, Pralki i suszarki TOP, rankingi

Najlepsze pralki. TOP-10 (wiosna 2022)

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

6 085 odpowiedzi na “Najlepsze pralki. TOP-10 (wiosna 2022)”

 1. Eva pisze:

  Dzień dobry. Patrząc pod kątem interesujących mnie funkcji w pralce upatrzylam sobie kilka modeli Electrolux. Czy pomiędzy poniższymi modelami pralek są jakieś znaczne różnice (oprócz dozowania)? Któryś z modeli jest słabszy, któryś lepszy? Może Pan wie jaki jest kraj produkcji poszczególnych modeli?

  Electrolux EW7F248ASP
  Electrolux EW7FN349PSP – mniej czarnego panela niż w niższym modelu, czy to oznacza, że jest to starszy model?
  Electrolux E W7F249PSP
  Electrolux EW7F348SP  

  Czy seria 7 jest dużo słabsza od serii 8? Może jednak lepiej wybrać, jeżeli już Electeolux jakąś pralkę z serii 8?

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Pełnogabarytowe Electroluxy produkowane są w Polsce, wszystkie są funkcjonalne, ale i przeciętne jakościowo. Im więcej czarnego, tym więcej opcji/funkcji. Najnowsze to 2 i 3. Między seriami są małe różnice – czasem jest to klasa energetyczna, inna szuflada na detergenty, autodozowanie, czy ilość opcji parowych. Ostatnio pojawiają się też modele ze zdalnym sterowaniem.

 2. Mario pisze:

  Dzień dobry. Czym różnią się serie 6, 7, 8 w pralkach Electrolux? Na którą serię warto postawić? A może zamiast Electrolux to jednak Bosch? Czym sie rózni seria pralek 4 od 6? I czy warto inwestować w serię 6? Z góry dziękuję za pomoc.

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   W Electroluxie im wyższa seria, tym więcej czarnego na panelu programatora 😉 A do tego lepsze funkcje parowe – wszystkie nie mają wymiennych łożysk, jakość wykonania dość przeciętna, ale funkcjonalnie nie można im nic zarzucić. Seria 4 w Boschu to w większości pralki z Polski. Mają wymienne łożyska, metalowe zbieraki i ogólnie to jedne z lepszych pralek na rynku, choć są bardzo prostem, mają najmniejsze otwory załadunkowe i stosunkowo skromne pojemności bębnów. Seria 6 jest przemieszana – są tam modele z Turcji, jak i Niemiec (oba bez wymiennych łożysk) z większymi bębnami, otworami załadunkowymi, zazwyczaj są cichsze i mogą mieć jakieś bajery jak odświeżanie aktywnym tlenem, programy parowe, autodozowanie detergentów.

 3. Zuczeq pisze:

  Dzień dobry. Proszę o pomoc w wyborze pralki. Do tej pory korzystałam z pralki Electrolux, ale czy dzisiaj jakość tych pralek jest ok? Zależy mi na pralce dobrej jakościowo z wymiennymi łożyskami (więc kraj produkcji chyba będzie istotny), która będzie dobierała parametry prania (woda, energia) do wsadu, nie gniotła ubrań, dbała o delikatne tkaniny, z dużym wsadem 8, 9 kg tak aby można było łatwo włożyć do niej duże koce, kołdry itd, z programem do odświeżania/odkażania – piorę wiele rzeczy w 30stopniach, programem parowym (chyba, że programy parowe nie sprawdzają się) i bez przesadzonego czasu trwania programów (może z możliwością skracania czasu programów). Istotnym programem jest dla mnie program umożliwiający pranie kołder, dużych kocy i ewentualnie kurtek puchowych – chyba, że jest to raczej program „marketingowy” i te rzeczy można wyprać w innym programie. Program do prania codziennych rzeczy oraz bluzek/koszul. Czy system do odplamiania w pralkach Bosch, Elektrolux lub Samsung sprawdza się? Pralka powinna mieć co najmniej 54 cm głębokości lub więcej ze względu na to, iż na niej będzie stała suszarka. Nie musi mieć WiFi. Czy warto iść w pralkę, która sama dozuje płyn bądź detergenty?
  Przejrzałam wiele modeli pralek i wpadły mi w oko pralki Bosch i Electrolux, znajomy polecił mi pralkę Samsung. A może Pan poleci mi jakiś inny model/producenta jako ekspert? Będę za to bardzo wdzięczna.
  Modele na które zwróciłam uwagę to:
  Bosch WGG2540EPL
  Bosch WAU28Q0EPL ze względu na ActiveOxygen
  Bosch WAU28TOEPL
  Electrolux EW7FN349PSP brałam pod uwagę również inne modele pralek Electrolux z serii 6, 7 czy też 8 ale trudno jest mi się w tych seriach i modelach poruszać. Nie wiem czym różni się seria 6 od 7 czy 8 i czy dzisiaj lepiej nie wybrać innego producenta.
  Samsung WW80T554DAT
  Samsung WW90T504DAE

  • Krzysztof Kulikowski pisze:

   Żadna pralka ładowana od frontu Electroluxa nie ma wymiennych łożysk. Podobnie wszystkie wskazane Boscha. Samsungi mają wymienne łożyska, lecz trzeba wiedzieć jak to zrobić, gdyż są w większości modeli zintegrowane z tylną połową zbiornika. Autodozowanie detergentów sprawdza się w Miele i Boschu, reszcie firm średnio wyszły te systemy. Bosch ma dobre pralki z Autodose jak Bosch WAL28PHEPL Serie 6 i jej podobne. Z Samsunga seria AI Control (obie podane) mają sporo programów i najlepsze funkcje smart na rynku (zdalne sterowanie itp). Electrolux odstaje jakością, ale funkcjonalnie to świetne pralki. Do tego grona dodałbym LG od serii V500 w górę z TurboWash i modele Haiera serii iPro 5 i 7.

   • Zuczeq pisze:

    Pani Krzysztofie, bardzo dziękuję za odpowiedź. Pomijając kwestie wymiennych łożysk i autodozowanie natomiast stawiając przede wszystkim nacisk na dobrą pralkę, jakość prania, duży bęben, funkcje pralki ułatwiające codzienne pranie i korzystanie z pralki, ew. wyposażoną w parę lub ActiveOxygen (czy to są przydatne funkcje?) i bez niepotrzebnych bajerów z których się potem nie korzysta (nie chcę przepłacać za pralkę), którą pralkę by Pan wybrał: Bosch, Electrolux, Samsung, LG czy Haier i jaki model? Chciałabym wydać jak najmniej na pralkę, czyli stosunek ceny do jakości/funkcjonalności jest dla mnie istotny 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

     Odświeżanie tlenem, czy parą – osobiście mam tą 2 opcję i używam bardzo rzadko… Brałbym pod uwagę LG serię V700, Boscha z bajerami, lub Haiera iPro 5 lub 7.

 4. Zuczeq pisze:

  Dzień dobry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml