, Lodówki TOP, rankingi

Najlepsze lodówki. TOP-10

Popularne produkty:

3 917 odpowiedzi na “Najlepsze lodówki. TOP-10”

 1. Rafał pisze:

  Witam, chcemy kupić z żoną lodówkę. Standard wymiary. 60 cm szerokość. Z jednego boku będzie mieć przestrzeń z drugiej ściana. 4 osobowa rodizna w tym 2 dzieci. W bloku to mieszkanie nie za dużo to moze cos w miarę nie głośnego ale budżet ogranicza tak max 2200 zł. Znajdziemy coś dobrego w stosunku jakość do cena?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Gorenje z modeli 59,2 cm głębokości, LG seria GBB72, Samsungi raczej odpadają – oddają ciepło bokami.

 2. Cristian pisze:

  Dzień dobry,

  Czy Pan wie różnica między GBB72PZDMN , GBB62PZFFN do GBB72NSDFN ? kolory są równe, klasa energetyczna i parametry podobne ale DFN kosztuje 400 PLN więcej.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   GBB72PZDMN – 2499 zł, klasa E, srebrne wykończenie wnętrza (półek i szuflad), składana półka w chłodziarce
   GBB62PZFFN – 2199 zł, klasa D, białe wykończenie wnętrza (półek i szuflad)
   LG GBB72NSDFN – 2599 zł, klasa D, srebrne wykończenie wnętrza (półek i szuflad), składana półka w chłodziarce
   Na klasę energetyczną nie ma co zwracać uwagi – to różnica 35-40 zł rocznie. Wykończenie lepiej srebrne – białe szybko się brudzi. Składana półka się przydaje.

 3. Oskar pisze:

  Dzień dobry Panie Krzysztofie,
  Zwracam się do Pana z prośbą o radę w sprawie lodówki side-by side – zależy nam na podłączeniu bieżącej wody, kostkarka nie jest obowiązkowa. Najlepiej gdyby lodówka nie była w połysku tylko jakiś szczotkowany grafit – nasz budżet to 3-4 tysiące – w porywach do 5k ( ale wolelibyśmy jeśli to możliwe znaleźć coś dobrego w podanym przedziale cenowym). P.s Dziękuję za radę w sprawie pralki – zakup dokonany i mam nadzieję, że posłuży lata.

 4. BASIA pisze:

  Dzień dobry.Proszę o polecenie w miarę niezawodnej lodówki w wysokości do ok.2m.
  Szerokość i głębokość dowolna. Budżet to około 2500zł.
  Pozdrawiam.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Polecam modele LG z serii GBB72, Samsungi Grand+ (najlepiej te z 2 szufladami w chłodziarce), Gorenje modele 59,2 cm głębokości i lodówki marki Haier, choć te są nieco droższe.

 5. Oliwia pisze:

  Dzień dobry, szukam lodówki powyżej 190 cm wysokości, najchętniej 200 cm, w kolorze srebrnym, szerokość 60 cm. Budżet do 2500 zł. Nie potrzebuję łączenia Wi-Fi, natomiast szuflady na mięso czy warzywa były by wskazane 😉 lodówka z jednej strony będzie dotykać ściany, natomiast z drugiej szafki ze zlewem. Nad lodówką chciałabym jeszcze szafkę. Czy mógłby polecić mi coś Pan dobrego?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Samsungi raczej odpadają przed sposób oddawania ciepła. Sprawdzą się modele LG GBB72 i Gorenje o głębokości 59,2 cm z oznaczeniem KitchenFit.

 6. Helena pisze:

  Dzień dobry Panie Krzysztofie, proszę o pomoc w wyborze lodówki. Zależy mi na szufladzie dla warzyw, składanej półce,ładnym wykonaniu /jakości plastików/. Na którą z tych się zdecydować
  LG GBB 71 PZDMN
  LG GBB 71 PZEFN
  LG GBB 71 PZUFN
  nie wiem czy to bardzo istotne aby były 2 termostaty ? A może jakaś inna propozycja od Pana w tych rozmiarach z LG. Dziękuję

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   LG GBB71PZDMN ma klasę E, a pozostałe D. Różnią się też umiejscowieniem programatora, a tak to ten sam sprzęt. Dobry wybór.

 7. Iza pisze:

  Dzień, dobry poszukuję lodówki max 210 cm wysoka, szerokość 80-91 cm, czarna lub grafit, wolnostojąca, jednak będzie stała między szafkami w zabudowie. Rozważam french door lub side by side, choć szerokie półki byłyby pożądane (żeby blachę ciasta można było swobodnie włożyć). Znalazłam taką: https://www….lsrc=aw.ds ; Co Pan o niej sądzi, czy nieco tańszą może Pan polecić też? Dodam, że głębokość do 70 cm też byłaby wskazana, choć i tak będzie wystawać ok. 10 cm od reszty mebli. Pozdrawiam Iza

 8. Tomasz pisze:

  Oglądałem ostatnio Gorenje NRK6202AXL4 , Czy to dobry model? Oddaje chyba ciepło bokami, nie miałem możliwości zajrzeć z tyłu, ale na zdjęciach w sieci nie widzę z tyłu spirali: https://www….86#product
  Podoba mi się ten model z jednym wyjątkiem – boczne ścianki mają jednak inną, gorzej wyglądającą fakturę, niż drzwi. I w trochę innym, ciemniejszym kolorze. Chciałbym jednak mieć jednakową fakturę i drzwi i bocznych ścian lodówki, bo jej lewy bok będzie w dużej części wyeksponowany między blatem i szafkami kuchennymi.
  Podobny problem dotyczy zresztą i tych LG w okolicach 2000-2500 zł, które wstępnie rozważałem.
  Czy da się znaleźć jakąś lodówkę 180-200 cm, tak żeby jej boki miały fakturę jednakową jak drzwi? Najlepiej kolor i wygląd szczotkowanego aluminium. Do 3000 zł?
  Pozdrawiam, Tomek.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Nie musi być widoczna spirala, żeby lodówka oddawała ciepło tyłem. Ne model właśnie tak ma i może być obudowany – ma Pan to jasno pokazane w instrukcji. Gorenje nazywa to tak samo jak Samsung – KitchenFit.
   Nie znam lodówek, które miałyby tak samo wykończone boki jak front – front jest ozdobny, a boki już nie.

   • Tomasz pisze:

    Dziękuję bardzo.
    Waham się ostatecznie między:

    1) Gorenje NRK6202AXL4 – najlepsza cena, w sumie chyba nic jej nie brakuje, oprócz wspomnianych boków, które wyglądają trochę „plastikowo-gumowo”.

    2) LG GBB92STAXP – droga, ale oddaje ciepło bokami i mógłbym ją dosunąć tyłem do samej ściany, poza tym będzie chyba najcichsza. Swoją drogą nie wiem, co aż tyle jest warte w tej lodówce, na tle innych LG jest baaardzo droga.

    3) Ostatnie odkrycie, czyli Liebherr CNef 4813 NoFrost . Tania też nie jest, ale środek podoba mi się, podobnie jak i na zewnątrz. Martwi mnie tylko, że w danych technicznych jest podane NoFrost – tak – zamrażarka. Czyli bez lodówki. Trochę słabo, jak za 3000 zł. Poza tym nie wiem, jak ta lodówka oddaje ciepło, nie udało mi się znaleźć fotek tylnej ścianki.

    Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości, jakoś przy lodówce wybór idzie mi najciężej;) Pozdrawiam, Tomek.

 9. Urszula pisze:

  Witam, Panie Krzysztofie serdecznie proszę o pomoc w wyborze lodówki. Zależy nam na:
  – szerokość do 60 cm, wysokość zastanawiamy się pomiędzy 185 – 203 cm
  – z prawej strony przylegająca do ściany, z lewej strony do aneksu kuchennego (dolne szafki do 92 cm wys.) – drzwi niewystające poza obrys lodówki
  – możliwość przełożenia drzwi
  – cicha,
  – kolor czarny/ grafit w ostateczności srebrny
  – kontrola / ustawienie wilgotności w szufladzie na warzywa i owoce
  – funkcjonalne ustawienie półek np. możliwość wstawienia wyższych naczyń / składana półka
  – klasa energetyczna nowa C-D
  – budżet ok 2500 zł
  Zastanawiamy się pomiędzy którymś z modeli LG lub Samsung

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   LG GBB72 poradzą sobie znacznie lepiej od Samsungów w tej cenie, a to z uwagi na oddawanie ciepła głównie tyłem – Samsung tylko bokami.

 10. Asia pisze:

  Lodówka LG GBB72, która znalazła się w zestawieniu jest już praktycznie niedostępna. Czy mógłby Pan polecić coś o podobnych parametrach?

 11. Krzysztof pisze:

  Dzień dobry, Panie Krzysztofie,

  co Pan sądzi i który model poleca Pan spośród podanych:
  Whirlpool W7832TMXH
  Samsung RB29FERNCSS
  Samsung RB31FDRNDSA

  Z góry dziękuje.

 12. Miłosz pisze:

  Jeszcze lodówka mi została. Żona chce Samsunga, bo podobno sprawdzona firma w lodówkach:) Znajdzie się coś równie sensownego w niższej cenie niż ta RB38T776CB1 , czy warto dopłacić do tego modelu?

 13. Marek pisze:

  Witam,
  proszę o informacje, czy lodówka LG GBB72PZEFN występuje w wersji inox szczotkowanej (nie emaliowana) ?

 14. Anna pisze:

  GORENJE NRK6202AXL4 NoFrost Srebrna czy to dobry wybór. Interesuje mnie lodówka do wnęki.

 15. Pejo Urszula pisze:

  Proszę o poradę którą z tych lodówek wybrać.1/LGV+ThinQ GBF71 PZDMN, 2/ LG GBB71PZDMN , 3/ LGV+1.86 GBB71PZEFN , 4/ GBB71PZUFN . chodzi mi o kolor: srebrny,szary. Bardzo proszę o odpowiedź.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   1 od 2 różni się umiejscowieniem wyświetlacza i klasą energetyczną, a 3 jeszcze dodatkowo metalową tylną ścianę chłodziarki, więc najładniejsze wykończenie. Wszystkie 3 dobre, wybrać co się bardziej podoba.

 16. Marcin pisze:

  Dzień dobry,
  Bazując na Pańskich sugestiach w artykułach oraz w komentarzach wybraliśmy kilka modeli czarnych (poza jedna w grafitowej stali) lodówek:
  1. Lodówka LG V+ ThinQ GBB72MCUFN
  2. Lodówka LG V+ ThinQ GBB72MCDMN
  3. Lodówka Samsung RB37K63632C
  4. Lodówka Samsung RB37J501MB1
  5. Lodówka LG GBB940BMQZT
  Po Pan sądzi o tych lodówkach? Czy któryś model jest lepszy od pozostałych?
  Zależy nam głównie na dużej pojemności, niezawodności i cichej pracy.

 17. Pejo Urszula pisze:

  Panie Krzysztofie ponawiam prośbę i pytanie, proszę mi doradzić jaką lodówkę wybrać z modelu LG o wys. od 180 do 190cm i szer.od 60 do65 cm, w kolorze srebrnym,szarym,inox /praktyczniejszy kolor/ do kwoty 3000 tys.

 18. Ania75 pisze:

  Zapomniałam dodać,że nie chcę lodówki z kostkarką w drzwiach ewentualnie może być taka kostkarka w zamrażarce,którą można w razie potrzeby wyjmować. Z góry dziękuje za pomoc.

 19. Ania75 pisze:

  Witam,Panie Krzysztofie szukam lodówki czterodrzwiowej,której boki będą zabudowane więc raczej ciepło powinna oddać tyłem. Co by Pan polecił?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Tylko 2 modele Toshiby będące french doorami oddają ciepło przodem i mogą być zabudowane – genialne lodówki.

 20. Pejo Urszula pisze:

  jaki model lodówki wybrać z LG abym była zadowolona. Wys.180-190, szer.60-65 cm. Kolor srebrny,szary,Inox. Kwota do 3000 tys.

 21. Jędrzej pisze:

  Chciałem brać polecany przez Pana BEKO MCNA406I63ZXBRN , natomiast lodówka ma być zamontowana pomiędzy ścianami i stolarz ze względu na sposób otwierania – polecił się zastanowić nad uchwytami pomiędzy frontami.

  Dlatego myślę nad zakupem BEKO RCNA406E40ZXBRN , doczytałem, że od modelu MCNA różni się klasa energetyczną, no i otwieraniem.
  Czy są jakieś inne różnice i czy poleciłbym Pan model RCNA?

 22. Marta A pisze:

  O kurczę to trochę dużo. A czy wobec tego z 60 cm? Najlepiej czarny błysk

 23. Marta A pisze:

  Czy mogę poprosić o pomoc w wyborze lodówki wolnostojącej w kolorze czarnym, szerokość 70 cm? Czy istnieją takie w niezabijającej cenie? Najchętniej max. 2500 zł ale jak się nie da to naciągniemy budżet:)

 24. Gabi pisze:

  Dzień dobry, mam trochę trudny wybór lodówki: szerokość, głębokość 60cm, wysokość 186cm, lg mają głębokie lodówki, bosh też nie są zbyt płytkie. Za lodówką jest miejsce ale po bokach i u góry już mniej. Cena ok 2000, 2500zł. Jakie firmy brać pod uwagę? Słyszałam o strzelaniu Samsunga?? Więc myślałam o Gorenje? Dziękuję z góry za radę! Pozdrawiam

 25. Kasia pisze:

  Dzień dobry.Jestem na Pana stronie po raz pierwszy. Czeka mnie zakup lodówki, musi być czarna, najlepiej w macie. 5 osobowa rodzina więc raczej 2 m, nie może oddawać ciepła bokami. Oglądałam lg i samsung. Kwota przeznaczona to ok 2,5 tys. Podobają mi się opcje składanych półek i szuflady dla większej trwałości produktów. Jemy sporo warzyw i owoców więc muszą byc pojemne i trwałe. Czy poleci Pan jakieś konkretne modele ?Potrzebny tez piekarnik , pochłaniacz i zmywarka ale zanim zapytam przejrzę Pana rady :] .Z góry dziękuję za odpowiedź !

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   W czarnym macie nie ma za bardzo lodówek – są czarne szklane w połysku, czarne emaliowane w połysku i grafitowe w lekkim macie, ale to nie czerń. Kiedyś matową czerń miała Amica w linii IN (FK339.6GBF), ale wycofali już jakiś czas temu te modele i na razie tylko Miele ma taki model, który promuje jako tablicę do rysowania dla dzieci Miele KS 28463 D BlackBoard , czy Miele KFN 29283 D BB . Modeli mają kilka, oznaczonych BB od BlackBoard, ceny od 6500 zł.
   Jest jeszcze turecki Electrolux LNT7ME32M1 , ale to niższy sprzęt i dość głośny – 42 dB.

   • Kasia pisze:

    Czyli zostaje mi grafit lub czarny połysk ….A co z pozostałymi rzeczami ? 5 osobowa rodzina więc raczej 2 m, nie może oddawać ciepła bokami. Oglądałam lg i samsung. Kwota przeznaczona to ok 2,5 tys. Podobają mi się opcje składanych półek i szuflady dla większej trwałości produktów. Jemy sporo warzyw i owoców więc muszą byc pojemne i trwałe.
    Po Pana opinii dotyczącej jakości szuflad trochę boję się samsunga… ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

     Hmmm, negatywnie wypowiadałem się na temat szuflad zamrażarki w french doorach Samsunga, a w zwykłych modelach są ok, jedynie półki z białym plastikiem nad szufladami w serii Grand+ okropnie skrzypią pod naciskiem i jakość plastików jest gorsza niż w starych, drogich modelach, ale nadal to są świetne lodówki – jeśli ma nie oddawać ciepła bokami tylko tyłem to Samsung odpada. Z grafitu brałbym modele LG GBB72 – w tym ten z tego zestawienia – ciepło oddają głównie tyłem lub modele Gorenje, które nawet można zabudować. O reszcie sprzętów nic Pani nie napisała, więc ciężko coś polecić na hasło „pochłaniacz” – rodzajów i kształtów jest mnóstwo, dobiera się je do powierzchni kuchni itp. Piekarnik co ma mieć, jaki kolor, budżet? To samo dot. zmywarki – szerokość, koszyk czy szuflada na sztućce, budżet.

     • Kasia pisze:

      Ok, dziękuję. Myślę , że zdecyduję się na LG.Lodówka będzie miała po bokach szafki więc dostęp powietrza będzie ograniczony… Co do zmywarek to mąż uparł się na Bossh , wybrałam SPV4EMX16E . Dobry wybór ?
      Pochłaniacz chcieliśmy z mocą i spodobał nam się Amica OTP661BG . W tej kwocie i mocy nie znalazłam zbyt dużego wyboru ….Chyba że coś mi umknęło wartego polecenia ??? Piekarnik chciałabym parowy z serii 600 SteamBake, tylko pytanie jaki model. Potrzebuję czarny, jest ich kilka w dużej rozbieżności ceny.Trudno się zdecydować…

     • Krzysztof Kulikowski pisze:

      SteamBake to nie piekarnik parowy… Do każdego piekarnika można wlać trochę wody na dno, ale to nie oznacza, że nagle mamy piekarnik parowy – to są modele wspomagane parą – tu ma Pan to wytłumaczone https://www….ik-parowy/
      Zmywarka i okap ok.

 26. marlena pisze:

  wybrałam samsung RB34T635EBN czy to dobry wybór w stosunku jakości do ceny i parametrów?

 27. Dorota 09 pisze:

  Kolor byle nie czarny,może być wysoka bo nic nad nią nie będzie. A szeroka to właśnie nie wiem czy standardowa czy lepiej te 70 cm?

 28. Ewa pisze:

  Panie Krzysztofie
  co sadzi Pan o lodówce Haier szer. 70, wys. 2m,czy firma godna polecenia

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Jaki model? Lepsza jest ta niższa 70 cm z Haiera z uwagi na specjalną szufladę do szybkiego chłodzenia butelek 😉

 29. Iza pisze:

  Panie Krzysztofie,
  Lodówka do salonu z aneksem (w którym czasem się śpi).
  Bosh KGN39VLEA (39 dB) czy LG GBB72NSDFN (36 dB)? Te 3 dB robią dużą różnicę? Zależy mi na ciszy w nocy, ale wizualnie wygrywa Bosh

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Oczywiście, że LG – lepsza jakość wykonania, pojemności, lepsze plastiki, cichsza. Bosch to stary rupieć z wąskimi balkonikami i najmniejszą pojemnością zamrażarki na rynku.

 30. Tomasz pisze:

  Dzień dobry Panie Krzysztofie.
  Pralka i suszarka LG kupione, okap Toflesz kupiony, piekarnik Gorenje kupiony, wszystko po Pańskich radach:)
  Przyszedł czas na lodówkę – ma być srebrna, max 185 cm wysokości, 60 cm szerokości, nie głębsza niż 70 cm. Ma być też cicha i mieć 2 termostaty. Klasa energetyczna bez większego znaczenia. Podoba mi się LG GBB71PZDMN , jest teraz w promocji za 1999 zł. Czy to dobry wybór? I czy ta temperatura pokazywana na wyświetlaczu na drzwiach to faktyczna temperatura w komorze lodówki i zamrażarki czy też ta zadana z termostatu, bo to są 2 różne sprawy.
  Pozdrawiam, Tomek

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Współczesne lodówki pokazują temperaturę zadaną. Temperatura będzie migać do momentu osiągnięcia jej w komorze. Model bardzo dobry, cena też.

   • Tomasz pisze:

    Dziękuję bardzo.
    Ten model oddaje zdaje się ciepło bokami. Byłbym wdzięczny jeszcze za rozwianie kilku dylematów.

    Pytanie 1: czy można tył takiej lodówki dosunąć do samej ściany?
    Pytanie 2: czy wystarczy 5-7 cm wolnej przestrzeni między prawym bokiem lodówki a ścianą?
    Pytanie 3: czy lewy bok takiej lodówki można dosunąć do zabudowy? Częściowo bok byłby wolny, całość dosunięta byłaby mniej więcej do górnej wysokości zamrażarki plus górna część lodówki ze względu na wiszące nad blatem szafki. Ale oceniam, że ok. 50% lewego boku byłoby nie zasłonięte i ok. 1,5 m od płyty gazowej i piekarnika.
    Pytanie 4: czy w przypadku takiej lodówki trzeba zostawić wolną przestrzeń między szafkami a górnym blatem lodówki? Czy bardziej martwić się żeby boki miały czym „oddychać”?

    Pozdrawiam, Tomek.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

     Z tego co pamiętam to oddaje głównie tyłem (https://cdn….291227.jpg).
     1. Ona ma dystans z tyłu – może być dosunięta.
     2. Tak, wystarczą 2-3 cm
     3. Można
     4. Skoro oddaje głównie tyłem, to trzeba jej zapewnić przestrzeń nad – najlepiej 30 cm.

     • Tomasz pisze:

      Dziękuję. A czy są jakieś LG ok 200 cm, które oddają ciepło bokami?
      Bo chciałbym aby między tyłem lodówki a ścianą nie było szpary i jednocześnie aby móc zamocować szafki te 5-10 cm nad lodówką.
      Tak jak pisałem wcześniej, między prawą ścianą lodówki a ścianą będzie ok. 6-7 cm. Lewy bok częściowo byłby wolny, całość dosunięta byłaby mniej więcej do górnej wysokości zamrażarki plus górna część lodówki ze względu na wiszące nad blatem szafki (ok. 50% lewego boku byłoby nie zasłonięte i ok. 1,5 m od płyty gazowej i piekarnika). Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

     • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Modele GBB92 w większości mają kratki wentylacyjne po bokach.

 31. Radosław pisze:

  Witam, ktora lodówka lepsza:
  LG GBB71PZDMN
  SAMSUNG RB31FDRNDBC EO

 32. Magda pisze:

  Dzień dobry, Panie Krzysztofie
  przyzwyczaiłam się przez lata do Biofresh :(. Proszę wskazać, którymi modelami Liebherra do zabudowy 177cm warto się zainteresować (=które są wystarczająco dobre):
  ICBN 3324 Comfort
  ICN 3356
  IRBSe 5121
  ICBSd5122-20 Plus bez No frost
  ICBdi 5122 Plus
  ICN 3376 Premium SOFT MagicEye
  ICNd 5123 Plus EasyFresh
  ICBNei 5123

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   ICN3356, ICNd 5123 Plus NoFrost i ICN 3376 Premium NoFrost nie mają BioFresh więc od razu odpadają.
   Wybierałbym między modeli z numeracją 51 – różnią się tylko układem wnętrza, mają lepsze plastiki (to nowe modele), świetną jakość wykończenia, BioFresh,

   • Magda pisze:

    Rozebrałam, ma miec „B” w nazwie :). Czy ICBd 5122 jest OK, czy zbierac na ICBNE 5123 ?
    I czy zwróci mi się wydatek na Liebherra zamiast na Gorenje czy Samsunga?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

     Różnica to 1 dB głośności, 1 więcej szuflada w zamrażarce, ale o 1 półkę mniej w chłodziarce i to byłoby na tyle. Tańsza będzie świetna.

 33. Dorota 09 pisze:

  Witam. Jaka lodówkę by Pan polecił dla 5 osobowej rodziny? Cena do ok 3 tys.

 34. Esme pisze:

  Szukam małej lodówki (do 85cm), tak żeby się mieściła pod blat. Czy taki ranking też będzie? 🙂

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Nie planujemy takiego rankingu bo tu nie ma o czym pisać – lodówki tylko z Chin i Turcji, wszystko na jedno kopyto.

 35. Maciej pisze:

  Dzień dobry,
  Polecił mi Pan lodówkę Samsunga rb31ferncsa -zalezalo mi na nie przekroczeniu budżetu około 1500 zł.Aktualnie w jednym ze sklepów jest promocja na Whirlpool W7 831A OX za 1399, brać Samsunga czy rozważyć tego Whirlpoola?

 36. Brygida pisze:

  Witam, szukam lodówki najchętniej 70cm szerokiej z szufladowym zamrażalnikiem (wydaje mi się że tylko Haier mają zewnętrzne szuflady, ale nie znam tej firmy, a oceny mają bardzo różne) i drzwiami otwieranymi na lewo (dostęp z prawej strony,gdyż ze względu na brak miejsca będzie stała w przedpokoju obok kuchni). Zależy mi na ekonomice zarówno zakupu jak i użytkowania, więc cena (maksymalnie do około 3000 zł) i wydajność, funkcjonalność i jakość wykonania, ale również bezawaryjność i (gdyby jednak wystąpiły problemy) serwis. Z góry dziękuję za sugestie.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Modele Haiera o których Pani pisze to najlepsze 70-tki na rynku. Jakość wykonania świetna, a awaryjność i serwis jak wszędzie w Polsce – tu się nie specjalnie dba o klienta po zakupie, nawet w wielokrotnie droższych markach.

 37. Katarzyna SCH pisze:

  Dzień dobry! Szukam dobrej dużej lodówki wolnostojącej ale jednodrzwiowej do 90cm dla 5 os.rodziny – miejsca na side by side niestety nie mam więc odpada. Zależy mi przede wszystkim na niezawodności i wszystkich tych bajerach, które sprawiają że lodówka jest naprawdę dobra. Kolor byleby nie czarny – zieleń lub złoty byłby idealny;-)Cena do 4 tys.
  Byłabym wdzięczna za poradę.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Wiele multidoorów ma 75-85 cm szerokości i mogłyby się zmieścić – Haier, Hisense/Gorenje, Toshiba. A z jednodrzwiowych najlepiej brać 70 cm od Haiera. Kolorów tylu zielony lub złoty nie ma za bardzo na rynku, a na pewno nie w tym budżecie. Polecam haier a3fe742cmj

 38. Aga pisze:

  Oczywiście chodzi o założenia Kacpra

 39. Aga pisze:

  Dzień dobry, a jeśli lodówka o tych samych założeniach byłaby czarne szkło lub typowo czarna, a nie czarny grafit i koszt zakupu 3000- 4000 ,to co by Pan polecił?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   W tym budżecie nic nie znajdziemy z oddawaniem ciepła tyłem. Jedyne modele czarne szkło, które można zabudować to lodówki tureckiej produkcji od Vestela, które w Polsce znajdzie Pani pod logiem Amica, Electrolux, AEG, Sharp – łatwo je poznać – mają w większości 42 dB głośności pracy i ceny 2700-3200 zł.
   Z emaliowanych tak jak pisałem Panu Kacprowi – brać Gorenje KitchenFit

 40. Kacper pisze:

  Dzień dobry,
  szukam lodówki do ustawienia między meblami kuchennymi. Wysokość około 200 cm, pełny No frost, w miarę cicha, pojemna i najlepiej czarna. Zależy mi na funkcjonalności, sensownej jakości wykonania i bezawaryjnosci (o ile to możliwe). Jakie modele poleciłby Pan w cenie +/- 2500 zł?

 41. Paulina pisze:

  Witam, szukam lodówki z dystrybutorem wody do około 2300 zł co by Pan polecał? max wysokość to 190 cm.

 42. Signus pisze:

  Co pan myśli o modelu: Samsung RB34T672DSA ?

 43. sowa135 pisze:

  Dzień dobry,
  Czy ten model: LG GBB72MCDFN jest porównywalny z GBB72MCDZN ? Warty ceny 2499? Nie wiem jaki jest system nazywania poszczególnych modeli LG. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomocne artykuły 🙂

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   To ta sama lodówka tylko w innej klasie energetycznej. Różnica w cenie zwróci się w 4-7 lat w zależności od częstotliwości otwierania lodówki, a trzeba brać pod uwagę, że 7 lat to już raczej koniec cyklu życia współczesnego AGD.

 44. Signus pisze:

  Witam,
  Poszukuję lodówki ok 180 cm najlepiej białej do 2000 zł przepatrzyłem sklepy i ogólnie z białymi ciężko a i wybrać ciężko.
  Pozdrawiam

 45. Karolina pisze:

  Hej! Chciałabym zapytać o Lodówkę GORENJE ONRK193C-L Retro Nofrost. Zdecydowanie chce ją kupić dla designu, a w tym stylu nie ma dużego wyboru. Jest podobna Amica, ale niestety nie ma możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi i nie ma funkcji „no frost”. Czy ta lodówka GORENJE jest warta swojej ceny?
  Z góry dziękuje za odpowiedź 🙂

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Całkiem ok, choć użytkownicy narzekają na delikatny lakier. Znam paru posiadaczy wersji czerwonej i są zadowoleni.

 46. Marek pisze:

  Witam,
  LG GSB760PZXZ czy SAMSUNG RS66A8100S9 ?
  Proszę o opinię.

 47. Iza pisze:

  Witam,
  jaką lodówkę by Pan polecił do wymiarów szer. 60 cm, gł. max 65 cm (ile lodówka musi odstawać od ściany z tyłu? Mam ściankę działową 66 cm), wys. > 195 cm.
  Kolor czarny
  Budżet 2500-3500

 48. Eli pisze:

  Super. Tej informacji potrzebowałam, bo cena wysoka, a ja z technologii niestety ani be ani me 🙂
  Dziękuję. I życzę zdrowia i cierpliwości.

 49. Eli pisze:

  Dzień dobry. Ja, jak cała rzesza zagubionych we mgle, po Pana poradę. Znalazłam taką lodówkę: Hitachi WB550PRU2 . Czy na maila może mi Pan, w wolnej chwili napisać, co ona, Pańskim zdaniem warta? Pozdrawiam. Ela S.

 50. Agata pisze:

  LG GBB940BMQZT , HISENSE RB438N4GB3 , Samsung RB37K63632C czy może jeszcze coś innego ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml