REKLAMA TP
niedziela, 8 marca 2020, Szymon Marcjanek

Kupujemy płytę indukcyjną. Na co zwracać uwagę?

Zdjęcie nr 5
fot. Siemens

0 odpowiedzi na “Zdjęcie nr 5”

  1. Sylwek pisze:

    Witam. Zna Pan jakiś kalkulator by obliczyć ile będzie mnie kosztować użytkowanie indukcji w porównaniu do gazu w dużej butli? Średnio butla starcza mi na 3-4tygodnie. Dużo gotujemy, nawet wodę do herbaty. Problem polega na tym że mam starczych rodziców i żona która boi się zmieniać butle. Ile może mnie kosztować na miesiąc gotowanie na prądzie.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie znam takich kalkulatorów, wszystko też zależy od sposobu użytkowania. Mówi się, że indukcja w stosunku do gazu ziemnego wychodzi 10-30 zł drożej, a w stosunku do butli – nie mam pojęcia.

  2. Sylwek pisze:

    Gaz butylowy jest droższy niż ziemny w blokach. Więc może wyjść prawie na to samo

  3. Irena pisze:

    Witam, dotychczas użytkowałam zawsze kuchnię gazową. Teraz, przy remoncie chcę przejść na płytę indukcyjną. Nie umiem się zdecydować i proszę o pomoc. Zależy mi żeby była srebrna, inox albo coś w podobnym odcieniu, żeby była dobra ale nie zabijała ceną (np. do 2200?)

  4. Maciej pisze:

    Płyta indukcyjna Bosch PIF675FC1E (2000PLN) o porażka. Skusiłem sie na piękny design, rzeczywiście metalowa ramka robi atrakcyjne wrażenie, ALE.. nie dajcie sie zwieść – pole owalne, na którym nie gotuje sie wody, ale mięsa np. W brytwance pracuje w proporcji 90% strona prawa i 10% strona lewa. Ciekaw jestem o czym myśleli konstruktorzy Bosch tak projektując swój produkt?? Jak usmażyć mięso przy takiej dysproporcji strony lewej i prawej?? Porażka.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To normalne działanie dla pół rozszerzanych, dlatego bardziej popularne są łączone z 2 pełnoprawnych cewek.

  5. Irena pisze:

    Dziękuję bardzo 🙂

  6. Miłosz pisze:

    Witam,
    Interesowałem się polecanymi tutaj modelami płyt – Electrolux EIV634 , EIV744 , Amica PI6544S4UD i Beko HII64800FHT .
    Po przemyśleniu głębszym własnych potrzeb martwi mnie, że żadna z tych płyt nie wykrywa naczyń poniżej 12,5cm średnicy (w Electroluxie to ponad 80% najmniejszego pola) i nie będzie grzała równomiernie pod standardową patelnią 24 cm (max średnica 21 chyba).
    Czy w podobnych rejonach cenowych znajdzie się coś co rozwiązuje te dwa problemy, a przy tym pracuje w trybie ciągłym, nie pulsacyjnym od jak najniższego poziomu grzania i ma przyzwoite sterowanie? 4 slidery byłyby ideałem, ale gdzieś trzeba pewnie pójść na kompromis:)
    Na chwilę obecną widzę tylko przywołane gdzieś wyżej Gorenje IS646BG . Są jakieś alternatywy?
    Pozdrawiam serdecznie

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      EIV744 z uwagi na większą szerokość i 2 najdłuższe pola łączone na rynku jest najsensowniejsza. EIV634 to wariant 60 cm szerokości z 1 takim polem. Z Amici bardziej polecam modele z linii 2.0 – znacznie lepsze indukcje od tych starszych. Beko ma fajne sterowanie, ale najmniejsze cewki, więc średnio polecam. Najlepszą tolerancję na małe naczynia ma Gorenje – od 9 cm, a potem płyty z polami łączonymi z 4 cewek owalnych jak Electrolux EIV654 i jej lepsza wersja dla IKEA HÖGKLASSIG – ma największe pola i obie strony łączone:
      Prawy przód: 17×26,5 cm – 2300W, booster 3200W.
      Prawy tył: 17×26,5 cm – 2300W, booster 3200W.
      Lewy przód: 22×22 cm – 2300W, booster 3200W.
      Lewy tył: 22×22 cm – 2300W, booster 3200W.
      Pole 4 cewkowe ma składa się z 4 cewek 11 na 22 cm, a po drugiej stronie mamy pole łączone 26,5 cm na 34 cm – spokojnie ogarnie dużą patelnię.

      • Miłosz pisze:

        Rzeczywiście Hogklassig rozwiązałby oba tematy. Wykrywalność od 10cm już by mi wystarczyła. Może się skuszę. A gdyby jednak ze względu na cenę zostać przy wyborze Electrolux EIV634 contra Gorenje IS645BG (na ceneo praktycznie w tej samej cenie są)-czy coś przemawia na niekorzyść Gorenje? Elektronika, wykonanie, niezawodność? Jeszcze coś inengo? Sterowanie chyba będzie do zaakceptowania, strefa łączona taka sama i ma ciut większe pozostałe pola z tego co widzę, no i ta wykrywalność od 9 cm. Wizualnie też ładna-przynajmniej na zdjęciach:)

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Obie są dobre, Gorenje piękny design, dobry, szeroki sterownik ala Bosch, ale Electrolux ma dłuższe pole łączone i oddzielne sterowanie. Jeśli zależy Panu na tych 9 cm to brać Gorenje, jak nie to Electroluxa.

  7. Monika pisze:

    Czy model: Electrolux Slim-fit EIS6448 to dobry wybór ??? i jak z oszczędnością energii ???

  8. Maciek pisze:

    Dzień dobry panie Krzysztofie!
    Proszę o poradę, czy lepiej zdecydować się na zestaw electroluxowy, czy też amicowy:
    Płyta: EIT61443B vs PIE6543PHTSU 2.0
    Piekarnik: EOE7C31Z vs ED57689BA
    Mikrofala: LMS4253TMK vs AMMB25E2SGB
    lub ewentualnie inne rozwiązania, ale pozostając w kolorystyce (sama czerń) i spójności pomiędzy mikrofalą a piekarnikiem. Najważniejsza jest dla mnie to żeby ten sprzęt po prostu działał jak należy, bajery drugorzędne. Przedział cenowy raczej jak tutaj, ale dorzucenie paru groszy za lepszą jakość to nie problem.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Płyta: Electrolux ma wygodniejsze sterowanie, ale Amica ma pole łączone i parę bajerów jak opcja dogrzewania, 3 programy automatyczne. Obie są dobre i pracują cicho.
      Piekarniki: Electrolux ma starą i sprawdzoną elektronikę, wygodną termosondę, ale produkowany jest we Włoszech, więc jakość wykonania dużo gorsza od Electorluxów z Niemiec i od Amici – ciężko chodzi zawias, spasowanie drabinek z blachami często powoduje ocieranie blach o drabinki, ale jakość pieczenia bdb. Amica ma większą komorę, więcej poziomów pieczenia, minimalnie mniejszą temp. maksymalną (280 vs 300), elegancko działający zawias z delikatnym domykiem, więcej metalu niż plastiku w porównaniu do Electroluxa z Włoch. Oba pieką równie dobrze.
      Mikro: Ogólnie to te same chińczyki, tylko Amica jest w pełni dotykowa i ładniejsza.
      Niestety, przy współczesnej jakości produkcji łatwo trafić na bubla w każdej marce.
      Z innych zestawów tego typu polecam Gorenje Simplicity (piekarnik BO76SYB powróci niedługo do dostępności) – prezentuje się pięknie.

      • Maciek pisze:

        Dziękuję bardzo za odpowiedź! Na tej podstawie chyba skłaniałbym się jednak minimalnie bardziej w stronę zestawu Amica, choć przynam że opcja Gorenje rzeczywiście bardzo ciekawa! Czy niedługi powrót do dostępości może oznaczać tydzień-dwa, czy raczej mowa o dłuższej perspektywie?

  9. Maria pisze:

    Witam Panie Krzysztofie, obecnie zastanawiam się nad wyborem płyty indukcyjnej. prawie 9 lat użytkowałam gorenje, wszystko było ok. Jednak podczas remontu się uszkodziła. Bosch użytkowany może 4 – 5 mies. Obecnie zastanawiam się nad Bosch PVS611FB5E lub GORENJE IT643SYB . Prześledziłam opinie, na ogół są ok. Która byłaby lepsza wg Pana?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Układ pól podobny, Bosch ma sterownik sliderowy – bardzo wygodny, ale 1 do wszystkich pól. W Gorenje są 4 do każdego pola osobno, ale jedna +/-. Pod względem głośności, Bosch minimalnie lepszy. Obie płyty są godne polecenia, Gorenje dużo tańsze i znacznie ładniejsze.

  10. Maria pisze:

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  11. piotr pisze:

    P. Krzysztofie
    Szukam płyty pracującej ciągle ( bez pulsowania) z 2 a najlepiej 4 palnikami każdy sterowany oddzielnie, cichą i długą najlepiej 5 letnią gwarancją. Czy pozostaje mi tylko coś z Ikei ( z uwagi na gwarancję?)
    Budżet do 2 tys.
    I dziękuję za ciekawy artykuł.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Założenia spełnia większość modeli od EIV634 w górę. W sklepach za 5 letnią gwarancję trzeba dopłacić (najbardziej opłaca się w oleole.pl). W IKEA mają genialnego Electroluxa https://www….-40467826/

  12. Maniek pisze:

    Witam co sądzi pan o zestawie aeg de rb 01 i 02.Jakie są różnice pomiędzy nimi i czy zestawy te są warte tej ceny.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie przepadam za zestawami zintegrowanymi – gdy padnie piekarnik, trzeba wymienić oba sprzęt. W Polsce nie są oferowane modele tego koncernu – w takich połączeniach lubują się głównie Niemcy. Jedyny plus to trochę więcej miejsca na płycie z uwagi na usunięcie programatora. Jeśli dobrze widzę to wariant 01 ma płytę z polem łączonym z 4 cewek + 2 okrągłe – coś jak nasza EIV654 .

  13. Ewelina pisze:

    Panie Krzysztofie, kuchenka indykcyjna Electrolux EIV734 i okap zintegrowany LFG716R – czy to dobry wybór?
    https://www….d/lfg716r/
    https://www….ob/eiv734/
    Płyta rozmiar 71cm, okap 55cm, ale w Electroluxie twierdzą, że będzie wydajny i wystarczające – a że podszafkowy, to nie widać, że nieco krótszy. Jakie jest Pana zdanie?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      No powiedzmy, że da radę,

      • Ewelina pisze:

        Dziękuję. Chciałabym jeszcze poznać Pana opinie nt płyty grzewczej Whirlpool SMO 658C/NE – gdybym wybierała pomiędzy tą a Electrolux EIV734 , co by Pan doradził? W Whirlpoolu jestem pod wrażeniem ilości dodatkowych funkcji i przede wszystkim możliwości korzystania z 8 cewek. Jakie jest Pana zdanie?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Model Whirlpoola znacznie bardziej zaawansowany, ale i częściej zdarzają się chimery elektroniki.

          • Oskar pisze:

            Oddałem do sklepu Electrolux EIS6448 . Płyta fabrycznie posiadała uszkodzony panel sterujący. Działał w połowie słabo a w drugiej połowie w ogóle nie działał. Usterkę fabryczną potwierdził serwis electrolux. Zraziłem się do electroluxa. Co Pan sądzi o wyborze w zamian za to WHIRLPOOL WF S9365 BF/IXL ? Chciałem bajery w postaci funkcji roztapiania itd.

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Dobry model z świetnym sterowaniem i polem 4 cewkowym – cenowo też wypada dobrze, ale ideałów nie ma 😉

          • Kasia pisze:

            Witam p. Krzysztofie mam pytanie mam indukcje elektrolux Slim -fit CIV654 chce kupić okap kominowy przyścienny 90 cm nie wiem jaki wybrać z jakiej firmy żeby się sprawdzał może mógłby Pan pomoc coś polecić lub chociaż pokierowac z góry dziekuje

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            A chce Pani z tym systemem H2H czy może być bez?

          • Oskar pisze:

            A która płyta indukcyjna byłaby godna polecenia z czujnikiem przeciw przypalaniu oleju 😉 ?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Czujnik smażenia działa nieco inaczej w Boschu/Siemensie i Electroluxie/AEG – skupia się na potrawie, a nie na oleju. Takim modeli jest całkiem sporo.

          • oskar pisze:

            A mógłby Pan podpowiedzieć które modele to posiadają? Płyta z Ikea Hoglassig również ma ten czujnik?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Ten model nie ma czujników. W Electroluxie są:
            SenseBoil – czujnik gotowania.
            SenseFry – czujnik smażenia.
            SensePro – czujnik na bazie termosondy odpowiadający za gotowanie, smażenie itp.

  14. Wojciech pisze:

    Panie Krzysztofie,

    Planujemy z żoną wymianę urządzeń w kuchni. Chcielibyśmy się zamknąć w kwocie 5000-6000 zł za komplet: płyta indukcyjna, piekarnik i zmywarka. Czy mógłby Pan nam coś polecić? Poniżej kilka punktów, które byśmy chcieli w tych urządzeniach.

    Płyta indukcyjna:
    – do montażu w blacie nad piekarnikiem (w jednej płaszczyźnie z blatem), 60cm
    – kolor czarny
    – sterowanie sliderem (może być jeden do wszystkich palników)
    – łączenie powierzchni grzewczej dla min. 2 pól
    – powierzchnia zajęcia do wykrycia obecności i wielkości garnka na poziomie 50% lub mniejsza, jeśli możliwe
    – blokada przed dziećmi
    – mile widziany booster
    – możliwie szeroki rozstaw pól

    Piekarnik:
    – pod zabudowę
    – kolor inox (ewentualnie czarny)
    – prowadnice teleskopowe (1 lub 2)
    – automatyczne czyszczenie (parowe lub pyroliza)
    – max temperatura 250 lub więcej
    – sterowanie za pomocą pokręteł (najlepiej chowanych). Mile widziane oznaczenie programów w trwalszy sposób lub na froncie (nie na gałce).

    Zmywarka:
    – pod zabudowę, 60 cm
    – szuflada na sztućce
    – mile widziana dysza podpięta pod górny kosz
    – klapa (drzwi zmywarki) żeby nie odskakiwały do góry po otwarciu (testowaliśmy w sklepie otwieranie zmywarek i niektóre miały drzwiczki, które po otwarciu nie zostawały w pozycji poziomej, tylko odbijały z powrotem do góry)

    Dziękuję i pozdrawiam

  15. Kamila pisze:

    Dzień dobry, panie Krzysztofie bardzo proszę o ocenę poniższego zestawu:
    1. Płyta indukcyjna EIV634
    2. Piekarnik Amica ED57529B X Type Pyro
    3. Mikrofalówka Amica AMMB25E2SGB X Type . A może do piekarnika lepiej będzie pasować Amica AMMB25E2SGVB Q-Type . Jak pan myśli?
    4. Okap Amica OMP6555BG . Może poleci pan jakiś inny meblowy do 1100 zł?
    5. Zmywarka Beko DIN28431 .
    Z góry dziękuję za wszystkie sugestie:)

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Bardzo fajny zestaw. Pierwsza mikrofala pasuje idealnie, druga jest do linii Q-Type.

  16. Szymon pisze:

    Panie Krzysztofie,

    Czy mógłbym prosić o ocenę wybranego zestawu:

    1. Płyta indukcyjna Electrolux KIV634I https://www….l/93236047
    2. Zmywarka Electrolux EEM48321L https://www….l/81646675
    3. Okap Amica OMP6252BG https://www…./86177349#
    4. Piekarnik Amica ED57527B https://www…./80601525#
    5. Lodówka Samsung RB36R872PB1 https://www…./94096514#
    6. Pralko-suszarka Electrolux EW9W161B https://www…./81104452#
    Dziękuję bardzo z góry.

  17. Katarzyna pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie, stoję przed wyborem płyty indukcyjnej, co Pan sądzi o wyborze Boscha i jaki okap pasowałby do niego

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      A jaki konkretnie Bosch? Okap dobiera się na szerokość do płyty i wydajnością do pomieszczenia.

  18. Magdalena pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie,
    Proszę o ocenę wybranego zestawu:
    Lodówka LG GBB72MCUFN ,
    Zmywarka WHIRLPOOL WCIP4O41PFE ,
    Piekarnik WHIRLPOOL W6 OM4 4S1 P BSS ,
    Mikrofala WHIRLPOOL W6 MD440 BSS ,
    Indukcja WHIRLPOOL WL B8160 NE lub WF S8865 NE .

    Proszę jeszcze o radę czy indukcja lepiej z Whirlpool czy Electrolux?
    Dziękuję.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Płyta ze sliderami wygodniejsza i 8 cewkami. Zestaw całkiem fajny – designersko będzie się genialnie prezentował, choć do kompletu można dobrać tak samo wyglądającą lodówkę Whirlpoola – ma nawet takie same uchwyty – to trochę gorszy sprzęt od LG, ale nadal spoko.

  19. Paweł pisze:

    Witam Pana.
    Proszę o pomoc wyborze indukcji.
    Po przeglądnięciu kilkunastu modeli zatrzymałem się na:
    1. Electrolux EIS62443
    2. Electrolux EIV634 SLIM-FIT

    Zastanawiam się czy poz. 2 nie będzie bardziej awaryjna ze względu na jej grubość, a przez to mniejsze chłodzenie elektroniki.
    Co Pan poradzi?

  20. Tomasz pisze:

    Cześć, chciałem poradzić się Pana w kwestii płyty indukcyjnej. Wykończenie płyty ceramiczne czy szklane? Które z nich będzie trwalsze? Czytając opinie ludzi w marketach online trochę zgłupiałem. Ludzie piszą, że dość szybko się rysują

  21. Aska pisze:

    Witam. Panie Krzysztofie proszę o opinie i informacje czym te dwie płyty się różnią i która lepiej wybrać.
    1.Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV63443 , Slim-Fit, Bridge
    2.Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV634 , Slim-Fit,

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      1 ma FlexiPower – możliwość ograniczenia mocy do słabszych instalacji. Obie mogą być podłączone pod 2 fazy.

  22. Tomek pisze:

    Co Pan myśli o płycie Haier HAISJ64MC czy bedzie odpowiednia jeśli pojadam gniazdko siłowe w kuchni?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nic dobrego jak wszystkie indukcje z koncernu Candy/Haier/Hoover. Haier ma dobre chłodnictwo i pralnictwo.

  23. Ania pisze:

    Proszę polecić płytę indukcyjną dwupalnikową
    Dziękuję

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Najlepsze są Siemensy i Teka ze sliderami, ale są dość drogie. Pozostałe to jeden pies.

  24. Mateusz pisze:

    Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV63440BS SLIM-FIT czy jest w porządku ?

  25. Anna pisze:

    A jaką płytę wybrać na 5 pól grzewczych?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Im szersza tym lepsza, kwestia budżetu.

      • Józef Skoczny pisze:

        Panie Krzysztofie! Co Pan sądzi o płycie indukcyjnej Teka IB 9350 – 90 cm? Czy można ja montować na równi z blatem i czy warto to robić? Boje się, ze w przypadku awarii nie będzie już takiego modelu i trzeba będzie poszerzać otwór na płytę i kupować jeszcze większą

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Nie znam tej płyty, na plus cewka 30 cm średnicy i podłączenie 3 fazowe. Na minus brak pól łączonych i pojedynczy sterownik. Zdjęcia sugerują brak ramki i szlifu, więc może być zabudowana na płasko w blacie.

  26. Agus1a pisze:

    Witam,
    Miałam piekarnik Bosch HBA534BB0 Serie 4, który był prosty i intuicyjny w obsłudze czy poleca Pan coś w podobnym zakresie cenowym z funkcją czyszczenia?
    Czy płyty indukcyjne Boscha np model PIE631FB1E jest godny uwagi czy poleca np Pan jakiś model Electroluxa ( z rankingów wynika że przoduje) również jeśli chodzi o cenę podobnie ok 1500 zł chyba że warto dopłacić i kupić coś porządnego?
    Dziękuję za pomoc

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To najlepsza ze zwykłych/tanich indukcji na rynku. O jakim systemie czyszczenia w piekarniku Pani myśli?

  27. Krzysztof pisze:

    Panie Krzysztofie
    Czy kuchnie wolnostojące indukcyjne są tak mało trwałe jak płyty o których Pan pisze , że ich trwałość to 3-6lat. Mam w tej chwili kuchnię gazową do wymiany i zastanawiam się nad indukcją tylko martwi mnie ich trwałość i awaryjność . Spotkałem się z Amiką która w okresie gwarancji była 2 razy naprawiana.Czy wolnostojące indukcyjne Gorenje to dobry wybór czy lepiej gazowo elektryczne.

  28. Vitos pisze:

    Panie Krzysztofie, jaja jest Pana opinia o okapie FABER GLAM-FIT BK 80cm ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Okap nie wart swojej ceny – takie parametry mają modele za 600-800 zł innych marek, jedynie nie będą miały pionowej tafli szkła, a skośną.

  29. Marcin pisze:

    Dzień dobry,
    Panie Krzysztofie planuje zakup 3 sprzętów AGD.
    W zasadzie czekam na jakieś promocje aby wszystko skompletować.

    Zastanawiam się nad wyborem:
    * zmywarka Bosch SPV4EMX21E
    * piekarnik HAIER HWO60SM6B9BH (ma funkcję pyrolizy)
    * płyta Bosch PVQ651FC5E lub PVS651FC5E

    Co do zmywarki to najbardziej jestem pewny wyboru. Natomiast piekarnik a tym bardziej płyta indukcyjna to dla mnie temat trudny (nigdy wcześniej nie miałem).

    Czy poleca Pan taki zestaw czy raczej czymś innym się zainteresować? Po tym artykule i komentarzach płytę HAIER HAFRSJ64MC odrzuciłem.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Zmywarka spoko, płyty też, różnią się ilością pól łączonych. Piekarnik – nie mam zdania – wykonanie dobre, elektronika trochę jak w autach z lat 90. Za świeży produkt – nie sprzedają się, więc nie ma o nich opinii w sieci.

      • Marcin pisze:

        Dzień dobry,
        Dużo czytam na temat płyt indukcyjnych oraz samych opinii użytkowników.
        Wydaje mi się że czym mniej dodatkowych funkcji to płyta lepiej działa – dużo osób napisało że funkcje takie jak sprawdzanie temperatury nie zawsze działa lub czujniki się psują.

        Trudno jest się na coś zdecydować jeśli nie można tego przetestować jak działa. Szukam najmniej awaryjnej płyty i cichej do max 3 tyś. zł. Oczywiście pod tzw. siłę – dwie fazy, bez ograniczeń.

        Głównie zastanawiam się nad modelami:
        * Electrolux CIV / EIV 634 – wypada najlepiej, ale widząc filmy podobnej płyty https://yout…syPxQ6U9QU nie wiem czy to dobry pomysł
        * Bosch PVS651FC5E
        * Bosch PIE631FB1E

        Czy którąś Pan bardziej proponuje lub może zupełnie inny producent i model?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          EIV634 to najlepsza indukcja do 2000 zł na rynku – sprawdzona i ma to co potrzeba. Nagranie może świadczyć o wadzie tej sztuki, lub słabych naczyniach – cykanie i świszczenie to normalne zjawisko w indukcji, ale nie aż w takim stopniu.

  30. Alicja pisze:

    Dzień dobry,
    proszę powiedzieć, czy któryś z rodzajów szkła, EuroKera lub Shott Ceran jest lepsze? Zastanawiam się nad kupnem szarej płyty Electrolux EIV63440BS SLIM-FIT i gdzieś znalazłam opinię, że się lekko rysuje i że gdyby miała szkło Shott Ceran to byłaby bardziej odporna na zarysowania. Czy to prawda?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jedno i drugie jest tak samo dobre i odporne – w badaniach wypada praktycznie tak samo. Jedynie z uwagi na delikatnie inne wykończenie, EuroKera ma bardziej widoczne zarysowania, ale na obu powstają w takim samym stopniu. Różnice naprawdę kosmetyczne, a na szarej i tak nie wiele będzie widać bo jest jasna – świetny model.

  31. Zekora pisze:

    Witam Panie Krzysztofie. Potrzebuje pomocy odnośnie płyty indukcyjne.Posiadam 1 fazę jeśli chodzi o prąd. Interesuje mnie 60, a dalej to jestem zielona😅. Pozdrawiam.

  32. Katarzyna pisze:

    Proszę o pomoc w wyborze płyty indukcyjnej, zależy mi na 5 polach, Wstępnie zastanawiałam się nad Electroluxem EIV8457 płyta indukcyjna Slim-Fit a Electrolux Slim-fit EIV835 , czy może siemens?

  33. Sprzęt do kuchni pisze:

    Panie Krzysztofie,
    proszę o polecenie kilku urządzeń:
    1) piekarnik do zabudowy,
    2) płyta indukcyjna,
    3) zmywarka do zabudowy (60 cm),
    4) lodówka wolnostojąca czarna (wysoka + szer. max 65 cm),
    5) okap podszafkowy,
    6) kuchenka mikrofalowa do zabudowy

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Fajnie to Pan rozpisał, ale proszę jeszcze sprecyzować wymagania, kolory, szerokości (indukcja), wysokość (mikrofala) i mniej więcej przedział cenowy.

      • Sprzęt do kuchni pisze:

        Wymagania: głównie zależy mi na funkcjonalności, trwałości niekoniecznie chcę płacić za „bajery”, z których nie będę korzystał. Czyli przynajmniej średnia półka sprzętu (pewnie też cenowa). Kolory -czarny; indukcja – szerokość do 60 cm; mikrofala 35-40 cm. Cena – najlepsza relacja cena/jakość.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          1. Gorenje Simplicity i inne dotykowe z przedziału 1500-2200 zł, Bosch 8 seria, Siemens iQ700, dotykowe Electroluxy o pojemności 70 litrów (produkcja GER).
          2. Electrolux od modelu EIV634 w górę.
          3. Zmywarka jeśli do 2k zł to Beko, lub Whirlpool, a z droższych niemieckie Boscha/Siemensa, a także modele Electroluxa.
          4. Lodówka ma być czarna emaliowana, czy szklana? Może być grafitowa emalia?
          5. Okap podszafkowy – teleskopowy, czy wsad meblowy?
          6. Wybrać po wyborze piekarnika, pasującą do kompletu.

          • Sprzęt do kuchni pisze:

            Czy warto kupować okap Electrolux LFG719R czy poleciłby Pan coś innego?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Jest ok, choć w tej cenie jest cała masa cichszych od Falmeca, Toflesz, Globalo i VDB.

          • Sprzęt do kuchni pisze:

            Panie Krzysztofie, jeżeli chodzi o płytę indukcyjną to jakie są różnice pomiędzy modelami: ELECTROLUX EIV634 a CIV634 . Czy któraś płyta z Bosha jest godna uwagi (pytam gdybym wybrał piekarnik również Bosha.

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Nie ma ich – CIV to modele na wyłączność dla EURO, a EIV to modele ogólnodostępne. Z Boscha nie mają takiego rozstawu pól i 4 sliderów, ale pomijając te 2 wady to są dobre produkty.

          • Sprzęt do kuchni pisze:

            Panie Krzysztofie, jeżeli chodzi o piekarnik do zabudowy to który by Pan polecał z tej grupy: Electrolux EOC6H71Z SteamCrisp, Bosch HBG635BB1
            ELECTROLUX LOC6H71Z i tańsza alternatywa: BOSCH HBA554EB0 , czy Bosch HBA534BB0 ?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Tańszych Boscha nie kupiłbym – tandetnie wykonane, choć włoskie Electroluxy nie są tu lepsze (te o pojemności 72), ale dają znacznie więcej funkcji, jak choćby wspomaganie aprowe, termosondy itp. Z całej paki najlepiej wykonany jest 1 Bosch, ale tu płaci się za logo i niemiecką produkcję – funkcjonalnie odstaje od obu Electroluxów.

          • Sprzęt do kuchni pisze:

            Dziękuję za pomoc. Lodówki doczytałem u Pana pod https://www….-poradnik/

  34. Teresa pisze:

    Witam. Proszę doradzić 🙂 Płyta indukcyjna. Dużo gotowania, często duże garnki, 4 sterowniki i rozsądna cena. Do tej pory był gaz.
    Mikrofalówka do zabudowy, okazjonalne podgrzewanie, rozmrażanie i rozsądna cena 🙂
    Przeczytałam dużo Pana porad i nadal nie potrafię się zdecydować. Pozdrawiam.

  35. Teresa pisze:

    Teraz przeczytałam pytanie i odpowiedź z 13 września. Elektrolux EIV634 a cos tańszego?

  36. Dorota pisze:

    Dzień dobry! Panie Krzysztofie jaka jest Pana opinia nt. płyty GORENJE IS646BG .

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Umiarkowanie pozytywna – bardzo wygodny programator – widać delikatną inspirację Boschem/Siemensem, 2 pola łączone, łapie bardzo małe naczynia i ma piękny design. System chłodzenia lepszy niż w Amice, Beko, czy Samsungu, ale nadal głośniejszy od tego w Electroluxie, czy Boschu. Ogólnie dobra, piękna płyta.

  37. Rop pisze:

    Witam
    Proszę o opinię o płycie indukcyjnej
    AEG IKE74471IB
    I piekarniki AEG BSE782320M
    Sprzęt Jest dostępny tylko u jednego sprzedawcy i jego testy mogą być…..
    Czy w Pana opinii jest to sprzęt warty zakupu czy szukać innego
    Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Bardzo dobry zestaw – piekarnik to typowy przedstawiciel serii 3w1 SteamBoost – jest też dostępny w Media Markt, a indukcja też bardzo praktyczna.

  38. Michał J pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie
    Po 20 latach przyszedł czas na zmiany prosze o pomoc w dopasowaniu zestawu płyta + piekarnik lub może jakiś zestaw od pana
    Wstępnie żona wybrała
    Electrolux EIV634 (czy tu jakiś konkretny wariant) + piekarnik ?
    Amica PIE6543PHTSU 2.0 + piekarnik ?

    z technologią nie jestem na bieżąco 🙁
    mam możliwość podłączenia pod siłę
    płyta nie musi być równo z blatem byle zestaw w kolorze czerni i z jednej firmy

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To płyty z 2 lig sprzętowych – Te Amici 2.0 często są przeceniane do poziomu 1100-1200 zł i w tej cenie nie mają sobie równych. Modele 634 Electroluxa to najlepsze moim zdaniem płyty w okolicy 1700-2000 zł.
      Do Electroluxa fajnie wybrać piekarnik o pojemności 70-71 litrów – to są modele niemieckie, lepszej jakości od tych 72 litry produkcji włoskiej.
      Z Amici sensowne są ED47 pokrętłowo-elektroniczne i ED57 elektroniczne, oba w ramach serii X-Type jak i Q-Type.

  39. Krzysztof pisze:

    Witam. Proszę o poradę. Planuję zakup sprzętu agd do nowego mieszkania. Wszystko pod zabudowę oprócz lodówki.
    Lodówka wolnostojąca o wysokości ok. 185 cm. Najlepiej koloru czarnego i nie szklana.
    Płyta indukcyjna w kolorze czarnym i jak najcieńsza.
    Zmywarka o szerokości 45 cm.
    Piekarnik z szufladami teleskopowymi i w kolorze czarnym.
    Okap podszafkowy, ale nie teleskopowy.
    Pralka najlepiej o głębokości ok. 50 cm. Może też być pralko-suszarka.
    Chcę na to wszystko wydać ok. 10 tyś.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Lodowka jeśli ma być czarna to głównie będą modele Samsunga.
      Zmywarka 45 cm – dobre i niedrogie są modele z Whirlpoola i Beko, droższe od 2k zł Bosch/Siemens.
      Teleskopowe prowadnice to mają prawie wszystkie piekarniki, a w wielu można dokupić dodatkowe poziomy – a coś więcej, jakieś wymagania?
      Wsady meblowe dobiera się wydajnością do metrażu
      LG ma dobre pralko-suszarki o głębokości 47,5 cm.

      • Krzysztof pisze:

        Płyta indukcyjna: Electrolux EIV634
        Lodówka: Samsung RB34T775CB1
        Zmywarka: Whirlpool WSIO 3O34 PFE X
        Pralko-suszarka: LG Vivace F2DV5S7S0E lub LG F2DV5S8S0
        Co do okapu to kuchnia jest ogólnie mała, to jest aneks do salonu.
        Piekarnik to chciałbym, żeby był czarny. Co do funkcji, to żeby był prosty i wygodny w obsłudze. Żebym mógł szybko podgrzać jakieś jedzenie jak w mikrofali. Nie jestem kucharzem, więc jakiś dużych wymagań nie mam.

        • Krzysztof pisze:

          Pralka: Pralko-suszarka LG Vivace F2DV5S7S0E
          Lodówka: Samsung RB34T775CB1
          Indukacja: Electrolux Slim-fit CIV634
          Zmywarka: Whirlpool WSIO 3O34 PFE X
          Piekarnik: Bosch EcoClean Direct HBG633NB1
          Okap: GLOBALO Loteo 60.4 Plus Czarny
          Chyba taki zestaw wezmę. Troszkę dużo wyjdzie, ale chyba jest wart tej ceny.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Dobry zestaw, pralko-suszarki różnią się tylko wsadem na praniu (pojemność taka sama) i opcją pary. Dobre wsady kominowe, to te o wydajności od 500 m3/h i głośności nie przekraczającej 63-65 dB. Takie ma w ofercie Globalo, Toflesz, Nortberg, Falmec, Faber. Co do piekarnika to prawie wszystkie mają już szybki nagrzew (3-4 minuty do 150 stopni i 6 min do 200 stopni). Dobre są Gorenje, niemieckie Electroluxy (te o pojemności 71 litrów), Bosch 8 seria, Siemens iQ700.

          • Krzysztof pisze:

            Wiem. Globalo, że dużo lepszy, ale cenowo to też inna półka.
            A co do piekarnika z Electroluxa to EOE7P31Z SenseCook lub EOE7P31X SenseCook.
            Który lepszy sposób czyszczenia pyrolityczny czy katalityczny?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Kataliza działa samoistnie, ale tylko tam gdzie jest wkład, a pyroliza wypala całą komorę, stosujemy ją raz na miesiąc lub rzadziej i trzeba usunąć wszystko z wnętrza – zostaje goła emalia.

          • Krzysztof pisze:

            Okap: GLOBALO Loteo 60.4 Plus Czarny lub tańszy i słabszy Faber BI 52 BK 2LS .
            Piekarnik: Bosch HBG633NB1 , Bosch HBG635BB1 , Electroluxy są ciekawe, tylko że jest ich tak dużo. Nie wiadomo co wybrać. Kwota jaką bym dał to około 2500 zł.

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Globalo dużo lepszy. Co do piekarnika to dwa Boscha różnią się obecnością prowadnicy teleskopowej w pierwszym. Electroluxy do 2500 zł to już te niemieckie o pojemności 70-71 litrów, najlepiej dotykowe z 7, lub 8 w nazwie.

  40. Kamila pisze:

    Witam ponownie! Czy warto kupic tę plytę za taka cene? Płyta WHIRLPOOL ACM 918 BA https://medi…acm-918-ba

  41. Daniel pisze:

    Panie Krzysztofie, szukam duzej plyty ok. 90cm i potrzebuje pomocy. Aktualnie mam na oku 2 modele Whirlpool SMP 9010 C/NE/IXL oraz Bosch PXV975DC1E . Nie wiem, ktora wybrac. A moze sa jeszcze inne modele/firmy warte uwagi? Siemens IQ700 EX975LVV1E praktycznie 50% drozszy od ww. modeli.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Bosch pewniejszy od Whirlpoola – Pola 4 cewkowe w BSH działają prawidłowo, a te wielocewkowe w Whirlpoolu potrafią wariować. Brałbym Boscha.

  42. Michał pisze:

    Witam. Czy dobrym zakupem indukcji będzie Bosch pie631 ? Bo Sharp po 2.5 roku mi się skończył . Opłaca się brać gwarancję do 5 lat za ok 500 zł przy cenie indukcji 1400 zł ?

  43. Oskar pisze:

    Panie Krzysztofie którą płyte indukcyjną polecałby z wymienionych poniżej?
    Z funkcji najbardziej podoba mi się Gorenje IS646BG obecnie można ją dostać za 1799 zł. Zastanawiam się jeszcze nad Siemens EX651FEC1E w tym momencie za ok 2500 zł a żonie najbardziej podoba się Electrolux EIV654 . Mam obecnie 6 letnią Amicę , ma bardzo głośne wentylatory załączające się niemal po chwili od uruchomienia. Przy kolejnym zakupie chciałem tego uniknąć, w Gorenje jest dużo funkcji typu roztapianie i innych bajerów jak 6ty zmysł w Whirlpool. Będę wdzięczny za pomoc.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Z wymienionych najcichszy jest Siemens, minimalnie głośniejszy Electrolux (ale nadal jest to jedna z cichszych płyt). Gorenje to coś pomiędzy Amicą i Electroluxem – funkcjonalnie jest super, sterowanie i rozstaw pól jak Boschu/Siemensie i Samsungu, ale design moim zdaniem najładniejszy. Z każdej z tych 3 powinien być Pan zadowolony, choć 2 i 3 mają pola łączone z 4 cewek a nie z 2 zwykłych jak w Gorenje – to nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie.

  44. Grzegorz pisze:

    Panie Krzysztofie, a czy mógłby Pan polecić jakąś płytę ceramiczno-indukcyjną, gdzie np jedno z pól jest grzane grzałką a pozostałe są indukcyjne? Co Pan myśli o takim rozwiązaniu? Na pewno zależy mi na wygodnym sterowaniu (slider), raczej płycie z ramką, 4 pola grzejne.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Mało jest takich płyt, a z grzałkami to już nie kojarzę – jak już to halogen + cewki indukcyjne – Electrolux miał coś takiego EHG46341FK i chyba Teka, ale to już nie jest dostępny sprzęt.

  45. Iza i Zbyszek pisze:

    Panie Krzysztofie
    Prosimy bardzo o pomoc w wyborze sprzętu AGD.
    Jesteśmy z pokolenia 60+ i mamy problem z wyborem i podjęciem decyzji co do zakupu sprzętu AGD. Spędziliśmy dużo czasu na przeglądaniu ofert, wizytach w sklepach i to wszystko nas przerosło.
    Przypadkowo trafiliśmy na stronę agdManiak i jesteśmy pod wrażeniem Pana wiedzy.
    W Panu nasza ostatnia nadzieja na dokonanie sensownego wyboru.
    Chcemy kupić następujący sprzęt:
    1. płyta indukcyjna wymiar 60 cm, czarna cena do 2 000 zł
    Powyższy zakup dotyczy mieszkania, w którym mieszkamy aktualnie i spowodowany jest awarią starej płyty, jeszcze ceramicznej (60 cm Amica).
    Ponadto chcemy kupić sprzęt do małego domu po rodzicach, gdzie prawdopodobnie przeniesiemy się na zasłużoną emeryturę, a na razie korzystamy z tego lokum od maja do października. Kuchnia jest umeblowana, ale sprzęt poza płytą gazową i zmywarką nadaje się do wymiany lub uzupełnienia.
    Potrzebne są:
    1. piekarnik parowy, kolor srebrny lub czarny cena do 3 500 zł
    lub
    – piekarnik bez pary, kolor srebrny lub czarny cena do 3 500 zł
    (jeszcze wahamy się,piekarnik parowy czy klasyczny)
    do zabudowy, szerokość wnęki pod piekarnik 56,50 cm, wysokość 58,5 do 59 cm.
    2. pochłaniacz teleskopowy, kolor srebrny, srebrny z czarnym lub czarny, szerokość płyty gazowej 90 cm, powierzchnia kuchni 11 m2, cena do 1 500 zł
    3. lodówka dwudrzwiowa (chłodziarka z zamrażarką na dole, ze wskazaniem na dużą pojemność chłodziarki), szerokość 60 cm, wysokość 2m i powyżej, wolnostojąca, po 2,5 cm od szafki i 2,5 cm od ściany, kolor srebrny, cena do 3 500 zł
    Przede wszystkim zależy nam na jakości i funkcjonalności sprzętu, bez specjalnych bajerów, cena może trochę przekroczyć podane wartości, może też być niższa, jeżeli nie ma to wpływu na jakość, a wynika tylko z marki i designu.
    Pana rozległa wiedza w temacie pozwala nam mieć nadzieję, że nasz ,,koszmar” z szukaniem i wyborem sprzętu z Pana pomocą nareszcie się skończy.
    Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na Pana propozycje.

  46. Gosi pisze:

    Witam, Panie Krzysztofie, trzy propozycje malutkich płyt indukcyjnych, proszę pomóc w wyborze -zakładając, że wszystkie są w podobnej cenie, oczywiście. Będzie to Teka IZS 34600 DMS , Gorenje IT321BCSC oraz Kernau KIH 3211-1B . Przy czym teka ma 4 lata gwarancji, gorenje nie wiem, zapewne 2lata no i kernau 2 lata. Gospodarstwo 1,5 osobowe – ja plus moja psa,

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Teka ma świetne pole łączone, Gorenje też niczego sobie, a modelu od Kernau nie znam.

      • Gosi pisze:

        Panie Krzysztofie, klamka zapadła, mam Tekę malutką, kupioną okazyjnie, ale nie bez powodu. Ta teka jest trochę chimeryczna, raz działa poprawnie – dotyczy to bliższego pola, a raz nie, ma kłopot z mniejszymi garnkami, ale jak wspominałam nie zawsze, Wkleję tu linki dwie do filmiku z jej pracy, jeśli się załadują proszę o diagnozę co jej dolega i czy można coś temu zaradzić. Będę wdzięczna niewymownie.:
        https://www….outhscream

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          W instrukcji nie znalazłem minimalnej średnicy naczynia, jakie płyta powinna wykryć. Według filmików problem wynika z naczyń – trzeba stosować garnki z grubym dnem feromagnetycznym.

  47. Kamil pisze:

    Dzień dobry.
    Bardzo proszę o pomoc w wybraniu płyty indukcyjnej. Cena to 1500-2000 zł. Płyta docelowo ma posiadać cztery pola (ewentualnie z funkcją łączenia pól), moc 6,9kW, metalową ramkę wokół płyty. Ponadto, dobrze gdyby posiadała cztery slidery, funkcję Autobridge, timer, blokadę przed dziećmi i funkcje połączenia wifi z okapem (tylko opcjonalnie). Bardzo proszę o jakieś dwie propozycje. Jedną z ostatnią funkcją, drugą bez niej. Z góry dziękuję za pomoc.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Moc 6,9 kW mają tylko płyty Boscha/Siemensa więc na takich trzeba się skupić – slider będzie wtedy jeden. 4 slidery to Electroluxy/AEG o mocy 7,4 kW, Beko i Whirlpool o mocy 7,2 kW.

  48. Aldona pisze:

    Dzień dobry,
    Panie Krzysztofie Zastanawiam się nad wyborem: lodówki pod zabudowe wybralam dwie Samsung BRB26715CWW lub Electrolux ENT8TE18S a może cos innego?
    proszę o pomoc

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Electrolux to model z ociekającą wodą po tylnej ściance do rynienki za szufladami i z dziurką, którą trzeba raz na jakiś czas przetykać. Gorsze plastiki, większa możliwość przekładania półek, brak komory świeżości z większą wilgotnością, ma tylko obieg powietrza. Samsung prawie pod każdym względem sensowniejszy, choć w realnym odczuciu może być głośniejszy przez pełen No Frost.

      • Aldona pisze:

        Dziękuję za odpowiedź jednak poproszę o pana o opinie która lodówkę pod zabudowę Pan poleca z góry dziękuję

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Z tych 2 brałbym Samsunga, z innych Whirlpoola z nowej serii W (łatwo poznać po 32 dB głośności na etykiecie), lub z podobnych do tego Electroluxa (czyli z NF tylko w zamrażarce), prędzej Gorenje.

          • Aldona pisze:

            Panie Krzysztofie mam jeszcze pytanie odnosnie lodówki pod zabudowe który z tych modeli Lodówek jest godny polecenia WHIRLPOOL WHC18 T332 Whirlpool WHC18 T573 a może pan poleci jakiś konkretny model zupelnie sie na tym nie znam z gory dziękuje

  49. Pchor pisze:

    Dzień dobry.
    Bardzo proszę o poradę. Szukam kuchenki indukcyjnej. Cena to max 2000 zł. Moc od 6,9 do 7,4kw. Płyta powinna posiadać cztery pola, metalową ramkę wokół tej płyty. Bardzo dobrze gdyby miała cztery slidery, blokadę przed dziećmi i funkcje połączenia wifi z okapem, choć nie jest to konieczne.

  50. Porucznik pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie. Do tej pory, dzięki Pana pomocy wybrałem następujący sprzęt.
    1) Pralka LG V600
    2) Suszarka LG RC80 / RH90
    3) Zmywarka Beko DIN 28431 / Whirlpool WIO
    4) Kuchnia indukcyjna Electrolux EIV6340X SlimFit
    Do zestawu brakuje mi piekarnika.
    Co mógłby mi Pan polecić z piekarników do ceny 2000zł ? Kolor musi być srebrny bądź czarno srebrny. Jeżeli chodzi o pokrętła, mogą być to zwykłe, chowane z wypalonymi laserowo nadrukami. Oczywiście może być również programator elektroniczny, bez pokręteł. Powinien czyścić się parowo i posiadać prowadnice teleskopowe. Z dodatkowych funkcji fajnie gdyby delikatnie się domykał, miał ochronę przed dziećmi.

    Jeżeli chodzi o okap to powierzchnia salonu z aneksem kuchennym to około 19m2, wysokość pomieszczenia to 2,55m, więc kubatura wyniesie około 50m3. Niezbędna wydajność wychodzi więc 300-400m3/h. Moje mieszkanie jest wyposażone w system wentylacji mechanicznej. Podejście umożliwiające podłączenie okapu wyposażone jest w ogranicznik przepływu powietrza max 100m3/h oraz klapę zwrotną.
    Jaki okap meblowy w kolorze INOX, z głośnością poniżej 60dB, pod szafkę 60cm ze sterowaniem elektronicznym i podświetleniem LED by Pan polecił ?
    Z góry panu dziękuję za porady dotyczące piekarnika i okapu. Pozdrawiam


reklamaml