycznie, za to moja żona piecze sporo ciast więc ważna jest dla niej niezawodność grzałek, grzałka osobno góra/dół, dużo poziomów drabinkowych, 3 szyba która się nie nagrzewa, delikatnie otwierające się drzwi. Oglądaliśmy Electroluxy i większośc chyba włoskiej produkcji strasznie topornie się otwierają. Pyroliza nie jest ważna, raczej dbamy o sprzęty i często są czyszczone. Mieliśmy propozycje Electroluxa KODEC75X , oraz AMICA ale nie pamiętam modelu, może jakiś WHIRLPOOL? Prosiłbym o sugestie.
    Czy zmieniłby Pan coś w tym zestawie. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i fachowe doradztwo.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Okapy oba dobre, kwestia dobrania wydajności do wielkości pomieszczenia…
      Lodówka Whirlpoola to odpowiednik Samsungów serii BRB30705 i 715, a 600 to znacznie gorzej wyposażone warianty. Beko jest ok, gdy ktoś szuka czegoś najtańszego, a tak lepiej Samsung i Whirlpool w tej kategorii.
      Indukcja bardzo spoko, zmywarkę raczej zmieniłbym na coś Whirlpoola serii WIO i WIP.
      Electrolux KODEC75X SteamBake to najtańszy model niemieckiej produkcji – jest spoko.

      • Karolina pisze:

        Panie Krzysztofie, dlaczego, jeśli można zapytać zaleca Pan wymianę zmywarki z Electroluxa na Whirpoola? Zastanawiam się też nad zakupem zmywarki i chcę wybrać jakiś model właśnie między tymi dwiema firmami. Poprzednio miałam wolnostojącą zmywarkę Electroluxa. Byłam zadowolona z użytkowania, ale chciałam wypróbować inną firmę. Dużo słyszałam i czytałam o niezawodności marki Whirpool, o dodatkowych dyszach itp. Dopóki nie porównałam wizualnie w sklepie obu modeli, to byłam nastawiona na zakup zmywarki Whirpoool. Ale podobno w Electroluxie jest wyższa temperatura mycia, bardziej intuicyjne dobieranie programów (czasowe). Jest też dodatkowe ramię spryskujące i przede wszystkim czujnik czasu, który wyświetla ile pozostało do zakończenia zmywania, co uważam za świetną opcję. Nie ukrywam, że gdy dowiedziałam się o tym czujniku to Whirpool pozostał dla mnie poza rankingiem 🙂 Zwłaszcza, że poprzednio miałam zmywarkę wolnostojącą z wyświetlanym czasem i jakoś ciężko mi się przestawić teraz na model bez tej funkcji. Chciałabym dokładnie wiedzieć ile czasu pozostało do końca zmywania. Głównie to przemawia dla mnie na korzyść marki Electrolux. Zastanawiam się więc, czy dałam się nabrać na „bajer”, czy sprzedawca był tak przekonujący, a może faktycznie ta zmywarka Electrouxa też jest godna polecenia? Proszę o podanie argumentów przemawiających za Whirpoolem. W czym ta marka jest lepsza?
        Mam też drugie pytanie – o opcję otwierania się zmywarki po zakończonej pracy. Czy to wg Pana bezpieczne dla mebli? Zdania są różne, niektórzy sądzą, że wystarczy zabezpieczyć płytę specjalną taśmą, inni, że nie ma z tym problemu. A stolarz oczywiście powiedział, że tą opcję lepiej wyłączyć w zmywarce. Jakie jest Pana zdanie? Czy to szkodzi meblom? Z góry dziękuję za pomoc.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Gdyby sprawdziła Pani tabele programów obu zmywarek, to dowiedziałaby się Pani, że temperatura mycia jest taka sama w zbliżonych czasowo programach – w starych, od lat niedostępnych modelach, Electrolux miał faktycznie wyższe temperatury od reszty rynku, zwłaszcza w programie 30 minut (60 stopni, dziś 50, tak jak Whirlpool). Zmywarki Electroluxa są znacznie gorzej wykonane od Whirlpoola – plastiki, prowadnice, ilość składanych elementów, słabe suszenie przez brak wymiennika ciepła, itp. Jedyne co mają fajnego to tą nową 3 szufladę ze znacznie głębszymi zębami na sztućce niż u większości konkurentów. Schodzą z jakością coraz niżej, ale i tak wolałbym zmywarkę Electroluxa od produktów Vestela (Sharp, Amica), Candy/Hoover/Haier i Midea (Amica, Samsung, MPM).
          Jeśli dla kogoś problemem jest wskazanie na panelu sterowania programu w jakim chce myć i dlatego wybiera „intuicyjnego” Electroluxa, to naprawdę grubo… Electrolux nie ma żadnego czujnika czasu a projektor podłogowy – tak jak Bosch/Siemens, reszta firm ma diody LED – fakt jest to fajny bajer. Zwłaszcza, że większość modeli Whirlpoola nie podaje czasu do końca na programatorze – tylko numer programu. Otwieranie zmywarki na koniec jest bezpieczne w każdej marce z wyjątkiem Electroluxa, bo tam nie ma wymiennika ciepła, zmywarka otwiera się po nagrzaniu wnętrza do ok. 70 stopni, a inne otwierają się dopiero gdy temp. wewnątrz spadnie do 40 stopni. Oczywiście zawsze można podkleić blat – zabezpieczyć go i wtedy obie będą bezpieczne. Nie patrząc na ceny, najlepsze zmywarki nadal robi Bosch/Siemens i można w nich mieć większość funkcji, które Pani wymieniła, ale są to droższe sprzęty od Electroluxa i Whirlpoola.

      • Karolina pisze:

        Dziękuję za porady, większość sprzętów już zakupiłem, pozostała kwestia płyty i piekarnika. Miałem wybraną płytę Electroluxa EIT61443B , ale znajomy, który prowadzi sklep agd proponuje również płytę Whirlpoola WFS4160BF . Czy Pana zdaniem warto zamienić na Whirlpoola?
        I to samo się tyczy piekarnika-był Electrolux KODEC75X a znajomy poleca Amice ed57527b . Czy warto dopłacić i kupić jednak Electroluxa. Wiem że ten piekarnik jest tylko wspomagany parą, nie jest to prawdziwy parowy piekarnik. Niektórzy sprzedawcy twierdzą, że ta opcja wspomagania parą to tylko kolejny „bajer” który nie spełnia swojej funkcji i tak naprawdę można uzyskać te same efekty poprzez położenie naczynia z woda na dolnej półce piekarnika. Jak Pan sądzi, czy to prawda i niepotrzebny wydatek? Być może poleci Pani jakiś inny piekarnik? Nie chcę na pewno inwestować więcej niż 2,5 tys.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Wybrany przez Panią piekarnik Electroluxa to najtańszych ich model produkcji niemieckiej – dobrze wykonany sprzęt, ze świetną powłoką katalityczną na wszystkich ściankach i suficie, termosondę, komplet nastaw i flagowy design. Amica to piekarnik elektroniczny z pyrolizą – całkiem dobry i nie drogi jak na to co oferuje, choć najfajniejsze w tej firmie są modele nowe ED9. Co do płyty to Pani model Electroluxa ma wygodne sterowanie i dobry rozstaw pól – to niedroga płyta bez bajerów. Whirlpool też ma slidery, gorszy rozstaw pól, ale ma już pole łączone z 4 cewek owalnych, więc można stawiać brytfanny, czy patelnie grillowe – potrzebne to Pani?
          Co do funkcji parowej to w każdym można wylać wodę na dno, lub wstawić naczynie, ale w przypadku tego Electroluxa, dopłaca się do niemieckiej produkcji i lepszej jakości wykonania. Modele tej firmy poniżej 2100 zł włoska robota i zupełnie inna jakość wykonania.

  8. Lisorad pisze:

    Dzień dobry,
    panie Krzysztofie, uprzejma prośba o poradę 🙂
    Szukamy chłodziarki (bez zamrażarki) do zabudowy (o wysokości min. 177 cm i szerokości do 60 cm) i z dostępnych ofert na pierwszy plan wychodzą:
    Liebherr IRBe 5120 Plus BioFresh
    Miele K 7733 E

    Którą z tych dwóch chłodziarek wybrałby pan?
    Czy w budżecie max 6k zł jest coś jeszcze dostępnego na rynku?
    Czy brak no frost w chłodziarkach jest rzeczywistym problemem?

    z góry dziękujemy za odpowiedź !

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Miele nie produkuje chłodnictwa, bierze je właśnie od Liebherra 🙂
      Model Miele nie ma komory zero, a Liebherra już tak i to 3 szuflady BioFresh – wybór oczywisty. Brak No Frost to nie problem a zaleta – obie mają autoodszranianie i obieg powietrza – to wystarczy.

  9. Mada pisze:

    Dobry wieczór,
    Przeczytałam Pana porady i stwierdziłam, że muszę napisać i się podpytać…szukam lodówki do zabudowy troszkę szerszej niż standardowe 55 cm. Czy coś Pan poleca w średniej półce cenowej, ok 5 tysięcy? Dziękuję

  10. Michał Kaliński pisze:

    Panie Krzysztofie ja ponownie po ratunek 🙂 Musimy dokonać z żoną ostatecznych wyborów, prośba o rozwianie wątpliwości:

    1. Pralka – tutaj wybór padł na LG. Czy czymś szczególnym różni się seria V700 od V900? Np model F6WV709A1E od F6WV910A2E ? I jeśli byśmy chcieli np. serię V700 to czy dobrze widzę, że model F4WV709S1BE od F6WV709A1E różni się tylko automatycznym dozowaniem ?

    2. Suszarka – tutaj za Pana namową 🙂 również LG. I tutaj podobne pytanie : Seria RC90 czy RC80 ? Duże różnice? Czy np. RC90V9AV4Q od RC90V9AV2Q będą się różnić czymkolwiek?

    3. Zmywarka – tu wybór padł na Bosh seria 4 SMV4ECX14E . Jest sens dokładać do droższych ? Czy Whirpool ze swoją PowerClean na tylniej ściance swobodnie z Boshem konkuruje ?

    4. Lodówka – Tutaj przekonał nas Pan do Liebherra z system Biofresh. Tylko pytanie, czy warto dopłacać do modelu ICBNd 5153 czy zostać przy ICBNei 5123 ? A może jakiś jeszcze inny Pana faworyt :)?

    5. Indukcja – Tutaj duży zgryz. Wizualnie żonie odpada electrolux. Wybór raczej pomiędzy Bosh a Whirpool i tutaj pytanie. Zależy nam koniecznie na wpuszczeniu w blat i przynajmniej jednym łączonym polem. Może Pan coś doradzić? I najlepiej pod siłę chociaż zastanawiam się czy faktycznie aż tak duża różnica w wydajności jest między siłą a zwykłym 230V.

    6. Piekarnik – tutaj wielka niewiadoma. Oczywiście musi być estetyczny, koniecznie czarny 🙂 Electrolux, Gorenje, Samsung lub podobne. Kwestia „parowości”. Czy każdy piekarnik parowy jest zwykłym piekarnikiem elektrycznym? Żona najbardziej obawia się że w piekarniku parowym wyroby typu ciasta, serniki itp będą zupełnie inne niż w naszym obecnie typowym. Czy jeśli parowy to wspomagany parowo czy warto dopłacić do możliwości gotowania na parze?

    Będę więcej niż zobowiązany za pomoc 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      1. Różnica koloru, wsadu, autodozowania, funkcji bez zagnieceń i tak naprawdę niczego więcej.
      2. Różnica wykończenia – wszystkie RC90 są takie same.
      3. BDB wybór.
      4. Jak Liebherr to BioFresh – inaczej nie ma sensu. Oba go mają, tańsza nie ma wykończenia blachą tylnej ścianki (bez znaczenia) wyświetlacza kolorowego (bez znaczenia) i nieco inaczej rozwiązane balkoniki, oraz inna klasa energetyczna – brałbym tańszą 🙂
      5. Różnica wydajności ogromna. Brać dowolny model Boscha/Siemensa z polem łączonym i sliderem.
      6. Tak, każdy parowy jest zwykłym piekarnikiem – para to dodatek. Obawy żony są bezpodstawne. Nawet najlepszy piekarnik parowy Electroluxa z serii SteamPro to zwykły piekarnik z kompletem grzałek i setką programów, a generator pary pozwala dodatkowo na pieczenie z parą (wspomaganie pieczenia parą), gotowanie na parze (cała komora jest parowarem), gotowanie próżniowe Sous Vide. Czy warto dopłacać do pary? Sam chciałbym mieć taką funkcjonalność (od Electroluxa/AEG serie SteamBoost i SteamPro, lub Gorenje), ale to sprawa indywidualna – nie ma sensu dopłacać do czegoś, czego się nie użyje.

  11. Anna ratunku ;) pisze:

    Dobry wieczór, dość pilnie potrzebuję doradztwa. Jestem na etapie wyposażania mieszkania. Będę wdzięczna za pomoc w wyborze funkcjonalnego, porządnego sprzętu.
    Aktualnie potrzebuję AGD do zabudowy małej kuchni, wszystko najchętniej z białym/ niebieskim wyswietlaczem:
    1.Lodówko-zamrażarka o wysokości 193cm, najlepiej z zawiasami nożycowymi
    2. Piekarnik – czarny (czy ma jakiś mikrofale w standardowej wysokości i pojemności?)
    3. Expres
    4. Indukcja czarna 60cm, bez ramki, z 1 łączonym polem
    5. Zmywarka 60cm
    A także Wolnostojące:
    6.Okap- tuba sufitowy (kolor miedź)
    7. Pralka + suszarka (tu widzę, że Pan często poleca i też o tym myślałąm – modele LG)

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      1. Wybór prosty – modele Samsunga z „715” w nazwie.
      2. 2w1 pełnowymiarowe to tylko Bosch/Siemens: HMG636RS1 – trudno dostępne modele.
      3. Coś więcej proszę napisać – do zabudowy, wolnostojący? Jakie kawy?
      4. Electrolux EIV634 + modele wyższe tej firmy i odpowiedniki Boscha/Siemensa.
      5. Bosch/Siemens w okolicy 3000 zł
      6. Wybrać pod względem wydajności do pomieszczenia – najlepiej te 700 m3/h i lepsze.
      7. Pralka LG serie V700 i V900 + dowolna suszarka RC90.

      • Anna ratunku ;) pisze:

        Dziękuje za sugestie.
        Piekarnik, jednak zrezygnuje z mikrofali na rzecz generatora pary/ gotowania na parze(???) jestem wstępnie zainteresowana samsungiem z uwagi na design i promocje; czy to dobry trop?
        Expres na kawę ziarnista, w zabudowie.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Kiepski – specjalistami od piekarników parowych są takie marki: Electrolux/AEG, Gorenje i Bosch/Siemens – dokładnie w tej kolejności (nie licząc marek premium). Bosch i Siemens zawsze mają w swoich sprzętach stalowe wstawki, a w Electroluxie są serie całkowicie czarne i osobiście preferuję ich piekarniki parowe – w 1 kolejności seria SteamPro, potem SteamBoost. Z Boscha tylko seria 8, Siemens seria iQ700. Gorenje nie ma modeli całkowicie czarnych – ekspres GCC800B to czarny mat, a GCC800X czerń ze stalą.

  12. Tomasz pisze:

    A ja mam pytanie odnośnie lodówki LG GBB72MCDGN .
    Noszę się z zamiarem zlicowania zabudowy na równo z lodówką, czyli meble przylegające bezpośrednio wokół lodówki (oba boki i góra) będą miały 68,2cm głębokości. Chciałbym się upewnić, czy jest to możliwe do zrobienia? Sprawdzałem osobiście czy drzwi lodówki nie 'zachodzą' na meble i wydaje mi się, że nie 'zachodzą'.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      W takim przypadku najlepiej zrobić zabudowę o głębokości 70 cm – lodówka będzie miała te 2 cm luzu z tyłu dla radiatora, boki można obudować, ale tak, żeby lodówka nie dotykała mebli (zostawić te kilka mm). Drzwi w LG licują się, nie wystają.

  13. Michał Kalinski pisze:

    Piękne dzięki Panie Krzysztofie. W razie pytań pewnie jeszcze się uśmiechnę 🙂

  14. Michał Kalinski pisze:

    Witam Panie Krzysztofie. To i ja dodam coś od siebie z dużą prośbą o poradę. Chodzi mi o pełny zestaw kuchenno – łazienkowy:

    1. Lodówka – tutaj walczymy z żoną czy iść w mocny koszt Liebherra (Czy słynne Biofresh komory naprawdę „robią robotę”?) czy jednak 2x tańsze odpowiedniki do zabudowy. Jakby Pan mógl coś polecić, Whirpool ? Samsung?

    2. Indukcja – optymistycznie patrzę na Bosch PVS651FB5E. Electrolux nie podchodzi żonie wyglądem. Co może Pan polecić na standardowy wymiar? – cena ok 2300

    3. Zmywarka – tu chyba pozostaje wybór Bosh lub Whirpool po Pana opiniach. Najlepszy model do 3000 Pana zdaniem?

    4. Piekarnik – Tutaj jest problem. Sami nie wiemy czy chcemy parowy czy wspomagany parowo. Najważniejsze żeby był elektryczny, raczej bardziej wspomagany parowo 🙂 ketoliza miło widziana, koniecznie cały czarny w budżecie do ok 3000

    5. Pralka i suszarka. Raczej pójdziemy w stronę obydwu z tej samej firmy, prośba o poradę w budżecie ok 7000 za komplet. Bez specjalnych wymagań

    Z góry dzięki za wszelką pomoc !

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      1. To jak porównywać Bentley’a do Skody… oba spełniają te same funkcje, ale komfort, czy wyposażenie nieporównywalne. BioFresh to najlepsze komory zero na rynku. Samsung w lodówkach do zabudowy nie oferuje komory zero, a Whirlpool taką pesudo nawiewową. Jeśli kasa to nie problem to warto brać Liebherra z lepszych serii i z BioFresh.
      2. Płyta prosta z 1 sliderem i polem łączonym, ogólnie to dobry model, bez dodatkowych bajerów.
      3. Nasz Bosch z rankingu TOP10 zmywarek, czyli SMV4ECX14E i jej podobne.
      4. To celować trzeba w wyższa modele Electroluxa z serii SteamCrisp.
      5. Pralka LG V700, suszarka RC90 dowolna z tej firmy – zestaw zmieści się w budżecie.

  15. Ola pisze:

    Dzień dobry. Zastanawiam się między niemal identycznymi lodówkami Samsunga BRB26715CWW (można teraz kupić za 3250) i BRB26705DWW (można kupić za 3k). Ta droższa różni się chyba tylko tym, że ma wyższą klasę energetyczną (nieistotne) i zawiasy nożycowe. Czy ze względu na zawiasy nożycowe warto dopłacić 250zł? Czy taką lodówkę się łatwiej otwiera/zamyka? (to jest dla mnie najważniejsze)

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Osobiście wolę zawiasy nożycowe – deska jest na zawiasach lodówki, drzwi same się domykają i nic się nie przesuwa – to cecha lepszych modeli, a 250 zł to nie duża różnica.

  16. Ziutek pisze:

    Dzień dobry,
    poszukuję lodówki pod zabudowę z możliwie jak największą pojemnością zamrażarki. Czy mógłbym prosić o jakieś sugestie, co wybrać? Aktualnie posiadam lodówkę wolnostojącą ok 180cm i nie wyobrażam sobie mniejszej pojemności w zamrażalniku niż aktualne 115l. Czy znajdę coś takiego na rynku?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jeśli ma to być lodówka do zabudowy do standardowej szafki 60 cm szerokości, to nie będzie więcej niż 65-72 litry (trochę więcej, do 80 litrów mają te bez No Frost). Większe o szerokości 69 cm mają już zamrażarki na poziomie 83-101 litrów. Podobne pojemności do wolnostojących są możliwe tylko w najdroższych modelach marki Liebherr – 10-25 tysięcy złoty.

  17. zapluty karzeł pisze:

    Panie Krzysztofie,potrzebuje lodówko-chłodziarkę do zabudowy w rozmiarze tradycyjnym 177x54x54. Budżet 2300, NO Frost, do 35 głośności.
    Propozycje to: https://www….600fww-ef/
    bądź
    https://www….602fww-ef/

    czy są inne opcje?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Heh fajny nick 😉
      W budżecie ok. 2300 zł ma Pan właśnie podstawowe modele Samsunga – sam je Pan wskazał i różnią się tylko półką na butelki z tandetnego plastiku.
      Z Szajsungów jest jeszcze BRB26603EWW lepiej wyposażona (2 szuflady) i BRB26713EWW – lepiej wyposażona i wykończona za 2589 zł.
      Dobrą lodówka w cenie 2400 jest też Gorenje NRKI2181A1 z No Frost w zamrażarce, a w chłodziarce tylko obieg powietrza i odszranianie (tak być powinno, bez wysuszania jedzenia).

  18. Adam pisze:

    Dzień dobry,

    będę wdzięczy za sugestię dotycząca wyboru sprzętu do zabudowy w zakresie: (i) zmywarki 60 cm; (ii) lodówki (chłodziarko-zamrażarka); (iii) piekarnika; (iv) płyty indukcyjnej; (v) pralki.

    Budżet: 10 000 – 13 000

    Jeżeli chodzi o dodatkowe uwagi, to zależałoby mi na lodówce z metalowym wnętrzem (metal cooling). Super byłaby też funkcja kostkarki, ale to chyba nie w tym budżecie.

    Myślałem o następujących sprzętach:

    Pralka – Electrolux EW7F348SI lub Whirpool WHC18T332 ;
    Lodówka – Electrolux ENT7TF18S ;
    Płyta – Whirpool WLS2760BF/S .

    Z góry dziękuję i pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Lodówka zdecydowanie Whirlpoola. Lodówka do zabudowy z kostkarką to tylko Liebherr 6999 zł i drożej.
      Indukcja szampańska też spoko,
      Pralka jak na sprzęt do zabudowy ok.
      Piekarnik co ma mieć, jaki kolor?
      Zmywarka 60 cm jeśli w okolicy 3000 zł to niemieckie modele Boscha/Siemensa z metalowym dnem (mamy takie w naszym rankingu)

  19. Addom pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie
    Wyposażam mieszkanie i potrzebuję pomocy w doborze sprzętów
    1. Pralka i suszarka w kolumnie. Chętnie z wysuwanym blatem. Będą stały w oddzielnym pomieszczeniu więc nie muszą być „piękne”
    2. Zmywarka do zabudowy 60cm
    3. Płyta indukcyjna 60cm, może jakiś model z połączonymi polami, ale niekoniecznie
    4. Okap wewnątrz szafkowy, max sprawny, będzie połączony z kominem
    5. Piekarnik i mikrofala do zabudowy, będą widoczne i w jednym słupku. Mikrofala z funkcją grill. Sprzęty najlepiej kolor czarny.
    6. Lodówka do zabudowy wysokość 193-194cm w słupku szerokości 60cm. Tu w zamrażalniku szukam trzech szuflad.
    Szukam sprzętów w średnim budrzecie, nie muszą być to najnowsze modele ale w miarę trwałe i bezproblemowe. Dziękuję I pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      1. Pralka LG V700 dowolna + suszarka LG też dowolna – łącznik z półką pasujący do każdego zestawu to LG DSTWH. Na 2 miejscu zestawy Boscha z serii 6 i 8, lub ich odpowiedniki Siemensa iQ500 i iQ700.
      2. Z droższych Bosch/Siemens z dnem metalowym (okolice 3000 zł), z tańszych Whirlpool, ewentualnie Beko.
      3. Electrolux EIV634 ( CIV634 ) i wyższe modele.
      4. Toflesz Linea Glass, odpowiednik Nortberg (to jedna firma), wysokie modele Globalo i Falmec.
      5. Tu potrzeba więcej wskazówek – wymagania itp. Mikro otwierania do dołu jak piekarnik, czy prostsza do boku?
      6. 3 szuflady w 193 cm ma tylko Beko i Amica, ale lepsze są Whirlpoole 32 dB i wszystkie Samsungi (mają 2 szuflady i taką tackę).

      • Addom pisze:

        Popatrzyłem na Pana zestawienia i wyszukałem takie sprzęty.
        1. Pralka LG F4WV709S1BE + suszarka LG RC90V9AV4Q – łącznik z półka jest chyba w zestawie z suszarką?
        2. Zmywarka Whirpool WIO3T133PLE .

        3. PŁYTA Electrolux EIV634
        4. Okap, tu nadal szukam
        5. Piekarnik czarny z parą i cichym domykiem, mikrofala otwierana do boku z grilem
        6. Lodowka 194cm Whirpool WHC20T352

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          1. bdb w zestawie są kątowniki do połączenia sprzętów, łącznik z półką to osobne akcesorium.
          2, 3, 6 bdb.
          Okap jakiego typu? Jak duża kuchnia?
          5. Jak tylko wspomagany parowo to Electrolux SteamCrisp, jak gotujący na parze to SteamBoost. Mikro dobrać na końcu pod piekarnik.

          • Addom pisze:

            Dziękuję za podpowiedzi.
            Piekarnik Electrolux stream crisp COC8H31Z , do niego jakaś mikro do zabudowy(sprzęty będą widoczne- w jednym słupku) Jaka jest różnica między COC8H31Z a EOC8H31Z ?
            To ten sam model?
            Odnośnie okapu to kuchnia połączona z salonem i łącznie 30m2. Okap będzie podłączony do wentylacji i musi mieć wbudowaną turbinę.(możliwie max wydajną i w miarę cichą). Znajdzie się w szafce o szerokości 90cm. Szukam takiego który będzie niewiele wystawał poza dolny wieniec szafki.

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            COC jest dla Euro, a EOC dla wszystkich sklepów. Dobre okapy meblowe do szerokiej szafki to Falmec, Faber/Franke, Elica, Toflesz/Nortbeg i Globalo.

          • Addom pisze:

            Dzień dobry
            Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi. Na tą chwilę mam kupiona płytę EIV63440BW (bardzo ładny biały kolor szkła)w zestawie ze zmywarką WIO 3T133PLE 3483.50,(Neon…stacjonarnie)
            Pralki od LGV700 I suszarka RC90 są fajne ale nadal bez promki więc zastanawiam się nad Boschem w Euro(prom bez Vat):
            WTR87TE0PL suszarka 2844,-
            WQG241AEPL suszarka 2356,-
            WTW8547EPL suszarka 2299,-
            WQG233CEPL suszarka 2925,-
            WAU28R0EPL pralka 2234,-
            WGG1440EPL pralka 2582,-
            WGG2540EPL pralka 1991-,
            Bardzo dziękuję za odpowiedź
            Miłego dnia

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Z tych 4 suszarek tylko WTW8547EPL ma samoczyszczenie skraplacza, reszta zwykłe filtry (ale na dobrym poziomie filtracji). Pralkę dobrać do kompletu. Płyta świetna, zmywarka też. LG ostatnio nie ma żadnych dobrych przecen w sklepach, jedynie w oficjalnym sklepie LG suszarki są nieco tańsze niż w sklepach.

  20. Kamil pisze:

    A jakie Pan poleci lodówki pod zabudowę wysokość max 190 ( większość większych jest 193,5 ), a max jaki może być to 193 cm. Dziękuję

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jeśli nie wyskrobie Pan tych 0,5 cm to trzeba będzie zejść do standardowych 177-178 cm… Głównie Samsung (te lepiej wyposażone) i Whirlpool (te 32 dB), a z tańszych Gorenje.

  21. Barbara pisze:

    Panie Krzysztofie,
    Po 11 latach zepsuła mi się lodówka w zabudowie SIEMENS KI38SA60/04.
    Niestety pojawił się problem z kupnem nowej, gdyż okazało się że jest to lodówka niestandardowa.
    Wysokość drzwi zamrażalki to 55 cm.
    Siemens/Bosch nie posiadają żadnego modelu który ma takie wymiary (informacja z ich serwisu).
    Panie Krzysztofie, czy jest jakiś model lodówki niestandardowej który mogłabym dopasować do istniejącej zabudowy, bo nie potrafię nic wyszukać?

  22. abxcd pisze:

    Dzień dobry.

    Mam kilka pytań odnośnie lodówki pod zabudowę w klasie energetycznej „D”. Mój wybór będzie pomiędzy Samsung BRB26715DWW i Whirlpool WHC18 T573 . Samsung trochę droższy ale miałem już 2 sprzęty Whirpoola i były ok. Samsunga nie miałem nigdy ale widzę, że ich lodówki mają bdb opinie.

    Co by mi Pan polecił? I czy jest większy sens szukać coś z klasy C czy D (E?) też spokojnie wystarczy? Nie ukrywam, że obawiam się wzrostu cen energii elektrycznej i wybieram sprzęt AGD także przez pryzmat klas energetycznych. Warto?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Samsung ma ogólnie bdb opinie bo płaci za nie klientom dają im w zamian gratisy, cashbacki itp – trzeba zawsze napisać opinię, żeby coś w ramach promocji od Samsunga dostać. D w zupełności wystarczy, obie lodówki są bdb, ale mi bardziej odpowiada układ Whirlpoola.

      • abxcd pisze:

        Właśnie w niedzielę obydwie lodówki mogłem dotknąć w Media Market i bardziej wizualnie podobał mi się Samsung. Niezbyt dobrze odebrałem te pokrętła w Whirpolu. Nie było za wiele czasu żeby im się dokładniej przyjrzeć więc nawet nie wiem, do czego one tam są. Na przykład przy pojemniku na warzywa. Bo chyba nie do ustawiania temperatury?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          W komorze zero regulują temperaturę, a w komorze na warzywa/owoce zmieniając poziom wilgotności. Samsung nie ma takich funkcji w zabudowie.

          • abxcd pisze:

            Dziękuję za info. Dzisiaj będę miał czas to przyjrzę się tym pokrętłom. 🙂

            Jeszcze pytanie do zawiasów nożycowych, które są dostępne w wybranych lodówkach Samsunga. Warto w nie iść i dopłacać za nie? Jak z ich trwałością względem np. zawiasów ślizgowych? I czy przekładanie drzwi z lewej na prawą stronę nie jest problematyczne? Czy otwory montażowe są masywne i na gwint a nie „jednorazówki”? Jak się sprawują?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Osobiście preferuję ten typ zawiasów z uwagi na stały montaż frontów i dociąganie drzwi przy zamykaniu – to wygodniejsze rozwiązanie. Przekładanie drzwi jest proste w obu przypadkach i raczej służy 1 razowemu działaniu.

          • abxcd pisze:

            P.S. A Jaka wygląda sprawa z uporczywym hałasem lodówki Whirpool? Spotkałem się z opiniami, że jest to uciążliwe i nieprzyjemne. Dla mnie takie rzeczy są ISTOTNE bo mam kuchnię z salonem gdzie również śpię. Hałasująca lodówka nie jest więc wskazana.

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Te nowe modele o głośności 32 dB nie mają z tym problemów, no chyba, że komuś przeszkadza cichy szmer pracy kompresora inwerterowego (to typowe dla współczesnych lodówek). Bardziej słyszalna powinna być praca systemu No Frost.

  23. Karol pisze:

    Dzień dobry,

    Panie Krzysztofie, będę bardzo wdzięczny za Pana opinię na temat takiego zestawu:

    Płyta Electrolux https://www….l/65567386

    Piekarnik Electrolux https://www….l/90783289

    Lodówka Samsung https://www…./106720952 ewentualnie warto byłoby dopłacić do takiej lodówki Whirpoola https://www…./106022414 ? Czy warto szukać sprzętu o zawiasach nożycowych?

    Okap Electrolux https://www…./116939911 czy Pana zdaniem ten okap jest wart swojej ceny?

    Zmywarka Bosh https://www…./107456208

    Czy mógłby Pan polecić pasującą mikrofalówkę?

    Pozdrawiam 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Cały zestaw spoko, lodówki obie dobre, moim zdaniem Whirlpool ma nieco lepszą ergonomię, a Samsung pojemność. Co do mikro to na stronie Electroluxa jest pełno czarnym modeli – brałbym coś 25 litrowego.

  24. Maciej pisze:

    Witam
    Zastanawiam się nad zakupem lodówki do zabudowy o szerokości 70 cm. Nie wiem co wybrać Beko czy Whirlpool? Co Pan poleca ?

  25. KAMIL pisze:

    Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze lodówki i opinie, mam 3 opcje:

    Lodówka LG GSJV31WBXF Side by Side No frost 179cm Czarna Podajnik wody Kostkarka

    Lodówka HISENSE RS694N4GBE Side by Side No frost 178.6cm Czarna (szkło) Podajnik wody

    Lodówka HISENSE RS694N4TFE Side by Side No frost 179.3cm Czarna Podajnik wody Kostkarka

    Lodówka musi być bez podlaczenia do wody i z kostkarka.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Hisense to różnica wykończenia frontu i półek we wnętrzu. LG to ich najtańszy model czarny z kostkarką – jest bez wad.

  26. Patryk pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie!
    Mocno sugerując się Pana poradnikami, przygotowałem sobie zestaw AGD:

    Lodówka WHIRLPOOL WHC18 T332 https://www….32-nofrost

    Pralko-suszarka: LG F2DV5S8S1 https://www….-f2dv5s8s1

    Okap: GORENJE WHI649EXBG lub ELECTROLUX LFT769X https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/okapy-do-zabudowy/okap-electrolux-lft769x

    Płyta indukcyjna: WHIRLPOOL WL S8560 AL lub ELECTROLUX EIV634 SLIM-FIT (zależnie od tego na jaki okap się zdecyduję)
    https://www….4-slim-fit

    Piekarnik z funkcją mikrofali: SAMSUNG NQ50H5535KB
    https://www….q50h5535kb

    Zmywarka: BEKO DIS28122 https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy/dis28122

    Jeszcze nie zdecydowałem jaki okap wybiorę, chociaż obecnie skłaniam się raczej ku modelowi firmy Gorenje. Mam małą kuchnię, więc od razu chciałem wziąć piekarnik z funkcją mikrofali, a że za dużo przy piekarniku robić raczej nie będę, to myślę, że przeżyję.

    Problem mam ze zmywarką. W sklepie internetowym mediaexpert jest ten obecny model niedostępny, a ja chciałbym skorzystać z promocji na piąte AGD -99% i nie mogę znaleźć żadnej fajnej alternatywy w podobnej cenie. Zmywarkę w ramach promocji do ~1900 PLN mam za darmo.

    Co Pan myśli o tym zestawie? Co ewentualnie zmienić?
    Serdecznie dziękuję za wszelkie poradniki, naprawdę są niesamowicie pomocne 🙂

  27. Adek pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie,

    Bardzo ciekawe zestawienie aktualnej oferty lodówek, dzięki niemu dobrałem ostatni element do swojej kuchni – wygląda on następująco 🙂

    Zmywarka https://www….80#pid=525 Zmywarka Whirlpool WIO3O540PELG
    Piekarnik https://www….#tab=click Piekarnik Whirlpool W6OS44S1HBL
    Lodówka https://www…./108550013 Lodówka Samsung BRB30715DWW
    Płyta indukcyjna https://www….51#pid=525 Whirlpool Wl S8560 Al

    Waham się jednak co do zestawu pralka i suszarka. Zaintrygowały mnie nowe lodówki od Wihrpoola z Pana rankingu, a wcześniej miałem już LG, który zestaw według Pana byłby lepszy?

    od Wihrlpool’a – Pralka https://www…./111331191
    Suszarka https://www…./114664072

    Czy LG? – Pralka https://www….82#pid=525
    Suszarka https://www….l/94492158

    Byłbym wdzięczny za pomoc

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Zestaw LG bdb, lepszy od Whirlpoola (który i tak nie jest zły – lepszy od każdego Electroluxa/AEG, Samsunga i Beko). Zmywarka, lodówka bdb, indukcja z 2 polami łączonymi z ramką też spoko, a piekarnik to pierwsze podejście Whirlpoola do modeli wspomaganych parowo, więc piecze świetnie, a system parowy działa tak średnio. Ogólnie spoko zestaw z czego warto pamiętać o promocjach – Whirlpool i LG mają zwroty kasy za zakup zestawów.

  28. Przemek pisze:

    Czy model BRB26715CWW do 4k to dobry wybór czy lepiej coś innego?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Tak, to dobra lodówka z ładnym wykończeniem i sensownym wyposażeniem. Podobne będą modele Whirlpoola, a lepsze i droższe Liebherry z komorami BioFresh.

  29. Przemek pisze:

    Panie Krzysztofie jaka lodowka do zabodowy do 4-4.5k do 180cm wysykosci?które modele najlepsze?

  30. ZUZA pisze:

    zastawiam się jeszcze pomiędzy lodówką Elektrolux ENTATF18S a Samsungiem czy Wrilpoolem (pod zabudowę) trochę drogo wychodzi Liebherr, skoro i tak maja się zepsuć do 5-7 lat to może sensowniej wziąć coś w optymalnej cenie, chyba, że lodowki marki Liebherr są żywotniejsze?
    z góry dziękuję za pomoc

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Lodówki Electroluxa to przestarzałe paździerze – lepiej sobie darować. Liebherr jest najlepiej wyposażony i wykonany, ale nikt nie zagwarantuje, że po 5-7 latach nie padnie.

  31. ZUZA pisze:

    biorę pod uwagę lodówki do zabudowy o wysokosci 177 cm i zastaniawiam się pomiędzy samsungiem BRB26615FWW a Wrilpoolem WHC 18T332 , która lepsza, nie biorąc pod uwagę ceny tylko jakość?

  32. lodowka pisze:

    Dzień dobry, Poszukuję lodówki do zabudowy o wysokości 177 cm+-3cm, zastanawiam się nad Whirpolem WHC18T332 a Liebherr CB NEIi5123 lub lub którąś z podobnych serii.( ICSe51

    Którą wybrać aby wybór był dobry i nierzepłacać?

  33. Paweł pisze:

    Witam, proszę o pomoc w wyborze lodówka do zabudowy 190-195 cm

    Whirlpool WHC20 T573 P

    Samsung BRB30715DWW

    którą wybrać? czy może coś innego?

    Dziękuję i Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Obie dobre, Whirlpool lepiej wyposaży, podobna jakość wnętrza i plastików (szału nie ma, ale takie czasy). Sam zdecydowałbym się raczej na model Whirlpool – bardziej odpowiada mi ich układ wnętrza z 3 szufladami w chłodziarce.

  34. Jaga pisze:

    Witam, proszę o polecenie lodówki do zabudowy w cenie do 2 500. Wymiary nie mają znaczenia.

  35. Czarek pisze:

    Panie Krzysztofie,
    stoję przed koniecznością natychmiastowego kupna chłodziarki do zabudowy (bez zamrażalnika) z nożycowymi zawiasami. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy:
    Liebherr IK5Z1ea0
    https://elec…Z1EA0.html
    a
    Liebherr IRe5100 Pure.
    https://home…94037.html

    Poza ceną nie widzę różnicy w parametrach. Którą by Pan polecił?

    Patrząc po dotychczasowych komentarzach pomijam Lodówkę AEG SKE818E1DC , który jest na poziomie cenowym Liebherr.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Pierwsza to tani model Liebherra bez niczego. Druga jest bez sensu – 4200 zł za golasa z obiegiem powietrza – bez sensu. Liebherra kupuje się dla komór BioFresh, czyli IRBe 5120 Plus BioFresh , ale cena już 5700 zł…

  36. Grzegorz pisze:

    Witam. Czy lodówka https://www….h-hbw5518e|lodowki-do-zabudowy||Lod%C3%B3wki%20do%20zabudowy|product jest warta swojej ceny ?? kusi gwarancja na 15 lat . Generalnie jak sprzęt haier wypada względem konkrencji w tym przedziale cenowym ?? ew co poleca Pan w zamian o podobnej funkcjonalności

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      A skąd wziął Pan info o 15 latach gwarancji na ten sprzęt? Na naszym rynku wszyscy dają 2 lata, a 5 można uzyskać kupując linie pod studia mebli kuchennych, lub dopłacając do ubezpieczeń. Żadne AGD nie ma dłużej gwarancji niż 5 lat.
      Chłodnictwo do zabudowy nie jest produkowane przez Haiera, robi to dla nich chiński podwykonawca, wiele modeli mają bliźniaczych do Amici. Jest to bardzo przeciętna półka jakościowo, konkurencja dla Beko, Electroluxa/AEG, znacznie słabszy sprzęt od nowych Whirlpooli, Samsungów, a od Liebherra z BioFresh niemieckiej produkcji już totalnie.

  37. Macias pisze:

    Dzień dobry,

    jesteśmy w trakcie urządzania mieszkania dla 2+2 (dzieci na razie małe, ale wiadomo, że szybciej się starzeją niż my ;)) i pewne sprzęty mamy wybrane, ale mocno „wałkujemy” lodówkę. Ma być pod zabudowę – IKEA.
    Z racji ilości osób zależy nam by wykorzystać przestrzeń do max., ale niestety nie ma za bardzo wyboru. Czy może nam Pan coś powiedzieć o modelu ELECTROLUX ENS6TE19S ? Teoretycznie może się zmieścić, bo choć w IKEA mówili, że do 188 cm, to tutaj te 188,4 cm jest tyle co w lodówce KÖLDGRADER w IKEA.
    Zastanawiamy się też, bo w IKEA jest szafka również o wys. 220 cm i czy orientuje się Pan, czy do niej możliwej jest zastosowanie lodówki 193 albo 201 cm? (To nowy pomysł, więc też oczywiście dopytamy w sklepie :))
    Dziękuję z góry za pomoc.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Electrolux ma słabe chłodnictwo, a 3400 zł na ich lodówkę to przesada, choć jeśli ma być jak największa, to w grę wchodzą tylko Electroluxy/AEG bo reszta firm robi 193 cm wysokości, lub zwykłe 177 cm. W tej wyższej szafce wyższe lodówki zmieszczą się bezproblemowo – max to 193,5 cm do zabudowy – wyższych się nie robi (no chyba, że Liebherry za naście tysięcy).

      • Macias pisze:

        Dziękuję za odp.
        Też nie jestem zwolennikiem Electroluxa, ale wydawało się to jedyną opcją. Na szczęście pojawił się ten pomysł by skorzystać z wyższej szafki (i lodówki) i tak zrobimy 🙂
        Zapewne wybór padnie na Whirlpool WHC20 T352 . Chyba, że może Pan polecić coś równie dobrego/lepszego w tych granicach cenowych.

  38. Dorota pisze:

    Zapomniała jeszcze umieścić SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6AAP EF, której nie ma w Pana zestawieniu, warta zakupu? Jak wypada w porównaniu z trzema powyższymi?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To model z końcówką AP, więc nie ma frontów – do ceny 3200 zł trzeba dodać koszt dolnego i górnego panelu w wybranym kolorze, czyli na koniec wyjdzie ok. 4000 zł – dużo jak na Samsunga, ale z 2 strony ma najwyższą klasę energetyczną A, więc na razie takie lodówki będą po prostu drogie i mało opłacalne w zakupie, bez mocnych promocji.

  39. Dorota pisze:

    Szanowny Panie Krzysztofie, którą 45 cm zmywarkę do zabudowy by Pan polecił, jako lepiej myjącą, szczególnie garnki, waham się między:

    Whirlpool WSIP 4O23 PFE
    Beko DIS48130

    A lodówkę wysoką do zabudowy:
    Whirlpool WHC18 T332
    Samsung BRB30705EWW
    Samsung BRB30715DWW (obecnie przeceniona aż o 1000 zł)?
    Co jest ważne przy zabudowywaniu lodówki? Chodzi mi o chłodzenie, odległości od ścianek szafki, ile na nią przeznaczyć dodatkowego miejsca itp.)
    Trzecie moje pytanie dotyczy okapu, który lepszy:
    Amica OTP9651BG
    Amica OMP6441B
    Pozdrawiam serdecznie 😊

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Obie zmywarki są ok, ale z Whirlpoolem jest znacznie mniej problemów.
      Lodówki wszystkie 3 są bdb, Samsungi różnią się zawiasami (715 ma zawiasy nożycowe) i klasą energetyczną. Układ wnętrza bardziej odpowiada mi w Whirlpoolu.
      Okapy w 2 rozmiarach do szafki: 90 cm i 60 cm, więc trzeba zdecydować najpierw co potrzeba…

      • Dorota pisze:

        Dziękuję serdecznie, dzięki Panu lodówka już zamówiona, wkrótce zmywarka, a okap potrzebny 60 cm. Może Pan polecić coś oprócz Amici, też w kolorze czarnym?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Najsensowniejsze wsady meblowe ma Toflesz/Nortberg i Globalo, tańsze, ale też spoko MAAN i VDB.

  40. Justyna pisze:

    Dzień dobry, podobnie jak inni stoję przed wyborem AGD do kuchni, wybór trudny, ale waham się między Samsung a Whirpool (z zestawienia), którą firmę Pan bardziej poleca jeśli chodzi o jakoś materiałów, głośność pracy oraz funkcjonalność? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To ta sama półka jakościowa. W teorii Whirlpoole nieco cichsze, realnie wypadają podobnie. Moim zdaniem Whirlpool ma lepiej ogarnięte wnętrze, ale to już kwestia indywidualna do oceny.

  41. Kasia pisze:

    Witam,
    Fantastyczna strona. Muszę wybrać całe AGD, więc przekopuję wzdłuż i wszerz Pana rankingi. Zastanawiam się nad wyższą lodówka bo nie mama miejsca na side by side. Czy zna Pan coś z chłodziarka większa niż https://alle…1056254676. Co by Pan zaproponował w wysokości od 200 cm?

    • Kasia pisze:

      Dodam jeszcze, że z Pana strony wybrałam piekarnik Piekarnik GORENJE BSA6747A04BG i mikrofale tej samej firmy i sprzętu będą w zabudowie obok siebie. Czy przy takim rozwiązaniu może być we lodówka samsung? Czy polecił by Pan w tej klasie cenowej inne piekarnik/mikrofale i lodówkę, które mogą stać koło siebie?

      • Krzysztof Kulikowski pisze:

        Nie ma żadnych przeciwwskazań dla takie ustawienia, jedynie lodówka Samsunga wymaga przestrzeni po bokach, lub chociaż wycięcia w meblach miejsca na kratki wentylacyjne i odstawienia jej na kilka cm z tyłu.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Kiedyś był jeszcze model z zamrażarką ponad 140 litrów, ale został wycofany. Wskazana to KitchenFit, ma 60 cm głębokości i posiada po bokach kratki wentylacyjne, które muszą mieć dostęp do powietrza – trzeba o tym pamiętać.
      Jeśli chodzi o samą chłodziarkę to każda LG 203 cm ma 277 litrów, czyli sporo więcej od wskazanego modelu, nieco kosztem zamrażarki 107 litrów – i tak dużo. Do tego modele w klasie E i D mają radiator z tyłu, więc nie wymagają zachowania przestrzeni po bokach w przeciwieństwie do Samsunga.

  42. Łukasz pisze:

    Dzień dobry,
    Interesuje mnie lodówka z zamrażarką do zabudowy na 177 cm. Szerokość szafki to 57 cm. Myślałem o modelu z obecnej oferty Liebherr ICBNei 5123 . Jest to droga lodówka, dlatego może coś Pan zaproponuje Ze starszej lini (nieco tańszej). No frost wskazany jest tylko w zamrażarce. Czy obecne modele są bardziej awaryjne w stosunku do starszych? Fajnie by było jakby lodówka była w klasie D. Dziękuję

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Wybrał Pan genialną lodówką – jedną z tańszych Liebherra z BioFresh, ale ma wszystko co potrzeba. Klasą E nie ma co się przejmować – to stare A++, a różnica do D jest kosmetyczna. Jak ma Pan na nią budżet to tylko brać.

  43. Jakub pisze:

    Panie Krzysztofie,

    po przeanalizowaniu całego wątku stoję przed wyborem pomiędzy dwoma modelami lodówek do zabudowy. Różnica to 100zł.

    Lodówka SAMSUNG BRB30715DWW EF (3199zł)
    Lodówka WHIRLPOOL WHC20 T352 (3299zł)

    Którą wybrać? A może jest jeszcze jakiś model który będzie lepszym wyborem?

    Dziękuje za odpowiedź!

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Obie dobre, z ładnym wykończeniem i praktycznym wnętrzem. Mi bardziej pasuje wnętrze Whirlpoola, ale to kwestia indywidualna.

  44. Kamil pisze:

    Panie Krzystofie, którą lodówkę wybrać:
    – Samsung BRB30715DWW (3 200PLN),
    – Whirlpool WHC20 T593 P (4 300PLN)

    Dodatkowe pytanie: czy komory BioFresh Liebherra są aż tak dobre, że warto zapłacić 7 900 PLN za ICBNd 5153 Prime BioFresh NoFrost ? Czym te komory różnią się od tych w Samsungach czy Whirlpoolu?

    Prosiłbym o krótkie uzasadnienie.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Samsung nie posiada w żadnej lodówce do zabudowy komory zero, a nawet czegoś co można podciągnąć pod komorę świeżości – mają 2 zwykłe szuflady. Whirlpool ma taką nawiewową, ale działa średnio (obniża temp. o 2 stopnie i to nie zawsze). Liebherr to król chłodnictwa, najlepsza jakość gdy mówimy o modelach niemieckich powyżej 5000 zł. Wskazana lodówka to już seria Prime, więc ma najlepsze wykończenie, genialne komory BioFresh, które są jako jedyne na rynku realizowane pasywnie, a nie nawiewem. Moim zdaniem warto – sam mam i polecam.

  45. Aga pisze:

    Panie Krzysztofie,

    Aktualnie posiadam lodówkę do zabudowy https://medi…nrki-55288 i jestem z niej zadowolona ale ma już 10 lat i pytanie czy wraz z remontem kuchni wymienić lodówkę na inny model, czy zostać z tą gdyż działa bez problemów i może jeszcze długo podziała w porównaniu do aktualnych modeli których cykl życia jest skracany do granic możliwości? Jeśli wymieniać to na jaki model zastanawiam się nad Bosch/Simens lub Liebherr. Przyzwyczaiłam się do 4 półek na drzwiczkach i pytanie czy jest taka opcja w modelach Liebherr.

    Druga sprawa to piekarnik i kuchenka (chyba bez szkła). Piekarnik chciałabym parowy, natomiast kuchenka gazowa. Tutaj myślałam o produktach krajowych Amica lub Bosch/Simens. Jakie są Pana rekomendacje?

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

  46. Jacek pisze:

    Dziękuję, a taki wybór, jest Pan za? (z piekarnikiem model kompaktowy pomyliłem się)

    -ZMYWARKA DO ZABUDOWY SN65ZX67CE
    – PIEKARNIK do zabudowy HB676GBS1 iQ700 60 x 60 cm Stalowy lub
    – PIEKARNIK do zabudowy HB676G0S1

    Pozdrawiamy serdecznie

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nadal drogo jak na BSH, ale zmywarka dobra. Piekarniki z pyrolizą różnią się tylko obecnością prowadnicy teleskopowej w tym drugim.

  47. Barbara pisze:

    Dzień dobry,
    Prośbą o pomoc przy wyborze lodówki do zabudowy o wysokości 178 cm.
    Która z podanych poniżej jest godna uwagi lub może Pan poleci jakiś swój typ
    https://www….715fww-ef/

    https://www….605fww-ef/

    Lodówko-zamrażarka do zabudowy Whirlpool – WHC18 T571

    Liebherr ICNSf 5103 Pure NoFrost

    Liebherr ICd 5123 Plus

    Liebherr ICBSd 5122 Plus BioFresh

    Liebherr ICSe 5103 Pure

    Jeszcze piekarnik parowy AEG czy Electrolux
    AEG BSK999330T
    Electrolux EOA9S31CX

    Dziękuje za pomoc

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      LIEBHERR ICBSD5122 PLUS BIOFRESH to zdecydowanie najlepszy sprzęt z uwagi na jakość wykonania i komory BioFresh – najlepsze komory zero na rynku i to dla nich warto wydać więcej na Liebherra. Piekarniki bliźniacze, różnią się designem – AEG jest w macie, a Electrolux w połysku i mimo tej samej elektroniki, AEG ma dodatkowe sterowanie pokrętłem – oba znakomite.

  48. Dawid pisze:

    Witam,

    Jestem na etapie poszukiwania sprzetu agd(lodowka, piekarnik, mikforafla, zmywarka, plyta ele, okap) pod zabudowe do nowego mieszkania oraz pralki & suszarki. Czy moglbym prosic o jakis polecane zestawy?
    Dziekuje

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To trzeba rozpisać, sprzęt po sprzęcie, podać wymagania, szerokości, kolory, funkcje które chce się mieć i najlepiej budżet – na tak zadane pytanie mogę polecić cokolwiek..

      • Dawid pisze:

        1) pralka i suszarka – pooczątkowo myślałem o 2w1 ale po obejrzeniu kilku filmików i poczytaniu na forum stwierdziłem że lepiej kupić osobno dwa sprzęty, natomiast jeżeli wg Pana aż tak bardzo nie widać równiżnicy i można w jeden sprzęt to z chęcia poczytam Pana propozycji, szerokość i wysokość to standardowo 60×60, tutaj kolor nie ma znaczenia bo sprzęt będzie schowany w szafie, co do budżetu to myślę że do 2,5tyś za sprzęt chyba że 2w1 to pewnie koło 3tys
        2) lodówka – szerokość max 60cm a wysokość do 2m, do zabudowy bez szczególnych wymagań, będę przechowywał w niej często warzywa/owoce oraz butelkowe napoje, myślę że max do 3tys zł
        3) mikrofala i piekarnik idą do zabudowy w jednej kolumnie więć fajnie jakby pasowały do siebie, kolor czarny, do 60cm szerokość, nie mam szczególnych wymagań
        4) zmywarka będzie raczej rzadko wykorzystywan, też do zabudowy 60cm, ważne żeby nie była wadliwa, do 2,5tys zl
        5) płyta indukcyjna, czarna, zależy mi na tym żeby ła cienka i stolarz będzie mógł ją zrównać z blatem, kwadratowa max 60×60, do 2tys zl
        6) okap w stylu loft, czarny, do 2tys zł

        Prośba o polecenie 2-3 możliowsci, dziekuje bardzo!

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          1. Najlepsze zestawy ma LG i Bosch/Siemens. Z LG polecam pralki z serii V500 i V700 + dowolną suszarkę, a z Boscha najlepsze są suszarki AutoClean.
          2. Lodówki do zabudowy mają 54x55x193,5 cm maksymalnie. Z takich wybór jest ograniczony: Beko, Samsung i Whirlpool, z czego cenowo łapie się Beko.
          3. Najlepiej wyglądają zestawy otwierane do dołu jak te z serii 6 zmysł Whirlpoola i wiele opcji Samsunga. Z mikro otwieraną do boku, dobre zestawy znajdziemy w Beko, Gorenje i Electroluxie.
          4. W okolicy 2500 zł można dostać dobre zmywarki Boscha/Siemensa z metalowym dnem, a nieco taniej Whirlpoola serii WIO i WIP.
          5. Jeśli ma być to indukcja wpuszczona w blat to polecam Electroluxa KIV634I , lub odpowiedniki w Whirlpoolu.
          6. Nie bardzo wiem czym jest okap w stylu loft – jaki ma mieć kształt, będzie wyspowy, na ścienny, czy meblowy?
          Producenci mają teraz dobre promocje na zestawy – Whirlpool zwraca do 2500 zł, Electrolux do 2000 zł – o obu akcjach pisałem w ostatnich dniach.

  49. Jacek pisze:

    Jeszcze żona dopytuje, zmywarka z programem na połowę zmywania i czy szukanie takiej zmywarki ma sens?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie ma żadnego – oszczędności w kasie iluzoryczne, a potencjalne szanse na niedomyte naczynia sporo większe.

  50. Jacek pisze:

    Gratulujemy, fachowe porady:)

    I prośba, zestaw do kuchni (pod zabudowę) jak u wszystkich i jak u wszystkich zbyt mała wiedza. Może Pan coś podpowie, poradzi…
    Czy to ma sens, czy lepiej iść na grzyby?:)

    -Siemens – płyta ER7A6RD70
    -Siemens – piekarnik HB676G0S1 (żona poszukuje coś z parownikiem się dzisiaj dowiedziałem i aby nie trzeba było serwisu zamawiać co dwa miesiące:)
    -Siemens – zmywarka iQ100 SN61HX08VE
    Lodówka WHIRLPOOL SP40 802 EU 2
    Czy szukać coś z LIEBHERR np. – Lodówka do zabudowy z technologią BioFresh i SmartFrost ICBSd 5122 , coś co jeszcze jest teraz możliwe do kupienia w tym kraju…

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Piekarnik i płyta bdb. Zmywarka prosta z plastikowym dnem, ale jak na Siemensa i tak jest ok. Lodówka Whirlpoola dość słaba, warto dołożyć do Liebherra z BioFresh, lub jeśli nadal chce się 69 cm szerokości to już lepiej kupić 1 z 2 nowych modeli Beko.

      • Jacek pisze:

        Dziękuję bardzo.
        Panie jak Krzysztofie czyli Siemens – płyta ER7A6RD70
        -Siemens – piekarnik HB676G0S1 ok. Czy jakiś inny piekarnik z parownikiem przyzwoity i w cenie do 5000 tysięcy jest na rynku aktualnie do nabycia. Jeśli ma być słabszy zostanę przy wyżej wymienionym bez parownika. Drugie pytanie o lepszą zmywarkę, może jakaś podpowiedz? (np siemens)
        Zostaje lodówka z Libherra, jaką wybrać do -+ 8 tysięcy?

        A co Pan sądzi o zlewozmywak stalowy – BLANCO ANDANO 500-U stal polerowana, InFino
        Dziękuję i pozdrawiam, jeśli nie problem, proszę o sugestie

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Płyta jest ekstra, co do piekarnika to Siemens też ma w tej serii piekarnik parowy i to całkiem dobry, a konkurencyjne konstrukcje to Gorenje (4w1) i Electrolux SteamBoost/SteamPro. Z Liebherra brać co się podoba, byle miało komory BioFresh i sensowny układ wnętrza – do 8 tysięcy może Pan celować w serię Premium z bajerami 🙂 Zlewy to nie moja działka, choć sam mam jeden tej firmy, ale granitowy.

          • Jacek pisze:

            Dziękuję bardzo.
            A będzie Pan uprzejmy rzucić okiem, taki zestaw powstaje (mamy bardzo małą wiedzę… i mocno błądzimy w tych systemach, cenach, promocjach…)

            Piekarnik Siemens iQ700 CS636GBS2
            Zmywarka Siemens SN87YX01CE

            libherr ICBb 5152 Prime BioFresh
            lub
            LIEBHERR ICBSD5122 PLUS BIOFRESH , nie wiem co znajdę w sklapach, zobaczymy

            Płyta już ustalona: Siemens – płyta ER7A6RD70

            Pozdrawiamy i miłego dnia życzymy 🙂

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Wybrany piekarnik to model kompaktowy, a nie normalny 60×60 cm – tak ma być?
            Zmywarka i płyta super, choć szczerze mówiąc nie widzę uzasadnienia w specyfikacji dla wydania 5500 zł na zmywarkę Siemensa – to już półka Miele, a BSH to max te 3800 zł. Lodówki obie super, różnią się klasą energetyczną (bzdura), wykończeniem wnętrza, dodatkową szufladą w droższym modeli, programatorami, zawiasami (droższy ma nożycowe, tańszy ślizgowe), oświetleniem wnętrza i zabudową górnego balkonika na drzwiach. Po prostu droższy model to już prawdziwy wypas, a drugi to jedna z tańszych lodówek Liebherra z BioFresh – obie dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


reklamaml