, Kuchnia Lodówki Poradniki

Kupujemy lodówkę. Na co zwracać uwagę?

lodowka-poradnik

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

11 odpowiedzi na “Kupujemy lodówkę. Na co zwracać uwagę?”

 1. michał pisze:

  szkoda że pominięto kilka ciekawych producentów takich jak Sharp z super lodówkami muli door czy bardzo solidne sprzety Panasonic albo dobre cenowo do jakości produkty czeskiego Concepta .
  Wszedzie tylko samsung albo Electrolux a to taki średni wybór szczególnie w przypadku tego drugiego jakosć jest żenująca .

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   Nie wspominam o firmach, które praktycznie nie istnieją na naszym rynku. Panasonic kiedyś miał lodówki z Japonii, a teraz wszystko biorą z Turcji od firmy Vestel i częściowo od firmy w której mają udziały – Gorenje, tylko, że wszystko wyceniają drożej. Sami nic nie produkują. Podobnie jest z firmą Sharp – praktycznie cała ich oferta to Vestel. Sam Vestel to gigant od którego sprzęty bierze każdy – od Boscha, przez Amicę, po Beko, lecz żaden z tych producentów nie opiera całej swojej oferty o obcą fabrykę. A Concept? Kolejna firma z udziałami w rynku bliskimi zera… Na dodatek nie mają pełnej oferty AGD, tylko kilka bieda modeli, z czego widać, że wiele też pochodzi od Vestela i od chińskich producentów… A same ceny też są znacznie zawyżone. Co do jakości Electroluxa to się w 100% zgadzam – poza indukcjami, jakość ich urządzeń jest poniżej krytyki. Jak ktoś chce porządną lodówkę na lata to trzeba kupić Liebherra z serii Premium.

 2. Rolny pisze:

  Lodówki trwałość 4-5 lat!!!! Byle lodówka sprzed 10-20,30 -40 lat działa do dziś bezbłędnie, a nowe lodówki padają jak muchy. Czemu ja się pytam. To jest niewiarygodne, jakie badziwie teraz produkują, mam 15letniwgo aristona i 25letniego polara i obie lodówki są jak nowe chodzą tip top.

 3. roza pisze:

  Lodówka INDESIT LR6 S1 S w media expert za 999

 4. Krzysztof Kuikowski pisze:

  Każdy produkt, który znajdziemy w sieci, czy w poradnikach, trzeba zobaczyć na żywo – większość urządzeń odrzucimy po kilku minutach obecności w sklepie. Powody? Dziwny układ półek, niska jakość plastików, paskudne wykonanie/spasowanie, itp. Warto też wybrać się do kilku różnych sklepów, gdyż ten sam produkt może występować pod kilkoma modelami na wyłączność dla danej sieci.

 5. jastrzab123 pisze:

  Dalej nie wiem jaka markę wybrać solidna i najmniej zawodną :/

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   Nie czegoś takiego jak solidna marka i niezawodne produkty… Wszystko działa kilka lat i kupujemy kolejne.

 6. Murko pisze:

  Tyle opowiadań lecz najważniejsza rzecz, gdzie można kupić np. klamkę do jakiejkolwiek lodówki? Gwarancja mija i ani jednej części nie dokupisz !!!!!!!!! poza sprężarką którą można zastąpić innym modelem byleby ta sama wydajność….. NIE MA NIC >>>>>>>>>>>>

  • Krzysztof Kuikowski pisze:

   To jest poradnik „jak kupić lodówkę” a nie „jak serwisować lodówkę”. Jak kupujesz nowy samochód z salonu to pytasz sprzedawcy gdzie kupisz prawy reflektor… Istnieje wiele sklepów oferujących ogromną liczbę części serwisowych – największy jest NORTH.PL – znajdziesz tam prawie wszystko, nawet do kilkunastoletnich urządzeń.

 7. bart88 pisze:

  Świetny artykuł. Pozdrawiam

Dodaj komentarz


reklama