, Pralki TOP, rankingi

Jaką pralkę z krótkim programem prania kupić? TOP 10

fot. agdManiaK.pl

fot. agdManiaK.pl


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “Jaką pralkę z krótkim programem prania kupić? TOP 10”

 1. gosc serwisu pisze:

  Beznadziejne to zestawienie. Nikogo nie interesuje czy pralka ma pogram odświeżanie 15 minutowe tylko czy normalne pranie tzw. program codzienny, zajmuje pralce 45 min. czy 2 godziny.

 2. JanekM pisze:

  Moim zdaniem minimalny czas krótkiego programu nic nie mówi o jakości pralki.
  Uzasadnienie poniżej:.
  Tak na prawdę, cały proces prania zapewnia chemia zawarta w proszku/płynie do prania. Pralka musi zapewnić jedynie dobry kontakt i penetrację w głąb tkaniny całej chemii. Efekt zależy od temperatury, czasu trwania i skuteczności mieszania (aby na miejsce zużytego w kontakcie z brudem detergentu, napłynęła jego świeża porcja).
  Później zaczyna się trudniejszy etap – jak pozbyć się z taniny całej tej chemii. W przeciwnym przypadku po założeniu koszuli czy bielizny będziemy narażeni na ciągły kontakt ze szkodliwymi substancjami. Myślę, że jak świeże pranie ładnie pachnie proszkiem to nie ma się z czego cieszyć.
  Podsumowując, wyobrażam sobie krótki program który za pomocą detergentów usunie z ubrania przykre zapachy i nieskutecznie je przepłucze. Ale co to ma wspólnego z jakością pralki.
  PS. Nie jestem zawodowym specjalistą od pralek i jeśli gdzieś się mylę to proszę o poprawienie.

 3. karroryfer pisze:

  Zestawiać w tak krótkim marketingu pralki A+++ z A+ jest nic nie wnoszącym zaciemnianiem obrazu. Zarówno Amica ma lepsze pralki jak i Bosh ( i reszta ) gorsze.

 4. qwerty pisze:

  Miele to najlepszy sprzęt ale dość drogi…

 5. NaSwoim.xyz pisze:

  Bardzo dobre zestawienie najlepszych pralek na rynku. Z rankingu polecam pralki marki Beko!

  • qwerty pisze:

   Dobre zestawienie??? Autor poleca 6 bubli, 1 pralkę która „ujdzie” (Samsung) i jednie 3 dobre pralki (Miele, LG i Beko). Jak można napisać o tej pralce Electroluxa, że rzadko widywane są w serwisach skoro to są pralki o klejonych bębnach – cokolwiek się zepsuje i sru po pralce – naprawa prawie w cenie nowej… Ten gość nie ma pojęcia o czym pisze… Aż jestem ciekaw skąd on bierze pomysły na kandydatów do tych zestawień.

 6. Le pisze:

  Jak dla mnie Gorenje najlepsze z tej listy. Mam w domu co prawda inny model, ale jest

  • Le pisze:

   Ucięło mój komentarz 🙂 . Model mam inny, ale jest bardzo dobry.
   Wybieram coś sprawdzonego, nie lubie testowac

   • qwerty pisze:

    To dziwne bo pralki Gorenje nie są zbyt trwałe i nie mają połowy współczesnych rozwiązań innych producentów… Nikt tego nie kupuje – stoją na wystawce i zagracają powierzchnię sklepową.

Dodaj komentarz


reklama